PDA

צפייה בגרסה מלאה : הפראדו 90 החדש...פוסט שימוש ארוך טווח.

יואב פולס
03-11-13, 12:04
אהלן,
כפי שעידכנתי אחרי החלפת יותר מדי מכוניות נרכשה לפני שבועיים פראדו קצרה משנת 2000.
האוטו נרכש עם 303,000 ק"מ.
הנבלה היתה במצב טוב יחסית לפגרים שראיתי, ועברה בהצלחה בדיקה אצל יניב מהייטק מוטורס.
עם הרכישה האוטו נכנס למקצה שיפורים יקר מהמתוכנן, אבל כצפוי בכל רכב ישן, ובוודאי ברכב שטח, תמיד יהיו הפתעות.
ראשית - הוחלפו כל הצמיגים היבשים לחלוטין בסט AT של מקסיס.
למחרת נחתה המכונית אצל ארז להחלפת כל הבולמים והקפיצים לסט פוקס. הרכב מייד 'תפס גובה' בעיקר בגלל שהסט הקודם היה מת לחלוטין. (מחירים - תבררו ישירות אצל ארז).
לאחר החלפת הסט נכנס הרכב למוסך לטיפול גדול שכלל החלפת מסרק הגה (לא ניתן היה לשפץ), החלפת רדיאטור וצנרת קירור, בדיקת כל מערכת ההיגוי, טסט ועוד.
במקביל, סנדל הדנבר שהיה אצלי היה קטן מידי, וחזרתי לבחור ממושב ישרש (ששכחתי את שמו) עם הסנדל הישן, הוספתי סכום סימלי באמת, וקיבלתי סנדל חדש שמתאים למידות הצמיגים.
חלק מהסיפורים שמכר לי בעל הרכב הקודם התבררו כעורבא פרח, בדותות או סתם תיחמונים של מוכר רכב (לפני 2000 ק"מ החלפתי דיסקיות ברקס ורפידות - פחחחח. הן טובות, אבל בהחלט לא חדשות) ועוד. אשכרה, אי אפשר לתת אמון באף אחד. כפרות. האוטו עדיין במצב טוב.
ה HIGH וה LOW והנעילה האחורית המקורית - עובדים מצויין, הרכב מגיב היטב על-אף המנוע הצנום (125 כ"ס) ולא נותר אלא לקוות כי יפגין אמינות סבירה בשימוש שאינו התפרעות.

KOOKE
03-11-13, 13:01
בינתיים ה״שימוש״ היה יותר בארנק מאשר ברכב לפי הכתובים.

מצפה להמשך שיכלול קצת יותר על חווית השימוש ברכב עצמו וההשוואה לנבלות הקודמות.

יואב פולס
03-11-13, 14:11
ברור שלמה, ברור.
זה רק הפתיח. הקדמה. סיפור המסגרת שהקוראים יוכלו לקבל מושג על איזה רכב מדובר, מה הוחלף בו, וכד'.
כבר בשבת הקרובה אני מתכנן לעמת אותו עם מסלול אתגרי אי שם בדרום.

KOOKE
03-11-13, 17:53
גם אנחנו נהיה בדרום בשישי שבת. כרגע לא יודע בדיוק היכן.

