PDA

צפייה בגרסה מלאה : בידוד מומלץ לתקרת גבס?

יונתןמצפה
11-11-13, 20:20
מדובר בקומה שנייה בבית פרטי.
הגג (ישירות מעל הקומה השניה) הוא גג רעפים רגיל. אין תקרה בנויה.
עד היום הייתה תקרה אקוסטית (הנמכת תקרה) ישירות מתחת לגג הרעפים (ללא בידוד נוסף).
בקיץ היה חום אימים ובחורף קור כלבים.
מתוכננת בנייה של תקרת גבס ע"י קבלן כולל בידוד מעל לתקרת הגבס.

אשמח להמלצות לבידוד מומלץ ואפקטיבי לאור שיטת הבניה...

הבית של חברה.

תודה מראש

יובל48
11-11-13, 20:43
יש צמר בידוד לבן שנקרא סנו וויט,יעיל מאד לבידוד טרמי,
כמה שיותר עבה יותר טוב(גם יותר יקר) .
גם צמר זכוכית יעשה את העבודה,זול יותר אבל מגרד בטרוף בזמן ההנחה(שיתגרד הקבלן)
לוודא רק שהמשקל הסגולי שלו הוא 24 ק"ג/מ"ק ולא פחות. זול יותר מסנו וויט.
גם כאן,יותר עבה יותר בידוד(המינימום שרצוי הוא 50 מ"מ)

יונתןמצפה
11-11-13, 20:55
מה לגבי צמר סלעים? האם אמור לספק בידוד יעיל במקרה הזה?
אגב, כולל בידוד אקוסטי בין החדרים?

klam
12-11-13, 10:23
צמר סלעים מצוין ובהנחה נכונה (שכבות ודחיסה קלה), יתן לך בידוד מחום וגם בידוד אקוסטי. מגיע כדחוס בקוביות, או במזרונים. אני מעדיף את המזרנים (חומר לא נעים ודוקר), במיוחד לבידוד קירות ובין חדרים, למרות שהקבלנים אוהבים לעבוד עם הקוביות מסיבות מובנות.
באופן עקרוני, לגבי בידוד גגות, רצוי לעשות מספר שכבות (עדיף שתי שכבות דקות על אחת עבה); ורצוי להשתמש בחומרים שונים לכל שכבה. הבידוד הטוב ביותר לגג יתקבל משילוב של צמר סלעים, שכבת אלומיניום כפול (פצפצים) ומצע של לוחות עץ-סיבית (OSB). תלוי במבנה שיש לך, המרחק בין הרעפים/קורות-הגג לתקרה, האפשרות ליצור שכבות וכמובן, התקציב..
חן

יונתןמצפה
12-11-13, 17:45
לוחות עץ סיבית ע"ג תקרת גבס נשמע לי מעט כבד.
זה מקובל?
לגבי שילוב השכבות נשמע מעניין, אבל נשמע שמייקר באופן משמעותי (מדובר על שטח גדול של כ- 150 מ"ר).
האם שכבה אחת של צמר סלעים אמורה לספק בידוד אפקטיבי או שיש לצפות שהבידוד לא יהיה יעיל?

שחרחר
12-11-13, 19:05
יונתן דבר איתי 0509557227 אבי גנות

klam
12-11-13, 19:46
לוחות עץ סיבית ע"ג תקרת גבס נשמע לי מעט כבד.
זה מקובל?
לגבי שילוב השכבות נשמע מעניין, אבל נשמע שמייקר באופן משמעותי (מדובר על שטח גדול של כ- 150 מ"ר).
האם שכבה אחת של צמר סלעים אמורה לספק בידוד אפקטיבי או שיש לצפות שהבידוד לא יהיה יעיל?

לוחות OSB מיועדים לבידוד גגות. הם לא יושבים על התקרה אלא על או בתוך הקונסטרוקציה של הגג - לכן ציינתי שהמבנה הספציפי הוא שקובע את האפשרויות.
לגבי שכבות - שוב תלוי על מה מדובר, היכן וכיצד מניחים את הצמר. שכבה נוספת של אלומיניום כפול לא מייקרת באופן משמעותי, קל להניחה וכדאי להוסיפה בכל מקרה שהרי ממילא צריך להניח בידוד.

-->