PDA

צפייה בגרסה מלאה : סיכום חווית החלטה והחלפה של מנוע לטרופר- במיוחד לתושבי הצפון.

אבא של יונתןמצפה
08-11-13, 11:26
רקע
טרופר ארוך ידני שנת 2000. יד שניה החל מ2002.
אוץ בהחלפה- באזור 400000 ק"מ.
בערך ב350000 ק"מ החל הטרופר לאבד מים ללא נזילות. ללא סימנים אחרים לבעיות במנוע. רכב נוסע יפה מאוד.
במהלך התקופה מאז הוחלפו השרוולים עקב התקלה המוכרת של חדירת סולר למים והפוך.
פברואר 2013-החל המנוע להניע קשה מדי פעם עד כדי אי הנעה בכלל. (קשה= הנעות עד כ 30 שניות).
הרכב טופל במוסך חלמיש בעפולה לאורך שנים רבות. כל מאמצי המוסך לאתר את הבעיה עלו בתוהו.
הוחלפו חיישן לחץ שמן מסילה ושסתום השמן של המסילה, הבעיה לא נפתרה באופן מוחלט.
בהמשך הרכב לא הניע. המוסך ניסה החלפה של משאבת השמן הכפולה, מזרקים מרכב תקין, ועוד... כל הנסיונות לא פתרו את הבעיה.
החיוב הכספי של מוסך חלמיש ביחס לעבודה שהשקיע- מעבר להגון. בסופו של דבר החלטתי להחליף את המנוע במנוע משומש מיבוא.

מוסכי החברה (ואחרים) לא מוכנים לקחת אחריות כוללת על מנוע והעבודה. במידה והמנוע שיורכב לא יהיה תקין, עלות הפרוק וההרכבה הנוספת עלי.

החלטתי לא לבצע את העבודה במוסך החברה.

לאחר חיפושים רחבים מצאתי את באסם גרייב, בעל מוסך דיאגנוזה באזור התעשיה בעילוט. המוסך מתמחה ברכבי שברולט ואיסוזו.
משיחה איתו, מצאתי אדם חביב, המכיר את הטרופר והמנוע שלו על בוריו כולל כל בקיאות בספר התחזוקהת . גם במכניקה וגם באלקטרוניקה ומערכות החשמל ברמה מהגבוהות שהכרתי. גם במוסך החברה היו שמכירים אותו כבעל מקצוע מעולה בטרופר.
היתרון של באסם- אדם יחיד המבין בשני התחומים בהם במוסך רגיל נדרשים לפחות שני אנשים (מכונאי מנועים ומכשירן).

הגענו להבנה מגובה בהסכם כתוב על החלפת המנוע כולל אחריות כוללת לעבודה ולמנוע ל 3 חודשים.
המנוע נרכש מחברת יורו-חלפים באזור הצק פוסט. למרות שהרכישה על ידי המוסך, אופשר לי לסקור את המנועים הקיימים ולהשתתף בבחירת המנוע.

המנוע הוחלף לפני מספר חודשים. היו מספר בעיות קלות בשלב הראשון שכולם נפתרו על ידי באסם באחריות ובמקצועיות. בעיקר על ידי כווני מחשב מתאימים והחלפה של חיישן מסילה ושסתום השמן שהגיע בתוך המנוע.
הרכב היום נוסע להפליא, צורך מעל 9 ק"מ לליטר.

אני ממשיך לטפל ברכב אצלו, מרוצה וגם עלויות התחזוקה ירדו וגם רכב נוסף של המשפחה מטופל שם.

