PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש רכב בתקציב משעשע

kangal
13-11-13, 12:05
היי הו ג'יפולוגים!
לשמחתי אני חוזר לספסל הלימודים למשך כשנה, החל מדצמבר.
לצערי, המכללה נמצאת במרחק של 55 ק"מ מהבית (110 ק"מ כל יום, והיום הסתבר לי כי לומדים גם ימי שישי :()
אני מחפש רכב ח-ס-כ-ו-נ-י בדלק, מכיוון שאין החזרי נסיעות (לימודים מהלשכה). ידני, רכב פשוט לאחזקה עצמית ובעיקר, רכב ממישהו שמכיר את ההיסטוריה.
כרגע יש על הפרק פיאט אונו 89 שהוחלף בה גיר, עברה שיפוץ ראש וקיבלה צמיגים חדשים. הרשיונות מוקפאים כי הבחור חשב שאולי יחזיק אותה עד למצב של אספנות. המחיר 1500 ש"ח, נראה לי קצת חתול וקצת שק, אבל זה נתון לשיקול....

התקציב שלי עומד על 3-4 אלף, אלא אם אצליח למכור את הסובארו שלי ואז התקציב יגדל בעוד כ 5K.
סייגים - אני לא נמוך במיוחד, כך שעדיף רכב מרווח כמה שאפשר ושוב, רכב חסכוני. משאבת דלק כבר יש לי ואני לא מעוניין לנסוע איתה.
לא משנה לי מספר הדלתות אבל אישית אני לא אוהב ישבנים בולטים :rolleyes:
אשמח להערות/ הארות/ הפניה לרכבים ושאר מיני בשר.

דו"ג לא בא בחשבון (למרות האהבה העזה שלי אליהם) עקב הצורך להסיע פעוטונת למעון)

תודה מראש!
קנגל.

ishc
13-11-13, 12:51
פונטו דור ראשון, הכי חדשה והכי שמורה שתמצא. רצוי הדגמים הפשוטים ללא הגה כוח וחישמולים למניהם (פחות מה שיתקלקל). חשוב לוודא תקינות מזגן, תקלות ביחידה הפנימית נפוצות ומחיר תיקונה כמחיר הרכב. צריכת דלק מניסיון בין 1-13 ל-1-16 תלוי באופי נהיגה (עירוני/בין עירוני, מזגן וכו')
פיז'ו 205 1.4, בתקציב שלך יכנסו דגמים מאמצע שנות התשעים, שוב כדאי לוותר על חלונות חשמל וכדומה, יתן לך שקט מבחינה הזו. נוסעת פי מיליון יותר טוב מהפונטו אבל קצת פחות מרווחת. מנוע ה-TU של פיז'ו הוא סוס עבודה פשוט ואמין ורגיש בעיקר לשימוש במי ברז. צריכת דלק של 1:12 ממוצע טוב. חפש אחת שמורה יחסית שטופלה באהבה ואין הרבה כאלו.
שני הרכבים הנ"ל מומלצים מניסיון אישי שלי, מניסיון של חברים גם פיאסטה 1.3 (לא 1.1 ולא 1.4). מדובר על מנוע עתיק אבל עמיד מאוד, רכב חלש יחסית וקצת פחות חסכוני מהפונטו, לא נוח ולא מרווח אבל שורד.

שגיא S
13-11-13, 13:05
יש לי חבר שמוכר פיאסטה שנת 95 במצב נסיעה ב1500 שקל....נמצא ברעננה אם תרצה.

ד ו ר ו ן
13-11-13, 13:35
לא הייתי נוגע בפונטו, מנסיון של 2 רכבים במשפחה, אחד שהיה יד 2 והשני שהיה חדש.
נבלה.

פיז׳ו סוס עבודה כמו שכתבו, וכנ״ל פיאסטה ישנה, היתה לנו 97 שנמכרה בכלום כסף ואני מצטער שמכרנו.

500 מעפ"ש
13-11-13, 13:42
סובארו ג'סטי ידני

kangal
13-11-13, 13:57
יש לי חבר שמוכר פיאסטה שנת 95 במצב נסיעה ב1500 שקל....נמצא ברעננה אם תרצה.

מצב נסיעה? ביד 2 נמכרו חדשות יותר במחיר הזה אבל אשמח לראות את הרכב.
שלח לי פרטים בפרטי.

