PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפוץ CJ

אביעד_הלאלי
13-06-05, 14:45
טוב, זהו! מספיק! חאלס!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
אחרי שעשינו טיול וירדו עליי קצת (כן זה אתה אלי... וגם ירון שלא נראה לי שהוא קורא את זה...)
למה לא צבעת את הדלת בצבע יסוד? למה לא תיקנת את החלודה? מה קורה עם מתקן לגלגל ספייר?

נשברתי והחלטתי שעכשיו לא איכפת לי אם יש לי או אין לי זמן אני מתכנן לשפץ את כל הדברים המעצבנים האלו!

בתכנון (נראה לי לפי הסדר הכרונולוגי):
א. טיפול דחוף בחלודות (אין הרבה אבל שלא יתפתח....). בתכנון לשפשף את כל הצבע מהאוטו ולתור אחר כל דבר שלא קשור למרכב- ע"ע רקבונות, חלודה, פטריות וכו'...
ב. מציאת כנף קדמית שמאלית (שלי מעוותת חבל"ז שלא שווה שיפוץ - אולי עם הרבה שפכטל זה יעזור, אבל אם כבר אז כבר...)
ג. בניית מתקן לגלגל ספייר עם מתקן להייליפט (הייליפט-ברגע שיהיה כסף), ומתקן לג'ריקן, כנראה אחליף גם פגוש אחורי.
ד. בדיקת כל השמנים באוטו (שמן מנוע יחסית חדש) כולל פתיחת הסרנים.
ה. טיפול בפנים האוטו- אני מתלבט אם להוריד את הדשבורד ולצבוע אותו/ להכין משהו חדש ויפה יותר, מכיוון שאני מפחד להסתבך עם חוטי החשמל, צביעה פנימית ואולי אשקול גם הוספת שטיח באוטו (לצורך בידוד החום).
ו. בניית ארגז יפה ממתכת לחלק האחורי של הרכב.
ז. הרכבת מערכת שמע בסיסית (כשיוצאים לבד ונוהגים בלילה, אחרי טיול מרובה נהיגה, הדרך חזרה משעממת)

חוץ מזה טיפול בדברים מיידים:
א. בדיקת בלמים+החלפת כל מה שצריך (למרות שהם בולמים טוב, ליתר ביטחון ולראש שקט).
ב. החלפת צמיגים.
ג. קניית מצבר.

ונראה לי שזהו.
הדבר יקח לי המון זמן בתלות בתקציב. אבל בגלל זה אתחיל מעכשיו.

המלצות, קריאות עידוד (כי נראה לי שאני עלול קצת להתעצבן מכל העסק כי אני נלחם בתקציב...), שרטוטים, אזהרות וכו' ניתן להשאיר לי פה או בה"פ.

six 4 life
13-06-05, 15:57
המלצות, קריאות עידוד (כי נראה לי שאני עלול קצת להתעצבן מכל העסק כי אני נלחם בתקציב...), שרטוטים, אזהרות וכו' ניתן להשאיר לי פה או בה"פ

הידד, היאח, יאללה אביעד יאללה... כאלו?! :twisted:

אני מבין שאתה כבר מעכשיו מתחיל להתחרפן מהשיחרור הקרב ובא..

ואל תקח דוגמאות מאנשים ששים 10K על מנוע... :twisted: ...

-ארז 8) -

אביעד_הלאלי
13-06-05, 18:16
צריך להשלים את החסר...
אל תדאג אין מצב שאשים 10K על מנוע אלא אם כן מדובר באיזה מנוע 7.5 ליטר עם 8000 כ"ס... (שלא יהיה שתיין 1:3 מספיק...)

ירדתי לאוטו, לבצע בקרת נזקים מהטיול.

ונחשפה בפניי בעיה נוספת. כנראה במהלך הטיול המאיה האחורית השמאלית נשברה ל-2! (אני חושב שהיא הייתה קצת סדוקה לפניי אבל חיפשתי תירוץ להחליף אותה. חוץ מזה כל החיבורים של הסרנים/מתלים/שילדה לא מוצא חן בעיני, כנראה שאני אפרק את הסרנים, ואבצע חיבור מחודש כולל החלפת כל מה שצריך (U, תושבות שאקלים וכו'...)

