PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג׳ימני אוטומטי לשטח - חסרונות/ יתרונות?

shonor6
03-11-13, 20:47
אהלן. אני ואמי מתכוונים לקנות ג׳ימני. אותה הוא ישמש ליומיום, ואותי לטיולי ג׳יפים בסופי שבוע בלבד. המטרה היא לקנות אותו בתקציב של בערך 60,000 שקל, ואז לשפר אותו עד כמה שיהיה נחוץ, בתקציב של עד 10,000 שקל. אני מאוד רוצה גיר ידני, אבל היא מתעקשת על אוטומט. אם אתפשר על גיר אוטומטי, למה אני עלול לצפות מלבד הפסד של כוחות סוס אחדים?
:
1. כמה אתם רוצים להשקיע? כ 60,000 על הרכב ועוד כמה שידרש על תוספות (עד 10,000 שקל).
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? יומיומי עבור אמי, סופ"שים בלבד עבורי.
3. מי נוהג בו? אני בשטח ואמי בכביש.
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? זוג
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? אזור ה 15-20 אלף

תודה!

tamir128
03-11-13, 20:55
יתרונות הידני: קצת יותר כוח וקצת פחות דלק.

היתרונות האוטומאט:
נוח יותר בעיר לאמא.
נוח יותר בשטח - וזה הרבה, בעיקר לנהג לא מנוסה מאד.
מסתדר טוב יותר עם נעילת דיפרנציאל אחורית.
קל יותר למצוא יד שניה, ומסתבר שזה משפיע מאד על המחיר.

חפש קצת הפורום, יש לא מעט דיונים בנושא.

אביעד פ.
03-11-13, 21:14
נוח יותר בשטח - וזה הרבה, בעיקר לנהג לא מנוסה מאד.

לא רק נוח יותר בשטח גם יותר יעיל. את העבודה שהממיר מומנט עושה בגיר האוטומט שום נהג מנוסה לא יכול להחליף.
מה שכן, העבודה עם ההילוכים והקלאץ' הרבה יותר מאתגרת ומעניינת במקרה הידני.

asafk
03-11-13, 21:20
מעבר לעניין ולאתגר, ג'ימני הוא מהכלים הבודדים שעובדים טוב יותר בשטח עם גיר אוטומטי.
בגלל יחסי ההעברה הארוכים, הידני עם נהג לא מנוסה יעלה בהרבה קלאצ'ים...

אסף.

דרור ברלי
03-11-13, 22:37
קל יותר לנהוג בשטח טכני באוטומט, אבל הגיר האוטומטי רגיש להתחממות במאמץ, במיוחד בשטח חולי אבל לא רק. תצטרך להתקין קולר לגיר.
בכל מצב הפער בביצועים, בצריכת הדלק ובאמינות - מוחשי מאוד לטובת הידני.
חוץ מזה שלדעתי האישית גיר אוטומטי, במיוחד אם אתה נהג חדש, הופך אותך לנהג גרוע, עצלן ואפאטי.
בכל מקרה אפשר להחליף יחסי העברה ולבטל את היתרון היחיד של האוטומט בשטח טכני איטי.

אבל מה זה משנה. אם אמא שלך נוהגת בו ביומיום, אכלת אותה.
תסתפק בג'ימני אוטומטי. גם הוא מוצלח ואמין.

tamir128
03-11-13, 22:46
דרור, ב 60K ש"ח הוא יכול לקחת שנתון עם גיר שלא עושה בעיות (2006 ומעלה), ובמאמצים ארוכים פשוט לא להתעצל ולהשתמש ב LOW.
אפשר להסתדר כך בלי מצנן לגיר.

shonor6
04-11-13, 06:10
נו טוב, לפחות אתנחם בעובדה שלרכב היומיומי שלי יש גיר רגיל.
שאלה נוספת, כמה כסף דרוש כדי לשפר את הרכב ברמה שיתאים לשטח קשה יחסית? האם 10,000 הוא סכום סביר או נמוך מדי? אני לא בטוח בנוגע לחלוקת התקציב.

tallevi
04-11-13, 07:06
סביר פלוס אבל הרבה תלוי אם אתה עושה לבד את ההתקנות והשיפורים.

טל.

דרור ברלי
04-11-13, 11:20
דרור, ב 60K ש"ח הוא יכול לקחת שנתון עם גיר שלא עושה בעיות (2006 ומעלה), ובמאמצים ארוכים פשוט לא להתעצל ולהשתמש ב LOW.
אפשר להסתדר כך בלי מצנן לגיר.

אחד כזה, רכב הדגמה די חדש גם אם כזה שעבד (מהשנתונים הגבוהים), הצליח אצלנו להרתיח את הגיר שלו כמעט עד כדי עצירה, בעלייה ארוכה על כביש. לא עמוס (נהג וצידנית) ולא במאמץ מיוחד.
ג'ימני אחר, הרתיח לי גיר בחולות בקלות רבה מאוד.
גירים רציפים - אללה יוסתור. מתחממים בשטח אחרי דקות ספורות של מאמץ לא גדול.
רכב מבחן אחר, ספורטיבי, לא שטח, עם גיר רובוטי כפול מצמדים, ביום שישי האחרון, התחיל להשמיע קולות גריסה וחיכוך נוראיים מהגיר תחת עומס לא מי יודע כמה...

כנראה המקרים האלה לא מייצגים, אבל כל המקרים "הלא מייצגים" האלה (ולא רק בג'ימני) מאששים את דעתי השלילית על גירים אוטומטיים למיניהם - זה פתרון לנכים ומוגבלים בלבד. בכל מה שקשור לאמינות זה דרעק אחד גדול ותמיד יהיה החשוד המיידי בפוטנציאל לתקלות, במיוחד ברכב משומש שכבר עבר דברים כמה בחייו.

