PDA

צפייה בגרסה מלאה : למה עמוד ענן?

חנן גולומבק
29-10-13, 10:13
פעם כולם היו משתמשים בנוויגייד , עכשיו אני רואה שעוברים לעמוד ענן. יש לכך סיבה מיוחדת ? או שזה עניין של אופנה .

liontamer84
29-10-13, 10:21
בגלל התמיכה באנדרואיד... :)

וברצינות יותר - הכי מעודכנים, הרבה ערך מוסף כשמתכננים על המחשב עם כל העמודי ויקי שלהם זמינים ואז מורידים למכשיר ניווט.

asafk
29-10-13, 10:28
בגלל הערך המוסף של המידע המתעדכן על נקודות העניין והמסלולים.

אסף.

tamir128
29-10-13, 10:54
לדעתי הרוב הדומם משתמש באורוקס.

נמרוד
29-10-13, 11:37
עמוד ענן נוח מאד לתכנון מסלולים וזמין, בחינם, ברשת, מכל מחשב ובכל מקום. לא צריך להוריד ולהתקין כלום. והסיבה השנייה היא כמובן יכולת שיתוף המידע.

זה לגבי תכנון ושיתוף הקבצים. לגבי הניווט עצמו - אנשים משתמשים במגוון תוכנות בהתאם למכשירים - מחשבים, סלולרים, טבלטים, אנדרויד, אפל... כולל נביגייד הישן והטוב ועמוד ענן. מבחינתי כל דבר שמראה את המיקום שלך על מפה 1:50K ישראלית נורמלית, טוב באותה מידה.

אישית, אני משתמש בעמוד ענן על מכשיר 5 אינץ' ישן כבר כמה שנים טובות, ומרוצה מאד. אני לעיתים רחוקות בכלל מעלה את המסלול על המכשיר עצמו, אני משתמש בו בתור מפה נעה בלבד.

OFF-RoaD
29-10-13, 13:42
מתעלק על השרשור...

איך אפשר לערוך מסלול בעמוד ענן? להוסיף נקודות בין נקודות קיימות, לתת לנקודות שמות מזהים, וכו'?

erezgur
29-10-13, 15:00
לגבי עמוד-ענן - זה לא בהכרח שכולם עברו לעמוד ענן, הרבה משתמשים גם בתוכנות אחרות. אבל כמו שצוין מעלי - עמוד ענן זמינה לכולם כאתר פתוח ולכן קל לשתף מסלולים ולנהל דיון לגבי מסלול כאשר כולם מכל מקום רואים את המסלול.

אתה יכול להמשיך לעבוד עם נאוויגייד, עמוד ענן יודע לקרוא ולכתוב בין השאר קבצי TWL המתאימים לנאוויגייד. מצד שני אין לך דרך פשוטה אחרת להוסיף לתאור מסלול (למשל כאן באתר) את קובץ המסלול או הקלטה שלו.

היתרון הבולט של עמוד ענן והשימוש באתר עמוד-ענן הינו כמובן מאגר הידע הגדול הנמצא בנקודות העניין הנתרמות ע"י המשתמשים (ויקיפדיה גאוגרפית לאוהבי הארץ והמטיילים בה).

איך אפשר לערוך מסלול בעמוד ענן? להוסיף נקודות בין נקודות קיימות, לתת לנקודות שמות מזהים, וכו'?
אפשר לערוך ע"י שינויי מיקום הנקודות או הוספת נקודות ביניים - גוררים את הנקודות של המסלול. כל פעם שגוררים נקודה למקום אחר נוצרת גם נקודה זמנית בין המיקום החדש לנקודות הקודמות ואם מזיזים אותן - למעשה זה שקול להוספת נקודה במקום הרצוי.

לא מכיר דרך לתת שמות לנקודות על אתר עמוד ענן.

ארז גור

katsirz
29-10-13, 15:50
ניתן לתת שמות לנקודות באמצעות הוספת אתר. יש נקודות רבות על המפה שהן נ"צ במסלולים של משתמשים, למשל כמו הנקודה הזו: נ.צ. 749248 / 211367 13 מ'

boaz avrahami
29-10-13, 16:23
אני עם מכשירים של אפל ותוכנות טופומאפ וטונאב.

טופומאפ - ממש לא אם אתה באמת מנווט.
לא ניתן לראות בה תא שטח גדול.
מעבר לכך היא פשוטה ונוחה להפעלה.
מאגר מקומות דליל.
במחיר שלה ללא הבאג הזה היא היתה יכולה להיות הכי טובה.

