PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתחילים להתעורר

טלסקופ
02-11-13, 17:30
מבחינתי, זו המהפכה הצרכנית האמיתית, שאולי תביא לצדק חברתי:

http://finance.walla.co.il/?w=//2691007&m=1

לפני שבוע הוחלפו חיישן מסילה וחיישן מצערת בטרופר (מוסך UMI). המחיר לפני מיקוח - 2756 ש"ח!!!!!!!!
בגלל שהייתי קצר בזמן (הרכב מושבת), החלטתי לשלם והחלטתי לא לבדוק כמה באמת עולים החלקים. בלי לבדוק, אני משוכנע שהמוסך הרוויח על החלקים כמה מאות אחוזים.

ג'יפאי כל העולם, התאחדו!

omri_t
02-11-13, 17:46
פראיירים לא מתים- הם רק מתחלפים.

אז בינתיים הדואר, או חברת העמילות שלו, גוזר עלינו קופה.
ובטח עוד כמה חודשים הגאון התורן, שר התחבורה, ימציא איזה מס למען ועד איגוד המוסכים ויגביל את היבוא.

טלסקופ
02-11-13, 18:03
אני יודע שאני פראייר וזה בדיוק מה שמרתיח פה. אתה יודע שמשחילים אותך אבל אין חלופה.
מה שהכי הכעיס זה שכבר בטלפון קצצתי בערך 10% מהמחיר. מכאן אפשר ללמוד איזה "שפיל" המוסך משאיר.

הדואר לא גוזר קופה משמעותית ואתה לא חייב לעבוד איתו.

אני אישית, קבלתי החלטה שכל מה שאני לא צריך למחר בבוקר, אני קונה מחו"ל. יש גבול כמה חזיר אפשר להיות על חשבוני.
דוגמה נוספת (בקטנה) - לפני כחודש נסדק לי הטוש (ראש מקלחת). חפשתי ברשת חנות ישראלית - מחירים החל מ- 50 - 60 ש"ח.
האח הגדול מגוגל הקפיץ לי פרסומת לראש מקלחת באתר עלי אקספרס. הזמנתי משם ב- 6.5$ (כולל משלוח, עמילות ואריזה, עד הבית).
הגיע לאחר שבועיים - שלושה ורק אז גיליתי שהמחיר הוא לשתי יחידות (הגיעה חבילה)...
זאת אומרת שהמחיר לצרכן בסין הוא בערך 13 ש"ח.
למה החנות בארץ צריכה רווח של 500% על המחיר לצרכן?! זו חזירות ואני לא מוכן לסבול אותה על גבי.
אני מוכן לתמוך בחנויות הישראליות, ומוכן אפילו לשלם יותר. אבל יש גבול לכל תעלול!

טלסקופ
02-11-13, 18:03
דרך אגב - למכירה טוש למקלחת, חדש באריזה, 70 ש"ח.
מרופא לא בשבת

shmulikbg
02-11-13, 18:43
שכחת להוסיף "תאמין לי, לי זה עלה יותר".;)

אלדר
02-11-13, 21:54
רק חבל שעוד מעט ימסו כל חבילה שתגיע לארץ הקודש.

boaz avrahami
02-11-13, 22:58
הפוסט הזה מלא אי דיוקים כבדים

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

טלסקופ
03-11-13, 16:34
הפוסט הזה מלא אי דיוקים כבדים

HONDA TRX300ex

???

טלסקופ
08-11-13, 16:40
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000891760#fromelement= walla_Globes_KidumItemFromWalla_FinanceH ome

yes1952
08-11-13, 19:54
יובי אני רק שאלה\
האם ראש המקלחת הזה שהזמנת,זהה לראש המקלחת שעולה 500%יותר?אחדלאחד?אותו היצרן?
אם כן אזי מבחינה צרכנית צריחך לפרסם את שם המוצר והיכן נקנה
ואם לא?
זו הטעיה רבתי
אני כמו כולם עובד קשה עבור כל שקל-מונופולים ניתן לשבור(או קרטלים)
כשאני רוצה פירות אני נוסע למושבים וקונה במחיר של הסיטונאים,כך ביצים,כך בשר כבש או עופות
אך יש דברים שמעוררים את זעמי,והם:
כבר כתבתי שקראו לי גנב וגם כאן נכתב שמצית זיפו עולה אצלי פי שניים
ובכן בבדיקה רצחנית ברשת יש מציתים דמוי זיפו מארצות המזרח במחירים מאוד נמוכים ואיכות?לא עלינו(יש לי 5 בחנות)
אחריות
ובכן-בכל נושא של אחריות בינלאומית למוצרים שלא נקנו כאן בחנויות אנו בעלי חנויות שולחים את הלקוח ליבואן-אין לכם מושג כמה פריטים מזויפים יש אצל היבואנים,
אז בקשה לי קטנה
כאשר אי מי כותב על פער המחירים ,ציינו במדויק שנדע מי עובד עלינו בעיניים ועל הארנק
תודה
בצורה של מובאות כלליות זה פשוט הטלת רפש בציבור גדול של בעלי עסקים
לגבי הכתבה בגלובס-יש אכן פער מחירים לא הוגן בין המחיר שמקבל חקלאי למחיר הסופי לצרכן
הידעת שחקלאי המגדל אבוגדו חייב במכסות וחייב לשווק רק דרך אירגול מגדלי אבוקדו?והאבוקדו חייב לעבור דרך בית אריזה ,להשטף,לעבור דינוג(דונג)מדבקה-הובלה לשוק הסיטונאי,לסוחרים,לבעלי החנויות(קנייני רשתות),מישהו חייב לשלם על ההוצאות הללו
מאידך אפשר לקנות גם אצל השכנים אך שם אין פיקוח על השקיה וכו'
ושוב תודה

boaz avrahami
08-11-13, 20:28
כבר קצת מייגע לכתוב את זה כל שבוע מחדש אבל זה לא הוגן להשוות יבוא לצריכה פרטית ליבוא מסחרי.
יש כמה הבדלים מהותיים ואני כותב זאת כאחד שמייבא כמה חבילות מדי חודש מחו"ל.

צריך לזכור שמלבד לפעמים חזירות של בעלי עסקים, המדינה והמיסוי מפלים אותם לרעה.
יבואן משלם מיסים כולל מע"מ כי אין לו את הפטור שיש לנו על יבוא של מוצרים זולים.
ליבואן יש עלות של החזקת מלאי, דמי שכירות, ארנונה, עובדים, שיווק, תקשורת וכו'... ובישראל משלמים הרבה על זה.
אחריות גם עולה כסף. מישהו צריך למממן את ההחלפה עם או בלי משלוח החלק לספק.
על מכון התקנים שמעתם?
יש לא מעט מוצרים שביבוא מסחרי צריך לשלם המון המון כסף למכון התקנים.

מעבר לכל זה צריך גם להרוויח, נכון? הרי אף אחד מאיתנו לא פילנטרופ.....

נכון שיש יבואנים חזרים אבל יש גם המון בעלי עסקים ויבואנים שנדפקים מהשיטה המעוותת בישראל.
השיטה מעוותת כי השלטון הוא חזיר יותר מבעלי העסקים.

tzagi
09-11-13, 04:12
עם כמה שמיגע לכתוב....ולהוסיף למה שאברהמי כתב,
נכון שיש ארנונה ומיסים, מס הכנסה ושאר ירקות ומקובל עלי שפער המחירים בין ארה'ק לארה'ב יהיה דולר לעשר שקל, יודעים מה? אני לארג' היום ואתן 15 שקלים.
אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שיש חזירים ברמות מטורפות, איך אפשר להסביר שמוצר שעולה 6800 שקלים בUMI עולה בארה'ב $35?

כמובן שאפשר- מאותה סיבה שכלב מלקק לעצמו את הביצים-כי הוא יכול.
כי אין תחרות, כי אין יבוא ואין מלאי, כי יש מונופול, כי יש קרטל.

IlanHadar
09-11-13, 09:25
כמו שנאמר זה חזירות מטורפת של מספר משפחות בכל תחום מחלקי חילוף ועד גבינות.

לקנות ברשת כל מה שאפשר, בסוף זה יגרום לשינוי:
http://m.globes.co.il/news/m/article.aspx?did=1000889785

אני חוסך שני שליש עד חצי בכל רכישה ברשת: חלקי חילוף לרכב, בגדים, גאדגטים אפילו סוללות.

יוש
09-11-13, 10:21
מציין את הדברים תוך כבוד לבעלי העסקים ההוגנים והטובים בארץ.