מילא במכונית חדשה - יש אחריות . במשומשות תמיד יש מקום לדאוג בעניין הזה וצריך לבדוק את הגיר בציציות ולהיות מאוד עדין איתו בהמשך.

אישית, אני נוהג ביומיום במשפחתומטית אבל היא לא שלי ולא הייתי שוקל אפילו לרכוש אחת כזו בכספי, אלא אם היתה ידנית. כל עוד אני בריא וכשיר ורגל שמאל יכולה ללחוץ על קלאץ', כנראה שלא אקנה מכספי מכונית אוטומטית כלשהי.

שגיא S
05-11-13, 16:26
נו טוב, לפחות אתנחם בעובדה שלרכב היומיומי שלי יש גיר רגיל.
שאלה נוספת, כמה כסף דרוש כדי לשפר את הרכב ברמה שיתאים לשטח קשה יחסית? האם 10,000 הוא סכום סביר או נמוך מדי? אני לא בטוח בנוגע לחלוקת התקציב.

מיגון טרנספר - 500 בערך
מיגון צד - 1200 +- או 800 לרוקר פאנל
נעילה אחורית - 2000 שקל
נעילה קדמית - הרבה מרתכים, אני לא אוהב את זה, ARB אפשרי אבל יקר 10 אלף +-
לדעתי גם חובה חיזוק של אוזני גרירה קדימה ואחורה - המקוריות ג'ימני זה פשוט בדיחה.
קולר גיר אוטומט - 800 שקל בערך אם אני לא טועה

עכשיו השאלה לאיזה צמיגים אתה מתכנן:
אם תסתפק ב215 - אז כל קיט 2" שעולה גם 3500 שקל יספיק וייתן את אותה תוצאה.
אם תרצה 235 (לדעתי חובה אם אתה מכוון לעבירות ושטח קשה: קיט הגבהה 3 אינץ' שעולה בערך 7000 שקל כולל התקנה

ועוד שכחנו צמיגי שטח - 2000 לפחות לחדשים 1200 נגיד אם תמצא משומשים במצב טוב
ג'אנטים - ל235 כדאי להחליף, ל215 אין צורך.

יחסי העברה - אם אתה קונה VVT ידני אז יש פתרון יחסית זול, אם אוטומט אז תצטרך להחליף טרנספר לשל סמוראי עם יחסי העברה -
משמועות - סיפור של 6-7 אלף שקל, וזה משנה את האופי של האוטו, מוסיף רעש, מכער קצת את הבפנים של הרכב.

יש ויכוח עם טרנספר עם יחסי העברה חובה לג'ימני או שאפשר להסתפק ביחסי העברה 4.3 בסרנים מהדגם הידני...
החלפת הטרנספר מאפשר יחסי העברה עם LOW טובים יותר, וגם שינוי גדול יותר בHIGH שיפצה על הצמיגים, אבל להחליף בסרנים יותר זול.

וזה בלי פגוש קדמי, שהרוב חותכים ולדעתי זה מספיק.

כמו שאתה רואה - לא באמת זול לעשות את כל הדברים כמו שצריך.
אבל רכב עם השיפורים הנכונים שנבנה נכון - עז הרים לא רעה בכלל שמפתיע מאוד בשטח!

Scrusher
08-11-13, 23:51
לדעתי טעות רצינית לקחת את הרכב של אימא לטיולים קשים יחסית...חבר עשה את אותו הדבר רק עם אחיו,הם קנו ג'ימני משופר ביחד כשרק אחד מהאחים מטייל והשני מקבל תירוצים על למה עוד פעם התפוצץ צמיג\הרכב התחמם וכו'
לדעתי עדיף שהיא תקנה פרייבט (בכל זאת ג'ימני בתור רכב כביש לא עדיף בהרבה על סובארו DL מודל 87...) ושתחליף את הרכב היומיומי שלך בג'ימני (ידני כמו שאתה רוצה). כנראה שאתה לא תרצה להרכיב נעילה אוטומטית על הג'ימני שאימא שלך נוסעת בו ביום-יום (וגם אם כן כנראה שזה ייגמר ב"בום" הראשון שהיא תשמע מהנעילה)
יניב.

ishc
09-11-13, 00:44
ג׳ימני עם מיגון בסיסי (טרנספר וסף) הגבהת 2 אינץ, נעילה אחורית אוט׳ וצמיגי שטח מלא במידה המקורית יעשה את רוב מסלולי הטיול בארץ. אם אתה מחפש רכב לאתגרי עבירות נטו חפש רכב ואחר רצוי לא של אמא.
10K יכולים להספיק יופי.

Yontand
30-11-13, 03:56
אני מוכר את הג׳ימני שלי שנת 10/2008 שמור מאוד עם קמ נמוך 45000 , מוגבהה נעול ועוד וכל השיפורים בוצעו עכשיו ככה שהכל חדש , אם אתה מעוניין 0509216415

itai14
30-11-13, 17:44
אני מוכר את הג׳ימני שלי שנת 10/2008 שמור מאוד עם קמ נמוך 45000 , מוגבהה נעול ועוד וכל השיפורים בוצעו עכשיו ככה שהכל חדש , אם אתה מעוניין 0509216415

נשמע מעניין הג'ימני שלך... אפשר עוד פרטים?
ידני/אוטומט?
איזה איזור?
איזה שיפורים?
למה אתה מוכר?
ואיך הצלחת לעשות רק 45,000?!:cool:

-->