PDA

צפייה בגרסה מלאה : גזיה אלפינית - PRIMUS EXPRESS SPIDER או KOVEA SPIDER MOON WALKER

raanan
10-11-13, 20:22
הפרימוס נראית יותר פשוטה למעט המקטע הנחושת המחומם ע"י הלהבה (שאותי מפחיד) .
http://www.ebay.com/itm/Primus-Express-Spider-Lightweight-LP-Gas-Hose-Stove-/310754577868?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item485a6a8dcc
הקובא עם מצת אלקטרוני (נחמד אבל מבחינתי אפשר גם בלי), היקף הגנה מרוח על הלהבה (אין לי מושג עד כמה יעיל).
מנגנון רגלי "עכביש" ( מורכב ובעל מספר צירים) עם סיכוי (לדעתי) לתקלות.
( יציבות וחוזק, אמינות, עוצמת בעירה, נצילות )
http://www.ebay.com/itm/KOVEA-Moonwalker-Camping-Hiking-Cooking-Climb-GAS-Stove-CAMP-4-KB-0211G-NIB-/110910035370?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item19d2c0d5aa
תודה מראש למייעצים
רענן

אורי ק.
10-11-13, 20:44
סה"כ 2 חברות מעולות. לא תיפול לא כאן ולא כאן.
לי באופן אישי יש את הקובאה, סוס עבודה רציני. להבה טיפה יותר רחבה מהפרימוס, שמצידה נותנת להבה מאוד חזקה ומרוכזת- יתרון בהרתחה לעומת חסרון בבישול של סיר רחב יותר. אני בכל זאת הייתי הולך על הקובאה, כי הרגליים שלה מתכווננות בצורה נוחה יותר כדי ליישר את הגזיה על משטחים לא מפולסים, ואם אני לא טועה הרגליים מפוסקות רחב יותר ונותנות בסיס יציב יותר.

OFF-RoaD
10-11-13, 21:03
אני עם קובאה בפקל מ2007. כולל שביל ישראל, 5 שנים צבא, וטיול בניוזילנד ובמזרח. הוחלף פעם אחת יזום מצת ורשת, כמה גרושים. חוץ מזה אפס תקלות. לא תתחרט.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

אורי ק.
10-11-13, 21:28
הוחלף פעם אחת יזום מצת ורשת

הדגמים החדשים (כבר שנה+) לא מגיעים עם הרשת, בדיוק בגלל שהיא הייתה מקור לתקלות.

הכוכב הכחול
10-11-13, 21:30
השרשור הזה הזכיר לי שיש לי פרימוס בת 7 בערך
לצערי היא עבדה פעם אחת ב2006
ומאז היא זרוקה במדף.

הרכבתי אותה עכשיו ע"מ לוודא שהיא תקינה / עובדת.
חיברתי את הכל, פימפמתי ופתחתי את הברז.
יצא דלק מהפתח של הברז במקום מהדיזה (מסומן בעיגול)

מעבר לכך, האזור של הלהבה, אמור להיראות ככה?
לא חסר שם איזשהו חלק?
מי מתקן את הציוד הזה באזור המרכז?

תודה

polar bear
10-11-13, 21:34
לא מכיר את האלפינית, יש לי קובאה איזה 7-8 שנים, מוצר מעולה, אחרי מפגש לא נעים עם מיים המצת הפסיק לעבוד - מאד חסר לי. לא טרחתי לתקן. המגן רוח - אין לי מושג על מה אתה מדבר - איפה שיש רוח צריך להגן עליה. מבחינת עוצמת חימום יש טובות ממנה. קניתי די קרוב לרכישה של הגזיה מתאם למיכל חד פעמי. מוזיל עלויות בטירוף. אין לי מושג מאיזה תקלות אתה חושש במנגנון הרגליים - אין.

אורי ק.
10-11-13, 21:41
היבואן ונותן השירות של פרימוס בארץ זה "כוכב הצפון". תתקשר לחנויות טיולים באזורך ושאל אותם מי עובד עם הספק הזה, דרכם תוכל להעביר לתיקון.

אורי ק.
10-11-13, 21:46
. קניתי די קרוב לרכישה של הגזיה מתאם למיכל חד פעמי. מוזיל עלויות בטירוף..

מניסיון רב עם המתאם הזה (גם של קובאה), זה לא מושלם ב100 אחוז. הלהבה נהיית פתאום חזקה מדי, יש בעיות עם הזרמת הגז, צריך לשחק הרבה עם הבלון, לא יציב ולא מוצלח לדעתי. אני חזרתי לעבוד עם בלון הברגה. הפרשנות שלי לעניין היא כי אולי יש הפרשים בלחץ בין בלון ניקוב להברגה, אבל אני לא יודע לאמת את זה.

idanw
10-11-13, 21:46
ומאז היא זרוקה במדף.

לרוב - אטם גמור - ניתן להחלפה.

לא חסר שם איזשהו חלק?
חסרה כיפת פח שמונעת מהבנזין להשפריץ כלפי מעלה.

