PDA

צפייה בגרסה מלאה : PMD p0251 ומה שבינהם- סוף סיפור

תומר א.
02-11-13, 20:36
אפתח בצרור ברכות לבן זונה כולרע מניאק שתכנן את הדוראמקס והמבין יבין.
מגוון התקלות דווקא לא היה רחב במיוחד, דימום פתאומי(STS נדלקת)- אבל הניע מיד. דוושת תאוצה שמהלכה היה משתנה מדי פעם, התנעות קשות, גימגומים. הוחלף PMD הוחלפה דוושה, התקלות השתנו, חלקן נעלמו לאחר החלפת ה PMD ולפני מס' חודשים חזרו רק שהפעם התנעה קשה
(כ 20ש') שלטה , מדי פעם הניע בנגיעה אך לאחר מס' דקות "ואי אחי שחכתי" ומדומם.
תקלה p0251 היא תקלה כללית של מערכת ההזרקה יכול להיות שאחד החיישנים נדפק או אחד המזרקים או המשאבה עצמה,
בכל מקרה פוטנציאל הנזק נא בין אלפים לעשרות אלפים. מאחר והיו מס' תקלות נוספות כמו משאבת הגה נוזלת שבכדי לפרקה חייבים לחלוץ פולי:mad:
ונזילת סולר מבית הפילטר שיושב כמובן בין הראשים :(. התחלתי לחפש מוסך.
בכדי שלא ישעמם בדרך למוסך התפוצץ אחד מצינורות השמן.:p
מאחר ויש לי רכב נוסף לפירוק מציאת מוסך שיסכים לקבל חלקים וכמובן להמתין עד שאני אפרק אותם היתה לא קלה אבל לאחר שיכנוע כבד הסכים
קובי ממוסך מורן בחדרה לקבל את הנבלה.
התחלנו מחיישן קראנק שסרב לצאת בגלל משאבת ההגה שהפריעה לו,אז חתכתי את הברגים בכדי לגלות שהחיישן דפוק.
אחסוך מכם שלושה ימים של פירוקים והרכבות, משאבת ההזרקה יושבת בין הראשים ושם החליט האידיוט שצריכה לעבור הצמה הראשית,
זוכרים את נזילת הסולר, אז מסתבר שסולר ופלסטיק לא אוהבים אחד את השני, הבידוד במספר חוטים פשוט נמס .
למזלי הרב היתה גם נזילה מצינור המים הראשי מה שהפך את התמיסה באמבטיה לפחות דליקה.

http://www.dieselplace.com/forum/attachments/63-gm-diesel-engines/21-6-5l-diesel-engine/129106d1333681338-pmd-harness-ground-wire-sdc10715.jpg

התמונה לקוחה מאחד השירשורים שנעזרתי בהם בכדי להבין את הבעיה, שלי במצב הרבה יותר גרוע.
ובשעה טובה מצאתי מכונאי הגון שלא זרק אותי מהמוסך (אני נודניק) ולא אמר לי להתכופף. את האלמנט קיבלתי ממוסך ג'ון דיר כשנשבר לי הקלאצ' :confused: מי אמר שצרות לא באות בצרורות

קריאה מהנה
http://www.flashoffroad.com/catalog/original/fsd/fsd.htm
http://www.flashoffroad.com/Diesel/injectionpump/injectionpump.htm
http://www.mamut.net/royh/newsdet9.htm
http://www.dieselplace.com/forum/63-gm-diesel-engines/21-6-5l-diesel-engine/451393-pmd-harness-ground-wire.html

kobixk
06-11-13, 19:24
היי תומר האם מדובר על הסיירה שהיתה אצל קובי בשבוע שעבר?
קובי הוא בעל מקצוע מומחה בתחום והלוואי ולרוב הטוענים היה את הידע שיש לו.

תומר א.
06-11-13, 20:46
אכן, בשבוע שעבר ובשבוע שלפני

tzagi
07-11-13, 06:13
אפתח בצרור ברכות לבן זונה כולרע מניאק שתכנן את הדוראמקס והמבין יבין.

מה שאני לא מבין....מה הקשר בין דורמקס (תוכנן ע'י איסוזו) לעוגן אוניה שקוראים לו 6.5? (שתוכנן ע'י מהנדסים בדטרויט שהבינו בדיזל פחות משהבינו בבלט רוסי)