יואב פולס
13-11-13, 12:44
טוב,
הרכב נבדק בפרצים עליון בשבת. מבחינתי זה מסלול קצר המשלב במרוכז את מרבית האתגרים.
קצת דרדרות, הרבה הצלבות, זויות גישה ונטישה ובסוף גם שביל רחב שאפשר ללחוץ.
1. ישיבה - אני עדיין לא מצליח למצוא תנוחת נהיגה שתהיה לי נוחה באוטו! עד כדי כך המצב חמור שאני לא מרשה להוזיז את כסא הנהג או את המשענת, גם לא בשביל להוציא רגע משהו מאחורה.
2. האוטו בא עם נעילת דיפ' אחורית מקורית. אני מאמין שהיא נועדה שישתמשו בה ולא מנסה לראות אם האוטו יעלה בכסאח בלי הנעילה, ולא מאמין בניפוח החזה הגברי "נעלת? פחחחח...עליתי כאן בלי לנעול". יש נעילה - משתמשים בה. ברור שהיא מאוד מסייעת לעבירות, ואכן נרשם בסעיף העבירות ציון גבוה מאוד. הצלבות, בורות, כל מה שהמסלול מכין לנו עברו מתחת לגלגלים בקלות.
3. צמיגי AT - הכניסה לשטח היתה על השביל עם לחץ גבוה. מייד עם הורדת הלחץ לאיזור ה 20PSI - 22PSI נרשם שיפור משמעותי בנוחות, והרכב היה הרבה פחות תזזיתי וקופצני. סה"כ הייתי מעדיף צמיגי שטח מלא, אבל משיקולי עלות/תועלת הרכבתי AT. מי שיכול להיות על MT - אני חושב שעדיף.
4. במקור האוטו מגיע גבוה, אחרי סט הבולמים והקפיצים (fox), ויחד עם המיגון שאיתו קניתי את הרכב נסעתי ללא חשש. האוטו גבוה וניתן להעביר הרבה מכשולים מתחתיו.
5. נוחות נסיעה - ברגע שלחצתי מעט על האוטו וקצב ההתקדמות היה מעט יותר מהיר מזחילה, מייד ניכרה עבודת הבולמים והקפיצים. היה מרשים לנסוע במהירות תלת ספרתית ולהרגיש את היציבות של הרכב.
6. צריכת דלק - סיבוב של מעל 400 ק"מ גמר מעט יותר מחצי מיכל על פי מחוג מד הדלק. לא שזה מעיד על משהו, וברור שצריך יהיה לבדוק בתדלוק אבל התחושה היא שאכן צריכת הדלק היא בסביבות 1:9. מצויין מבחינתי.
לסיכום - האוטו עושה את העבודה. כמובן שעל אמינות אין כרגע מה לומר. עניין תנוחת הישיבה מול ההגה מחייב להתרגל או לקלל.

KOOKE
13-11-13, 15:00
תודה על העידכון.

קופצנות בהכללה היא אכן מנת חלקם של הרכבים הקצרים במיוחד למי שהתרגל בעברו לארוכים וכבדים יחסית.

גם מניסיוני האישי, בולמי פוקס נהדרים כשהם נדרשים לעבוד קשה (שיכוך במהירות גבוהה) אבל קשים ודי מטלטלים במהירויות זחילה.

דרור ברלי
13-11-13, 15:35
יואבי, לתשומת לבך ואני מקווה שארז הזהיר אותך על זה - עבודת הבולמים האלה מדהימה במהירויות גבוהות, עד כדי שנדמה לך שאפשר לנסוע מהר בזילזול בכל מקום, אבל האוטו הזה גבוה וקצר והזנב שלו יכול להפתיע אותך עם סטיות אלימות מהנתיב. תנהג זורם ועדין עד שתכיר אותו טוב.

בנוסף, אחרי שהגבהת, נקודת התורפה הידועה היא בבולג'וינטים הקדמיים. לא יודע אם החלפת, אבל אם אתה מתכוון להחליף - רק מקוריים! מסתובב הרבה זבל סיני בשוק והנושא הזה קריטי. שבירת בולג'וינט גוררת איתה נזק גדול ויקר.

תנוחת הנהיגה הבלתי אפשרית - בעיה מסורתית וידועה של רוב כלי רכב מהמזרח הרחוק. ככה זה.

מוני אורבך
13-11-13, 15:42
הבעיה בכם (אנשים מעל מטר שבעים וחמש) ולא ברכב.
לי אין שום בעיות בתנוחת הנהיגה בפראדו.
מי אמר לכם לגדול כל כך הרבה ?!

יואב פולס
13-11-13, 16:26

יש איברים בהם אני מעל 1.75 מטר. (כרס למשל). בגובה, אני פחות, וזה לא בגלל שאני לא אוכל.
ברלי - צודק וידוע. הכל.

