PDA

צפייה בגרסה מלאה : נוזל קירור על רצפת נהג

OFF-RoaD
07-11-13, 14:14
שלום,

ביומיים האחרונים הופיעו טיפוץ נוזל קירור על שטיח הנהג ברכב (ויטארה 97 ידנית).
מצאתי את מקור הטפטוף בצינור המיזוג המופנה לאזור. מאיפה זה מגיע? איך מתקנים?

תודה, עודד

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

מוני אורבך
07-11-13, 14:24
רוב הסיכויים מרדיטור החימום ברכב.
מתקנים על ידי פירוק הרדיטור ותיקון\החלפה.

קיצור דרך (מאוד לא מומלץ) הוא אבקה הסותמת חורים ששופכים לנוזל הקירור.
על הדריך יש מצב שהיא תיסתום כמה חורים שלא צריך לסתום...

nir.samo
07-11-13, 14:31
זה מגיע מהרדיאטור הפנימי או הצנרת שלו שמאפשר חימום תא הנוסעים על ידי הזרמת נוזל קירור.
אני מנחש שהפעלת את החימום הפנימי אחרי הרבה זמן.
תציץ מתחת ונסה לאתר את מקור הנזילה יכול להיות שזה רק אחד החיבורים, במקרה הגרוע צריך להחליף את כל הרדיאטור.

ואני לא יכול שלא להיזכר לפני שנים כשנסעתי עם אשתי לעתיד בסמוראי, הפעלתי את החימום גם כן בפעם הראשונה בחורף (לבד ברור שלא הייתי מפעיל אבל הייתי חייב להראות לה שסמו הוא מכונית לכל דבר - קר לך? יש פה גם חימום) ומד החום עלה אמרתי לה לא יכול להיות הרי הפעלתי חימום זה לוקח חום מהמנוע!
אמרה בפשטות: מה אתה לא מבין הפעלת חימום והמנוע התחמם זה נורא הגיוני!
בדיעבד היה חסר קצת נוזל קירור ופתיחת מסלול החימום הפנימי היבש גרמה לו לרדת עוד יותר.

asypeer
07-11-13, 14:31
עודד, החלפת רדיאטור החימום ברכב היא תיק לא קטן וכרוכה בפירוק הדשבורד.
תבדוק שהנזילה לא מהחיבורים או מהצנרת (תקווה שזה משם!)
במידה וזו אכן נזילה מהרדיאטור עצמו - אתה יכול לבטל אותו (זמנית או תמידית) ע"י ביטול הצינור שנכנס אליו אם אתה לא רוצה להיכנס לסרט של פירוק הדשבורד. אם תצטרך עזרה במציאת החלק - דבר איתי (קודם תוודא שזה אכן משם..)

OFF-RoaD
07-11-13, 14:39
1. איפה נמצא הרדיאטור הסורר? איך מוצאים את החיבורים שלו?
2. שום סיכוי שאני מתקן את הדבר הזה. שימו לי חרא של פרות על לוח השעונים ואל תפעילו לי חימום. אוכל לנשום יותר בקלות. אם הוא אכן נוזל - אבטל אותו בלי לחשוב פעמיים. רק צריך למצוא את מקור הבעיה.
3. בכל מקרה, בינתיים, אין מניעה לנסוע נכון? בהנחה ואני בודק מפלס נוזל קירור על בסיס קבוע. מה עם מזגן? יש מניעה להפעיל?

kruvi
07-11-13, 15:26
1. איפה נמצא הרדיאטור הסורר? איך מוצאים את החיבורים שלו?
2. שום סיכוי שאני מתקן את הדבר הזה. שימו לי חרא של פרות על לוח השעונים ואל תפעילו לי חימום. אוכל לנשום יותר בקלות. אם הוא אכן נוזל - אבטל אותו בלי לחשוב פעמיים. רק צריך למצוא את מקור הבעיה.
3. בכל מקרה, בינתיים, אין מניעה לנסוע נכון? בהנחה ואני בודק מפלס נוזל קירור על בסיס קבוע. מה עם מזגן? יש מניעה להפעיל?

אצלי אותה הבעיה בויטרה 97 ..
לפני שנתיים בערך ביטלתי את כניסת המים לרכב ע"י מעקף
וכנראה שהחורף אצטרך לתקן ו / או להחליף

עמרי שדה
07-11-13, 17:29
שלום רב!
כדאי כדי לא לגרום לנזק למנוע לעשות מעקף או לתקן מיד ללא דיחוי.