תודה

אתה מוזמן להגיע\לשלוח בדואר אלינו ונעביר לטיפול אצל היבואן.

עידן

babilevi
10-11-13, 21:48
ה-kovea מעולה!!! בעבר משום מה דבק בה השם ספיידר אבל היא נקראית moonwalker. אין בעיות עם הרגליים וגם אם יש, יש שירות של היבואן בארץ.
בעניין הרוח, היא עמידה יותר מגזיות אחרות מכיוון שהצינור שדרכו עובר הגז נמצא בחימום מתמיד, ולכן ברגע של רוח הגז ממשיך לזרום, ובדגם עם הרשת, היה גוף חימום שמצית מחדש את הלהבה. בעלים של אחת כזו כבר מעל 7 שנים, ולא היתה לי בעייה של בישול או הרתחת מים.
בנוגע לבנזנייה של ה"כוכב הכחול", נוזל לך דלק מהווסת כי הגומייה שבו בטח החזירה נשמתה לבורא, מומלץ בחום להחליף אותה, במקרה הגרוע לשמן אותה (עם קרם הגנה לשפתיים זה מעולה - לא וזלין!), וחסר לך החלק העליון, http://store.primuscamping.com/backpacking-stoves/spare-parts/service-kit-for-multifuel-and-varifuel/
זה שנראה כמו כוכב.
מצטרף להמלצה של המתאם למיכל חד פעמי - מעולה!!!

idanw
10-11-13, 21:53
ולשאלותיך רענן -
שתיהן נחשבות ל"סוסי עבודה" - קח בחשבון שמצת אלקטרוני זה משהו שיש לו אורך חיים קצוב.
אין שום סיבה לפחד מצינור הנחושת - (קיים צינור כלשהו גם בKovea)

בשנים האחרונות, מאוד מאוד קשה להשיג בארץ מיכלי הברגה (מסיבות חוקיות), הייתי שוקל בחיוב ללכת על בנזינייה שיודעת לעבוד גם על בנזין וגם על מיכלי גז הברגה, למרות הסרבול הכרוך בשימוש בבנזין, זה נורא מתסכל לנסוע בדרך לטיול ולעבור בעשרות חנויות בחיפוש אחר מיכל.

זה אמנם עולה פי שניים מהמוצרים שהצגת, אבל שווה. גם לPrimus וגם ל Kovea יש דגמים מוצלחים כאלה.

עידן

הכוכב הכחול
10-11-13, 22:38
אתה מוזמן להגיע\לשלוח בדואר אלינו ונעביר לטיפול אצל היבואן.

עידן

עידן,
אין כמוך! תודה :)

raanan
10-11-13, 22:49
בשנים האחרונות, מאוד מאוד קשה להשיג בארץ מיכלי הברגה (מסיבות חוקיות), הייתי שוקל בחיוב ללכת על בנזינייה שיודעת לעבוד גם על בנזין וגם על מיכלי גז הברגה, למרות הסרבול הכרוך בשימוש בבנזין, זה נורא מתסכל לנסוע בדרך לטיול ולעבור בעשרות חנויות בחיפוש אחר מיכל.

זה אמנם עולה פי שניים מהמוצרים שהצגת, אבל שווה. גם לPrimus וגם ל Kovea יש דגמים מוצלחים כאלה.

עידן
ראשית, תודה לכול המשיבים !
שנית, אישית לא זקוק לזה. פשוט הפרימודנה (הבת שלי בת ה 7) שהחלה להצטרף אליי דורשת נס קפה ...

עידן,
המיכל "השמנמן" 400 גרם לא ניתן להשגה ? האם הוא חד פעמי ? אם לא, כיצד והיכן ממלאים לשימוש חוזר ?
לא מתלהב מבנזניה, מעדיף גז.

תודה
רענן

OFF-RoaD
10-11-13, 23:37
נס קפה? כף חשמלית לשקע מצית. עשירית מחיר (או פחות, באיביי), עשירית זמן, עשירית התעסקות.

snirjeepdreamer
11-11-13, 00:20
אני גם כן לקוח מרוצה של הקובאה. מבחינתי יציבה מאוד, עוצמת חום חזקה ואף עמידה ברוח עד רמה מסויימת. מנגנון ההצתה מחדש הוא יתרון גדול.
משתמש קבוע כבר 3 שנים ומאוד מרוצה.

amitaikl
11-11-13, 00:54
,
המיכל "השמנמן" 400 גרם לא ניתן להשגה ? האם הוא חד פעמי ? אם לא, כיצד והיכן ממלאים לשימוש חוזר ?

