PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה מחליפים בrecall אינג'קטורים של טרופר ??

dingo1st
11-11-13, 12:06
שלום חברים...

אחי רכש לאחרונה טרופד שנת 2003 דיזל ארוך ..
ולא בוצע לו RECALL אינג'קטורים ..
משיחת טלפון שיזמנו לאחד ממוסכי החברה נאמר לנו " אין בעיה תבוא נחליף..."
השאלות שלי הם ..
1. מה מחליפים בRECALL ?רק מזרקים ? או גם את צנרת מים ופקק רדיאטור ?
2. מה צריך לדעת לפני ששולחים את האוטו ? יש שטיקים ??
3. כמה זמן לוקח ההחלפה ?
אשמח לתשובות נקודות וטיפים מי כל מי שעבר את זה...
תודה
כהן ראם..

נדב ש.
11-11-13, 17:48
קודם כל שיתחדש, בשעה טובה...

אתם בטוחים שלא עבר ריקול? בדקתם לפי מספר רכב? לא החליפו מנוע במקרה במוסך שהוא לא חברה? היה בעבר גם קריאה לכלל הטרופר רק כדי לפתוח מכסה שסתומים ולוודא את מספרי המזרקים.
מספרי מזרקים הנמוכים מ -554264 לצורך העיניין הם מלפני הריקול, מספר מעל לדוגמא 5644264 כבר אחרי.
הריקול היה בגלל כשל באטם בתוך המזרק שגרם לחדירת סולר לשמן המנוע וגרם להרס מנוע מוחלט.
ניתן לקרוא כאן גם בשרשור של רונלדו:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=14534

מה שאמורים להחליף זה רק מזרקים ואטמי מזרקים,(כדאי לבדוק בהיסטוריה מתי אם בכלל החליפו אטמי שרוולים, ואם כבר המזרקים בחוץ לבקש להחליף את האטמים האלו בתוספת תשלום כמובן, עוד מידע בנושא זה ניתן ליקרוא כאן באשכול של עופר: http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2852-%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%A4%D7%AA-%D7%90%D7%98%D7%9E%D7%99%D7%9D-%D7%A2%D7%9C-%D7%A9%D7%A8%D7%95%D7%95%D7%9C%D7%99-%D7%9E%D7%96%D7%A8%D7%A7%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2-4JX1)
חשוב לדעתי האישית להיות עם הרכב בעת הבדיקה/החלפה של המזרקים, לראות איזה מספרים הם בדיוק ואיזה מרכיבים כמובן, זמן העבודה במוסך חברה בערך חצי יום עד יום עבודה.

ואם כבר לא עשו ריקול מזרקים, היה לא מזמן בערך לפני שנתיים ריקול צמת מצערת, כדאי לבדוק אם גם זה בוצע.

בהצלחה.

dingo1st
11-11-13, 18:20
היי נדב..
ראשית תודה על המידע...
את השרשורים שצירפת כבר קראתי עוד לפני שהוא רכש את הרכב ע"מ להבין מה זה טרופר...
הרכב טופל מיום היוולדו עד היום במוסך UMI .. לפי מה שמופיע בהיסטורית הרכב הוחלפו אטמים במזרקים .. לא מצויין אם זה הריקול..
אחי יצר קשר אם אחד ממוסכי החברה ונאמר לו כי הם כבר לא מבצעים ריקולים כאלה... יש לך מושג אם זה נכון ?
אני צריך לקרא בהיסטוריה שלו ע"מ להבין אם ואיזה מזרקים שמו לו ....
יש עדיין את האחריות המורחבת הזאת על מזרקים ?
תודה
ראם

