PDA

צפייה בגרסה מלאה : חלודה מהדוד - החלפת פלאנג'?

נמרוד
05-11-13, 12:47
דוד שמש רגיל בן שלוש שנים. לאחרונה נסתמים המסננים בטוש ובברזים בחדרי האמבטיה בתדירות גבוהה - רק לפני כמה שבועות ניקיתי ושוב נסתם. יש למים החמים צבע בולט. מים קרים אן בעייה, אין אבנית יוצאת דופן בקומקום החשמלי למשל. יש בכניסה לבית מסנן עם האבנים הקטנות האלו.

אני צודק שהמקור הוא הדוד? האם כדאי להחליף פלאנג' בתור צעד יזום? האם כל הפלאנג'ים אותו דבר או שיש סוגים? זה טבעי אחרי שלוש שנים?

אמיר ב.א
05-11-13, 20:35
הכיוון הוא נכון , אבל :

בתור התחלה - תבדוק מה הטמפ עליו מכוון הטרמוסטט ,
אם הוא מכוון גבוה מידי - הדוד יעבוד יותר , ויצור יותר אבנית.

שלוש שנים זה זמן די קצר.

לגבי הפלאנגים - יש סוגים שונים , אבל רובם אותו הדבר,
להחליף פלאנג זה די פשוט , וגם עולה פחות ממאה ש"ח.

תפתח את הפלאנג בתור התחלה ותראה מה המצב ,
תשתוף טוב גם את הדוד מבפנים , לרוב יש גם הרבה ג'יפה בפנים.
אם המצב בדוד דווקא טוב - זה יכול להיות הצינורות.

נמרוד
05-11-13, 21:46
איך הצינורות? בית חדש, צינורות פלסטיק... הכוונה שלי לגבי הפלאנג' - כולם תואמים מבחינת חיבורים? כלומר אני קונה פלאנג', עולה לגג, מחליף? לא בא לי לעלות לגג פעמיים...

תומר א.
05-11-13, 21:56
מה הקשר לפלאנג'???
הצינורות משבדיה אבל המחברים מסין, יכול להיות שציפוי הדוד נפגע והוא מחליד, או אחד הצינורות ...
פתח את פורק הלחץ , יכול להיות שהבעיה לפני הדוד.

אמיר מ
05-11-13, 22:13
בבית הצינורות מפלסטיק. לא פעם עד הבית צינורות ברזל מתפוררים. אם נסתמים מסננים בברזים שבהם משתמשים פחות במים חמים, יתכן וזו הסיבה

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

נמרוד
05-11-13, 22:14
איך הבעייה יכולה להיות לפני הדוד? כל הצנרת בבית מפלסטיק, "פקסגול". הבעייה בברזים באמבטיה ובטוש, איפה שמשתמשים במים חמים. אין מתכת מלבד הדוד והקולט. או שאני מפספס משהו... מקבל את עצתכם, יום שישי בבוקר נפתח את הדוד ונראה.

savyon
05-11-13, 22:17
לפני שאתה פותח תקנה גם פלאנג', שיהייה.
בוקסה 9/16 לפלאנג'

סביון

תומר א.
05-11-13, 22:21
רק באמבטיה? כלומר במטבח המים החמים בסדר?
אם כן הבעיה לא בדוד. המרכזיה של המים החמים גם מפלסטיק? יכול להיות שהבעיה שם.

אמיר מ
05-11-13, 22:21
בלי קשר לחלודה, אני מחליף את הפלנג' והחמם לפחות פעם בשנתיים. כמות האבן והליכלוך שמצטברים שם גדולה ומפחיתה את יעילות חימום המים בחורף.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

חנן-ג'יפולוג
06-11-13, 06:12
אתה בטח יודע את זה אבל בשביל לרוקן את הדוד לפני העבודה אתה פותח בבית ברז של מים חמים וברז של מים קרים. לא מספיק לפתוח מים חמים.

Saar
06-11-13, 09:34
אתה בטח יודע את זה אבל בשביל לרוקן את הדוד לפני העבודה אתה פותח בבית ברז של מים חמים וברז של מים קרים. לא מספיק לפתוח מים חמים.

למה?
(אני לא ידעתי את זה...)

meir alony
06-11-13, 09:53
למה?
(אני לא ידעתי את זה...)

כאשר מוריקים את הדוד פותחים את הפלנג' ומפל המיים מרוקן את הדוד תוך שניות ואין צורך לפתוח את הברזים, רצוי לא להוריק את הדוד דרך הברזים כי כל הג'יפה עוברת לצנרת, ריקון המיים מהפלנג' סוחף איתו את רוב האבנית מהדוד.
לאחר הורקת הדוד פותחים את השיבר לשטיפת הדוד תוך שרבוב היד לצידי החלק הפנימי התחתון של הדוד כי שם מצטברת הגיפה.
לאחר התקנת הפלנג' פותחים את השיבר ואת כל הברזים של המים החמים בכדי לאפשר לאויר שבדוד להתרוקן, להמתין עד שמגיעים מים נקיים.