אוסיף מנסיוני רק מהשבוע:

חיפשתי נעלי טיולים.
השוותי מחירים בין הארץ לארה"ב.
מצאתי נעלים שעולות בארץ 880 ש"ח (סלומון דיסקברי, אם זה מעניין מישהו) בכמה אתרים מקומיים.
רכשתי באמזון. תוך שבוע(!!!) הנעליים הגיעו אלי
בעלות כוללת (הכל כולל הכל) 480ש"ח.

אין ספק שצריך לגלות ערנות ברכישות ברשת ולדעת אם מקבלים אותו מוצר באותה איכות,
או לחילופין, להביא בחשבון שמדובר במוצר פשוט (מבחינה טכנית), או בעלות נמוכה, ואז לא ממש משנה אם יש לו אבא ואמא.

נתתי לאחרונה דוגמה על רכישת זרוע רם לסמארט מ EBAY בפחות מחצי מחיר מהנדרש בארץ.
נכון, אין לי אחריות, אבל אם מדובר במוצר מקורי, שגם כך אינו מורכב טכנית והסיכון לכשלים נמוך (ובמילא מדובר במוצר באיכות גבוהה),
שווה לוותר, בעיניי לפחות, על האחריות ולקבל במחיר משתלם מאד.

יש דברים שלא שווה לקנות בחו"ל. כשבדקתי ציליות שטח ומקררים, המחירים דומים בארץ, בוודאי בשקלול הכללי.
עם זאת, כל יום מסתבר לי יותר ויותר שחוץ מקניות בסופר, שווה לבדוק כל דבר שעומדים לקנות - בחו"ל.

אוסיף שתי המלצות פרקטיות בענין -
א. להשתמש בכרטיס ויזה נטען של רשות הדואר. כרטיס שאינו קשור לחשבון כלשהו ומאפשר קניה בטוחה.
ב. לקניות מארה"ב, כשאין שרותי משלוח לישראל (וגם כשיש, כדאי להשוות), כדאי להשתמש בשרותי האתר buy2usa.
כך הבאתי את הנעליים כעת ובעבר, נעילה אוטומטית (אלפיה פחות מבארץ), משאבת מים (חצי מחיר), כבלים לסטריאו (חצי מחיר) ועוד כהנה וכהנה.
הם יעילים מאד ובעלות שנראית לי סבירה.

שוב, אני מכבד את בעלי העסקים ההוגנים והטובים שנותנים אחריות ושירות מקצועי ונפלא.
כולנו מכירים כאלו ונהנים לרכוש אצלם.
אנו גם מבינים את עול הקיום של בעלי העסקים בארצנו.
גם אני עוסק מורשה ואני יודע כמה הרבה שואבים ממך רשויות החוק והפשע המאורגן.

עדיין, כ"א ואחד מאיתנו עובד על פי רוב די קשה בשביל כספו ובסוף, הוא וחשבון הבנק שלו עומדים בחזית.

ובמכלול הזה, זו הנקודה העיקרית.
מה לעשות.

boaz avrahami
09-11-13, 10:56
ג׳ו
אני נוטה להאמין שהדוגמא שנתת על umi כנראה מבוססת על טעות.
יש בארץ תחרות מסויימת ויבוא חלפים פרללי.
כולנו מכירים את יאנוביץ או אוטו מיני.

ואם עושים מליונים, איך זה שעד היום לא קם ממש מהאתר הזה איזה יזם ודפק את הקופה של החיים?
אתם יודעים מה, לא מליונר- סתם מרוויח יפה...
פשוט, בתאוריה כולם גיבורים.
בתכלס, לא זול לקיים עסק ולעמוד מול הבירוקרטיה פה.
גם אם קורעים אותנו זה בגלל שכל עסק צריך להעמיס המון בשביל להתקיים!

אוסיף עוד נתון למשוואה-
עולם המכירות הבין לאומי מתחלק לרוב לכמה אזורים:
אמריקה, ארופה מזרח תיכון ואפריקה, אסיה פסיפיק.
מרבית היצרנים מוכרים להפצות שלהם בעולם במחירים שונים כאשר אמריקה מתומחרת שונה מהאזור שלנו למשל.
משמעותית שונה.

סיפור מהענף שלי.
באחת הרכישות שלי מיצרן בנלאומי מוכר של מחשבים עמדתי להזמין כמה מאות של שרתים.
בדקתי את התמחור שלהם באינטרנט ונדהמתי שלקוח פשוט שקונה יח׳ אחת בארהב מקבל מחיר טוב מאשר אני שעומד להזמין בכמה מליונים.

אקצר את הסיפור , לא הגעתי למחיר הלקוח האמריקאי הפשוט גם אחרי מלחמות וכשאני לקוח חזק ועם עיסקה שלא מפספסים.
הכלכלה האמיתית היא לא פשוטה כמו החשבון שאתם עושים פה.

מצד שני, גם אני קונה כמעט הכול באינטרנט וחוסך הרבה כסף.
אני רק מבין שמי שמשלם את המחיר הם בעלי העסקים שלא אחת לכודים בשיטה העקומה של הממסד.
בסוף זה יתפוצץ לנו בפנים עם אנשים קרובים לנו שישארו בלי פרנסה ובלי חנויות מקומיות שיש להן על המדף סחורה.

פעם אמר לי יואב היטוי משפט נכון.
שאלתי למה הוא קונה בינוביץ ולא באינטרנט והוא ענה שהוא מוכן לשלם קצת יוצר ולקבל זמינות מדף.

לסיום-
שוק הפצת החלפים המעוות כיום נותן למוסכים יתרון של בין 20 ל 40 אחוז הנחה לעומת לקוחות פרטיים.
יש גם הבדל בגובה ההנחה בין מוסך מורשה למוסך שאינו מורשה.
אני מניח שהלחץ יצמצם גם את המרווח הזה במקצת.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

yes1952
09-11-13, 11:06
יוש
על מה שכתבת ואיך שכתבת פשוט אי אפשר להתווכח וזה נכון
הבאת דוגמאות ולא התלהמת,וכך מנהלים דיון
אין ספק שמרכז קניות ענק כמו איביי גורם לכאב ראש לא קטן לסוחרים ויבואנים בכל העולם במיוחד למונופוליסטים או לקרטלים וגם לנו יש כאן כאלה
אין ספק שכבר היום יש לחץ על יבואנים ממגזרים שונים
אין ספק שעל מנת לשמור את הצרכן בבית יש לנסות להוריד פערי תיווך(שהם מקור בעייתי)
אני בעד לחסוך ואני בעד להקפיד על קניות נבונות
מכאן ועד העליהום על העסקים בארץ המרחק גדול
ההתארגנות הצרכנית הינה מבורכת וחשובה לאין ערוך-אך היא פועלת לטובת כל הצדדים כאשר היא מנוהלת בחוכמה
אין ספק שכאשר התארגנה קבוצת עובדים במקום מסוים ורצתה לקנות מספר מוצרים זהים אצלי-הם קיבלו מחיר שווה נפש כאשר גם היבואן וגם אני חתכנו כמה שהיה אפשרי הגיוני וכלכלי וכולם היו מרוצים--כן הם הביאו הצעות מחיר מאיביי ובפער לא גדול העיסקה נעשתה כאן בארץ
זהו די חפרתי מספיק בנושא-ואני כבר מזמן לא מחנך או מורה דרך

טלסקופ
09-11-13, 11:11
לכולם שלום, ובעיקר לבעלי החנויות פה:
קודם כל, ציינתי, ואני ממשיך לעמוד מאחורי זה, שאני מוכן בהחלט לשלם יותר כשאני קונה אצל ספק ישראלי. השאלה היא כמה יותר.
נכון שהשוק הישראלי קטן, נכון שאני לא צריך להחזיק מלאי, ונכון שאני לא מתפעל חנות. אבל אני גם לא קונה במחיר סיטונאי, ואני גם לא מקזז את הוצאותי כשאני משלם מע"מ. לדעתי פערי המחירים במקרים רבים אינם סבירים ונעשים רק בגלל חזירותם של הספקים שמצליחים משום מה לתפוס את הצרכנים בביצים.

ראש המקלחת שקניתי הוא מהדגם הפשוט ביותר, זבל סיני מפלסטיק חלוד, בדיוק כמו שאפשר לקנות בהוםסנטר. ההשוואה, להבנתי, נכונה לגמרי.

לפני כמה שבועות, קניתי משקפי שמש "בולה". הזמנתי לפי מספר דגם.
מחיר בארץ ב"דיוטי פרי", מעל 500 ש"ח. מחיר בארץ ביבוא דרך BUY2ISR, שגובים עמלה מטורפת, משלמים מע"מ ומכס, פחות מ- 250 ש"ח. אין לי הסבר לפער המחיר, למעט חזירותה של החנות הישראלית.

boaz avrahami
09-11-13, 12:37
קוריוז בעניין בולה...
לפני שנה הזמנתי זוג זול באיביי...
כשהגיע החבילה אחרי 3 ימים ראיתי שזה נשלח מעומר בדרום.