מסקנות עקריות מהחלפת מנוע:

מוסך יהושע חלמיש בעפולה - מהטובים שנתקלתי. הגון, מסודר ומקצועי עד גבול הבעיות שהמנוע של הטרופר יכול לעורר. מחירי חברה כמובן.....
אחריות כוללת לעבודה ולמנוע -הסכם כתוב עם המוסך המחליף - קריטי, שווה תוספת מחיר.
בחירת מוסך להחלפת מנוע- אל תחליפו מנוע אצל מוסך שאינו מומחה בטרופר (היו חברות יבוא מנועים שהמליצו לי על מוסך שהם שמכירים שאפילו אין לו מחשב בדיקה של טרופר).
בחירת מנוע- תחום המחירים במנועים שסקרתי היה בין 6000 ל8500 ש"ח. היו מנועים בתחום הנמוך שנראה שנפתחו וטופלו (אטימה כתומה חדשה מדי). שוק פרוע שיש להזהר בו. לא אפרט מספר נסיונות של עבודה בעיניים שנתקלתי בהם במקומות אחרים.
זמינות מנועים משומשים מיבוא- לאחרונה הבנתי שמסתמן חוסר במנועי טרופר מיבוא בארץ - לידיעתכם.
מאז אני מטפל במוסך באסם, כמעט תמיד יש שם טרופר כלשהו בהחלפת מנוע או שיפוץ מכלולימנוע.
למנוע הישן שלכם יכול להיות ערך רב בחלק ממערכות הישנות שלו. לא לזרוק. אלו שלא יעשה בהם שימוש -בקשו אותם אליכם חזרה כחלקי חילוף לעתיד.
לתושבי האזור - מוסך באסם גרייב בעילוט- טלפון: 0505462589

שלא תזדקקו לעצות

יורם

סוזי המשתוללת
12-11-13, 10:31
קודם כל כתיבה יפה ומסודרת
שנית חוסר במים והנעה קשה יכלו להיות קשורים זה לזה ושניהם גם יחד קשורים לכוסיות המזרק בסבירות גבוהה
זה שעשו את העבודה לא אומר שלא טעו בה
בעת הכנסת הכוסיות אפשר "לפספס" ולקרוע גומיה חדשה מה שיוביל במיידי למעבר נוזלים אחד לשני או מעבר קומפרסיה למערכת הדלק ובמקביל חדירת אויר למערכת המסילה המשותפת ומה לעשות מערכות סולר לא אוהבות אויר ....
כשמתעוררת בעיה כזו כדאי מאד לשים לב האם פתח מילוי מיכל הדלק נפתח קשה , והאם כשנפתח יש בריחת אויר
במידה וכן אז יש מעבר קומפרסיה למיכל דרך מסילת העודפים
אל תהיה בטוח שהחלפת המנוע הייתה הכרחית
החסרון הוא שגם ביצוע בדיקות קומפרסיה / קומפרסיה הפוכה עולות כסף ולא מעט
מדובר על בדיקה שעורכת מספר שעות ולהערכתי עלות הלפחות כ 1500 ש"ח ולכן רים מוותרים עליה בתהליך האיבחון , אך היא בדיקה חשובה שמגלה המון
בשילוב עם בדיקת גזי פליטה במערכת המים מקבלים איבחון די מדוייק

יונתןמצפה
12-11-13, 18:36
ובשביל להשלים את התמונה, שווה להכינס לשרשור הזה:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=73413

יונתןמצפה
12-11-13, 21:05
למיטב זיכרוני לא נתקלתי בקושי בפתיחת מכסה מיכל הסולר או בריחה של אויר בפתיחה
גם באסם-המוסך שהחליף את המנוע אמר שיש סיכוי רב שהיה מצליח לאתר התקלה

אבל, בסוף בראיה של עלות תועלת לעתיד- כמה אפשר להשקיע במנוע טרופר שעשה 400000 קמ מכובדים?

הפתרון של החלפת המנוע נראה אפקטיבי בנסיבות.

יונתןמצפה
13-11-13, 00:34
התגובה האחרונה נכתבה כמובן ע"י אבא שלי...