KOOKE
13-11-13, 23:58
אני הרבה מעל 175 גם לגובה וגם לרוחב.... בכל זאת הסתדרתי אפילו עם תנוחת הנהיגה בדיפנדר....הכל שאלה של הרגל והלך רוח....

נהיגה ברכב שטח ( לא מצליח אפילו לכנות טויוטה בשם הגנרי ג׳יפ... סטייה ודחייה שלי) אותי בכל אופן מושכת להלך רוח (״סטייט אוף מיינד״) שונה וזה חלק מהקסם שבעניין

זאת להבדיל מנהיגה בפרייבט מפנק מה שמכונה רכב מנהלים שאז באמת תנוחת הנהיגה מקבלת סדר עדיפות גבוה ולזה אתה מצפה

IlanHadar
14-11-13, 07:16
לגבי הכסא - יתכן ושקע אחרי 300,000 ק"מ, יתכן ושווה לך לרפד / לחדש.

לגבי הצמיגים - בשביל מקסימום אחיזה במקסיס גם אני מוריד ל 22 - 23.

דרור ברלי
14-11-13, 11:56

הבעיה במכוניות מהמזרח שהן תוכננו על ידי אנשים קטנים עבור אנשים קטנים. זה הכל.

שגיא S
14-01-14, 15:06
היי יואב
אתה יכול לעדכן בקשר לצריכת דלק? האם באמת בשיוט בינעירוני רגוע אפשר להגיע ל1 ל9-10?

יואב פולס
15-01-14, 22:43
עדיין לא ראיתי 1:10, אבל מעל 1:9 כן.
בנסיעה בינעירונית רגועה.

פלג_
15-01-14, 23:21
אני עושה באופן די קבוע 1ל- 9.3 בנסיעה רגועה.
אפשר לומר שמתוך זה 80% זה בין עירוני.

אבא שלי עם 2005 עושה 1ל-10, אבל אני לא מאמין שהרבה אנשים יכולום לנהוג בקצב הזה, בטח לא לאורך זמן.

ori abr
22-01-14, 11:01
אני עושה 1:7.7 לפי מדידות אחרונות. בדרך כלל הרבה עירוני אבל מכיוון שגר על הכרמל...העליות משפיעות..לגבי המושב אני 180 סמ גובה ואין לי בעיה עם התנוחה. אני יושב על בילשטיינים ופשוט תענוג. לגבי בולגוינטים, מקורי בלבד! שיפוץ פרונט בוצע ב 345 אלף ( כרגע יש 365 אלף) לגבי בושינגים, עליונים כתום ותחתונים אני שמתי מקוריים.
אני עם פראדו ארוך שנת 2000, הרכב במשפחה כבר 8 שנים. אני יד 2. כמו כל רכב, תטפל בו כמו שצריך והוא יחזיר לך את זה בריבית. תהנה מהרכב.

יואב פולס
14-02-14, 06:10
תדלוק אתמול - 1:9.3, כולל בתוכו כמה עשרות ק"מ בשטח, ונסיעת כביש לא חסכונית במיוחד, של מאות ק"מ.

יואב פולס
23-02-14, 09:10
עדכון אחרון לעניין צריכת הדלק,
אתמול תדלקתי אותו שוב, כאשר מיכל הדלק היה ריק עם נורה דולקת. צריכה ממוצעת של 1:9.4 .

oferziv1
23-02-14, 09:28
שלום לכם,

יום שישי יציאה עם מיכל מלא + רכב מועמס במשקל בינוני, מחולון עד מדרשת בן גוריון 152 ק"מ, נסיעה רגועה ביותר 90-95 קמ"ש צריכה ממוצעת 1 ל 13.2

תדלוק המיכל המלא בחולון, נסיעה משולבת בעיקר בתוך בעיר עם פקקים צריכה ממוצעת 8.9 קמ"ש.