כוונתי בהודעה הייתה המלצה לרכבים למכירה שאתם מכירים, יעזור לי מאוד :)

דרור ברלי
13-11-13, 14:20
100 ק"מ ביום לנבלות ישנות כאלה זה כבר ממש לא משעשע.
מה שתחסוך בתדלוקים תשקיע בתיקונים.
חבל על מעט הכסף. סע בסובארו שלך. אולי לא הכי חסכונית בעולם אבל לפחות אתה מכיר אותה והיא אמינה.

cj 64
13-11-13, 14:21
כל מי שהחזיק מעמד 20 שנה ,ושווה 3.או 5 אלף ,הוא אחד נבלה והשני טריפה,מה שתקנה ,תוסיף 3 דברים,מנוי גרירה,תהילים,ותפילת הדרך!בהצלחה גל

kangal
13-11-13, 19:32
חבל על מעט הכסף. סע בסובארו שלך. אולי לא הכי חסכונית בעולם אבל לפחות אתה מכיר אותה והיא אמינה.

דרור, מדובר על סובארו לגאסי סטיישן, מנוע 2 ליטר עם הנעה כפולה. דלק, היא מ-א-ו-ד אוהבת...אמנם לא כמו איזה סיקס אבל שותה 1:9 בשוטף בד"כ.

OFF-RoaD
13-11-13, 19:58
נגיד ותקנה רכב שעושה 1:14. תעשה את החישוב, עלות קניה + שני טסטים וביטוח ותיקונים.... יצא לך יותר יקר מלנסוע במה שאץה כבר מכיר.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

kangal
13-11-13, 20:23
נגיד ותקנה רכב שעושה 1:14. תעשה את החישוב, עלות קניה + שני טסטים וביטוח ותיקונים.... יצא לך יותר יקר מלנסוע במה שאץה כבר מכיר.

אח יקר, אתה עושה לי פה ריגשי.... אני חולה על הסובארו הזו והשיקול היחידי למכירה שלה זו צריכת הדלק.

OFF-RoaD
13-11-13, 20:44
להפך. אני מנסה להצדיק את שמירת הסובארו. אתה כבר מכיר אותה, אני מניח שהיא במצב מכני סביר, ולא צפויות תקלות יקרות כמו ברכב חדש שלך תדע מאיפה תיפול עליך המכה. בחישוב הכולל יצא חסכוני בהרבה מאשר תשלום של שני ביטוחים + טסטים + תיקונים...

GodsFather
13-11-13, 21:08
מצטרף להמלצה להשאר עם הרכב הקיים. מקסימום, נסה להשקיע בו בסט צמיגים יותר חדיש או סט ריחנים.

Saar
13-11-13, 21:08
אם יש לך רכב שעושה 1 ל 9, אל תרוץ לקנות רכב נוסף כדי לחסוך כמה ליטרים.
אם בכל זאת תחליט על רכב נוסף, נסה למצוא פיזו 306 1400 ידנית/פיזו 106/סיטרואן סקסו.
כולן ידניות כמובן, כולן מאוד חסכוניות ומשתמשות באותו מנוע מוכר ואמין.

(סתם למען החישוב, בהנחה שהרכב שלך "עושה" 1 ל 9, ובהנחה שתמצא רכב שעושה 1 ל 14, החסכון החודשי שלך, בהנחה של 26 ימי נסיעות בחודש, יהיה 750 ש"ח בערך. האם עלות רכב נוסף תהיה קטנה מעלות זו? אם כן, תתחדש :) )

raanan
13-11-13, 22:17
רכב במחיר מצחיק שיעשה 200 קמ' ביום בלי למצמץ, קוואליר ידנית !
יתרונות חסרונות בשרשור העבר :
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=58575&p=402048&viewfull=1#post402048

רענן
מכרתי באמת בצער רב

kangal
14-11-13, 07:34
הסובארו, מעבר להיות חתיכת פח אשפה צבחינה קוסמטית, היא בעלת מנוע שודד דרכים. ממש מעולה.
ציריות זקוקות להחלפה ASAP אך מכיוון שפורסמה למכירה, אני מושך את זה.
גיר ידע ימים טובים יותר. לפעמים דופק בראשון ולפעמים משתהה בין שני לשלישי.
מעבר לזה, מזגן מקפיא ברמות (יותר מהסיויק של האישה), שקט ונוח. שוב, הבעיה העיקרית היא דלק.

עכשיו, למה כל החפירה הזו? מי ששם לב, הלימודים הם הכשרכה במסגרת לשכת הבטלה, קרי, אח שלכם מובטל, קרי, מקבל דמי אבטלה בזמן הלימודים (ועוד מורידים קצת בגלל עלות הקורס). כאחד שצריך להאכיל ארבע פיות, כולל שלי, כל שקל שיוצא - כואב וחשוב... הבדל של 750 ש"ח לחודש הוא משמעותי בעיני, כרגע.

