PDA

צפייה בגרסה מלאה : אוקולונים

lior kia
12-06-05, 20:16
שלום,

יש לי קאיה ספורטאג' ורציתי לברר סופית כמה דברים לפני שאני עושה משהו:
לגבי אוקולונים מעל הקפיצים:
1. האם הדבר חוקי או לא.
2. האם בעייתי לעבור טסט עם זה?
3. מה הסיכונים? חוקית ובטיחותית.
4. האם יכול להישבר פיזית בשטח?
5. מה ההגבלה של אוקולונים כאלו ברכב IFS כמו שלי? מה המקסימום גובה שאפשר? האם תלוי בזוי הציריות?
6. האם יש צורך בשינוי נוסף כמו הארכת צינורות ברקס, שינוי דריישאפט? רדיאטור (לא מבין בזה בכלל).
7. האם יש דרך לעשות את זה חוקית חוץ מלהחליף רכב, להחליף קפיצים ובולמים וכו'...

אל תתקפו אותי בהשמצות בבקשה אלא רק תשובות ענייניות מקצועיות - תודה.
תודה מראש,
ליאור.

ארז
12-06-05, 20:41
אני מבין שהסבר ארוך והמקיף בטלפון לא היה מספק מבחינתך, לדעתי אתה פשוט מחפש את האחד שיגיד לך שאתה בסדר......

שלום,

1. האם הדבר חוקי או לא.
5. מה ההגבלה של אוקולונים כאלו ברכב IFS כמו שלי? מה המקסימום גובה שאפשר? האם תלוי בזוי הציריות?
6. האם יש צורך בשינוי נוסף כמו הארכת צינורות ברקס, שינוי דריישאפט? רדיאטור (לא מבין בזה בכלל).

תודה מראש,
ליאור.

1 לא חוקי
2 מכיוון שלא חוקי אז במדינה מתוקנת גם לא עובר טסט, פה בארץ יש סיכוי כל שהו שהבוחנים לא ישימו לב.
3 חוקית-הורדה מהכביש, טסט חוזר וקנס כספי, ביטחותית אתה מגביהה את הרכב שלך(ששכחת לציין לחברים בפורום שכבר מוגבהה בקיט קפיצים) עוד יותר, מגביהה את מרכז הכובד של הרכב ופוגע בטווח האפקטיבי של עבודת המתלה, לרכב תהיה זוית גלגול גדולה יותר, והוא יהיה הרבה פחות יציב.
4 כן
5 כן במתלה קדמי כמו שלך הגבהה גדולה יותר ממה שיש היום תפגע באמינות הרכב(וכמו שכבר נכתב בביטחותו של הרכב), בתקצר משמעותית את חיי הציריות/תפוחים וכו'
6 סביר להניח שיש צורך בעוד שינויים
7 לא

אני מקווה שאת התשובה שלי(כמו זו הטלפונית) לא תקבל כתקיפה, הקיה באמת אחלה רכב, אבל גם לו יש גבולות והם בערך איפה שאתה נמצא היום.

ארז
12-06-05, 22:01
אגב אם אתה רוצה לקפוץ כמה וכמה דרגות מבחינת יכולות העבירות של הרכב הסדנא שלי התחילה ליבא נעילות דיפרנציל עבור הקיה, נעילה קדימה+אחורה תקדם אותך הרבה יותר מבחינת העבירות ,הרבה יותר מאשר כל הגבהה שאי פעם תעשה.

lior kia
12-06-05, 23:12
לארז,

א.תודה.
ב.הבנתי שהמחיר לנעילות דיפרנציאל אוטומטיות לספוקטאג' מאוד יקר.
ג. הבנתי גם (אם אני לא טועה) שכרגע הותקן בקאיה של דורון מיפו נעילה אחורית בלבד והקידמית לא הותקנה עדיין באף ספורטאג' בארץ - האם נכון?
ד. אנא ציין מיחר סופי כולל מע"מ ועבודה של הנעילה האחורית אם תוכל...

בברכה,
ליאור.

ארז
13-06-05, 00:58
מחיר הנעילה אינו גבוה ביחס לשאר הנעילות מסוגה בארץ, למעשה הוא זהה לחלוטין.
הנעילה היא אוטומטית ומגיע עם קייס חדש, מחירה הוא 5800 ש"ח לא כולל מע"מ והרכבה.
מחיר ARB (לא קיים דגם לקיה) זהה כ5800 ש"ח לא כולל מע"מ, במקרה של הARB יש להוסיף גם כ1800 ש"ח לקומפרסור וההרכבה יקרה יותר.
מחיר נעילת דטרויט (לא קיים דגם לקיה)הוא כ5800 ש"ח ללא מע"מ והרכבה.

אלו 2 הנעילות אשר מקבילות לנעילה שאנחנו מיבאים עבור הקיה וכמו שכתבתי המחיר זהה.
לנעילה בארץ יש אחריות של שנה ,דבר שאינו קיים בחו"ל!

לגבי נעילה קדמית או אחורית, הם זהות לחלוטין ההבדל רק בהרכבה(פרוק והרכבת סרן קדמי מורכב יותר).

נמרוד
14-06-05, 12:31
שלום,

1. האם הדבר חוקי או לא.

תודה מראש,
ליאור.

אני מבין שדיברת עם ארז בטלפון, ככה שהוא יודע בדיוק את הפרטים... אבל בכל זאת, מדיע לך חוות דעת נוספות.

לדעתי, מבחינת טסט, תוספת ספייסר מעל הקפיץ, אם זה לא בגודל מוגזם ולא בצבע בולט, סיכוי טוב שלא תהיה בעייה. זה אמנם שינוי מבני, אבל באמת לא שינוי מהותי מבחינה בטיחותית.

את ההשלכות הכלליות של כל הגבהה על מרכז הכובד והיציבות - כל הדברים האלו ברורים, ובכל זאת רכבי שטח צריך להגביהה, לא??? כאן תשאל את עצמך - מה מטרת ההגבהה? מבחינתי, יש להגבהה מטרה אחת עליונה - להכניס צמיג גדול יותר. וכאן הנתון הכי חשוב שלא ציינת - לאיזה צמיכים אתה מכוון? מה יש עכשיו, למה אתה מתכנן לעלות?

lior kia
14-06-05, 22:30
יש קומו MT 235/75/15.
מחפש להגביה את הרכב כי הספורטאג' מאוד נמוכה...

ליאור.

-->