חקרתי מעט והסתבר לי שיש קטגוריה של מיסוי מוזל על משקפי מגן.
יש יבואנים שעובדים כך על המכס ומצליחים לחתוך במחיר.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

טלסקופ
09-11-13, 13:40
יוש
על מה שכתבת ואיך שכתבת פשוט אי אפשר להתווכח וזה נכון
הבאת דוגמאות ולא התלהמת,וכך מנהלים דיון
אין ספק שמרכז קניות ענק כמו איביי גורם לכאב ראש לא קטן לסוחרים ויבואנים בכל העולם במיוחד למונופוליסטים או לקרטלים וגם לנו יש כאן כאלה
אין ספק שכבר היום יש לחץ על יבואנים ממגזרים שונים
אין ספק שעל מנת לשמור את הצרכן בבית יש לנסות להוריד פערי תיווך(שהם מקור בעייתי)
אני בעד לחסוך ואני בעד להקפיד על קניות נבונות
מכאן ועד העליהום על העסקים בארץ המרחק גדול
ההתארגנות הצרכנית הינה מבורכת וחשובה לאין ערוך-אך היא פועלת לטובת כל הצדדים כאשר היא מנוהלת בחוכמה
אין ספק שכאשר התארגנה קבוצת עובדים במקום מסוים ורצתה לקנות מספר מוצרים זהים אצלי-הם קיבלו מחיר שווה נפש כאשר גם היבואן וגם אני חתכנו כמה שהיה אפשרי הגיוני וכלכלי וכולם היו מרוצים--כן הם הביאו הצעות מחיר מאיביי ובפער לא גדול העיסקה נעשתה כאן בארץ
זהו די חפרתי מספיק בנושא-ואני כבר מזמן לא מחנך או מורה דרך
מסכים עם כל מילה.

asafk
09-11-13, 16:22
גם אני לא אוהב חזירות.
ומעדיף להזמין בשעות הלילה במחשב ולא ללכת לחנות שמעבר לפינה, לפעמים.

אבל אני לא נכנס לאף מוכר לכיס ולתחשיבים. בדרך כלל גם לא מבקש הנחה.
מי שרוצה שייתן הנחה או מחער טוב יותר.

בסוף ההחלטה שלי ושל כל אחד אחר. העסקה טובה לי? אני אקנה. לא טובה? נמצא במקום אחר.
לפעמים אין ברירה אלא לשלם מחיר גבוה יותר תמורת זמינות/ שרות/ היכרות אישית או מה שלא יהיה.
לפעמים לא..

אבל תפסיקו להיכנס למוכרים לכיס.

וכאמור בדיונים קודמים... אתה חושב שאתה יכול למכור יותר זול? לך על זה.

אסף.

tzagi
09-11-13, 20:10
ג׳ו
אני נוטה להאמין שהדוגמא שנתת על umi כנראה מבוססת על טעות.
יש בארץ תחרות מסויימת ויבוא חלפים פרללי.

בא נבדוק את הטאוריה שלך.
תתקשר לUMI ובדוק מחיר לסט נעלי בלם חרום לסבורבן 3 רבעי טון שנת 2003
בנוסף, תתקשר ל"תחרות" ובדוק אצלהם.

אגב, פעם הבאה שתצתרך שרתים-תודיע לי, אחי נמצא בתחום עשרות שנים.

foxy
09-11-13, 20:26
סתם להוסיף אש למדורה רדיאטור מזגן לגראנד צירוקי הארצות הברית 275 דולר בישראל אצל המוסך המסכן שסובל המוחסר תזרים קיצוני של מזומן ויבואן עני מאוד מוכנים למחיר 3500 שקלים לא יודע על מה אתם מדברים אבל זו גזלה גניבה צאו מהסרטים שלכם היבואנים והמוכרים מרימים קופות יפות מאוד על הגב של הצרכנים

boaz avrahami
09-11-13, 20:36
סתם להוסיף אש למדורה רדיאטור מזגן לגראנד צירוקי הארצות הברית 275 דולר בישראל אצל המוסך המסכן שסובל המוחסר תזרים קיצוני של מזומן ויבואן עני מאוד מוכנים למחיר 3500 שקלים לא יודע על מה אתם מדברים אבל זו גזלה גניבה צאו מהסרטים שלכם היבואנים והמוכרים מרימים קופות יפות מאוד על הגב של הצרכנים

פוסקי,

יש לך סטארטאפ.
עם מכרה זהב כזה אני לא מבין איך אתה לא פותח עסק.

נמאס כבר מכאלו שלא יודעים מה העלות של להפעיל עסק.
כן, בהחלט שווה להביא לבד במקרה כזה וזה מה שאני עושה כמעט תמיד.

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

foxy
09-11-13, 20:49
לא ניכנס לנושא של תיפעול עסק כי זה לא מדד לפער של כמה אלפים רוצה עוד דוגמא בבקשה החלפתח את הטרנספר ל242 ומיכון שאני קצת אוהב שלמות ניסיתי להשיג בארץ את הפלסטיק העיליון של בורר המצבים שיתאים לטרנספר החדש להפתעתי החלק מגיע קומפלט עם הידיות והתושבת והמחיר 7470 שקלים טוב חשבתי אולי ידיות וכול הבאלגן בדיקה קצרה בארצות הברית 370 דולר מקורי בקופסא חדששששש אז בוא תסביר לי כמובן לצורך הדיון איזה תיפעול של עסק איזה הוצאות כמה רווחיות לא ניתפס לי העינין הזה הפער לא הגיוני

boaz avrahami
09-11-13, 20:59
לא ניכנס לנושא של תיפעול עסק כי זה לא מדד לפער של כמה אלפים רוצה עוד דוגמא בבקשה החלפתח את הטרנספר ל242 ומיכון שאני קצת אוהב שלמות ניסיתי להשיג בארץ את הפלסטיק העיליון של בורר המצבים שיתאים לטרנספר החדש להפתעתי החלק מגיע קומפלט עם הידיות והתושבת והמחיר 7470 שקלים טוב חשבתי אולי ידיות וכול הבאלגן בדיקה קצרה בארצות הברית 370 דולר מקורי בקופסא חדששששש אז בוא תסביר לי כמובן לצורך הדיון איזה תיפעול של עסק איזה הוצאות כמה רווחיות לא ניתפס לי העינין הזה הפער לא הגיוני

ניסיתי להסביר על רגל אחת בהודעות קודמות שלי כיצד זה עובד.
זה שמצאת את זה במקום כלשהו ב 370 דולר זה לא אומר שזה באמת המחיר של החלק שבו היבואן קונה אותו..
יכול להיות שזה סטוק מת אצל מישהו.
יכול להיות שזה מתומחר שונה מהותית בין ארופה לאמריקה.

קח בחשבון שהיבואן מפלה את הלקוח הפרטי בך- 30 אחוז הנחה לעומת המחיר שהמוסך רוכש.
זכור גם שפה לעומת אמריקה יש הבדל של מעמ והובלה ומיסי יבוא.

בכל מקרה, כל אותם אלו שחושבים שעושים מליונים פשוט מדברים שטויות.
הראשון משלנו שיקום ויצליח בעסק כזה לעשות כסף יוכיח שאני טועה .

בהצלחה לו....