חצי נחמה שהצלחתי לסדר את המצבר איכשהו. כלומר המצבר ירד מרשימת הקניות אלא אם כן אשיג אחד של 80A בזול. רק צריך לשים ואזלין (בעיית קורוזיה חמורה השביתה לי את האוטו...), להחליף כבלים ונועלי כבלים.

יש לי גם נזילת שמן קלה ביותר (טיפה למיליון שנה) מאיזור הגיר. נראה לי שצריך להחליף אטם. ובכן מישהו הזכיר מסע קניות???

eliv1
14-06-05, 22:06
המלצות, קריאות עידוד (כי נראה לי שאני עלול קצת להתעצבן מכל העסק כי אני נלחם בתקציב...), שרטוטים, אזהרות וכו' ניתן להשאיר לי פה או בה"פ

הידד, היאח, יאללה אביעד יאללה... כאלו?! :twisted:

אני מבין שאתה כבר מעכשיו מתחיל להתחרפן מהשיחרור הקרב ובא..

ואל תקח דוגמאות מאנשים ששים 10K על מנוע... :twisted: ...

-ארז 8) -

הלו, מה קרה קוטלים אותי פה?! מספיק ודי! :twisted:

עכשיו ברצינות,
אביעד, לאט לאט.

אין תקציב זה מובן, סה"כ קנית רכב מוצלח מאוד לטעמי שצריך השקעה מינימלית.
1. תקנה מצבר 63 אמפר שעה, אין צורך ביותר מזה, אלה אם אתה מתכוון להוסיף צרכני זרם כמו פרוז'קטורים, מה שנראה לי מיותר בהחלט.
2. תסגור בבקשה את הברגים של קשת ההתהפכות... זה ממש לא לענין, ואפילו לא עולה כסף, אני אפילו אביא לך ברגים אם אין תקציב.
3. בקשר למתקן לגלגל ספר, חכה. אני אכין אחד לעצמי, ואז נשכפל אותו. יהיה מאוד פשוט.
4. סה"כ אין כל כך הרבה חלודה, סה"כ מרכב במצב מאוד טוב.

הכי חשוב, זה המצבר, ואם חס ושלום האלטרנטור לא טוב, יש לי פה אחד.

בהצלחה.

ארז! תירגע ומיד :wink:

six 4 life
14-06-05, 22:49
אני רגוע אחי...

לא אני מתחרה עם עירא מי יותר פסיכי בהוצאת סכומים על הסיקס שלו... :twisted: .....

-ארז 8) -

eliv1
14-06-05, 22:58
אני בטוח לא בקטגוריה של עירא.

בטוח.

ראה ערך רוביקון אקספרס :lol:

חנן-ג'יפולוג
14-06-05, 23:00
חדל קשקשת ברשת

אלון_ק
14-06-05, 23:02
בקשר למתקן לגלגל ספר, חכה. אני אכין אחד לעצמי, ואז נשכפל אותו. יהיה מאוד פשוט.
אין לך מושג עד כמה פשוט... בחיי שזה היה תענוג לבנות לCJ. אם אתם צריכים עזרה עם מידות או כל דבר אחר, רק תגידו - אין לי בעיה לפרסם את זה. הפגוש עצמו נמצא אצל דותן (DOTZ) אז הוא יצטרך לספק מידות אם תרצו אותן, אבל יש לי רשום את כל סוגי החומרים וכו'. לי יצא משהו כזה:
http://pic.hevre.co.il/Files/DBEF05BEFA8943B0A8F23411638E4B06/norm_BB72F6E5698741A0B59DBD4313A8023D.JP G
http://pic.hevre.co.il/Files/DBEF05BEFA8943B0A8F23411638E4B06/norm_6157C9D315A841899F7D2CED49C5D72B.JP G

AvigdorAharon
15-06-05, 06:16
אין לך מושג עד כמה פשוט... בחיי שזה היה תענוג לבנות לCJ. אם אתם צריכים עזרה עם מידות או כל דבר אחר, רק תגידו - אין לי בעיה לפרסם את זה.