כמו שציינתי, יש באפשרותי לרכוש אונו 89, גיר וראש מנוע חדשים, ידנית כמובן עם מנוע 1.1. המחיר 1500 ש"ח, צריך עוד טסט. לא בטוח שכדאי לי ולא ללכת עם פיאסטה חדשה יותר, או אונו/205 חדשה יותר

דרור ברלי
14-11-13, 13:32
אונו, 205, קליאו, 106, ג'סטי... כולן מכוניות קטנות שהיו מעולות לזמנן ואפילו היום, כרכב לסטודנט/ית ו/או לשימוש לא סוחט מדי, הן עדיין טובות בהחלט.
מי שצריך רכב קטן לנסיעות עירוניות/קצרות/ואפילו נסיעה רחוקה מדי פעם - הן אחלה.

אבל אתה מדבר על 100 ק"מ ביום, וזה כבר שימוש אינטנסיבי גם במושגי רכב צעיר בהרבה. לעניות דעתי אלה מכוניות ישנות שכבר יהיה קשה לסמוך עליהן ויתחילו לשתות לך כסף.
כל מה שתחסוך בצריכת דלק, תשקיע בתיקונים. ואיפה הזמן ועוגמת הנפש, במיוחד במכונית ששווה במקרה הטוב 1,500-2,000 שקל, ואתה מוצא את עצמך משקיע בה את מלוא ערכה בתיקונים פעמיים בשנה.
אני מדבר מנסיון, עם קליאו 94' שהיתה מכונית אמינה ונהדרת וחסכונית, אפס תקלות בשימוש עירוני יומיומי, אבל כל נסיעה ארוכה היתה הימור.
בשנותיה האחרונות הסטטיסטיקה שלה בנסיעות ארוכות לא היתה חיובית בלשון המעטה. פשוט כי למרות שתוחזקה בזמן, היא כבר היתה ישנה ועייפה.

kangal
14-11-13, 13:48
בקיצור חרבנה....
* תחבורה ציבורית לשם אין, או לפחות תחבורה ציבורית סבירה שניתן לסמוך עליה.
* רכב קטן ישן = הימור רציני.
* להישאר עם הסובארו = דלק בצריכה גבוה.

רעיון נוסף - להוסיף בכל זאת דו"ג ולרכב בימים שמזג האויר נורמלי עד סביר (רכבתי שלוש שנים בירושלים כל עונה שלא תהיה כולל שלג..) ובימים מטורפים, לנסוע עם הסובארו. איך הרעיון? למעט עלות ביטוח מטורפת של הדו"ג, ההוצאות הן כמעט כמו רכב קטן (חוץ מדלק שניתן בהחלט למצוא כלי חסכוני מוד שיעמוד במשימה).

asafk
14-11-13, 17:29
יש חבר מהעבודה עם סקסו 1360 שנת 87 יד ראשונה..
תן לו אלפיה והאוטו שלך..
דורש במיידי החלפת צמיגים וראש מנוע.
כל סעיף עוד אלפיה.
הרכב כאמור יד ראשונה עם הסטוריית טיפולים מלאה.
בשבוע שעבר אזל לו הטסט , אז בגדול הוא בדרך לפח.
אם אתה מעוניין, שלח ה"פ.

אסף.

asafk
14-11-13, 17:29
97.. כמובן..

bizon
14-11-13, 17:50
ניסאן סאני 93 ידנית היו לנו 2 אחד לי אחד לאחי כבר 3 שנים ללא תקלה אחת ! טיפולים בזמן וזהו פשוט סוס עבודה ונוסע יופי. לגבי דלק..... בערך 1:10

מור

amitaikl
14-11-13, 19:28
סובארו ג'סטי ידני

+100

kangal
14-11-13, 19:28
ניסאן סאני 93 ידנית היו לנו 2 אחד לי אחד לאחי כבר 3 שנים ללא תקלה אחת ! טיפולים בזמן וזהו פשוט סוס עבודה ונוסע יופי. לגבי דלק..... בערך 1:10

מור

אז עדיף לי להישאר עם הסובארו, שנת 98, נוחה להפליא ואוכלת 1:9.2 ;)

ishc
14-11-13, 20:52
רעיון נוסף - להוסיף בכל זאת דו"ג ולרכב בימים שמזג האויר נורמלי עד סביר (רכבתי שלוש שנים בירושלים כל עונה שלא תהיה כולל שלג..) ובימים מטורפים, לנסוע עם הסובארו. איך הרעיון? למעט עלות ביטוח מטורפת של הדו"ג, ההוצאות הן כמעט כמו רכב קטן (חוץ מדלק שניתן בהחלט למצוא כלי חסכוני מוד שיעמוד במשימה).