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

amit1
09-11-13, 21:04
חברים, אתם חושבים שלהיות בעל מוסך בארץ זאת מציאה כל כך גדולה?
עלויות התפעול, המיסוי, הארנונה, שכר עבודה, איכות סביבה,... תביעות מזדמנות...ועוד..... בארצנו הקטנטונת כל כך גבוהים שאין מנוס אלא לגבות מחירים בהתאם. אחרת בקלות ובמהירות מגיעים לפשיטת רגל.
את האצבע המאשימה צריך להפנות לממשלה שקובעת את רמות המס, לעיריות שקובעות את מיסי הארנונה, לחברת החשמל, לתאגידי המיים.... לכל אלו ולא לבעלי העסקים הקטנים שבסה"כ מנסים לשרוד.

yes1952
09-11-13, 21:17
ארנונה?
הצחקתם אותי
לעסק או חנות?
הרי לקראת הבחירות האחרונות לרשויות השונות התהדרו כל המועמדים וכל הנעמדים שלולא הארנונה היקרה לעסקים הם לא היו שורדים
על חנות בגודל של 39 מ"ר משלמים כ אלפיים ש"ח לחודש ותמורת מה?
אה ורישיון עסק ומס מעסיקים וביטוח צד ג' והרשימה ארוכה
כן צריך לתחשב זאת במחיר הסופי,השאלה היא בכמה
מי שמתחשב נבון צולח את משוכת המחיר הבלתי סביר
מי שלא?או שלא קונים אצלו או שפושט רגל
וכמובן שרות שרות ושרות

IlanHadar
09-11-13, 21:41
הנושא הזה עולה בכמה שרשורים שוב ושוב, זה נושא לא פשוט אנחנו אכן משלמים יותר בהרבה מאוד תחומים, כמו שנכתב לעיל זה נובע מהרבה סיבות, כדי לנהל דיון מעמיק אוסיף קצת:
1.חזירות - יש אכן חסמי שוק רבים בארצנו שחלקם מובלים ע"י רגולציה מיותרת שמנוצלת / נתמכת ע"י בעלי עניין למשל: מיסי יבוא וחסמי יבוא - מנוצל היטב ע"י חברות השילוח, הצורך במכון תקנים על יבוא חלקים זה חסם שוק, הצורך ברישוי כדי לעסוק ביבוא חלקים זה חסם, כל אלה מנוצלים ע"י בעלי יכולת.
2. מיסוי - מכסים שונים ומיסי קניה שונים שמייקרים תחרות כמו במוצרי חלב. אז תנובה ושטראוס עושקות אותנו.
3. עלות ההפעלה של עסק, בנוסף לעלות המקרקעין הרבה שפוגעת בכולנו, כן השכירות יקרה בארצנו.
4. המיסוי האישי - כדי שעובד טוב יקח משכורת שהוא יכול לחיות ממנה, המעסיק צריך לשלם והרבה, בנוסף לפנסיה וביטוח לאומי שהמעסיק מפריש לעובד.
5. מס חברות גבוה, ניכויים, ארנונה, מיסים מקומיים, ביקורות מעמ, ביטוח לאומי ואין סוף תשלומים.
6. חשמל, מים, גז שעולה המון גם מהסיבות לעיל.

עכשיו חוץ מהאלה שמנצלים המצב בחזירות, כולם בגרעון - הממשלה, קופות החולים, בתי חולים, קרנות פנסיה, מועצות מקומיות, מערכת הביטחון, החינוך וכו', זה מגולגל בין כולם על כולם שמגלגלים לבעלי עסקים סובלים מהרשום לעיל ומגלגלים את זה על הלקוח, אנחנו.

וחלק ממה שרשמתי נובע מכשלים מבניים שיש לנו במדינה - חוסר השתתפות בכוח העבודה של מגזרים שונים והתמיכות שהם מקבלים, תקציב הביטחון שיושב על כולנו, פקידי אוצר שצריכים לממן תקציב אז לא יורידו מיסים ועוד ועוד ועוד.

המצב הקיים לא יכול להשתנות מעצמו, זה יקרה רק ממשבר כלכלי חזק מאוד שיגיע, זה יקרה שמעמד הביניים יקרוס, יהיה מיתון עמוק, משבר דיור עמוק בגלל משכנתאות שיתרסקו, לפיד מודע ומנסה לשנות אבל הוא יכשל.

עכשיו הסתירה כאן היא שאנחנו הלקוח הסופי שמנסה לעזור לעצמו, מביא מחו"ל בהרבה יותר זול הכל! (חלקי רכב סובלים קשות מכל מה שרשמתי) בעצם מביאים את השינוי מהר יותר - שעסקים יתחילו לקרוס כי לא נקנה מהם, זו הדרך היחידה לעשות שינוי, מי שעדיין לא רוכש ברשת שיתחיל, זה יעזור לכולנו בסוף.

יוש
09-11-13, 22:37
אילן, ניתוח אפוקליפטי, אבל אני חושש שיתכן וזה הכיוון.
עם כל הרצון הטוב שחברינו, בעלי העסקים בארץ ירוו נחת, בסופו של דבר כל אחד מחויב, אין מילה אחרת - פשוט מחויב לדאוג לרווחתו הכלכלית, אזי השיקול הקובע יהיה טלטול השוק עקב אי כדאיות של דפוסי רכישה "של פעם". להערכתי, כמו שתהליך צרכנות המוסיקה עבר מטמורפוזה צרכנית קיצונית, גםתחום הצרכנות ישתנה מאד. אי אפשר לעצור תהליך המאפשר לצרכן הפשוט לרכוש זול יותר.זה הכלל הבסיסי של כלכלת השוק החופשי על מהות קיומו אנו חיים.
האם זה יוביל להורדת מחירים ו/או להפחתת מיסוי ושאר גזירות? נחיה ונראה. אנו עומדים בפיתחה של רעידת אדמה צרכנית. נראה מאיפה יקוצץ קודם - רווחי "יתר" של עסקים פרטיים או קופון שגוזרת המדינה.

boaz avrahami
09-11-13, 22:44
אילן אני מסכים עם על מילה למעט הפיסקה האחרונה.
הממסד כבר מזמן לא רואה את עצמו כאחראי לאזרחים ולכן בעלי עסקים שיקרסו רק ידרדרו את הכלכלה ויגררו את כולנו אחריהם.

IlanHadar
09-11-13, 22:56
הממסד כבר מזמן לא רואה את עצמו כאחראי לאזרחים ולכן בעלי עסקים שיקרסו רק ידרדרו את הכלכלה ויגררו את כולנו אחריהם.

בועז ידידי, זו בדיוק הכוונה שלי, משהו יגרום לקריסה, יתכן ואלו יהיו באמת בעלי העסקים שנפגעים עוד יותר מהקניות שלנו ברשת. אבל זו הכלכלה מחזורים של מיתון וצמיחה.

yes1952
09-11-13, 23:07
זו תפנית יפה וזכויות היוצרים הם של יובי ותודה על כך
אכן מה שנכתב ב4 ההודעות מעלי נכון
אנו בקצב הזה בדרך לכאוס אמיתי
מיתון?המיתון כבר מזמן כאן ולא כולם ישרדו אותו
אני עדיין זוכר את המיתון שהיה בארץ עד 1967 ושנגמר בעקבות מלחמת ששת הימים.
זה היה לא נחמד אמנם הייתי אז נער אך אני זוכר כמה לוויות של בעלי משפחות שלא עמדו בלחץ ההפסדים,
כאשר החלטתי לקנות את החנות שלי,ידעתי לאן הולך המשק וכך גם בניתי את כיוון החנות-ויבואנים בתחום בו אני עוסק אשר לא מבינים את מצב השוק לא מוכרים ,נקודה
אך נשאלת השאלה,במה לצמצם?בכח אדם?ואני מדבר על יבואנים לא תעשיה
לחסוך?בודאי
כך גם אני מכוון אצלי,לחשוב מה לקנות ולאיזו מטרה(ייעוץ ללקוח)ואמינות ללא פשרות,אין דרך אחרת
רק שאני חושש לגורלם של שכירים רבים בענפי השרות שיאבדו את מקור פרנסתם ואז יתחיל הכאוס
כשאני רואה את בעלי החנויות הזקנים פשוט סוגרים עסקים,צעירים שמנסים עם הלוואות ולא עוןמדים בפרעון,
כן ,יש לרכישות הגלובליות מקום וכן זה גם יוצר בעיה כלכלית קשה לא רק בארץ אלא גם בחו"ל
מדינות רבות החלו להערים קשיים בקבלת משלוחים מחו"ל,הגם פה זה יקרה?אין לי ספק ואין לי ספק שאנחנו בבעיה שראשי המשק פשוט מפחדים לפרסם אותה
האמת?אני אוהב את השרשור הזה,הוא חשוב לכולנו לאין ארוך
שבוע טוב

foxy
10-11-13, 00:17
אני יכול להבין פער של מחיר הגיוני כמו במקרה של יוסי מצית זיפו או עוד מוצרים שאפשר להבין אבל אנחנו מדברים על יבואני רכב ומוסכים מורשים יבואן רכב קונה משמעותית במחיר יותר זול ממני וגם אם היה דורש מחיר יותר היגיוני ההייתי משלם אבל פערים של אלפים זה לא ניתפס ובעיקר בתחום הרכב הפערים לא היגיונים וממש זה לא היגיוני

OFF-RoaD
10-11-13, 00:27
מזה יבואן מרוויח. לא ממכירת רכבים, אלא מהחלקים והמוסכים אחר כך. במובן מסוים, כל חלק שאתה קונה, מחזיר את עלויות התפעול והרווח של זרוע המכירות של היבואן, ולא רק את מחסן החלפים.
הוצאות של פרסום, אנשי שיווק, מלאי רכבים, ועוד ועוד ועוד.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

tzagi
10-11-13, 04:20
זה שמצאת את זה במקום כלשהו ב 370 דולר זה לא אומר שזה באמת המחיר של החלק שבו היבואן קונה אותו..
יכול להיות שזה סטוק מת אצל מישהו.
יכול להיות שזה מתומחר שונה מהותית בין ארופה לאמריקה.