מאיזה פרופיל בנית את הפגוש האחורי? לזכרוני, "הפטה" המקורית נמצאת בקו אחד עם המרכב, לכן צריך תוספת מסוימת, כדי לבלוט מחוץ למרכב.

אביגדור

אלון_ק
15-06-05, 13:52
120X60X3.25, אבל עם CJ פחות עקום אפשר גם רוחב 50 (שלו מאוד לא ישר מאחורה...).

AvigdorAharon
15-06-05, 15:15
במחשבה שניה, ולאחר שראיתי את המידה שנתת, לדעתי גם 80X80 יספיק.
הרוחב של הפטה הוא 80מ"מ ובליטה של עוד 80מ"מ החוצה תיתן לדעתי את הפתרון.

תודה בכל מקרה,
אביגדור

אלון_ק
15-06-05, 15:21
אביגדור, הבליטה החוצה היא של 60 מ"מ וזה מספיק...

AvigdorAharon
15-06-05, 17:17
אביגדור, הבליטה החוצה היא של 60 מ"מ וזה מספיק...

כן, את זה הבנתי, אבל לא הבנתי למה צריך 120מ"מ? הרי רוחב הפטה הוא 80מ"מ.
כתבתי 80X80 כי לדעתי אין פרופיל של 80X60 ואם יש אז הוא לא כל כך נפוץ.

אביגדור

אביעד_הלאלי
15-06-05, 18:27
טוב קודם כל תודה רבה על התגובות והעידוד.

אלי למקרה שלא הבנת אחי, ההערות האלו רק עשו לי טוב, כי זה סופסוף מדרבן אותי לקום ולעבוד על האוטו כמו שצריך, כי אני מתעצל (מגיע הבייתה מהבסיס - יותר נכון אם אני מגיע... אין כוח לכלום, עייף וחשוך אז באסה!).
וכמו שאמרת האוטו במצב טוב יחסית אז למה להרוס אותו?

א. בקשר למצבר משהו מוזר קרה שהפליא אותי. מהרגע שהגעתי מהטיול (בערך בשעה 13:00 הייתי בבית - לאחר תדלוק וסיבוב קל בעיר) עד ליום שני בשעה 17:00 לא הנעתי ואיך שסובבתי את הסוויצ' האוטו הניע...
אתמול בצהריים לעומת זאת הוא עשה קצת בעיות הנעה.
כדא"ג, כנראה מצאתי מצבר 63A במצב מצויין, מאחד החברים של אבא שלי.
בקשר לאלטרנטור אני חושב ששלי מתפקד בצורה טובה. ותודה על ההצעה.

ב. בקשר לקשת, אל תדאג יטופל בהזדמנות הראשונה. אני צריך רק קצת אור לעבוד על זה (כבר אירגנתי מקדחה+ברגים).

ג. בקשר למתקן, אשמח מאוד, אפילו אם צריך אבוא לעזור לך :-).
כדא"ג נקסוס מתקן כזה בערך אני רוצה עם תוספת למקום לג'ריקן והייליפט שאני לא מאמין שיש בעיה להוסיף לשם. רק שאלה קטנה איך מנעת את הטלטול שלו? אני קראתי שעירא לדוגמא שם במפסטופ...

ד. יש חלודה, אומנם על המרכב עצמו כמעט ולא, אבל יש שם קצת ניפוחי צבע שצריך לשפשף. איזור הכנפיים ומעבר לקיר האש (לכיוון מכסה המנוע)- שמתי לב שיש ניפוחים ממש קטנים שמעט מפחידים אותי (שזאת לא פטריה או משהו כזה) אז למען השקט הנפשי אשפשף את המקום שם ואסיר חשש מליבי וממרכבי... :-)

ה. הכנף השמאלית שלי מרגיזה מאוד מהיכן להשיג כזאת? היא כולה מעוותת מלאת חלודה ויהיה קצת קשה לשחזר אותה. יש למישהו משהו כזה?

