PDA

צפייה בגרסה מלאה : 2004 Toyota 4Runner Limited Edition - צריך עזרה

Kalman
14-11-13, 06:26
שלום חברים , זה קלמן (מי שזוכר אותי בתור משתמש Hitrick - המשתמש הישן שלי כנראה ננעל מטעוית בסיסמא) .

יש לי כ 48 שעות להחליט האם לקנות 2004 Toyota 4Runner Limited Edition .

הרכב עם כ 160000 קמ ומנוע בנזין לדעתי מדגם V6 (אולי V8 ) .

איך הרכב הזה ? כמו כן איך לבדוק אם יש לו LSD אחורי או דפרנציאל רגיל (אני לא יכול להרים אותו ולסובב גלגלים :-) )?

לא ממש הבנתי מהאינטרנט האם יש לו מצב של AWD - זאת אומרת דפרנציאל מרכזי המאפשר נסיעה בכביש או רק 4X4 + 2X4 ?
אני שואל כי אני לא רוצה רכב הנעה אחורית בלבד שהאישה תנהג עליו מידי פעם בתנאי כביש שונים (גשם וכו).

אשמח לקבל כל עצה בנושא .

הרכב לא מיועד מבחינתי ממש לשטח , אלה לשימוש יום יומי וטיולים קלים מדי פעם . חשבתי ללכת בכלל על יונדאי סנטה פה 2008-2007 AWD ואז במקרה נפלה לי הזדמנות לטויוטה הזאת . המחיר של סנטה-פה 2008-7 די זהה לפור ראנט לימיטד 2004 .
קראתי שהדור הרביעי של הפור-ראנר מאוד נוח ממש כמו הלנדקרוזר ויש לו יכולות שטח שזה בונוס.

תודה
קלמן

Kalman
15-11-13, 02:24
שלום חברים , זה קלמן (מי שזוכר אותי בתור משתמש Hitrick - המשתמש הישן שלי כנראה ננעל מטעוית בסיסמא) .

יש לי כ 48 שעות להחליט האם לקנות 2004 Toyota 4Runner Limited Edition .

הרכב עם כ 160000 קמ ומנוע בנזין לדעתי מדגם V6 (אולי V8 ) .

איך הרכב הזה ? כמו כן איך לבדוק אם יש לו LSD אחורי או דפרנציאל רגיל (אני לא יכול להרים אותו ולסובב גלגלים :-) )?

לא ממש הבנתי מהאינטרנט האם יש לו מצב של AWD - זאת אומרת דפרנציאל מרכזי המאפשר נסיעה בכביש או רק 4X4 + 2X4 ?
אני שואל כי אני לא רוצה רכב הנעה אחורית בלבד שהאישה תנהג עליו מידי פעם בתנאי כביש שונים (גשם וכו).

אשמח לקבל כל עצה בנושא .

הרכב לא מיועד מבחינתי ממש לשטח , אלה לשימוש יום יומי וטיולים קלים מדי פעם . חשבתי ללכת בכלל על יונדאי סנטה פה 2008-2007 AWD ואז במקרה נפלה לי הזדמנות לטויוטה הזאת . המחיר של סנטה-פה 2008-7 די זהה לפור ראנט לימיטד 2004 .
קראתי שהדור הרביעי של הפור-ראנר מאוד נוח ממש כמו הלנדקרוזר ויש לו יכולות שטח שזה בונוס.

תודה
קלמן

רק ב JEEPים מבינים פה ? :-)

tooshey
15-11-13, 06:36
כנראה לא שלמת משכורות בזמן , אז העובדים שלך נוקטים עיצומים.

בברכה,טושי

boaz avrahami
15-11-13, 07:11
טיוטה מחורבן.... על כל מה שמשתמע.
דלק יקר, חלפים יקרים, יכולות שטח בינוניות.
אני לא הייתי נוגע עם מקל אלא אם אתה מוכן נפשית להוצאות של רכב שטח מהאולד סקול.

אתה מתכוון להסב לגז?

חוצמזה, מה שלומך?
שנים.....
( אני מקווה שהערתי עבורך את חובבי הנבלה שיתחילו להגן עליה)

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

raanan
15-11-13, 09:48
ברוך הבא קלמן ! (זה רענן עם הויטארה הארוכה המשופרת "קצת" ...)

ראשית, מזל טוב על ההתמסדות.

לגבי הפורראנר, הגרסה הזאת אינה שונה מהגרסה הפשוטה למעט צמיגים "31 מקוריים, יותר פאר וקצת ניקלים (נדמה לי גם סאןרוף).
הרכב עם טרנספר PART TIME כלומר אין יכולת לנוע על הכביש משולב בהנעה קידמית.
למיטב זכרוני, מגיע עם מוגבל החלקה מאחור.
ניתן לבדוק כשהרכב על הליפט ולסובב גלגל אחורי (טרנספר וגיר ב N ) , הגלגל הנגדי יסתובב באותו כיוון במידה וקיים מוגבל החלקה תקין.