במקרה הספציפי הזה פוקסי מדקלם מחיר MSRP- המחיר הרישמי לצרכן, מעשית אף אחד לא משלם את זה, כמעט כול דילר שמכבד את עצמו יתן הנחה של %20 ללקוח שיקנה את החלק מעבר לדלפק, אבל גם זה מחיר מופקע, כול אידיוט יכול להזמין ממופאר ברשת בהרבה פחות, סתם לדוגמה אותו רדיאטור חימוס עולה כ$170 לWJ או $107 לZJ (MOPAR), תחליפי אכותי עולה הרבה פחות, אחד של ACDELCO כ$60 ויש גם אחרים בפחות מ$40
אז ממש אל תחשוב שהוא מצא איזה מציאה.

שים לב לקשר הישיר בין המגוון העצום של יצרנים-מוכרים לבין ההפרשים במחיר(והמחיר), כשיש תחרות כולם מרוויחים במיוחד הצרכן
שאלה כלכלית פשוטה
נגיד שMOPAR מתמחרים חלק ב$107(כמו במקרה שלנו) מדוע ACDELCO מתמחרים אותו ב$60 ולא ב$105? (כמו שהיה קורא אם זה היה בישראל)
השם שלהם פחות טוב? החלק באכות נמוכה מMOPAR?(כאילו זה אפשרי)
לא ולא, הם חייבים להיות ת ח ר ו ת י י ם, אם מחיר המוצר שלהם יהיה גבוהה מדי הצרכן יקנה את גרסת ה$40 ולמרות שהיה מעוניין לקנות מותג.
זה מה שקורה כשיש תחרות אמיתית בכלכלת שוק פתוח.

tzagi
10-11-13, 04:29
מזה יבואן מרוויח. לא ממכירת רכבים, אלא מהחלקים והמוסכים אחר כך.

ממש לא חדש, GM הפסידו הרבה על כול קורווט שיוצר ונמכר מ1952 ועד היום אבל עשו מילארדים על חלקי חילוף, ולכן העגלה ביצור גם היום.
אבל אין לזה כול קשר לנושא השירשור.

OFF-RoaD
10-11-13, 07:52
למה לא? זה מסביר בצורה מובהקת את פערי המחירים בח"ח בין הארץ לארה"ב

tzagi
10-11-13, 08:07
בכלל לא, זה המצב העולמי מאז ומתמיד וזה לא נותן כול גושפנקה לחזירות ארץ ישראלית.

Saar
10-11-13, 08:58
למי שעדיין לא קרא, מומלץ לקרוא "העולם הוא שטוח".
לא זוכר מי המחבר, אבל בהחלט מסביר לאן נושבת הרוח....

asafk
10-11-13, 09:40
ג'ו, גם בארה"ב הדילרים מחוייבים על פי חוק להחזיק מלאי חלקי חילוף לכל מכונית שהם מכרו ב7 השנים האחרונות?

אסף.

boaz avrahami
10-11-13, 10:07
אסף,

היבואן בארץ חייב להחזיק פיזית מלאי או להיות קשור ליצרן שמחוייב לכך?

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

asafk
10-11-13, 10:36
הוא מחוייב לנורמות שירות שבפועל מחייבות אותו להחזיק מלאי ענק.

אסף.

אורי ק.
10-11-13, 11:33
מציין את הדברים תוך כבוד לבעלי העסקים ההוגנים והטובים בארץ.

אוסיף מנסיוני רק מהשבוע:

חיפשתי נעלי טיולים.
השוותי מחירים בין הארץ לארה"ב.
מצאתי נעלים שעולות בארץ 880 ש"ח (סלומון דיסקברי, אם זה מעניין מישהו) בכמה אתרים מקומיים.
רכשתי באמזון. תוך שבוע(!!!) הנעליים הגיעו אלי
בעלות כוללת (הכל כולל הכל) 480ש"ח.

מה לעשות.

אנסה לשפוך אור מזווית קצת שונה. כנראה שלא אצליח לשכנע אתכם, כי בסוף באמת מה שקובע הוא הכסף שאתה מוציא.
אני עובד זמן רב בחנות טיולים ומכיר את הנושא הזה טוב, ואין שבוע שלא מתקיים דיון כזה עם לקוח.
כשאתה קונה מוצר מסוים באיביי, אתה לא מקבל את אותו שירות שאתה מקבל בחנות. והשירות הזה ידידי, שווה כסף.
הרי אתה, כשהחלטת לקנות נעליים, מן הסתם הלכת לחנות או שתיים עד שהחלטת שאתה קונה סלומון דיסקברי. הלכת לחנות, "בזבזת" זמן למוכר, נאמר בין 20-50 דקות ולפעמים גם יותר (זמן מוכר=כסף!), מדדת מספר דגמים כדי להשוות (מלאי=כסף, מקום אחסון בחנות=כסף) ולקבל את הדגם שהכי מתאים לך, במידה הכי מתאימה לך. ונגיד שבמקרה הטוב היית רק פעם אחת בחנות, וזה באמת במקרה הטוב, כי לפעמים לקוחות מבקשים הזמנה של מידה ספציפית שכרגע חסרה, ואז מגיעים אחרי כמה ימים ושוב כל התהליך קורה, ושוב אני "מבזבז" עליך זמן(=כסף).
מכירה בחנות עולה כסף, וזה עוד לפני שדיברתי על ההכשרה של המוכרים (חודש+- של עבודה בלי "תוצר", רק הכשרה ולימוד ידע מקצועי) וכמובן שכירות וחשמל ועמלות ובלה בלה בלה. ובסוף אתה הולך וקונה באיביי ב20-30-50 אחוז פחות. ברור שיהיה שם יותר זול. אבל גם לא קיבלת את אותו מוצר, כי מבחינתי לא הנעל שקנית היא המוצר, אלא השירות והמכירה והידע שקיבלת מהמוכר וההשוואה בין נעל כזאת לאחרת ולמה זו מתאימה יותר לך ולמה ההיא לא והנעל עצמה- כל אלה ביחד זה המוצר. ומה אם המידה לא מתאימה בדיוק? ואחרי חודשיים נפרם תפר או חודרים מים? יש לך למי לפנות? גם זה שווה כסף ידידי, גם זה חלק מעלות המוצר. האם שווה לך לשלם על זה פי 2? וואלה כנראה שלא, ואני מבין אותך לחלוטין. אבל גם זאת נקודה למחשבה. אין כאן שום חזירות, כי בסוף היום, עם המחירים היקרים פי 2 מאיביי, אני לא מכיר בעלים של חנות טיולים שנהיו מיליונרים גדולים מהעסק הזה. חיים לפרנסתם, מי יותר טוב ומי פחות.

yes1952
10-11-13, 12:22
אורי,אני חולק עליך בדבר אחד
גם המוכרים באיביי עברו הכשרה
גם שם יש מי שמחזיק מחסן
לגבי השירות?כל מילה שכתבת בסלע מחקקה-אך הלקוח יחליט היכן הוא קונה
אנו העובדים בחנויות או בעלי החנויות נעשה הכל בצורה הוגנת להסביר מתי ומדוע כדי לשלם "יותר"
החזירות שהתכוונו אליה הינה בנושא (בעיקר)בענף חלקי החילוף לרכב שם הפערים הינם של מאות אחוזים
כאשר לקוח נכנס ואחרי 20 דקות על הרצאה על לדרמן מחליט לקנות באיביי,אין לי ברירה אלא לומר לו תודה על שנכנס לחנות-הוא יכנס פעם הבאה ויקנה דבר אחר מפני שקיבל שירות אפילו אם לא קנה-כך שה"זמן"שמשקיע מוכרן בלקוח הינו לטווח ארוך ולא רק לקניה המיידית,
ואין ספק שיש דברים שכדאי לקנות באיביי ולא אצלך או אצלי כל עוד אנו לא מייבאים לבד
כעיקרון יש ליין של מוצרים שאינני יכול לפרסם כאן שאני מייבא לבד ועוד מוכר גם באיביי-אפרופו באותו המחיר של החנות.איך?מוצר שמיוצר עבורי בסין האדומה והקומוניסטית
זהו להבוקר

IlanG
10-11-13, 12:28
היי התאפקתי עד עכשיו לא להגיב ( דיסלקציה קטנה ) אבל בקצרה .....