יואב פולס
09-04-14, 08:57
בוקר טוב,
בזמנו, כאשר קניתי אותו וטיפלתי במוסך (ישראל - מוסך סע-קל ברח' הנצי"ב 4 בת"א) הזמין אותי ישראל להיכנס אליו פעם בתקופה כדי שיבדוק את האוטו, יגרז מה שצריך, יוודא שהכל תקין - וישלח אותי לדרכי. שירות.
לקראת טיול פסח, אתמול נלקח האוטו למוסך לבדיקה קצרה. האוטו הועלה על ליפט, נבדקו המתלים הקדמיים, האוטו עבר גירוז בכל הנקודות ו..."סע לשלום".
ראשית - כבוד לישראל. הזמין, שתינו קפה יחד, בדק, גירז ושיחרר. אני יותר שקט, והאוטו ממשיך לעשות את מה שהוא יודע.
מבחינת ק"מ - לא בדקתי כמה ק"מ עבר מאז שרכשתי אותו, אני מניח כמה אלפים. צריכת הדלק נבדקה שוב על חצי מיכל בערך- 1:9.25 .
הייתי שמח אם הוא היה ארוך, אבל זה מה שיש.

נקודה נוספת - בין הנהג לנוסע יש תא איחסון. לתא הזה יש מכסה. אני רוצה לרכוש מכסה חדש ו...אין להשיג. הדשבורד ממשיך לקרקש. :-(

KOOKE
09-04-14, 11:16
אוף איזה רכב משעמם.... עדיף לצורך העניין בחיים לנדרובר....:D

יואב פולס
09-04-14, 12:12
עדיף לצורך העניין בחיים לנדרובר....:D

מממ...מממ...לא! אפילו לא בצחוק. :-)

סוזי המשתוללת
09-04-14, 15:25
הבעיה במכוניות מהמזרח שהן תוכננו על ידי אנשים קטנים עבור אנשים קטנים. זה הכל.

אתה מוזמן לשבת בגרוטאה שלי.... תראה כמה מרווחת הנבלה... באחריות

מוני אורבך
09-04-14, 16:22
התשובה בגוף השאלה ...
מה הגובה שלך ומה הגובה של דרור?!
כאשר אתה מסתכל על 1:80 מלמעלה, לא הרבה רכבים מתאימים לך (-:
לעומת זאת בסביבות ה 1:70 החיים דבש, אולי רק בסמרט תרגיש דחוק.

איל מ
09-04-14, 17:14
בוקר טוב,
בזמנו, כאשר קניתי אותו וטיפלתי במוסך (ישראל - מוסך סע-קל ברח' הנצי"ב 4 בת"א) הזמין אותי ישראל להיכנס אליו פעם בתקופה כדי שיבדוק את האוטו, יגרז מה שצריך, יוודא שהכל תקין - וישלח אותי לדרכי. שירות.
לקראת טיול פסח, אתמול נלקח האוטו למוסך לבדיקה קצרה. האוטו הועלה על ליפט, נבדקו המתלים הקדמיים, האוטו עבר גירוז בכל הנקודות ו..."סע לשלום".
ראשית - כבוד לישראל. הזמין, שתינו קפה יחד, בדק, גירז ושיחרר. אני יותר שקט, והאוטו ממשיך לעשות את מה שהוא יודע.
מבחינת ק"מ - לא בדקתי כמה ק"מ עבר מאז שרכשתי אותו, אני מניח כמה אלפים. צריכת הדלק נבדקה שוב על חצי מיכל בערך- 1:9.25 .

נקודה נוספת - בין הנהג לנוסע יש תא איחסון. לתא הזה יש מכסה. אני רוצה לרכוש מכסה חדש ו...אין להשיג. הדשבורד ממשיך לקרקש. :-(
ישראל באמת בנאדם זהב!! (מנסיון עם משפחתומטיות שונות).
מעניין אם יש לו נסיון גם עם לנדרוברים (לפי התמונות במשרד שלו אפשר להבין שבסופות ובסיקסים הוא שוחה היטב ;)).

פלג_
09-04-14, 21:36
בוקר טוב,

יש לי אם אתה צריך את המכסה הקטן של המתקן כוסות של המשענת יד.
את המכסה הגדול אין לי, כלומר יש לי באוטו.
ראיתי לא מעט כאלו שבורים ולכן אני שומר על שלי טוב טוב.