ו. קפיץ המאיה שנשבר לי- ביררתי אתמול 250 ש"ח למאיה, לא כולל עירגול (צריך לפרק גם את השני שיהיו באותו גובה לא?) הגיוני?

תודה ,
אביעד

UNIX
15-06-05, 19:47
קפוץ לסמו , תמצא שם כנף וקפיצים .

אלון_ק
16-06-05, 00:49
אביעד, עירא אכן צודק - תקע שם איזו חתיכת גומי טובה בדיוק באורך הנכון, כך שהסגירה תהיה בלחץ.
לגבי היי ליפט וג'ריקן, רק תסתכל כמה מקום יש ליד הגלגל. אם אתה עם 31 או 33, לדעתי אתה יכול להכניס רק אחד מהשניים בעמידה - אלא אם אתה רוצה להאריך את כל החלק שנפתח בעוד איזה 30 ס"מ. מצד שני, מי אמר שהיי ליפט לא יכול לשכב במקביל לקו הפגוש? זה משאיר מספיק מקום לג'ריקן ליד הצמיג ויש לך מנשא היי ליפט.

אביגדור,
לא צריך 120 מ"מ. זה היה ברירת מחדל בין חומר קיים, עלות ואסטתיקה. ברכב המדובר יש בודי ליפט של 2 אינץ', זה מאוד עזר לכסות על הרווח מבחינה אסטתית.
אני לא הייתי מוציא את זה מ"מ אחד יותר ממה שאני חייב. זה יראה רע לשים שם 80X80, צריך להתקיים איזשהו יחס בין הבליטה החוצה לגובה הפרופיל ו80X80 לא יתן לך אותו. 100X60 (אם קיים) יקיים אותו, כנ"ל 100X50. 120X60 מקיים אותו. 80X40 גם טוב (אבל לא בטוח שיבלוט מספיק).

אביעד_הלאלי
28-06-05, 23:15
אלון שאלה קטנה בנוגע למתקן,

ראיתי את המתקן של עירא ואת המתקן שלך.
עירא שם את הפרופיל המרכזי (מה שמקשר בין האלכסונים למנשא של הגלגל) כשהוא בולט כלפי מעלה (ולא מחובר לטמבון) כך:
http://imgsrv.pic4u.co.il/62257ca25937d1523b41b99549223630020000.a spx
ואילו אתה שמת את זה כשהוא נשען על הטמבון.

שתי שאלות:
א. האם החיבור שלך חזק יותר? (פיזור לחץ גדול יותר מכיוון שיש 3 נקודות ולא שניים).
ב. האם בצורה שעירא חיבר אין עומס גדול יותר על הצירים, ותנודות חזקות יותר עקב מומנט תנודות גדול? (מוסיף לגובה של המתקן - מתנדנד יותר)

אלון_ק
29-06-05, 01:44
א. כן, בהרבה. לא רק משום שיש נקודה נוספת, אלא משום שהיא קצרה הרבה יותר משתי האחרות ולכן מופעלים מומנטים קטנים ביחד ישר להבדלי האורכים. השאלה היא האם החיבור שלי הוא לא מיותר, שכן עירא לא מדווח על שום כשל במערכת שלו. אני לא יודע את התשובה לזה אבל אני מנחש שהוא אכן מיותר, אחרת עירא (ואחרים כמוהו) היה נתקל בבעיות. מצד שני מדובר על עוד ק"ג אחד בערך וחוזק מבני כמעט כפול בהתנגדות לכוחות בכיוונים המדוברים, אז... לשיקולך. אני לא רואה פסול במבנה של עירא.