תומר א.
07-11-13, 21:41
durmax dmax same shit diffrent name והכל באדיבות UMI ולא צריך להבין בבלט או בדיזל בכדי לתכנן מנוע שיהיה ניתן לטפל בו מבלי לפרק חלקים מיותרים

tzagi
09-11-13, 05:39
על מה אתה מתלונן, או יותר נכון....על מה יש לך להתלונן?
לGM יש היסטוריה עשירה וארוכה של רעיונות מהפכניים (להם) כשהקונה תמיד שימש כהשפן נסיונות..זה לא מהיום, זה כבר משנות ה50 של המאה שעברה.
במקרה הספציפי שלנו
ה6.5 לעולם לא תוכנן להיות מה שהוא נהיה
בסוף שנות ה70 יצאה ספציפיקציה למנוע דיזל במשאית קלה, הוא צריך להיות חסכוני, הוא צריך להתאים לשאסיס חצי טון, הוא חייב לעמוד בתקנות זיהום אויר לפיקאפ חצי טון.
המהנדסים עשו לעצמם חיים קלים, הם לקחו 2 מנועים מהמדף (שברולט 7.4 ואולדסמוביל 5.7 דיזל) ויצרו בין כלאיים.....ה6.2 נולד.
למעשה, אם נתחשב ברמת הנסיון עם מנוע דיזל שהיה להמהנדסים ורמת הטכנולוגיה שהיתה תחת ידם(המוצר היחידי שבא מבוש היו המזרקים) והספציפיקציה, כלומר הדרישה למוצר ספציפי הם תיכננו ויצרו מוצר פאר.
ה6.2 היה יחסית אמין ו(מאד)חסכוני, עובדה ש הוא יוצר מעל ל30 שנה וקיים בכול האמר צבאי, כן במציאות זה פח זבל ואבל אי אפשר להשוות אותו למוצרים ארופאים מאותה תקופה שכבר היה להם כ40 שנה נסיון עם מנועי דיזל, להזכירכם, מרצדס יצרה את ה170D מ1927 וחוץ מזה, לGM לא הייתה שום שיתוף פעולה עם בוש, כנראה הם סירבו לשלם.

להתקדם, בשנות ה80 דודג' יצאו עם קאמינס ופורד עם אינטרנטינל, הלחץ שוק השפיע על GM ליצר מוצר שיגרד להם בקרסול,
לא היה להם עם מה לעבוד, לחברת הבת, דטרוייט דיזל לא היה כלום על המדף, ולכן נאלצו לשים אודם על הזקנה.....וה6.5 נולד
הגדילו נפח והוסיפו טורבו, לצערם תקנות זיהום אויר היו נוקשות בכדי להרכיב את המנוע בשאסיס חצי טון אבל היו חייבים....
לכן נוצר מוצר פשרה, יחסית יקר ומסובך בלי כוח שמשתווה למתחרים שבכלל באו מעולם אחר והתאימו מנוע ממשאית בינונית למשאית קלה 3 רבעי טון ומעלה

מה אני מנסה להגיד פה
אתה משווה תפוזים לאבטיחים
תקבל את המוצר כמו שהוא עם כול הפגמים, ממש לא קשה להבין מדוע יש כול כך הרבה מהם.

תומר א.
09-11-13, 21:06
אם כבר אז תפוחי אדמה לעגבניות.
אני מבין שנגעתי בנקודה רגישה אבל תקרא שוב, פיספסת את העיקר.

tzagi
10-11-13, 05:14
הנקודה הרגישה (היחידה) שיש לי זה החוסר הבנה של אנשים שקונים SHIT SANDWICH ואז מתלוננים שיש לו טעם של חרא.

לייק דאא?

קרא מה שכתבתי ותבין את ההיסטוריה, תבין שתחת הנסיבות יש לך מוצר שהוא.....מה שהוא ולא יותר מזה. זה לא מוצר מודני, זה לא תחליף למנוע תעשייתי, זה לא הונדס למה שאתה חושב שהוא צריך להיות.(או מה שהוא אמור להיות או נמכר כ...)

זה לא מנוע שתוכנן ליצר כוח מקביל לתחרות, זה לא מנוע שתוכנן להיות אלקטרוני, היסטורית צריך להבין את הראש של המהנדסים בדטרוייט
הם היו חייבים לקחת זונה זקנה ועייפה, ולעשות לה מייקאובר בעלות נמוכה, לא יותר משמלה חדשה וליפסטיק (זה מה יש ואם זה ננצח)
ואתה- קיבלת בדיוק מה שיש, למה ציפיתה לדוגמנית על?

תומר א.
10-11-13, 21:41
אז איפה השמלה החדשה והליפסטיק.
למה צריך לחלוץ פולי בכדי לפרק משאבת הגה ומה הקשר לתכנון מנועי דיזל.
אתה מדבר על תפוחי אדמה ואני על עגבניות זה דומה אבל לא אותו הדבר.

tzagi
11-11-13, 03:47
זה מה מפריע לך?
תתנחם בעובדה שזה ככה בכול פיקאפ של שברולט כבר משנת 87 וכמעט בכול רכב אחר של GM מאז
החולץ עולה גרושים וקיים אצל כול מכונאי, לי יש 2 כי אני בלגניסט....ואני בכלל לא מכונאי.

-->