רצוי להשתמש במאיץ חום עם הגנה קטודית.

חנן-ג'יפולוג
06-11-13, 09:59
כי יציאת המים החמים היא מחלקו העליון של הדוד, אז היא לא מרוקנת את הדוד.
כניסת המים הקרים נמצאת בתחתית הדוד ולכן מרוקנת את הדוד לגמרי.
אז אתה פותח מים קרים כדי לרוקן את הדוד ופותח מים חמים כדי לאפשר לאוויר להיכנס לדוד במקום המים שיוצאים.
מביך, אבל גיליתי את זה בדרך הקשה מאוד, של ריקון הדוד דרך הפלאנג' לתוך דלי, שאותו הייתי צריך ללכת ולרוקן 15 פעמים, וכל זה בכריעה שפופה בתוך עליית גג.
כן, יצאתי אידיוט. חסכו ת'ביקורות.

חנן-ג'יפולוג
06-11-13, 10:00
מאיר, מה שכתבת טוב לדוד שנמצא על הגג. אתה לא רוצה לעשות את זה בדוד שיושב בתוך הבית.

meir alony
06-11-13, 10:20
מאיר, מה שכתבת טוב לדוד שנמצא על הגג. אתה לא רוצה לעשות את זה בדוד שיושב בתוך הבית.

נכון, התייחסתי למה שנמרוד כתב : "דוד שמש רגיל......" עולה לגג.....:)

חנן-ג'יפולוג
06-11-13, 11:16
אז אתה פותח מים קרים כדי לרוקן את הדוד ופותח מים חמים כדי לאפשר לאוויר להיכנס לדוד במקום המים שיוצאים.
מביך, אבל גיליתי את זה בדרך הקשה מאוד, של ריקון הדוד דרך הפלאנג' לתוך דלי, שאותו הייתי צריך ללכת ולרוקן 15 פעמים, וכל זה בכריעה שפופה בתוך עליית גג.
כן, יצאתי אידיוט. תחסכו ת'ביקורות.

boaz avrahami
06-11-13, 11:58
ראיתי פעם שפותחים את הפקק התחתון של הקולט

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

meir alony
06-11-13, 12:45
ראיתי פעם שפותחים את הפקק התחתון של הקולט

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

זה נקרא שטיפת קולטים, פותחים את 2 הפקקים הקיצוניים התחתונים ופותחים את המים, כל המשקעים שמצטברים למטה נשטפים החוצה.
צריך להזהר לא להפעיל כח רב אחרת הצינור עצמו מתעוות ו... צריך להחליף קולטים.

קייס קינום
18-11-23, 20:37
כן, יצאתי אידיוט. תחסכו ת'ביקורות.

אני מבין שאני עונה פה לדיון בן עשור אבל בשאיפה מישהו יראה את זה, גם אצלי הדוד בעליית גג.. איך המים הקרים מרוקנים את הדוד? הם הרי לא עוברים דרך הדוד. אם אני פותח מים קרים הם באים מהצנרת של הבית, החמים באים מאותה צנרת כמובן דרך הדוד. לא מבין איך הפטנט הזה אמור לעבוד (אבל אם איכשהו הוא עובד יחסוך לי הרבה כאבים)

shmil
18-11-23, 20:44
אין צורך לפתוח מים קרים. רק אם אתה פותח חמים - ללא גישור לקרים.
סגור את הקרים בכניסה לדוד.

קייס קינום
18-11-23, 21:07
אין צורך לפתוח מים קרים. רק אם אתה פותח חמים - ללא גישור לקרים.
סגור את הקרים בכניסה לדוד.

סוגר את הקרים בכניסה לדוד, פותח ברז מים חמים בכיור, יוצאים קצת מים חמים וזהו (כי היציאה של המים החמים היא למעלה בדוד). מרוקן את השאר מהפלאנג׳. חשבתי שיש פה איזה טיפ לחסוך את הבלאגן הזה ולרוקן דרך הצנרת..

zivo
19-11-23, 10:45
סוגר את הקרים בכניסה לדוד, פותח ברז מים חמים בכיור, יוצאים קצת מים חמים וזהו (כי היציאה של המים החמים היא למעלה בדוד). מרוקן את השאר מהפלאנג׳. חשבתי שיש פה איזה טיפ לחסוך את הבלאגן הזה ולרוקן דרך הצנרת..
צ"ל להיות שסתום פורק לחץ וממנו יוצא צינור עודפים. תחבר אליו צינור ותוסבב 1/4 סיבוב כדי שהסתום יפתח.
סגור הזנת מים קירם לדוד, תפתח ברז חמים בבית (שיכנס אוויר) ותצטייד בהרבה סבלנות.
אבל קח בחשבון שגם הפתרון הזה, לא יוציא את כל המים, שתפתח את הפלאנג' \ גוף חימום, יצאו עוד מים .

-->