למרות שהמנוע הוא V6 3000 סמ"ק בנזין, הוא יחסית דיי חלש (סה"כ 130 כ"ס) ולא מרשים כלל בכביש.
צריכת דלק 1:6 לערך.

למרות השם טויוטה, זכיתי לראות בקביעות (במוסך של יורם מאפ"ק) תמיד מנוע פתוח (שיפוץ ראשים).
אני מניח שחלק מהנבלות שהגיעו בקביעות לשיפוץ היה עקב זה "שקרעו" אותם ולא תחזקו עד לקריסתם.

בעבר יצא לי לנסוע הרבה (לנהוג קצת) בפוררנר של איש מילואים שלי בסביבת פלמחים, הרכב היה דיי קופצני.
בעיה אקוטית בתנוחת הנהיגה שמכאיבה לירכיים (המושב מאוד נמוך ביחס לרצפת הרכב).

מבחינת עבירות, אפשר להפוך רכב כזה למפלצת ( יש קיטים להגבהה רצינית, נעילות , יחסי העברה) .

שורה סופית,
לדעתי יש אלטרנטיבות טובות יותר .
בכול מקרה, אם דרישת הסף AWD (כמו שלי הייתה), אז תצטרך לחפש בכיוון הפראדו, פאג'רו, טרופר עם TOD , צ'ירוקי/גראנד עם טרנספר 5 מצבים .

בהצלחה
רענן

ishc
15-11-13, 11:48
4RUNNER 2004? זה לא אותו דגם ששווק בארץ בשנות התשעים.קלמן, אני מניח שאת הלא חי פה בארץ או שזה רכב ביבוא אישי וסוג של יחיד מסוגו בארצנו.

http://www.theautochannel.com/news/2003/10/02/169892.2-lg.jpg

ד ו ר ו ן
15-11-13, 11:51
רענן,
יופי של תגובה רק לא ממש מתאימה לדגם 2004.

זה רכב אחר עם הרבה מכלולים משותפים עם הלנדקרוזר.

raanan
15-11-13, 12:11
רענן,
יופי של תגובה רק לא ממש מתאימה לדגם 2004.

זה רכב אחר עם הרבה מכלולים משותפים עם הלנדקרוזר.
אופס, פדיחה :( לא שמתי לב לשנתון .

רענן

דידו
15-11-13, 13:38
אתה לא היחיד שהגיב בלי להכיר את הרכב...

Kalman
15-11-13, 14:07
תודה רבה חברים , מחר אני אבדוק את הרכב והעדכן

tzurs
15-11-13, 14:57
I also recommend to try the Nissan Xterra. Nice and reliable truck. I had a 2003 for 4 years, I believe that in your budget you can get an 2005 and newer which is the second generation.

Kalman
16-11-13, 02:14
4RUNNER 2004? זה לא אותו דגם ששווק בארץ בשנות התשעים.קלמן, אני מניח שאת הלא חי פה בארץ או שזה רכב ביבוא אישי וסוג של יחיד מסוגו בארצנו.

אכן כן , צודק - אני ברילוקיישין בקנדה . עכשיו הטסט כל שנתיים וכול מכונאי מוסמך (פחות או יותר) רשאי להעביר טסט.

כל יום אני רואה רוביקונים משופרים על הכביש .

גם פה הם מחליפים שמן באדיקות לכול סוגי הרכבים כל 5000 קמ .

כמו כן צריכים צמיגי MT אפילו למזדה 3 (את האמת צמיגי חורף שנראים דומה לצמיגי שטח מלא, רק עשויים מגומי מיוחד העומד בטמפרטורות נמוכות ויש בצמיגים חורים להוספת פינים קטנים ממתכת כאופציה)

Kalman
16-11-13, 02:16
אופס, פדיחה :( לא שמתי לב לשנתון .

רענן
לא נורא, העיקר שאתה עדיין זוכר אותי :-) . אני מתגעגע לימים שטיילנו . עד היום אני זוכר את הנ.ג 186

Kalman
16-11-13, 02:21
I also recommend to try the Nissan Xterra. Nice and reliable truck. I had a 2003 for 4 years, I believe that in your budget you can get an 2005 and newer which is the second generation.
תודה. לא ממש מחבב ניסן מאז שהם התאחדו עם רנו (זה מה שאמרו לי - לא בדקתי )הם מייצרים הרבה זבל, כמו הניסן מורנו . אני מכיר כמה אנשים שהוציאו על תיקוני ניסן אלפי דולרים עד שמכרו את הרכב. כנראה שיש להם גם דגמים טובים כמו ה x-trail וכו

Kalman
16-11-13, 02:24
אהלן בועז !!
לא צריך להסב לגז , הדלק פה זול :)

מזל שאתה לא דוחף אותי לקנות לנד רובר , LR3 עולה פה ממש זול בתור משומש.

boaz avrahami
16-11-13, 02:36
אהלן בועז !!
לא צריך להסב לגז , הדלק פה זול :)

מזל שאתה לא דוחף אותי לקנות לנד רובר , LR3 עולה פה ממש זול בתור משומש.