נדב ש.
11-11-13, 18:43
טוב מאוד שקראת לפני....צריך להבין במה מדובר וסה"כ היום כל המידע נגיש והשד לא נורא בכלל. הרבה מאוד אנשים רצים לקנות טרופר כשלא יודעים במה מדובר ומה לבדוק, קונים במחירי שחיטה רכבים מוזנחים ואחר כך מקבלים את הזפטה בומרנג לפנים ומקללים את היום שניתקלו ברכב, הרכב לא אשם! מי שמחזיק בו אשם, תחזוקה נכונה תימנע נזקים ותתן לבעלים הנאה מכל רגע.
אם הרכב טופל כל חייו במוסכי החברה אז כמעט בטוח שלא פיספסו וביצעו את הריקולים, "ריקול" בפי UMI ניקרא "קמפיין" תבדוק בהיסטוריה צריך להיות כתוב אם ביצעו את הקמפיינים המדוברים, היו המון קמפיינים למנוע הנ"ל ובוצעו גם בכל העולם ע"י המשווקים, כך שגם מנועי ייבוא בדרך כלל אחרי ריקולים.
אין כבר "אחריות" על הטרופר, גם לא על מזרקים, כל כניסה למוסך=שקלים, והרבה, לכן כדאי לאתר מכונאי בגזרה שספץ ומכיר(אם לא מטפלים לבד) את הרכב ולא שוחט.

dingo1st
12-11-13, 07:29
שוב שלום...

אני מעוניין לעשות את החלפת ORING לבד...
ראיתי את זה זה לא ניראה לי משהו מיוחד..
העניין הוא החולץ...
מאיפה אפשר להשיג\להשאיל\ להשכיר ליום אחד את החולץ הזה ?
יש בחברה קיט ORING כזה ?
אני יודע שיש מתחת לכל מזרק טבעת נחושת .. יש את זה בסט ?
לקנות בחברה או לתאם לו מסט אוניברסלי?
המון תודה על העזרה..
ראם

נדב ש.
12-11-13, 08:23
בוקר טוב...
אתה מתכוון להחליף את אטמי השרוולים שנימצאים בתוך הראש, כל הכבוד לך על הכוונה לבצע לבד, כמה דברים:

אם כבר אתה פותח מכסה שסתומים תבדוק לבד את מספרי המזרקים ותדע אם עבר את הריקול או לא.

אטם נחושת ממליץ מקורי, כמו גם שאר האטמים שעל השרוולים והמזרקים, סה"כ 20 אטמים בסט שעולה סביבות ה 400 ש"ח ב UMI, יש כאלה שהשיגו אטמים
מסוג "ויטון" שהטענה שיותר עמידים, אישית לא ניסיתי, וצריך לדעת מידות מדוייקות להתאים כל אטם.

חשוב במהלך כל העבודה להקפיד על סדר וניקיון ושלא ייפלו שבבים לתוך הבוכנה.

חשוב לפרק בעדינות את הקונקטורים של הצמת מזרקים וחיישנים, הם מתייבשים ויש נטייה להישבר, קונקטור שבור=מגע רופף=תקלה.

חשוב בסגירה לעבוד עם מד מומנט ולהקפיד לעבוד לפי הוראות מהספר.

dingo1st
12-11-13, 10:45
אני רשמתי לפני את כל הנקודות גם מההמלצות שלך וגם ממה שקראתי ...
אני סגור על הכל ..
רק יש לי בעיה אחת ..
מאיפה לארגן חולץ??
יש מישהו שמוכר כאלה ?
אם אני אשב לבנות אחד זה יקח לי המון זמן (שד"א ממש אין לי...)..
וגם אם אזמין מחו"ל זה יקח זמן...
זו הבעיה היחידה שלי....

חברים יש פה מישהו עם חולץ כזה ??
תודה
ראם

דניאל מאירי
12-11-13, 11:47
תנסה לברר לגבי החולץ וגם לגבי אורינגים מוייטון תוכל לברר בחברה בשם מימסרית ברח' המקצוע 7 בתל אביב 03-6881287.
דניאל

dingo1st
12-11-13, 12:59
התקשרתי אליהם..
אין להם חולצים בכלל...

נדב ש.
13-11-13, 08:51
ראם...לא קשה בכלל לחלוץ את השרוולים, תכין כלי זמני, קח שפיץ פלייר ותעשה לו שתי פיקים בקצה עם רתכת ותשחיז אותם שיבלות מקסימום 2-3 מ"מ
תרתך לו ידית וע"י דפיקה בקצה כלפי מעלה השרוול בחוץ, זה עובד, גם ההכנה בחזרה מבוצעת ע"י דפיקה, בהצלחה, תעדכן, אם צריך עזרה בכייף צור קשר.