חברה ( והכוונה לבעלי החנויות ) העולם משתנה אנחנו הופכים לכפר גלובלי ענק אי אפשר להילחם בזה , זה מגיע בצעדי ענק אז או שתתישרו לפי המחירים בחו״ל + עוד 20% או שאם כול הכבוד תסגרו את העסק , זו האמת , קשה, כואבת , מעצבנת, אבל זה מה יש במדינה שלנו .
בעל המאה ( הצרכן ) הוא בעל הדעה .
מה שהצרכן מזמין מ eBay גם בעל החנות יכול להזמין .
בעל חנות קטנה כמו של יוסי לדוגמה יכול להזמין מצתי זיפו מקוריים מהארץ ב 5שקל ולהחזיק גם מצת מ eBay סיני/ חיקוי בשקל ועדיין להרוויח .
הכול שאלה של ניהול מלאי נכון וחוש עיסקי .

גילוי נעות
כן יש לי במשפחה עסק פרטי למוצרי חשמל לבניין ולקבלנים מכיר את כול העליות והדיבורים .

Pageup
10-11-13, 13:04
יוסי,
אין ספק שבשביל הפרש סביר, האחריות והשירות שווים כסף.
גם הזמינות שווה כסף כי בפועל מוצרים שנקנים באיביי לוקח
להם לפחות שבוע להגיע.
אבל, אם היבואן עצמו כבר גוזר לעצמו עשרות ומאות אחוזים,
יכול להיות שדווקא בעלי החנויות צריכים לחתוך אותו ופשוט
לא להציג את המוצר עצלהם. יותר מזה, לשים שלט שאומר,
"בחנות זו לא נמכרים מוצרי XXX מאחר והיבואן דורש מחירים
מוגזמים. לכו תקנו באיביי".
במצב כזה החנויות ילמדו את היבואן את הלכות השוק ואתם לא
תחשבו הגזלנים, כי בסופו של דבר הלקוח הסופי לא יודע מי
בשרשרת המזון הוא זה שגובה את ההפרשים המטורפים.
או במילים אחרות: "מי הוא החזיר".

yes1952
10-11-13, 13:43
ידידי היקר
את אשר אתה מציע אני כבר מזמן מיישם

אורי ק.
10-11-13, 13:50
יוסי,
אבל, אם היבואן עצמו כבר גוזר לעצמו עשרות ומאות אחוזים,
יכול להיות שדווקא בעלי החנויות צריכים לחתוך אותו ופשוט
לא להציג את המוצר עצלהם. יותר מזה, לשים שלט שאומר,
"בחנות זו לא נמכרים מוצרי XXX מאחר והיבואן דורש מחירים
מוגזמים. לכו תקנו באיביי".
.

ומה תעשה בתחום שנשלט כולו על ידי יבואנים בלעדיים? תישאר בסוף בלי סחורה למכור.

yes1952
10-11-13, 14:24
אורי ידידי הצעיר
אתה מכיר את הביטוי בעל המאה הוא בעל הדעה?
היבואנים רוצים למכור יותר ממה שאתה רוצה לקנות
אני
א לא מנהל מחסנים ליבואנים
ב יבואן שאינו מתגמש היום,ימצא עצמו רק עם הסחורה ובלי לקוחות
ג שמעת על יבוא אפור או מקביל?
ד אני מכבד כל יבואן שמכבד את לקוחותי
וכך אני יכול לפרוש בפניך רשימה ארוכה ארוכה של איך ,למה,וכמה,,אך פה זה לא המקום

אפרים
10-11-13, 15:06
ולכן בעלי עסקים שיקרסו רק ידרדרו את הכלכלה ויגררו את כולנו אחריהם.
צודק בועז ב 100%.
אני חי בשוויץ וגם פה קיימת אותה הבעייה שאנשים קונים באיביי או לחילופין בגרמניה איטליה או ספרד או אפילו ספרדים שמגיעים לפה ללא אישורי עבודה והממשלה או משטרת ההגירה לא נוקפים אצבע.העסק אצלי כבר תקופה ארוכה במצוקה אבל ההבדל היחד והתהומי הוא שברגע שאין לי פרנסה אני נכנס לסוציאלי ומרגע זה הם חייבים להחזיק אותי :שכר דירה,קופ"ח,כלכלה וכל שאר ההוצאות המחויבות להמשך הקיום .

IlanHadar
10-11-13, 16:13
בועז, אפרים וכל השאר,

כל מה שנכתב כאן אכן מסמן את הכיוון, מה שכתבתי ואני מחזיק בדעה הזו, התחרות הגלובלית תשנה בסוף את המצב אצלנו, אני לא מדבר על בעל העסק שנותן שירות, מנסה לתת את המחירים הזולים ביותר ואיכשהו שורד, יש לי רק כבוד לאלה, הלוואי ויהיה לי האומץ לנסות גם עסק משלי.

אני חוזר ואומר - עסקים יקרסו בגלל גופים חזיריים בעלי יכולת ולובי, כגון יבואני חלקי חילוף, יצרני מזון אצלנו, רשתות השיווק ששולטות בשוק, מונופולים ועוד, חסמי השוק במדינה שלנו יצטרכו להשתנות, כמו גופים מגבילים תחרות, תקנות מגוחכות, מכסים ומיסי קניה וכן גם עלות המקרקעין ועוד ועוד. כל אלה חונקים את בעלי העסקים שמחזיקים את הכלכלה של כולנו, שהם יתחילו להתמוטט הם יקחו את כל הכלכלה איתם ואז השינוי יהיה מחוייב.

נמרוד
10-11-13, 17:53
הדיון הופך להיות מעניין... אני רוצה להוסיף את דעתי:

הבעייה היא לא יחודית לעסקים קטנים בישראל - יבואנים, מיסים, שוק קטן, אי בים של ערבים... והיא גם לא יחודית לעסקים קטנים.

הנקודה המעניינת ביותר היא בכלל זכות הקיום של חנויות פיזיות, קטנות כגדולות, רשתות או עסקים קטנים, בארץ ובעולם.

חנויות מוזיקה - נעלמו.
חנויות ספרים - בתהליכי הכחדה מתקדמים.
גאדג'טים, צעצועים, מוצרי אלקטרוניקה, אביזרי טיולים ומתנות - מסה אדירה עברה לרשת. היתרון היחיד שנשאר לחנות הפיזית זה כשצריך משהו דחוף, מעכשיו לעכשיו. ובארה"ב גם היתרון הזה מצטמצם כי משלוחים זה עניין של ימים בודדים, לא שבועות כמו עבורנו.
בגדים, נעליים - הייתם חושבים שכאן עוד יש סיכוי לחנויות, אבל נתחים משמעותיים עוברים לאינטרנט, כשנעשים מאמצים כבירים לוירטואליזציה של חווית הקנייה, המדידה, סטנדרדיזציה של מידות, ומדיניות החזרה לא בעייתית - קנה, תמדוד, לא טוב תחזיר.
רהיטים - כנ"ל, המון חברות עובדות על להפוך את חווית הקניה לוירטואלית.

חנויות קטנות שמצליחות הן אלו שזורמות עם הטרנד, והופכות בעצם למחסנים שמתבססים יותר ויותר על קניה ברשת - איבי, זאפ בארץ. שימו לב לאיך נראות חנויות ציוד מחשבים, סלולאר, או ציוד צילום, שזה תחומים מובילים בקניה ברשת.

חלקי חילוף לרכב ובעיקר שיפורים, תוספות וקישוטים - מתבקש ביותר, וכאן העסקים המקומיים מפגרים אחרי המציאות - ולכן איביי נותן להם בראש. נכון כרגע זה חלק קטן מהלקוחות המתוחכמים יותר - אנחנו - אבל זו מגמה. עניין של זמן עד שמוסכניקים מדור חדש, שלא מפחדים מהמחשב, יזמינו בעצמם סטוקים של חלקים באיביי. למה לא בעצם?

שירות, הסברים והדרכה אפשר לקבל גם ברשת, ולפעמים אפילו ברמה יותר טובה. אחריות - ברור מאליו, אין סיבה שלא.

זה הסיפור האמיתי, והוא נכון גם בארה"ב. המאפיינים היחודיים של השוק הישראלי מגדילים את הפערים עוד יותר, אבל זה בפרוש לא עניין מקומי. אני כותב עניין ולא בעייה כי זו לאו דווקא בעייה, זה לאן שהמציאות הולכת.

