PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיגי 33״ לרוביקון שנת 2007 ?

KOOKE
01-11-13, 17:40
יש לי רוביקון ארוך אוטו׳ שנת 2007 הגבהה 2״ וכן ספיסרים לגלגלים.
בכוונתי להחליף את הצמיגים למידה 285/70/17.

מבחינת מפתח בית הגלגל לא תהיה בעיה אני מניח.
לפי הטבלה שפורסמה כאן באחת התגובות יחס העברה של 4.1 שיש לי אומנם גבולי אבל מספק.

יש שינויים נוספים שאצטרך לעשות? כיול מחשב הרכב? או משהו אחר?

eysham
01-11-13, 18:19
שלמה,

מכאנית אין בעיה. ההגבהה ובית הגלגל לא ירגישו את ההפרש.

תיאורטית לפחות אתה צריך לקנפג את מידת הצמיג במחשב הרכב, כדי להחזיר את הספידומטר והגיר למצב המקורי.

מכיוון שהמידה היא לא אופציה מקורית של קרייזלר, צריך לעשות את זה עם מחשב כיול חיצוני כמו סופרצ'יפ או פרוקאל.

מעשית, אני לא בטוח שזה הכרחי, כיוון שהשינוי הוא לא עד כדי כך דראסטי.

לגבי יחסי העברה, יש כאלה שנוסעים עם 4.1 ו-33 אבל לדעתי צריכת הדלק תעלה והג'יפ יהיה עגלה מאי פעם. אני עם 32 ועם 4.56 ועדיין זה לא פרארי...
בכל מקרה אין בעיה לנסות ולהחליט בהמשך.

איל

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk 2

KOOKE
01-11-13, 18:33
היי אייל.

תודה על התשובה המהירה.

אני אסע ואראה ואחליט בהמשך לגבי יחס העברה.

הכיול החיצוני הזה שאתה מתאר מצריך רכישת הסופרצ׳יפ או דומיו או שפשוט אני ניגש למוסך ומשלם רק על הכיול?

יחסי העברה - הכוונה היא לשינוי היחס רק בטרנספר או גם בסרנים? מהי העלות המשוערת של פרוייקט כזה?

eysham
01-11-13, 18:40
אני לא יודע לגבי כיול עם מכשיר במוסך מכשירי תנועה, אם זה אפשרי מחוץ לגבולות הפראמטרים המקוריים של קרייזלר. אולי מכשירים דומים שלא של קרייזלר כן מאפשרים את זה.
אני קניתי באיביי פרוקאל ושיניתי איתו את יחסי ההעברה והורדתי את הסף של לחץ אויר נמוך בגלגלים שמתריע בלוח המכוונים.

את היחסים משנים בסרנים ולא בטראנספר. כלומר קורונה ופיניון לכל סרן. לא סיפור זול מאוד. אני שילבתי את זה עם נעילות מה שעוד יותר ייקר, אבל לשמחתך לא רלוונטי לרוביקון.

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk 2

-->