OFF-RoaD
07-11-13, 20:34
למה שיווצר נזק למנוע? כמובו בהנחה והנזילה זניחה ויש תמיד נוזל קירור במפלס המתאים?

ד ו ר ו ן
07-11-13, 21:52
למה שיווצר נזק למנוע? כמובו בהנחה והנזילה זניחה ויש תמיד נוזל קירור במפלס המתאים?

כי זה לא תמיד נוזל באותו הקצב. לפיות עד שלא מצאת בדיוק מה הסיבה לנזילה.

אם זה צינור שעומד לקרוס, הריקון של הנוזל יכול להיות מהיר למדי.

אם אתה לא בטוח מהיכן הנזילה, הרבה יותר בטוח לבטל את הכניסה פנימה לרכב מאשר להמשיך לנסוע עם נזילה פנימית, מה גם שזה לא ממש חומר שאתה רוצה לנשום את האדים שלו ע״ב קבוע.

אמיר ב.א
07-11-13, 23:23
כמו שדורון אמר ,
מניסיון שהיה לי עם רדיאטור קירור ששווק חיים ,

התחיל עם כמה כמה טיפות של נוזל קירור על הריצפה,
ובזמן של משהו כמו 10 דקות בזמן נסיעה אחרי יומיים , פתאום נישפכו כמה ליטרים בבת אחת ,
מזל שהיה לי חיווי על גובה מי קירור במיכל.
ביצוע מעקף על הדרך פתר את הבעיה בצורה זמנית.

OFF-RoaD
07-11-13, 23:55
אוקיי. הבנתי. צריך לפתור בהקדם. יש שני צינורות גומי שהולכים לתוך קיר האש בצד הנוסע. אני מניח שאלו הצינורות המדוברים? ואם כן, מה עושים? מנתקים ומחברים אחד לשני ליצירת ח' ביניהם?

עוד כמה שאלות:
בפירוק צפוי להישפך כל הנוזל, או שלא אמורה להיות זרימה במעגל אם הרכב לא על חימום?
צריך לעשות עוד משהו בפנים הרכב?

baSS4
08-11-13, 01:25
יישפך איזה חצי ליטר, כמובן שתתן למנוע להתקרר היטב,
ובסוף העבודה למלא נוזל קירור ולנקז אוויר.
הכי פשוט לנתק צינור אחד מהסעפת מים, לחתוך צינור שני ולהכניס למקומו של הצינור המנותק על הסעפת.
כמו כן וודא ששום דבר לא נוגע בצינורות/ משתפשף כנגדם.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m?id=1)

דרור ברלי
08-11-13, 10:04
גם בדבר הזה התקילה אותי האפלאוז יימח שמה וזיכרה ומי ייתן שהיצרן שלה יפשוט רגל ויפטור את העולם מעונשו.
כרגיל בדייהטסו, שום התראה מוקדמת. הכל קורה פתאום בבת אחת.
יום אחד החימום עובד ותקין. יום אחרי, כל האוטו מוצף בפרסטון ירוק וריח האתילן גליקול עדיין מיסטל אותנו כמה ימים גם אחרי שביטלתי את כניסות נוזל הקירור לרדיאטור החימום הפנימי, רוקנתי את כל השלולית הירוקה מהאוטו, פירקתי שטיחים וכיבסתי אותם.

בדייהטסו אתה לא משחק עם תקלות במערכת המים כי אם מתעלמים זה הורג את הגרוטאה העלובה הזו תוך דקות.
סוזוקי בד"כ הרבה יותר מסבירת פנים לבעליה. אם האוטו מתריע לך - "טפל בי לפני שאזמבר אותך". אז תקשיב לו.

OFF-RoaD
11-11-13, 13:49
טוב, חיברתי את הצינור שיצא מקיר האש ליציאה מהמנוע, וחיברתי את שני הפתחים בקיר האש במעגל אחד לשני.
הדאגה היחידה שלי היא ששפשוף של הצינור ה"חי" בבלוק יקרע אותו, אבל נמשיך לעקוב אחרי זה.. תודה לכולם!

baSS4
12-11-13, 23:42
אם זה באמת מדאיג אותך, תמגן את הצינור,
עם צינור גדול יותר עליו או שרשור ותקבע אותו שלא יזוז.

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

-->