PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש המלצה לאוהל

אומי5
11-11-13, 10:56
אחרי שנים של שימוש באוהלי תחנת דלק שונים, רובם משומשים, עם כל מיני קומבינות של מוטות לא מתאימים, הגברת הטילה ווטוו והאוהלים שלי הופכים אט אט לכיסויים לג'נקיה בחצר.

אז אני מחפש אוהל טוב, חזק ומבודד, אבל לא משהו אלפיני, מיועד ללילות מדבר קרים, לילות בים וכו'.
תקציב עד 1000 עם שאיפה להרבה פחות.

עריכה: שחכתי לציין גודל- שני אנשים פלוס תיקים.

ד ו ר ו ן
11-11-13, 18:02
תתייעץ עם עידן מאישטח, יש להם גם מוצרים בטווח מחירים והכי חשוב, תקבל המלצה על מוצר מתאים לך.

בכל מקרה. תיקח אוהל לפחות במידה אחת יותר גדולה ממה שאתה חושב שאתה צריך.
המרחב הפנימי ישלם את עצמו בגדול.

shmil
11-11-13, 18:34
תתייעץ עם עידן מאישטח, יש להם גם מוצרים בטווח מחירים והכי חשוב, תקבל המלצה על מוצר מתאים לך.

בכל מקרה. תיקח אוהל לפחות במידה אחת יותר גדולה ממה שאתה חושב שאתה צריך.
המרחב הפנימי ישלם את עצמו בגדול.
+5..

ירון גל
11-11-13, 20:26
קודם כל במחיר שאתה מציין לגודל האוהל שאתה צריך אתה יכול לקנות את הטופ שבטופ
ועוד ישאר לך עודף
אבל אוהל זה כמעט כמו כל דבר אחר שחוץ מהגודל יש עוד המון שאלות
1. רב עונתי או חד עונתי
2. איך נושאים אותו עד הלילה - במשאית עם המון מקום או על הגב
3. תדירות שימוש
4. אזורי לינה
5. מורכבות חיבור
ועוד
ואני ממליץ על האתר של חגור
אחרי השוואת מחירים הם היו הכי זולים למה שקניתי

ofiredri
11-11-13, 22:13
ממליץ לך ללכת על אוהל רב עונתי עם אופציה לכיסוי חורף. כך תוכל להנות ממנו גם בלילות מדבר קרים (עם הכיסוי עליו) וגם בלילות חוף חמים ללא הכיסוי.
אני עם אוהל כזה כבר כמה שנים של חברת The North Face ומאוד נהנה משני העולמות. יקר תופת אבל מרגיש כאילו קניתי אותו אתמול.
כוון למשהו טוב של חברת Coleman. הימור מספיק בטוח.

JustDoB
11-11-13, 22:24
אני הכי אהבתי עד היום את
Go nature או aztek
ומאוד ממליץ על פתיחה מהירה. שניהם טובים בזה.

Sent from my XJ

OFF-RoaD
11-11-13, 22:40
אני הכי אהבתי עד היום את
Go nature או aztek
ומאוד ממליץ על פתיחה מהירה. שניהם טובים בזה.

Sent from my XJ

שני מותגים ישראליים שמיוצרים בסין. אחד של עידן מחנאות, והשני של סער. טוב או לא? לא יודע.

כל הרומנים שהיו לי עם אוהלים ישראליים, נגמרו מהר מאוד. זה כולל את אמגזית, אאוטדור (של קל גב) ואצטק. בטח כשמדובר על מנגנוני הפתיחה מהירה הרגישים. ממש לא אוהב את המורכבות הזו, וכל זה כדי לחסוך 4 דקות הרכבה.

היום יש לי פרינו, 4 עונות, 4 אנשים, שעובד ועבד יחסית הרבה ולא מראה שום סימני בלאי

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

JustDoB
11-11-13, 22:43
האצטק החזיק 8 שנים 0 תקלות.
עברתי לנייטור כי המשפחה גדלה ואיפה שקניתי לא היה אצטק. שנתיים וחצי שימוש רב 0 תקלות.
4 דקות... למי שיש ילדים יודע כמה הן יקרות 😜

Sent from my XJ

ד ו ר ו ן
11-11-13, 22:51
זה לא לחסוך 4 דקות, זה סה״כ 2 דקות לפתיחה מלאה, וזה עוד של הגדולים.