מעבר לזה עשיתי קצת סדר במחסן ויש לי גם ריפוד בד אפור מקורי, למשענת הכסא צד נוסע/נהג (זה סימטרי, לכן קניתי צד נוסע שהוא לרוב טוב יותר) במצב מושלם.
אם הוא בלוי אצלך זה יכול להיות פתרון מצויין.
בזמנו קניתי כסא מפרוק כדי להחליף את הספוג והבד של המושב נהג (רק את המסגרת כי החלק הפנימי בדגם שלי קצת שונה).
העלה מודעת מסירה במקום המתאים כולל תמונות.

יואב פולס
24-12-14, 13:03
עברה לה שנה, האוטו הוכנס השבוע לטיפול שנתי + טסט.
במהלך השנה האוטו עבר כ 6500 ק"מ בהם לא נרשמה כל תקלה.
משעמם.
בטיפול הוחלפו שמנים בגיר ובסרנים (לבקשתי - לא היתה אינדיקציה מתי הם הוחלפו בעבר) יחד עם הטיפול התקופתי הרגיל (פילטרים, שמנים וכד').
העלות הכוללת של הטיפול היתה כ 1500 שקלים.
האוטו עבר כמובן טסט בצורה חלקה.
שורה תחתונה - בהשוואה למכוניות אחרות שהחזקתי, גם לשטח בלבד, הטויוטה נכון לרגע זה מצדיקה את מוניטין האמינות.
הדשבורד ממשיך לקרקש.

oferziv1
24-12-14, 17:48
יואב, התיבה הפרטית שלך נחסמה עקב ריבוי הודעות, תמחק קצת :)

יואב פולס
28-12-14, 19:49
פאק.
"פתחתי פה" על הפראדו. אתמול הוא שבק חיים. כל האינדיקציות הצביעו על האיתוראן שהתעצלתי לפרק.
הבוקר התקשרתי למוקד איתוראן ששיחררו את האוטו אחרי שוידאו שאני אכן הבעלים (האמת - השירות שלהם היה מצויין ואני בכלל לא מנוי שלהם), אבל משם ישר לרמי בכפר מנחם שניקה את כל הזבל, והפראדו חזר לחיים, ובדרך חזרה הראה על 310,000 ק"מ עגולים.
תודות גם לחנן שניסה לתת כמה טיפים בנסיון לעקוף את המשבת.
בקיצור - טויוטה לא מתקלקלת - מקלקלים אותה....

opl
28-12-14, 20:14
ואתה עוד ממשיך.
למה איתורן מנטרלים רכב שהבעלים שלו לא מנוי שלהם? או שהרכיב החליט על דעת עצמו לנטרל?

יואב פולס
28-12-14, 20:16
הרכיב עצמו החליט להכיש את האוטו ונעקר ללא רחמים.

אביעד פ.
29-12-14, 09:20
94640

יואב פולס
04-03-15, 12:28
תקלה ראשונה ברכב...:(
האגזוז נמעך קלות - תוקן על ידי איגור.
בולם אחורי נשבר (עדיין לא ברור לי איך) - שיחה עם אאוטבק טכנולוגיות - תביא ונתקן. (חייב לומר עליהם מילה טובה, הבולם כבר לא באחריות כארבעה חודשים. למרות זאת, וגם בגלל הנסועה הנמוכה של הרכב, לא היה שום ויכוח, הכל ברוח טובה ונעימה. אין בעיה, תביא ונתקן לך. )
הבולם שנשבר קרע את החוט של חיישן ה ABS האחורי - תוקן על ידי רמי.

asafk
05-03-15, 10:35
מעניין. בולמים לא נשברים סתם, נדיר מאוד שמדובר בכשל בחומר. בד״כ בולם שבור מעיד על התקנה לקויה.
מה נשבר בבולם?

אסף.

יואב פולס
05-03-15, 13:15
החיבור העליון שלו. ללא שום השתוללות.
האמת היא שעדיין לא ברור לי איך ובאיזה שלב.

asafk
05-03-15, 15:05
זו אוזן עליונה מרותכת לגוף? כמה מהלך המתלה גדול מהמקורי? יכול להיות שהבולם מועמס הצידה בפתיחה מלאה?