נדב ש.
13-11-13, 08:43
קודם כל כתיבה יפה ומסודרת
שנית חוסר במים והנעה קשה יכלו להיות קשורים זה לזה ושניהם גם יחד קשורים לכוסיות המזרק בסבירות גבוהה
זה שעשו את העבודה לא אומר שלא טעו בה
בעת הכנסת הכוסיות אפשר "לפספס" ולקרוע גומיה חדשה מה שיוביל במיידי למעבר נוזלים אחד לשני או מעבר קומפרסיה למערכת הדלק ובמקביל חדירת אויר למערכת המסילה המשותפת ומה לעשות מערכות סולר לא אוהבות אויר ....
כשמתעוררת בעיה כזו כדאי מאד לשים לב האם פתח מילוי מיכל הדלק נפתח קשה , והאם כשנפתח יש בריחת אויר
במידה וכן אז יש מעבר קומפרסיה למיכל דרך מסילת העודפים
אל תהיה בטוח שהחלפת המנוע הייתה הכרחית

לא מדוייק, קשה עד בלתי אפשרי לקרוע גומייה של שרוול בעת ההרכבה:
81767

המעברים חלקים מאוד ואין שום סיבה שתיקרע אם בוצע לפי ההוראות שזה אומר מריחת וזלין או שמן מנוע על השרוול לפני ההרכבה לראש.
המסילה המשותפת היא שמן ולא סולר, הסולר מוזרק באופן ישיר לתוך הראש ועובר במעבר מיוחד לאורך הראש והחורים של השרוולים הם כדי לאפשר לסולר לעבור בין כל המזרקים, כל מזרק נישלט עצמאי ו"לוקח" את הכמות שתוכנן להזריק, כל השאר מגיע לסוף המעבר וחוזר למיכל ע"י צינור עודפים, זאת הסיבה שטרופר דיזל מגיע לצריכת סולר טובה מאוד ביחס לאחרים.
קומפרסיה לא יכולה לעבור למערכת אלא אם כן הבוקסת נחושת שבקצה המזרק שיושבת בתוך השרוול ואוטמת בינו לבין הצילינדר תהיה מעוכה/שבורה/ סדוקה וכו', במקרה הזה של פותח האשכול במקרה אני מכיר את הסיפור ויודע שהמוסך עשה את הכל(אין לי מניות שם, מכיר את הבחור שעבד על הרכב ולא היתייאש), לדעתי האישית הייתה התחלה של סדק בראש.

אבא של יונתןמצפה
13-11-13, 19:07
:):):)

סוזי המשתוללת
14-11-13, 15:49
לא מדוייק, קשה עד בלתי אפשרי לקרוע גומייה של שרוול בעת ההרכבה:
81767

המעברים חלקים מאוד ואין שום סיבה שתיקרע אם בוצע לפי ההוראות שזה אומר מריחת וזלין או שמן מנוע על השרוול לפני ההרכבה לראש.
המסילה המשותפת היא שמן ולא סולר, הסולר מוזרק באופן ישיר לתוך הראש ועובר במעבר מיוחד לאורך הראש והחורים של השרוולים הם כדי לאפשר לסולר לעבור בין כל המזרקים, כל מזרק נישלט עצמאי ו"לוקח" את הכמות שתוכנן להזריק, כל השאר מגיע לסוף המעבר וחוזר למיכל ע"י צינור עודפים, זאת הסיבה שטרופר דיזל מגיע לצריכת סולר טובה מאוד ביחס לאחרים.
קומפרסיה לא יכולה לעבור למערכת אלא אם כן הבוקסת נחושת שבקצה המזרק שיושבת בתוך השרוול ואוטמת בינו לבין הצילינדר תהיה מעוכה/שבורה/ סדוקה וכו', במקרה הזה של פותח האשכול במקרה אני מכיר את הסיפור ויודע שהמוסך עשה את הכל(אין לי מניות שם, מכיר את הבחור שעבד על הרכב ולא היתייאש), לדעתי האישית הייתה התחלה של סדק בראש.

אלו מילות המפתח.......
אני ראיתי חשבונית של מוסך מורשה שבה כתוב "אין אחריות לעבודה " הנ"ל
אמנם זה היה לפני שכולם הבינו שלא צריך לרוץ ולהחליף ראש על סט גומיות ב50 ש"ח אבל תאמין לי שזה קורה - גם לטובים ביותר

נדב ש.
14-11-13, 16:36
מכיר את המקרה אל תשכח.... :-)

ronaldo
17-11-13, 11:13
יורם תודה על שיתוף במידע.

-->