ב. לא משמעותית, לא. עיקר המשקל מתרכז סביב מרכז הנאבה והגובה שלה תמיד שואף להיות מינימאלי כך שזוית הנטישה לא תיפגע. גם אם תתכנן כמו שלי אתה אמור להגיע לאותו גובה סופי בשני המקרים, לכן אורך הזרועות (גובה המתקן) שווה; לא מעניין אותך שהן באלכסון, שכן המומנט עובר בסינוס הזוית שהוא בעצם הניצב הדמיוני, הזרוע השלישית. זה אומר שמבחינת מומנט כפיפה על הפגוש עצמו (לא על המתקן) המומנט זהה בתנאי שגובה הנאבה זהה וזה האחרון, כאמור, אכן אמור להיות זהה. מומנט הכפיפה על הזרועות אכן גדול יותר, אבל בהתחשב בסוג החומר אין עם זה שום בעיה.
ההבדל היחיד הוא שעירא הוסיף זרוע כלפי מעלה למתקונים אחרים. זרוע כזו - והמתקון עליה - מוסיפים למומנט, אבל זה (שוב) תלוי אך ורק בבחירה שלך. אתה יכול לשים כזה או לא, איך שבא לך.

בשורה התחתונה, המתקון של עירא איננו לוקה בחסר בשום אופן לדעתי. אם כבר, שלי מוגזם קצת, אבל זה מה שמקבלים כשמעתיקים (ואני אכן העתקתי מתמונות). של עירא גם אסטתי יותר בלי הצמיג, לדעתי.

אביעד_הלאלי
08-07-05, 13:29
אוקיי אז ככה:
א. המצבר הוחלף לאחד של 72A חדש שנקנה ממש בזול.
ב. מתקן לגלגל בשלבי בנייה.
ג. קפיץ מאיה יוחלף לאחד חדש ביום ראשון.
ד. נמצא צבעי לאוטו שמוכן לצבוע לי במחיר ממש זול (כולל תנור במקום לצביעה מסודר, אני אבקר את כל התהליך), כמובן שאת הפחחות והטיפול בחלודות אני עושה (חומרים יקנו בשבוע הבא כנראה ביום ראשון).
ה. קשת ההתהפכות חוברה.
ו. בלמים- בדקתי אין מה לשפץ הכל תקין וטוב :-)

ובינתיים זהו...

אביעד_הלאלי
10-07-05, 13:02
טוב היום הוחלף קפיץ מאיה שמאלי אחורי והקפה היה על חשבון המחליף! אם תשאלו אותי הבחור עשה אחלה עבודה והשקיע המון, מי שמאיזור הדרום ומעוניין במידע שיפנה אליי בפרטי.

ועכשיו לעוד מס' שאלות:
החלטתי לחכות קצת עם נושא החלפת הצמיגים, ולמשוך את זה עד לאיזור הטסט של האוטו.
אני מאוד מעוניין לעבור ל-33", שאלתי כבר במס' מכוני רישוי, ואמרו לי שלפי המידות שרשומות ברשיון לא אוכל.

א. כיצד אני יכול לבצע את ההחלפה בצורה חוקית?
ב. הבנתי שאני לא צריך לשנות כלום באוטו בשביל לעבור לזה (סיקס סטנדרטי עם סרן דנה 44 מאחורה ודנה 30 מקדימה)... אני צודק (אני מדבר על אנשים שיש להם ניסיון עם צמיגים כאלו וקרו להם דברים שהם היו יכולים למנוע אם היו מטפלים בזה עוד לפניי...)?

אביעד_הלאלי
14-07-05, 00:44
אוקיי חבר'ה עידכון נוסף:

התייאשת מלחפש כנף, והחלטתי לתקן את שלי.
מהכנף הורד הצבע (וגיליתי איזה טון של שפכטל), עברה תהליך יישור והיא קיבלה את הצורה שהיא הייתה אמורה להיות בה, מחר היא תשופשף (להסרת החלודה), ותמרח עליה שכבה דקה של שפכטל.

בזאת מסתיימת עבודת הפחחות בגדולה באותו. כל השאר, טיפול בחלודות קטנות ומרגיזות (אין הרבה ולכן זה יהיה מהר) :-)

בקשר לצמיגים 33", בינתיים יירדו מהפרק עקב שינויים רבים והשקעת כסף רב שאין לי כרגע.
לכן ארכוש 31".
אבל עוד יהיו...

-->