אסף.

יואב פולס
05-03-15, 17:18
חבל שלא צילמתי. בכל מקרה לא נראו על הבולם ובעיקר על החלק שנשבר סימני מתיחה לצד כלשהו.
הנה ציור שאולי יעזור ואולי יבהיר כמה דברים על כישורי האיור שלי.
http://www.jeepolog.com/forums/asset.php?fid=85391&uid=365&d=1425568658

יואב פולס
22-04-15, 09:36
עדכון...
כזכור, העדכון האחרון מתייחס לשבירה של הבולם האחורי ימני. הבולם תוקן בלי שאלות.
בטיול הראשון אחרי התיקון, כחודש לאחר מכן, נשבר הבולם השני. אחורי שמאלי. :mad:
גם הבולם הזה תוקן על ידי אאוטבק, ואני חייב לציין לטובה את היחס שקיבלתי מהם, למרות שחפרתי להם בראש לא מעט.
להבנתי, ואני כותב בזהירות כי אני לא ממש מבין בזה, בחלק מהבולמים שהורכבו בפארדו קצר (זה רלוונטי רק לפראדו קצר) יש חוסר התאמה של אורך הבולם לרכב. חלק מהתיקון הוא חיזוק הבולם וחלק הוא הארכה כך שהוא יתאים בצורה מושלמת.
עכשיו נותר להרכיב את הבולם, ולקוות לטוב.

sherifon
24-04-15, 21:36
עניין השבר מעניין, לדעתי שווה העמקה.
הדרך שבה טיפלו בבעיה ע''י הארכת העולם נשמעת לא רצויה.

נשמע כאילו השירות השתפר אך כפי שנטען בעבר כנראה שמדובר בבולם מצויין לרכבי מירוצים לא לרכבי אנשים פרטיים, יותר מידי קלקולים ביחס למשך עבודה.

נשאלת השאלה מה האלטרנטיבה ללנד קרוזר למי שמאס בהאולדמן.

amit1
25-04-15, 16:23
אני מניח שלא השתתפת בפריס דקאר לכן כל הסיפור נשמע לי מוזר.
נראה שההתקנה בוצעה ע"י חבורת ליצנים.

- - - Updated - - -

עדכון אחרון לעניין צריכת הדלק,
אתמול תדלקתי אותו שוב, כאשר מיכל הדלק היה ריק עם נורה דולקת. צריכה ממוצעת של 1:9.4 .
נשמע מצוין, מה מראה מד הק"מ?

יואב פולס
25-04-15, 17:47
האוטו עם מעט יותר מ 312000 ק"מ.

איל מ
25-04-15, 18:17
לגבי הבולמים.
fox מייצרת בולמים מצוינים והבולמים שמתקינים כאן בארץ הם לאו דווקא למירוצים. (אצלי למשל מורכבים 4 פוקסים ואין תלונות למעט כיול קשיח מדי שבטיולים בקצב נורמלי מבטל את היתרון העיקרי של לנדרובר - נוחות. אבל זה לשרשור אחר).
הבעיה מתחילה כאשר הבולם צריך לבצע דברים שלא לשמם הוא נועד.
בדיסקו, למשל, הבולם אמור לשמש גם כמגביל מהלך ואינני יודע אם הפוקסים מיועדים לכך. הדוגמה של הדיסקו היא חשובה מכיוון שמסתבר שלפוקס בכלל אין בולמים לרכב הזה ומה שנמכר בארץ זו התאמה שעשו באאוטבק כדי להרכיב את ה 2.0 הסטנדרטי לרכב.
בגלל זה שווה לברר האם בפראדו המצב דומה (אני מאמין שכן).
בשל כל אלו יש לדאוג שאם ההתאמה המקומית לא נותנת מענה לתצורת הרכב (הגבהה, הסרת מוט מייצב וכו'...) החברה לוקחת אחריות.