גם אנחנו עם GoNature, 8 מקומות, שלמשפחה עם 4 מרגיש כמו אחוזה, מזרונים, תיקים, ציוד אישי ועדיין אפשר לישון באלכסון..

גם בפתיחה המהירה יש הבדלים במנגנונים, והבנתי שחלק יותר מוצלחים מאחרים בעמידות לאורך זמן.

הצעתי את אישטח, כי הם מכירים בין השאר מה חוזר עם יותר או פחות תקלות..

נמרוד
11-11-13, 23:09
האוהל הכי טוב שהשתמשתי בו היה של Salewa, חברה גרמנית.

יש לי שני אוהלים של פירמה אמריקאית בשם Eureka! אחד קטן בן 11 שנה, שנפתח כבר קרוב למאה פעם אני מניח, בטיולים ובעיקר במילואים - מה שחשוב בו, זה מוטות האלומיניום. אתה רוצה אוהל לכל החיים - רק אלומיניום. אחד ענק, משפחתי, כבר -5-6 שנים. אני מדבר על משהו שאפשר לרקוד בתוכו, וכמו שאמר דורון הגודל נוח ביותר כשיש ילדים.

קשה לי להצביע על דגמים מקבילים בהיצע העכשווי שלהם - בכל מקרה, איביי חביבי.

http://www.ebay.com/bhp/eureka-tent

אורי ק.
11-11-13, 23:28
אם אתה מחפש אוהל שיכול לתת לך מענה טוב גם נגד גשם אני יכול להמליץ לך על האוהל הבא של אאוטדור (זה דגם ל-3 אנשים, יש גם דגם ל-2):

http://www.kalgav.net/ShowProduct.asp?BagID=1598

מוטות אלומיניום (שזה היתרון הבולט שלו לדעתי), כיסוי גשם אטום למים, רצפה אטומה למים. סה"כ סוגר אותך לגשמים בארץ בלי בעיה. מחיר 800-850.

riko
12-11-13, 00:00
לדעתי זה האוהל : בנויי משכבות איכותיות , פתיחה מהירה והכי חשוב שאפשר לעמוד כשמתעוררים בבוקר
ולא לצאת כמו כלב מהמלונה .....
http://www.ebay.com/itm/Coleman-Instant-1-Room-6-Person-Tent-10-x-9-/400605730333?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5d45f6561d
יש גם לאישטח 8אנשים ו- 6 אנשים
ריקו

דרור ברלי
12-11-13, 00:56
כמה יותר גדול יותר טוב ויותר נוח.
מצד שני אומי מטייל בחיפושית. אוטו פיצפון שאין בו הרבה מקום לציוד. אפילו ג'ימני מרווח ושימושי ממנו בסדרי גודל. תחשבו על זה...

idanw
12-11-13, 05:54
אהלן,

אומי אכן פספסת את ההגדרה החשובה ביותר - גודל האריזה: האם אתה מחפש אוהל קטן על מנת שתוכל לשאת אותו על הגב? או אחד כזה שיישב ברכב והמרחק הרגלי שהוא יעשה זה מקסימום מהרכב לחניון?
אם התשובה היא אוהל שצריך לסחוב מידי פעם בטיולים רגליים: חובה ללכת על אוהל "תרמילאים" קטן וקל משקל - כזה שעשוי מוטות אלומיניום.
אם מדובר באוהל לרכב, כזה שמקסימום סוחבים כמה מאות מטרים מהרכב לחניון הלילה - לך על כמה שיותר גדול - אין יותר נוח מלהתנהל באוהל בעמידה.

עלו פה המון מותגים - אנסה לפרוט את הדגמים הנפוצים בישראל, קחו בחשבון שאנו משווקים את רוב המותגים האלה ולכן דעתי עלולה להיות מוטה... אנסה לבסס את דעתי על נתונים סטטיסטיים.