טונאב-
משוכללת מדי ודורשת מיומנות הפעלה גבוה אפילו בשביל להוציא ממנה דברים פשוטים כמו מסלולים.
איכות המפות שלה ללא תחרות מבחינת סריקה ותלת מימד.
אין מאגר נקודות לדעתי.
אני משתמש בה במפות לבנות ומפות שבילנט שהן מאוד נחמדות ושונות מהסימון שבילים המוכר.
לסיכום - מצויינת למשתמש שמוכן ללמוד אותה היטב.
רעה למשתמש הממוצע ומטה.

בסך הכול ואחרי שהתנסיתי גם בעמוד ענן כנראה שהיא השילוב המוצלח והמאוזן ביותר.
הייתי ממליץ לך עליה מבין השלוש.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

erezgur
29-10-13, 17:25
ניתן לתת שמות לנקודות באמצעות הוספת אתר. יש נקודות רבות על המפה שהן נ"צ במסלולים של משתמשים, למשל כמו הנקודה הזו: נ.צ. 749248 / 211367 13 מ'
לדעתי זה אסון לאורך זמן כיון שמאגר נקודות העניין הציבורי "מתלכלך" בנקודות סימון פרטיות חסרי עניין ציבורי ואם כולם ינהגו כך נגיע למצב של "מרוב עצים לא רואים את היער" ויהיה קשה מאד להוציא את המוץ מן התבן.

זיו
29-10-13, 19:05
לדעתי זה אסון לאורך זמן כיון שמאגר נקודות העניין הציבורי "מתלכלך" בנקודות סימון פרטיות חסרי עניין ציבורי ואם כולם ינהגו כך נגיע למצב של "מרוב עצים לא רואים את היער" ויהיה קשה מאד להוציא את המוץ מן התבן.

צודק !
כבר היום יש המון תוכן שטותי / לא נכון / מטעה בעמוד ענן.
מרוב נקודות שכל מיני משועממים הוסיפו, כבר קשה לראות את המפה עצמה באיזורים מסויימים (מתחיל להזכיר מפות סמ"ש שמרוב "מידע" וצבעים אתה כבר לא רואה שום פרט שאמור לסייע בניווט ובהתמצאות).
רצוי שמישהו יעשה שם סדר מדי פעם.

gp1
29-10-13, 20:00
בעמוד ענן יש לך את האופציה לדקור מקומות בשכבה פרטית ולהשתמש בה . וגם יש את האופציה להסתיר את הנקודות עניין הציבוריות . ואז הן לא מפריעות .
מבחינת מחיר , ממש לא יקרה. ובתור מפה נעה בסיוע למפות הנייר היא נהדרת .

opl
29-10-13, 20:42
בעמוד ענן אני מוצא את נק העניין שבתא השטח שבו אני בוחר לטייל. לרוב מתעלם מהערות שיכולות להיות נכונות לנק זמן מסויימת כמו מצב מעלה מסויים וכו. את שרטוט המסלול עצמו ויצירת הקובץ אני מבצע בgpsies.com השכבות שם מפרטות יותר מבחינת סימון שבילים - לפחות ככה נראה לי ויש גם תצאות

shahav
30-10-13, 07:22

יואב מודע הייטב לבעייה זו, והוא מתמודד איתה די יפה - הוא מעסיק מידיי פעם סורקים ופשוט "מנקים" את המאגר.
רבין

מוני אורבך
30-10-13, 07:26
עוד בעיה קשה של עמוד ענן - לא יוצאת גירסא של אנדרואיד.
אסף מבטיח ומבטיח, בכל פעם זה ענין של שבועות, וכלום!

חנן גולומבק
30-10-13, 18:05
תודה רבה לכולם, החכמתי.

oferziv1
03-11-13, 16:32
האם קיימת הנחה כלשהי למפות סימון השבילים של עמוד ענן לחברי גיפולוג או משהו כזה?
400 שח זה לא מעט :)

תודה,

עופר

taylorh
12-11-13, 06:24
צודק !
כבר היום יש המון תוכן שטותי / לא נכון / מטעה בעמוד ענן.
מרוב נקודות שכל מיני משועממים הוסיפו, כבר קשה לראות את המפה עצמה באיזורים מסויימים (מתחיל להזכיר מפות סמ"ש שמרוב "מידע" וצבעים אתה כבר לא רואה שום פרט שאמור לסייע בניווט ובהתמצאות).
רצוי שמישהו יעשה שם סדר מדי פעם.

נכון מאוד.

הנה לדוגמא , למפגש גיפולוג יש כבר נקודה בעמוד ענן.

אחרי המפגש תישאר הנקודה לא רלוונטית ומלכלכת.