והשלב הבא מתחיל ממש עכשיו - הורדה והדפסה של מוצרים פיזיים. זה מתחיל מצעצועים כי לזה מתאימה טכנולוגית ההדפסה התלת מימדית של היום, אבל תוך כמה שנים - אין לי ספק שבגדים, נעליים, כלי בית מכל הסוגים - וגם דברים רלוונטיים לנו כמו שנורקלים לרכב שטח, או ג'ריקנים - יגיעו אלינו ישירות למדפסת תחת מימד ביתית, כולל התאמה למידות ולדרישות שלנו במיוחד.

boaz avrahami
10-11-13, 19:54
זה נכון שצורת הקניות משתנה ועוד תשתנה מאוד בעתיד.
זה אפילו לא שאלה.

העניין הוא שביחד עם השינוי הזה העולם הופך להיות כפר קטן וכל דרדק זב חוטם יכול להשוות מחירים מסביב לעולם ולבצע קניות בכל מקום על הגלובוס ולקבל את הרכישה בתוך ימים לביתו.

זה יוצר בעיה לעסקים מקומיים לעמוד מול התחרות.
במיוחד אם היא לא הוגנת.
מתזמורת לא הוגנת תשאלו?
לא הוגנת זה כאשר השילטון המרכזי מכריח את העסקים להיות יקרים בעל כורחם.
הרי תפקידו של השלטון המרכזי להיות רגולטור ולסדר כללי משחק נאותים או לחלופין לפתוח הכול בלי חסמים ושכל אחד יעשה מה שטוב לו.

מה שקורה כיום במציאות הישראלית היא שהשלטון המרכזי מכשיל את העסקים וגורם לתחרות לא הוגנת בגלל תקורות יקרות.

יש פאן אחד חיובי במצב והוא שעסקים החזירים חוטפים עכשיו ראשונים וחזק.
אבל בעצם לא כולם אלא רק אלו שלא סידרו לעצמם מגבלות יבוא שחוסמות יכולת להתחרות.

בקיצור השילטון המרכזי שוב נרדם בשמירה והתוצאה של הקריסה שתבוא תעלה לכולנו הרבה יותר ממה שאנחנו חוסכים היום.

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

tzagi
10-11-13, 20:03
ג'ו, גם בארה"ב הדילרים מחוייבים על פי חוק להחזיק מלאי חלקי חילוף לכל מכונית שהם מכרו ב7 השנים האחרונות?

אסף.

מי שמחוייב בחוק לספק חלפים ל7 שנים זה יצרן הרכב (שים לב שזה לספק-לא להחזיק מלאי)
מתאר לעצמי שבתור נציג של היצרן גם דילרים או יבואנים מחוייבים כחלק מההסכם עם היצרן.

מלאי חלקי חילוף אינה מילה גסה, בתור דילר או מוסך זה באינטרסט שלך להחזיק מלאי ולספק סחורה וכמה שיותר מהר ובזול.
דוגמה הפועל לחברה שלא הבינה את זה: פג'ו, בשנות ה70 היה יבוא ודילרים בארה'ב, מהר מאד יצאה להם תדמית של חלקי חילוף יקרים וקשים להשגה, הצרפתים התקפלו וחזרו הביתה

IlanHadar
10-11-13, 20:42
מה שקורה כיום במציאות הישראלית היא שהשלטון המרכזי מכשיל את העסקים וגורם לתחרות לא הוגנת בגלל תקורות יקרות.

יש פאן אחד חיובי במצב והוא שעסקים החזירים חוטפים עכשיו ראשונים וחזק.
אבל בעצם לא כולם אלא רק אלו שלא סידרו לעצמם מגבלות יבוא שחוסמות יכולת להתחרות.

בקיצור השילטון המרכזי שוב נרדם בשמירה והתוצאה של הקריסה שתבוא תעלה לכולנו הרבה יותר ממה שאנחנו חוסכים היום.

אני כל כל מסכים איתך, כמה הערות:
החזירים שחוטפים הם אלו שאנחנו יכולים לתת להם בראש כמו בחלפי רכב, הראשון שצריך לחטוף זה UMI למשל.

לקרטל החלב אנחנו לא יכולים לעשות כלום כיוון שלקנות חלב מאיביי אי אפשר, לכן נמשיך להתעצבן כל פעם שניכנס לסופר באירופה ונראה שקרטון חלב זה חצי מחיר מהסופר שלנו, וזה פוגע במיעוטי יכולת, פלא שאנחנו מדורגים אחרונים בכל מדד עוני ב OECD.

לגבי פקידי האוצר שנרדמו בשמירה, הם לא כל כך נרדמו, הורדת מחירי הדירות וקרקעות (גם לעסקים) למשל תגרום לגרעון באקסלים שלהם בגלל ירידה בגביית מיסים, כנ״ל מיסי רכב, ארנונה וכן גם החלב, ירידת המחיר של מוצרי בסיס תוריד את גביית המע״מ ושוב האקסל לא מתאזן, רק השלטון המרכזי שוכח שמאחורי האקסל יש ילדים...

דרור ברלי
10-11-13, 21:44
השלטון המרכזי לא סופר את הילדים שלך.
אבל כשהם בני 18 הוא נזכר בהם.
ואחר כך הוא כבר לא עוזב אותם במנוחה לרגע.

מדינה ששונאת את אזרחיה.

yes1952
10-11-13, 22:09
אנחנו מערבים כמה נושאים שונים אך מאוד קשורים אחד לשני
ראשית אענה לאילן
לקנות זיפו מקורי באיביי עולה יקר יותר מקניה אצל היבואן בארץ(היום ,תודות ללחץ הלקוחות בחנוית המוכרות מציתים כאלו)איך שלא יהיה אני לא רואה כאן מחרות מול איביי,-זיפו מזוייף לא נכנס לחנות שלי,מצית דמוי זיפו כן ומחירו בהתאם-אך לא מדובר על החנות שלי בפרט אלא אני משתמש בה להקיש על הכלל,
כמי שעבר מהאגף היצרני לאגף התיווכי(עובדה-בעל חנות הינו מתווך בין היבואן ללקוח הסופי-אני אכן בונה תחשיב שיספיק לי למחיה נורמלית(בעיני)
,
מי שיפגע קשה מאוד אילו הרשתות הקטנות המוכרות מוצרי צריכה עכשווים-
חנויות רהיטים לא יפגעו(אלא מהמיתון הבא עלינו בסערה שקטה)
סופרמרקטים(על זה כבר נכתב)
מכשירי חשמל ותעשיה גדולים,
יבואני חלקי חילוף הן לרכבים והן למיגוון מוצרים,מקררים שואבים מדיחים וכו' יפגעו ובגדול וטוב שכך הם מבחינתי קרטל אחד גדול,
כתבתי והזכרתי מקודם את המיתון הגדול בשנות השישים-
למשפחתי היה אז בית דפוס וסבי קלט עובדים מבתי דפוס קטנים שלא עמדו במיתון,וכדי לשבור את יבואני הנייר הוא בצורה כזו או אחרת הביא לארץ נייר ודאג שמחירו יהיה נמוך ככל האפשר והוא לא הפסיד,
כן הוא צמצם בהוצאות ביתו,ואני כילד ניקיתי נוצות של יונים כדי שיהיה בשר לארוחת ערב(המצחיקר שלאבא שלי היה רכב ואז הוא יכל לצאת לצוד)אך זו היתה דוגמא לנו שנבין שצריך להצניע לכת,
היום זה לא כך,יש את תראבות ההצלחתי ,והמגיע לי,וכו'
אני נתקל יום יום בתופעה הזו של אשה מבוגרת שרוצה לקנות תיק וזה יקר לה,וכשאני שואל אותה "מה רע בתיק שלך?"היא אומרת שהיא מתביישת שהשכנות והחברות שלה
יראו שהיא עם אותו תיק כבר 3 שנים,--נעזוב את מה שאני עשיתי מפני שזה לא לעיניין,אך כן עזרתי לה כמה שבועות אחרי זה כשהיא קנתה תיק לכלתה לרגל היוולד הנכד הראשון,
ולא אני לא דון קישוט ,אני פשוט לא רוצה שמישהו יקנה לה תיק באיביי-כן אני (ולא רק אני)נלחמים בקניות הגלובליות ע"י שירות,מסחר הוגן,ויחס אנושי,
אין דרך אחרת,וזה נכון לי יוסי ולכל בעל עסק קטן או גדול,
באם רמת השירות ההגינות המסחרית והאנושיות יחזרו להיות גורם עיקרי בקנייה כמו שהיה כאן לפני 40 ויותר שנים יהיה לכולם קל יותר ונעים יותר,
ואל תגידו לי אני מיושן-גם בימי קדם(שנות השישים למשל)היו דרכים לעקוף את המכס ולהביא מוצרים יותר זולים מאמריקה(מתנות מדודים (שאין להם קרבה משפחתית)שוק שחור שרבים כאן לא יודעים מהו,,ואף על פי כן שרדו החנויות הוותיקות ששילמו מס היצף ומס בולים והבלו שולם וארנונה והאכילו עדר ענק של אוכלי חינם,וחלקם גם בנו אימפריות(היום העשירון העליון הישן)
את כל מה שכתבתי היום ואתמול כאן בשרשור הזה אני מפגיז את לשכת הסוחרים והעסקים הקטנים,
זה נפלא הסחר הגלובלי,ותחרות הינה דבר טוב ובריא,ואפשר גם לחיות עם איביי עד שהגולם יעלה על יוצרו ואירגוני הפשע יחדרו לשם וכאשר נזמין דבר איקס נקבל דבר זד ונוכל להתלונן רק מול המראה,
כבר היום מתחיל לטפטף זרם התלונות שנשמר משום מה בשקט בעידן הגלובלי שלפעמים הוא לא כלכך נפלא
אז נכון,יש הזדמנויות ויש כדאיות ברכישת מוצרים מסוימים ברשת,,הרי גם כאן אצלנו יש מקום לקניה ומכירה של פריטים ובמחירים כדאיים לכל הצדדים
ובניגוד למקומות עלומים ואחרים יש כאן מידת אמון שהלוואי בכל העסקים כאן בארץ ובעולם,
אז אני לא דואג מאיביי ועלי הענק הזה לא מאיים נהפוך הוא רק מהשאריות שלו אני ואחרים מתפרנסים בכבוד
מה שמפריע והפריע לי זה היה בתחילתו של השרשור -ההכללה של החזירות ואני שמח שהנושא בא על פתרונו ואני שמח שכולנו יודעים מי החזירים וביחד בלי דעת אפילו אנו כולנו עושים יד אחת נגדם והיד הזאת עוד תגדל ותשנה לדעתי את חלק מצורת המסחר במשק הישראלי ולטובת הצרכן מבלי לפגוע ב"מתווך "הקטן והבינוני
מפני שבלי בעלי המקצוע הקטנים והבינונים בכל ענף ,לא יהיו הכנסות למדינה שלנו-ואז יהיה "משעשע"ואני מקווה שזה לא יקרה בזמני