81768

ככה ניראה בערך החולץ המקורי:

81769

dingo1st
13-11-13, 12:02
תודה נדב...

ניראה רעיון טוב..
אבל כולם מזהירים שלא לשרוט את השרוולים ...
אני מפחד שאני עלול להזיק יותר מלהועיל...
עוד דבר לפי מה שאני רואה מהכלי היעודי הוא מפעיל לחץ עיקבי ומשיכה רצופה ולא במהלומות...
אני עדיין מנסה לאתר חולץ...
ראם..

נדב ש.
13-11-13, 12:27
אם יודעים מה עושים אין בעיה...;)
דפיקה אחת ובחוץ, זה לא יושב עמוק.

dingo1st
13-11-13, 14:07
שאלה אחרונה שאולי תפתור לי את כל הבלאגן...
תגיד התותב שרוול הזה הוא לא נדבק לראש מהפרשי טמפ' ? הידוק המזרק עליו ? וכו'??
אם הוא יושב ככה בסבבה שלו והעיניין הוא רק לעזור לו לעלות אז אין בעיה...
מה מחזיק אותו רק הORING שלו מסביב ?
ע"פ התמונה עם הפלייר שפיץ ריתכו עליו ידית T שתשמש לו כמעיין פטיש מחליק כזה..
המהלומה של הראש ידית מספיק לו ??

תגיד ...
שיגעתי אותך ???
סליחה מראש...
ראם..

נדב ש.
13-11-13, 16:23
לא שיגעת אותי...בשביל זה קיים הפורום...

השרוול בנוי מחומר קשה, הוא יושב בתוך חור בראש שייעודי בשבילו, בערך 1 ס"מ בפנים.
ה ORING יושבים בתוך מגרעת על השרוול.
לפני ההרכבה חשוב למרוח עליהם ווזלין או שמן מנוע.
בתמונה לא "ריתכו"...אני ריתכתי..:cool:
לפעמים הם באמת יושבים קצת "חזק" וצריך לעזור עם מכת פטיש והם בחוץ, אבל אל תישכח שגם מכניסים אותם באותה הדרך, אין כלי הרכבה, הכלי חליצה הייעודי הוא מטעמי נוחות לדעתי.

שוב- לא לשכוח לעבוד לפי הספר, להישתמש בידית מומנט לסגירה חשוב מאוד! סגירה לא נכונה יכולה ליגרום לחוסר הנעה, עשן, חוסר קומפרסיה ובמקרה הכי גרוע מנוע ש"שבורח" ומשמיד את עצמו.

26-11-13, 06:27
אז ככה . . . .
אני האח של ראם ( dingo ) וביום שישי האחרון החלפנו את הגומיות של השרוולים בטרופר שלי וטפו טפו האוטו כמו חדש .
אז מכאן אני מברך את ידי הזהב של אחי שעשה % 90 מהעבודה למרות שאני זה שלמד מכונאות רכב .
המון תודה לך אח יקר !!!

נדב ש.
26-11-13, 08:14
אז ככה . . . .
אני האח של ראם ( dingo ) וביום שישי האחרון החלפנו את הגומיות של השרוולים בטרופר שלי וטפו טפו האוטו כמו חדש .
אז מכאן אני מברך את ידי הזהב של אחי שעשה % 90 מהעבודה למרות שאני זה שלמד מכונאות רכב .
המון תודה לך אח יקר !!!

כל הכבוד, ככה מתחזקים רכב שטח במעט כסף.
ספר קצת איך עבר ואם יש תמונות? כיצד חלצתם את השרוולים? עיינתם בספר בזמן ההרכבה?

dingo1st
27-11-13, 14:32
הייי אחי...
רק עכשו ראיתי את השרשור הזה אחרי שד"ר טושי סיפר לי שאתה משבח אותי...
ראשית אין על מה ..