*אין בכל האמור לגרוע מההמלצה על הבולמים ועל אאוטבק. כשאני בחנתי את האופציות לריכוך הרכב (נקנה עם 4 פוקסים בכיול פנטסטי... בתנאי שהדוושה לחוצה עד הפח גם בשטח ;) ), הם נתנו הסברים מצוינים וסבלניים כולל נסיעה איתי על הרכב וכולל סיור במעבדה שלהם עם הסבר על כיצד מכיילים/משפצים בולמים וכמובן מס' אופציות אחרות להגבהה/ריכוך.

יואב פולס
29-06-15, 07:12
אתמול הרכב נמכר, ואני מודה שעם לא מעט צער. רכב מצויין לטעמי.
עבירות מאוד גבוהה (לא לזחילות סלעים. כרכב טיולים), ואמינות מוחלטת ביחס לרכב בן 15 עם מעל 300.0 א' ק"מ.
לא מפתיע שהמחליף שלו זה לנדקרוזר אחר, ארוך.

מי שקורא את זה ומתלבט אם הפראדו הוא רכב מוצלח - הוא כן.
מצאו רכב שמור ומטופל, טפלו בו היטב בלי קיצורי דרך, ותהנו ללא ספק.

opl
29-06-15, 20:36
אפשר לשאול למה מכרת?

amit1
29-06-15, 21:14
נראה שיואב נהנה מקנייה ומכירה קניה מכירה קניה מכירה קניה........:)

יואב פולס
29-06-15, 21:36
אפשר לשאול למה מכרת?
הגירסא הקצרה זה בגלל שקניתי את ה 120 הארוך.
הגירסא הארוכה קצת יותר מורכבת - הארוך שקניתי נפל עלי במקרה. באמת במקרה, ללא שום כוונה לקנות רכב. התקשרתי לאישתי וקיבלתי אישור לקנות. הבאתי אותו הביתה, שמחה וצהלה, אוטו יפה ואז היא שואלת "עכשיו אתה מוכר את הפראדו (היה לה שם אחר אליו) ואת הריו (ליום-יום יש לי ריו ידני חדש)? כמובן שעניתי שמה פתאום זה במקום הפראדו. ואז היא שאלה אותי אם נראה לי הגיוני להחזיק רכב של 100.0 אש"ח רק בשביל טיול פעם בחודש. (זה היה תקציר של אירוע רב נפגעים). אז הוצאתי את הארוך מייד למכירה. ואז יצא לנו לעשות נסיעה משפחתית עם הארוך כששני הגדולים ישבו בשורה השלישית והיו בסבבה שלהם, הקטנה בשורה השניה בסבבה שלה, ואישתי ואני מקדימה. 300+ ק"מ של נסיעה בהם צריכת הדלק היתה מעל 1:11 בקרוז קונטרול.
למחרת קיבלתי אישור להשאיר אותו ולמכור את הקצר.
אני מאוד מאוד אוהב את הפראדו של עד 2002. אוטו מצויין באמת, ואני ממליץ עליו בלב שלם למי שרוצה רכב עם יכולות שטח מעולות.

פלג_
29-06-15, 21:51
גם אני מכרתי את הפראדו (2002 קצר) לא לפני הרבה זמן, לאחר 4 שנים.
האמת שאני די מצטער על ההחלטה למכור, אם כי התצורה של 2 הדלתות כבר הייתה יותר מידי עבורי ועבור המשפחה המתרחבת.
מאוד נהנינו מימנו גם אני וכיום אשתי מודה שגם היא מאוד אהבה אותו, בעיקר שהיה אצלה חודש שלם שהיתי בחו"ל לפני המכירה.

כיום אני עובד עם אבא שלי בעף הבנייה, כך שיוצא לנו הרבה להתחלף ברכבים, יש לו לנד קרוזר 2005.
ללנד קרוזר 2005 יש הרבה היתרונות אבל לדעתי לפראדו יש חן שאין ללנד קרוזר החדש יותר.

אבל מה לעשות, צריך לחדש ואני מניח שבהמשך זה היה הרכב הבאה רק ארוך.

-->