boaz avrahami
10-11-13, 22:24
טוב, תפסיקו לעוף על עצמכם כבר...

אתם זוכרים שבמחי קולמוס מעלים לנו את המיסוי ומסדרים שלא ישתלם לנו ליבא לבד?
לובי קטן של לשכת המסחר והכול יראה שונה ברגע...
אחרי הכול אנחנו ברפובליקת בננות, לא?

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

IlanG
10-11-13, 22:31

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex[/QUOTE]

1+ הדבר הכי נכון שאמרת בכול התרד .

yes1952
10-11-13, 22:46
בועז
אם זה יקרה תהיה מהומה צרכנית שלא ברא השטן
וחוץ מזה אני מחפש לך מפתח כפי שביקשת ונדמה לי שיש לי סט שלם להשאיל לך
ואתה יכול לתפוש אותי ער בלילה ,הבת שלי התחילה עם צירים ובטח יהיה לנו לילה(לילות)לבן

הכוכב הכחול
10-11-13, 23:15
עצוב

טוב, תפסיקו לעוף על עצמכם כבר...

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

שזה נכון

בועז
אם זה יקרה תהיה מהומה צרכנית שלא ברא השטן

boaz avrahami
11-11-13, 00:14
יוזמה מבורכת.
תהיו אזרחים אכפתיים ותרתמו לזה בעצמכם ותפיצו לכמה שיותר.

https://m.facebook.com/pages/מחזירים-את-השפיות-לארץ-תגידו-ביי-ליוקר-המחיה/418320138294001?id=418320138294001&refsrc=http%3A%2F%2Fwww.google.co.il%2F&_rdr

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

דרור ברלי
11-11-13, 00:16
לא מהומה ולא נעליים. כאן לא חו"ל.
פה לא מחרימים מוצר שהתייקר וכאן לא יוצאים לרחובות על מנת לא להרפות עד שמשיגים את מה שרוצים
זה עם צייתן, סתגלן ושפל רוח שמרכין ראש ושותק. מעביר הכל הלאה ומתרגל לכל דבר רע. גם אתם. גם אני.
כל אחד מאיתנו מוצא לו פתרונות משלו ופרצות שדרכן הוא יכול לעקוף ו"לדפוק את המערכת" זמנית. אבל פתרון כולל, משהו שיעמיד את הממסד החזירי/חמדן ששולט כאן על מקומו הראוי ויבהיר לו שעד כאן ועם ציבור זועם לא מתעסקים עוד כי זה יכול להתדרדר למחוזות איומים ונוראים - לזה עוד לא הגענו ואני בספק אם נגיע אי פעם.

boaz avrahami
11-11-13, 00:19
בוא נאמין שאנחנו יותר טובים מהדור הקודם.
אני ואתה נשנה את העולם.

מה כבר יש להפסיד?

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

asafk
11-11-13, 00:24
"הפרולטוריון אינו יכול לאבד דבר זולת כבליו"

אסף.

boaz avrahami
11-11-13, 00:39
קום עם עובד הרם דגליך
מן השדה מן הסדנה
כל הרעב שלום ולחם
הוא אח איתך לאמונה
עולם ישן עדי יסוד נחרימה
מגב כפוף נפרוק העול
את עולמנו אז נקימה
לא כלום אתמול-מחר הכל!
האחווה היא דגלנו וחירות לכל עם
עם האינטרנציונל ייעור ישגב אדם!

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

tzagi
11-11-13, 03:00
קום עם עובד הרם דגליך
מן השדה מן הסדנה
כל הרעב שלום ולחם
הוא אח איתך לאמונה
עולם ישן עדי יסוד נחרימה
מגב כפוף נפרוק העול
את עולמנו אז נקימה
לא כלום אתמול-מחר הכל!

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

מוות לכלבים הקפיטליטים!
המערב יתלה את עצמו עם החבל שהוא יצר בעצמו!

רוצים עוד פרופגנדה לניניסטית?

zviki
11-11-13, 03:37
לא מהומה ולא נעליים. כאן לא חו"ל.
פה לא מחרימים מוצר שהתייקר וכאן לא יוצאים לרחובות על מנת לא להרפות עד שמשיגים את מה שרוצים
זה עם צייתן, סתגלן ושפל רוח שמרכין ראש ושותק. מעביר הכל הלאה ומתרגל לכל דבר רע. גם אתם. גם אני.
כל אחד מאיתנו מוצא לו פתרונות משלו ופרצות שדרכן הוא יכול לעקוף ו"לדפוק את המערכת" זמנית. אבל פתרון כולל, משהו שיעמיד את הממסד החזירי/חמדן ששולט כאן על מקומו הראוי ויבהיר לו שעד כאן ועם ציבור זועם לא מתעסקים עוד כי זה יכול להתדרדר למחוזות איומים ונוראים - לזה עוד לא הגענו ואני בספק אם נגיע אי פעם.
זה כבר קרה לעם הנבחר בשנות השישים המוקדמות-למהומות וואדי סאליב בשנות השישים המוקדמות הייתה השפעה מכרעת אם כי על רקע שונה.מחאת האוהלים העקרה לא הביאה לשינוי של ממש אבל הייתה לפחות סנונית ראשונה.המחאה האפקטיבית תבוא רק עם ההסתערות על הבסטיליה ולא רחוק היום וזה יתחיל עם מחירי הדיור המופרכים,יוקר המחייה,עניינים פוליטיים,הסתות וליבוי יצרים.בעניין הזה אנחנו לא שונים מעם אחר.
צריך להיות סומא בכדי לא לראות את התהליכים המתרחשים כאן, לאט,לאט מאוד אבל במגמה ברורה,

IlanHadar
21-11-13, 19:10
אני קורא על אופיס דיפו וחושב על השרשור הזה.

אכן 800 עובדים שעננת אבטלה מעל ראשם, אבל אני בספק אם יש לאופיס זכות קיום? איזה יתרון או ידע יש שם?

yes1952
21-11-13, 23:51
800 עובדים?עננת אבטלה?שטויות במיץ עגבניות
לאחר כל ההמנוטנים האחרונים
שיאספו 800 העובדים כסף ישעבדו את רכושם ויקנו את אופיס דיפו וכך יצילו את מקום עבודתם וגם יהיה להם תמריץ להצליח מפני שכספם יעמוד על המדוכה

-->