אז ככה נדב...
אנחנו ניגשנו אל העבודה רק לאחר שקראנו את החומר שהעלתה וראינו את הסירטונים ..
ולאחר שנבנה חולץ תואם לשלך ע"פ התרשים שלך..
חבל שלא צילמנו..
אבל פורק כל מה שמעל .. אינטרקולר .. כיסוי פלסטיק .מבודד מכסה שסתומים וכו...
עד שהגענו למרססים..
הכנו לכבודם שולחן יפה ונקי .. סימנו אותם והם טופלו אחד אחד ע"פ סדר..
ניקיון טוב בספריי קרבורטור .. הרכבה של האורינגים וטבעת נחושת שפונקו עם ווזלין שתרמה אמא שלי..
הם דווקא יצאו ללא כל בעיה המזל הוא שלא וויתרנו על החולץ
כי אם היינו מנסים לחלוץ אותם אם כל מיני אילטורים היינו שורטים את התותבים ומתקשים מאוד להוציא אותם...
יצאו התותבים... כמובן שנוקתה שם כל התעלה בלחץ אויר..
אחד אחד הוכנסו אחר כבוד למקומם עם הקפדה על מיקום של הפתחים..
הרכבה חזרה של הכל .. בין היתר אבטחה של צמת החשמל עם אזיקון לכל מרסס ויוניט ( יש שם 2 ) ..
בדרך עברנו על כל מערכת המים לראות שאין איזה צינור סורר .. ומצאנו ( הצינור קירור של הטורבו ..)
החלפנו שמן מנוע ופילטרים ....
וקדימה להניע.... קצת עשן מהג'יפה שנפלה לבוכנות ואח"כ פיקס...
למחרת אחי עשה פלאש טוב טוב למערכת קירור פינק אותו בנוזל קירור ...
ו.... עובד על הכיייייייפק..

תודות...
ראשית לנדב על כל העזרה והניג'וסים...
ולאחי היקר שהיה לי לתענוג ענק לשחק איתך שוב כמו ילדים קטנים במכוניות...
ותודה לכל מי שעזר..

נדב ש.
27-11-13, 17:24
שמחתי לעזור, ועכשיו לשמוע שהכל טוב, אתם עוד הוכחה שאפשר לתחזק את הרכב הזה בכמה שקלים ולהנות...
הצינור מים הקטן של הטורבו תמיד נימצא סורר כי בגלל שהוא כזה קטן הרבה מוותרים על להחליף אותו, טוב ששמתם לב.
תמיד בהנעה ראשונה אחרי ההרכבה יש קצת עשן וג'יפה ואחרי כמה שניות עובד פיקס.
שתי ה"יוניטים" שראיתם: אחד זה חיישן מסילת שמן הזרקה המפרוסם, והשני זה יוניט חום שמן.
בקשר לצמה:אישית אני לא אוהב לאבטח עם אזיקונים את הקונקטורים, אם היא יבשה ויש קליפסים שבורים אני מעדיף להחליף אותה, אחת לכמה שנים זה קורה, עולה 650 ש"ח חדשה מקורית.
מקווה שהיקפדתם על שמן סינטטי מלא מאיכות טובה 5W40 .
נוזל רדיאטור כנ"ל- zerex או ac delco או משהו בסיגנון, העיקר לא "מים עם צבע"...
הקפדה על הדברים האלה יבטיחו הנאה מהרכב.

כל הכבוד על העבודה, ניתראה בשטח.

29-12-13, 15:22
ומהי מידת הסגירה של האינג'קטורים ?
מה צריך לבדוק כשיש סולר בשמן ?
נדב , ייעץ לנו ?

נדב ש.
29-12-13, 20:30
מהספר נתוני הסגירה:
83531

סולר בשמן יכול להיגרם מכמה סיבות, סידרת מזרקים מלפני הריקול, סדק בראש, או מעבר ממשאבת הלחץ הגבוה-שים לב בשירטוט מספר 3 זה החלק שמזרים את הסולר לראש מחובר עם המשאבה:
83532

-->