בעיה נוספת בעמוד ענן עם התמונות. בעת העלאת תמונה היא מחליפה לפעמים תמונה במקום אחר בארץ

כך שעשוי להוצר מצג שוא של מקום אל מול תמונה

sgill
12-11-13, 09:45
צודק ירון לעניין התמונות.
יש הרבה תמונות שנמצאות בנקודות ענין של מקומות אחרים.
למשל נקודות ענין במדבר עם תמונה ירוקה מצפון הארץ.
יש גם הרבה נקודות עניין פרטיות שאנשים שמו במרחב הציבורי כמו "הבית של.." "תחילת הטיול.." וכו.
לדעתי, יואב שמוכר את התוכנה צריך לנקות אותה כל מספר חודשים, ולוודא שאין עודף "לכלוך"

amirk
12-11-13, 11:21
עמוד ענן הוא אופרציה של אדם אחד, שבמידה וח"ח ישנה תקלה השרות פחות מבינוני.

oferziv1
12-11-13, 11:33
אוקיי,

לאחר כל השיטוט פה לא מצאתי אלטרנטיבה לעמוד ענן

omri_t
12-11-13, 12:54
עמוד ענן הוא אופרציה של אדם אחד, שבמידה וח"ח ישנה תקלה השרות פחות מבינוני.

לצערי,
ראינו שגם ב"אופרציה" של חברות "מכובדות" בחו"ל עם נציגות מכובדת בארץ- עדיין אין שירות ואם יש תקלה- אתה תקוע כמו אידיוט עם תוכנה מאוד יקרה שפשוט לא עובדת.
ואת זה אני כותב על סתך ניסיון אישי כואב.

בעבר רכשתי עמוד ענן. קיבלתי שירות כשהייתי זקוק.
מעבר לזה אין לי קשר איתו.

אז אני לא בטוח שיואב הוא שירות פחות מבינוני...

amirk
12-11-13, 13:22
לצערי,
ראינו שגם ב"אופרציה" של חברות "מכובדות" בחו"ל עם נציגות מכובדת בארץ- עדיין אין שירות ואם יש תקלה- אתה תקוע כמו אידיוט עם תוכנה מאוד יקרה שפשוט לא עובדת.
ואת זה אני כותב על סתך ניסיון אישי כואב.

בעבר רכשתי עמוד ענן. קיבלתי שירות כשהייתי זקוק.
מעבר לזה אין לי קשר איתו.

אז אני לא בטוח שיואב הוא שירות פחות מבינוני...

שמח שהתמזל מזלך,
ההתרשמות שלי (גם כן מנסיון אישי כואב) לא הייתה חיובית במיוחד. פחות מבינוני זה האמת זו מחמאה.
למזלי, הספק ממנו קניתי את התוכנה לאחר שגם כן ניסה לקבל שרות מאותו יואב (?), ללא הצלחה, היה הגון מספיק להחזיר לי את כספי.

טונאב זה מה שקניתי ואני מאוד מרוצה גם מהמוצר עצמו וגם מהשרות.

boaz avrahami
12-11-13, 13:30
לשם האיזון, גם השרות של טונאב לא מציצה גדולה...
הוא רק במייל ורק באנגלית ואתה ממתין לפחות 24 שעות עד שחוזרים אליך.

לי יש את שלושת התוכנות.
לכול אחת יתרונות וחסרונות ולדעתי עמוד ענן היא המאוזנת ביותר.
טונאב המשוכללת ( והמתוסבכת) ביותר
וטופומאפ המינימליסטית והזולה ביותר.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

raanan
12-11-13, 14:09
לשם האיזון, גם השרות של טונאב לא מציצה גדולה...
הוא רק במייל ורק באנגלית ואתה ממתין לפחות 24 שעות עד שחוזרים אליך.

לי יש את שלושת התוכנות.
לכול אחת יתרונות וחסרונות ולדעתי עמוד ענן היא המאוזנת ביותר.
טונאב המשוכללת ( והמתוסבכת) ביותר
וטופומאפ המינימליסטית והזולה ביותר.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

הטונאב לא מסובכת אם לא מנסים לתפעל את כול הפיצ'רים.
הבעיה של החברה דווקא בקשב ללקוחות בשילוב בקשות שחלקם כבר גחמות.
חוץ מזה, התוכנה בעלת פורפילים לרכב שטח, אופניים, הולך רגל . כול זאת מבלי לדבר על אופציית ניווט הכביש (בחו"ל) .
כול זה גורם לעומס הפיצ'רים .

כרגע אני עובד עם הגרסה 2.9 . בנתיים יציבה מאוד וללא באגים.

רענן

-->