בק"מ המדובר גם לא להיט.
במידה ויש רישון A1 - ביטוח מינימלי 3500 ש"ח לשנה, טיפול כל 3000-5000 ק"מ תלוי בכלי, טסט סביב 250 ש"ח (זניח), 1500 ש"ח טיפולים שנתיים במצב סביר.
מעבר לכף שלמצוא קטנוע/אופנוע 250 ב-3000 ש"ח זו רוב הסיכויים התאבדות כלכלית כי הכלי יהיה גרוטאה צריך לקחת בערך 1500 ש"ח ציוד רכיבה (קסדה, מעיל רב עונתי וכפפות).
אפשר לחסוך קצת בטיפולים אם עושים לבד ואם אתה מתעקש על דו גלגלי חפש GN250. הוא מכוער, נוסע חרא ואיטי אבל סוס עבודה, מנוע שמחזיק שנים וחלקים זמינים כמו זבל.

kangal
14-11-13, 21:14
נסיון עם דו"ג יש לי כבר שנים, אפילו יצא לי לכתוב 4 שנים טור על אופנועים.
ציוד יש לי את הכול.
ידע ולתחזוקה בסיסית + + יש, כמו גם כלים.
רשיון בילתי מוגבל יש כבר 10 שנים.
אני גם לא מתלהב מלרכב את הקילומטרג' הזה יום יום, למרות שבמשך 4 שנים רכיבה הייתה העבודה שלי, גמעתי ממוצע של 70K ק"מ בשנה על דו"ג.
הייתי הולך דווקא על סינגל גדול יותר, בעברי היה לי סוזוקי XF, כלי פשוט, אמין, נוח ויותר מעניין מה GN/TU/GZ

ishc
14-11-13, 21:23
גדול יותר = ביטוח יקר יותר

רני דקל
14-11-13, 21:51
אני עושה 150 ק"מ ביום על פז'ו 106 98'. היו קצת מחלות ילדות בהתחלה אבל עכשיו הוא עושה את העבודה בסדר גמור. הרכב שאסף מדבר עליו נשמע לי סבבה לגמרי.

GodsFather
14-11-13, 22:16
אם יש באפשרותך לרכוש אופנוע גדול לך על זה! הישנים של שנות התשעים، דוש כמו דיאר 650 הם זולים ואמינים מאד. יש כמה עכשיו בלוחות יד2 ובזולו שפשוט מדהימים.
לחילופין - לפנות לליאור ברוך ולקטוף אופנוע אספנות.
אגב، אפשר להוסיף סירה לכל אופנוע והנה פתרון להסעת הילד/ה כשצריך מבלי להסתכן.
צריכת הדלק תעמוד על 1/15+ והבלאי מינורי בכלים האלה לטווחים האלה וכמובן שהנוחות טובה מאד. הביטוח מצדיק את שטר הקיזוזים בעלויות.

kangal
14-11-13, 23:43
התניידתי על XF650 וגם על DR650, שניהם זכורים לי ככלים טובים, נוחים, אמינים ופשוטים לאחזקה עצמית.
ה"רוח" נמכר בגלל מנוע תחתון שהתחיל להשתעל, הדוקטור נמכר בגלל עלויות ביטוח גבוהות לעומת כמויות הרכיבה שלי אחרי שנולדה הילדה הראשונה.... לצערי, הוא נפטר זמן קצר לאחר מכן במפגש עם גדר בטיחות. לרוכב שלום.

polar bear
17-11-13, 00:27
אח הנבלות האלה הרסו לנו תחיים עם הביטוח של הדו"ג { רגע של השתפכות } ....

נ.ב. איזה שנה הסובארו? כמה אתה רוצה עליה לעומת מחירון? כמה מקומות? אולי מישהו פה בסביבה ירצה.

kangal
17-11-13, 10:06
נ.ב. איזה שנה הסובארו? כמה אתה רוצה עליה לעומת מחירון? כמה מקומות? אולי מישהו פה בסביבה ירצה.

הסובארו שנת 98, 5 מקומות, סטיישן אוטומאטית, מנוע 2 ליטר. עוברת ברגעים אלו ממש החלפת אטמי מכסי שסתומים שנוזלים (נכנסתי לרגע הביתה והמחשב קרא לי :P )
כרגע אני יורד מכל הסיפור הזה.
הפתרון היצירתי הוא (כמו שהעלו פה באחת התגובות) - הסיויק אצלי בימים שהאישה לא צריכה רכב לנסיעות ארוכות, הסובארו אצלי פעמיים בשבוע כשהאישה עולה לי-ם.

-->