מה פתאום לנדרובר?
אבל מה דעתך על ג׳יפ אמיתי?
כזה עם הסמל הנכון של ג׳יפ... אולי אפילו גרנד צירוקי

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

raanan
16-11-13, 08:19
לא נורא, העיקר שאתה עדיין זוכר אותי :-) . אני מתגעגע לימים שטיילנו . עד היום אני זוכר את הנ.ג 186

82022

dingo1st
16-11-13, 08:22
איזה שרשור עצוב...
הבחור ברילוקיישין בקנדה...
המחיר של הדלק ברצפה....
כל מכונאי יכול להעביר טסט וגם רק כל שנתיים...
והוא בשכנות לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות ....

הרסתם לי את הבוקר!!!!

Kalman
16-11-13, 14:43
איזה שרשור עצוב...
הבחור ברילוקיישין בקנדה...
המחיר של הדלק ברצפה....
כל מכונאי יכול להעביר טסט וגם רק כל שנתיים...
והוא בשכנות לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות ....

הרסתם לי את הבוקר!!!!
זה לא הכול בחיים הטסט , דלק וכו, אני מאוד אוהב את ישראל וארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות - המצב שם לא הכי טוב (שומע את זה המון מאמריקאים) .
אין ספק שיש מה לתקן בישראל, אין אמון בשילטון, אין בטחון פנים , מערכת המשפט מגוכחת ורק מי שיש לו כסף זוכה לצדק, מערכת הבריאות כבר לא ממש חינמית , שליש מהעם מממן קבוצות גדולות של פרזיטים וכו. אני אומר לך בתור אחד שגדל בישראל כל החיים שלו והרגיש אי צדק- עדיין זה המקום הכי טוב בעולם שאני מכיר בשבילי. בכול מקום אחר תרגיש זר (למרות הנימוס בחו"ל , החופש, והכבוד שנותנים לכול אחד) . לא שרע בקנדה , להפך מעולה . רק תיקח בפרופורציה את הדברים והדשא של השכן אולי הוא יותר ירוק - אבל אסור לדרוך עליו :-) . למשל חברים כמו שיש לך מארץ מאוד קשה יהיה לך למצוא בחו"ל.

Kalman
16-11-13, 14:48
נפתח בטעות , לא מצליח למחוק

Kalman
19-11-13, 15:20
עדכון , ראיתי את הרכב . בעל הרכב בחיים לא החליף שמן לדפרנציאלים , טראנספר וכו. רק שמן מנוע ופילטרים (מבחינתו זו קורולה) . שילבתי 4L ולקח 15 דקות עד שהסכים להחזיר חזרה ל 2X4 (פיקוד אלקטרוני).
הרכב נראה חיצונית טוב , אבל מתחת החלודה חגגה ... ירדתי מהרכב הזה .
מה שמוזר שקראתי בלרכב יש רק ABS בגלגלים האחוריים (מה שהופך אותו מסוכן יותר לנהיגה בכביש בחורף) - לא הבנתי מה הרעיון להתקין ABS רק מאחורה - נשמע מוזר

תודה לעזרה

ד ו ר ו ן
19-11-13, 21:12
עדכון , ראיתי את הרכב . בעל הרכב בחיים לא החליף שמן לדפרנציאלים , טראנספר וכו. רק שמן מנוע ופילטרים (מבחינתו זו קורולה) . שילבתי 4L ולקח 15 דקות עד שהסכים להחזיר חזרה ל 2X4 (פיקוד אלקטרוני).
נשמע הגיוני, לא החליפו שמנים והמנגנון מסרב לעבוד.. מעניין איזו ג׳יפה יש בפנים.

מה שמוזר שקראתי בלרכב יש רק ABS בגלגלים
האחוריים (מה שהופך אותו מסוכן יותר לנהיגה בכביש בחורף) - לא הבנתי מה הרעיון להתקין ABS רק מאחורה - נשמע מוזר

תודה לעזרה

הפוך קלמן, הפוך..
ברכבים בהם יש ABS רק בסרן אחד, הוא יהיה באחורי, בדיוק כגי להפחית את סכנת החרפה צידית ואיבוד שליטה.
סרן נעול=מוביל, ואחורי נעול על משטח רטוב/חלק= רכב שקשה מאד לשלוט בו.
מה שמוזר הוא שזה לא בכל הגלגלים.

Kalman
06-12-13, 17:56
תודה דורון , עכשיו אני מבין את הרעיון למה ה ABS רק בסרן אחורי (לפי אתר החברה וספר הרכב) , בסוף לא לקחתי את הרכב כי הוא לא היה מטופל והיה די רקוב (חלודה) .

קניתי בסוף יונדאי סנטה פה 2008 מנוע 3.3 ליטר (שרשרת טיימינג לא רצועה ) לימיטד . הרבה יותר בטיחותי כולל גם בקרת יציבות + החלקה והמון כריות אוויר :-) , נעילת דפרנציאל מרכזי AWD ובמצב מאוד שמור , 87000 קמ בערך (כי השעון במייל) . לא מתכוון להיכנס לשטח - אבל בתנאי קרח\שלג הוא אמור להיות מצויין .

שוב תודה קלמן

-->