Coleman - אוהלים באיכות גבוהה לרוב - אוהלי ה Instant אמנם גדולים ונוחים, אבל בעלי מנגנון רגיש ביותר - מהסיבה הפשוטה שהמפרקים שלהם עשויים פלסטיק "עדין" יחסית - אחד הפריטים המבוקשים ביותר אצלנו זה מפרק לאוהל Instant...
אם החלטת ללכת על אוהל איגלו רגיל - אז דגמי ה Sundome עמידים בגשם, מגיעים במספר גדלים (2-6) ומאוד מוצלחים.
Montana - סדרה מאוד איכותית אבל פחות מתאימה לתנאי הארץ (מעט מאוד אוורור)

Go Nature - באוהלי בין רגע - מדובר באוהל המשפחתי העמיד ביותר שאנחנו מכירים - זה גם האוהל היחיד ששורד אצלנו השכרה (כל השאר חוזרים חבוטים אחרי שימושים ספורים), רוב חברות הטיולים, שמקימות אותם באופן יומיומי, משתמשות בהם כבר מעל 15 שנה. - זה גם האוהל בין רגע היחיד שמקבל אחריות לכל החיים.
סדרת ה Grand Canyon היא פחות או יותר העתק מוצלח של ה Sundome של Coleman.
ה Cabin (לשמונה) הוא האוהל הגדול העמיד ביותר שקיים בארץ (וגם מתקפל בתיק קטן בצורה מפתיעה)

Outdoor - אם בחרת ללכת על אוהל "תרמילאי" - לOutdoor יש את סדרת ה Mountain בשני גדלים (לשניים ולשלושה) - מדובר באוהל מאוד מוצלח עם מוטות אלומיניום תעופתי, כיסוי גשם מלא, שתי כניסות ומרפסות לציוד - במחיר נמוך בהרבה מהאוהלים הממותגים הבינלאומיים ולא נופל מהם באיכות כלל!
Outdoor Cabin - הוא אוהל ענק - "עדין" מידי לגודלו ומסורבל להקמה.

אוהלי בין רגע מתוצרת Outdoor, Aztec, Guro, Modan - לכולם יש את אותו מנגנון פתיחה - אמנם הם יהיו זולים משמעותית מאוהלי הבין רגע האיכותיים, אבל אין ארוחות חינם - המנגנון הזה רגיש מאוד - ולא הייתי בונה עליו לאורך שנים.

North Face, Salewa, Ferrino, Eurka ועוד מותגים בינלאומיים - כולם מאוד מאוד איכותיים - אבל המחיר שלהם גבוהה מאוד כך שבישראל מאוד יקר לרכוש אותם, ואכן האפשרות הזולה ביותר היא לרכוש בחו"ל - אם אתה הולך על האפשרות הזאת, הייתי בוחר בכזה שנמכר בישראל בתפוצה גדולה יחסית, ומאפשר רכישת חלפים. כולם מקבלים אחריות לכל החיים - אבל היא לא ניתנת למימוש בישראל אם לא נקנה בישראל.

עידן

liontamer84
12-11-13, 09:24
+1 לGO NATURE
יש לי אוהל בין רגע של 6 אנשים שלהם, עמיד בטירוף,
ברגע שמבינים איך המנגנון פתיחה מהירה עובד (לא כזה אינטואיטיבי כמו שחשבתי)
גם נפתח בקלות.
יש מקום להכל. מה שכן, לקראת החורף הבא עלינו לטובה,
אני מתכנן להצמיד לו את הכיסוי גשם מהאוהל הישן שלי (מודן כתום ל6 אנשים) בתור שכבה נוספת.

+1 על השירות של איש שטח. אבל את זה כבר כולם יודעים...

אומי5
12-11-13, 09:44
תודה לכולם על התגובות.

האוהל מיועד לטיולים ברכב,אני כמעט ולא מטייל ברגל, ואם אעשה זאת, אוותר על אוהל בכל מקרה.
היה לי פעם אוהל משפחתי שמתקפל לשק בגודל קיטבג, זה גדול מידי, אבל כל דבר ברבע גודל בערך יהיה בסדר גמור.

כמה יותר גדול יותר טוב ויותר נוח.
מצד שני אומי מטייל בחיפושית. אוטו פיצפון שאין בו הרבה מקום לציוד. אפילו ג'ימני מרווח ושימושי ממנו בסדרי גודל. תחשבו על זה...

למען האמת ג'ימיני זה הרכב היחיד שיש לי יותר מקום ממנו, יש באגז' קידמי, והחלל של הספסל האחורי זהה בערך לחלל בג'ימני, רק פחות נוח להעמיס.

עידן תודה, אני אקפוץ לראות.

-->