אין בעיה להשיג את המיכל השמנמן. סדר גודל של 37-42 ש"ח. הכי זול בשק"ם צאלים - 27 ש"ח. במילואים האחרונים קניתי ישר 3 מיכלים :)
וגם אני מעדיף גז. עם בנזיניה באיזשהו שלב זה נוזל ואז הכל מריח מבנזין....

raanan
11-11-13, 09:20
תודה לכולם !
הוזמן MOON WALKER:
http://kovea.com/menu02_product/product_01_view.asp?no=617&page=&str1=&str2=&brand=1&code=01000000
למרות שדיי התלבטתי מול הדגם CAMP1:
http://kovea.com/menu02_product/product_01_view.asp?no=890&page=&str1=&str2=&brand=1&code=01000000

CAMP1 נראה פשוט יותר (פחות מפרקים) אך הלהבה שלו נראתה לי גדולה מידיי לצרכיי.

רענן

Tourist
11-11-13, 11:07
תגידו....
להביא בפניכם את זה: http://www.dealextreme.com/photogallery.dx/sku.126914.
זה ממש חילול הקודש ?

כי יש לי
ואני מבסוט
ויש אפילו מתאם לבלוני גז רב פעמיים

liontamer84
11-11-13, 11:14
רענן,

מאיפה הזמנת את המון וולקר וכמה שילמת?

raanan
11-11-13, 12:11
רענן,

מאיפה הזמנת את המון וולקר וכמה שילמת?
איביי , 229 ש"ח כולל משלוח
http://www.ebay.com/itm/KOVEA-Moonwalker-Camping-Hiking-Cooking-Climb-GAS-Stove-CAMP-4-KB-0211G-NIB-/110910035370?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item19d2c0d5aa

רענן

amit1
11-11-13, 13:05
ומאז היא זרוקה במדף.

לא חסר שם איזשהו חלק?

תודה
הבנזיניה של פרימוס זה מוצר ירוד, לא בטיחותי ולא הייתי משקיע בו אפילו שנייה אחת. לשאלתך, בברז התקלקל או רינג עשוי מוויטון . עד כמה שאני זוכר ישנו אום שצמוד לברז. פתח את האום והחלף את האטם. ניתן לקנות אטם חליפי בחנות בשם מימסרית 036881287 ממליץ שתגיע עם האטם הישן. בנוגע לתמונה השנייה, לדעתי חסר שם חלק בצורת צלב שמתלבש בחלק העליון של הקונוס.

omri_t
11-11-13, 16:34
חייב להוסיף, למען המתעניינים האחרים.

היו לי לא מעט סוגים של גזיות ובנזיניות.
ורובן או נאבדו, או נתרמו או נהרסו מסיבות שאינן קשורות לעבודה (נמעכו, נידרסו וכו').

עם הזמן, התגלגלה לערכת הקפה שלי גזייה "סינית-סופר,זבל'ה" כזו של 3 דולר באיביי.
ותתפלאו- הקפה יוצא ממש באותו הטעם.

אני מכיר ומעריך את איכות המוצרים שמיוצרים ממותגים מבולים.
אין כל ספק שהמוצר איכותי ויעיל יותר.
הוא גם משמש לשנים רבות.
אבל בעלות של מוצרים אלו מחליפים כמה עשרות גזיות סיניות.

זה נכון אגב גם לפנסי הלד למניהם.

שוב, כל אחד עושה מה טוב לא. אין נכון ולא נכון.
והכיס שלי, מה לעשות, לא עמוק במיוחד.

polar bear
11-11-13, 23:16
עומרי - הנקודה שאתה מפספס בלקנות מוצר טוב היא - מה הסיכוי שתהיה לי בעיה תוך כדי שימוש? מה הסיכוי בדיוק ברגע שאני צריך את הגזיה היא לא תעבוד? אז תשמע - אם אתה יכול להרשות לעצמך שפעם בכמה זמן במקום לאכול אוכל חם תוכל אוכל קר, או שבמקום לשתות קפה טוב - תקנה קפה מר, ואחרי זה ,כמה ימים { עד שתגיע הסינית הבאה } תצטרך להתקמבן על משהו אחר - סבבה. הכיס שלי כבר לא זוכר מה זה לקנות גזיה....אני לא יודע מה זה לבנות על אוכל חם ופתאום לא יהיה.

לגבי המתאם - כן בהחלט - יש את הבעיה הזו של החלשות הלהבה, אבל בשביל זה יש פטנטים להעמיד את המיכל על הראש - למשל - המתאם שלי יושב מעולה על הראש בתוך החריץ בין העצים בשולחן קק"ל. לגבי הרוח - כשיש רוח איכות הלהבה נפגמת. כשהיא נפגמת אתה מחמם יותר לאט. מסקנה - צריך להגן.

תתחדש.

idanw
12-11-13, 06:02
עידן,

תודה
רענן

המיכלים האלה לא ניתנים למילוי חוזר (למרות ששמעתי על כמה שמאלתרים מילוי) ובשנים האחרונות קשה להשיג אותם כי יש חוקים חדשים בישראל שהפכו את הרישיון לאחזקת גז למאוד יקר לחנויות - חנויות המטיילים כמעט לא מחזיקים אותם וניתן למצוא אותם בעיקר ברשתות ה DIY הגדולות במחיר מופקע (שוב, בגלל עלות הרישוי).

בכל אופן - בחרת מוצר מצויין! תתחדש.

-->