PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזה ג'יפ יכול להתאים ?

dani83
14-11-13, 15:53
שלום חברים,

רציתי להתייעץ, איזה ג'יפ מומלץ לזוג עם ילד (ועוד 1 בדרך בע"ה)? אני די מתלבט בין טוסון 2007 לטריוס.
העניין הוא שהדרישות או ציפיות יותר נכון לומר הם לא בשמיים, ג'יפ שיעשה את העבודה בחוף הים בפלמחים קצת דיונות וכאלה (מקווה שעדיין מותר כי כמה שנים אני מחוץ לשטח ורוצה לחזור).

תודה למשיבים, אה וכן חשוב לי צריכת הדלק והאחזקה אני מאמין שהטריוס יותר חסכונית אבל אשמח לשמוע דעות לכאן ולכאן גם כאלה שלא ציינתי.

גבי פ.
26-11-13, 18:06
הי דני
שני כלי הרכב שציינת אינם כוללים הילוך כוח. במקרה כזה הייתי קונה רק פורסטר. בכל מקרה לא הייתי קונה טוסון. צריכת דלק זוועתית לרכב שלא נותן שום דבר מיוחד.
אני הייתי בכל מקרה קונה רכב עם הילוך כוח - אם כבר אז כבר. ברמת המחיר שאתה מדבר עליה הייתי פוזל לכיוון הקוריאניות (למרות שגם גרנד ויטרה אופציה חביבה אבל קצת יקרה). באם אתה מעוניין חבר שלי מוכר אקטיון 2009 מאובזרת במחיר מצחיק (אני חושב באזור 65000). לא הרבה קילומטרג', 6 כריות אויר, בקרת החלקה ועוד.אם תרצה פרטים צור איתי קשר ואחבר בינכם. בהצלחה. דרך אגב אתה לגמרי לא בפורום הנכון
גבי 054-4432963

dani83
26-11-13, 18:29
היי גבי.
א. תודה רבה על המידע כפי ששמת לב לדרישות שלי הם די מינימאליות ואיני חושב שעליי להשקיע ברכב עם הילוך כוח וכאלה ולכן ההיתי מסתפק בטריוס (טוסון כבר הבנתי ששותה דלק).

ב. איזהו פורום נוא הנכון היה לכתוב את השאלה? אני די חדש בפורום..

ושוב תודה על התשובה והעזרה :)

שלומי
26-11-13, 18:35
אני די מתלבט בין טוסון 2007 לטריוס

למה דווקא בין שני הרכבים האלו ?

כדאי לענות על השאלות המפורטות פה -
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=28546
יש מבחר עצום של רכבים שתוכל לקבל עליהם המלצות - בהתאם לצרכים.

גבי פ.
26-11-13, 18:48
היי גבי.
א. תודה רבה על המידע כפי ששמת לב לדרישות שלי הם די מינימאליות ואיני חושב שעליי להשקיע ברכב עם הילוך כוח וכאלה ולכן ההיתי מסתפק בטריוס (טוסון כבר הבנתי ששותה דלק).

ב. איזהו פורום נוא הנכון היה לכתוב את השאלה? אני די חדש בפורום.. פורום יעוץ לפני קנייה.

כפי שכתבתי לא הייתי מוותר כל כך מהר על הילוך כוח. כשתצטרך אותו (וזה יכול לקרות גם בטיול תמים) תצטער שאין. לפני מספר שנים החלטתי שמספיק לי ג'יפון. מהר מאוד הבנתי שזה לא זה. למרות שזה היה פורסטר עדיין היכולות שונות לחלוטין . מהר מאוד תתעייף מהדיונות תתחיל גם שבילי קק"ל ואז איזה מעלה קטן ואז תצטער שאין לך טיפה יותר יכולת.
תקרא את השאלון שהעלו לך כאן, תמלא ואז נוכל לעזור הרבה יותר.
כמו שאמרתי , פזול לכיוון הקוריאניות, הרבה מכונית בקצת כסף . זה יכול להיות טאראקן, סורנטו, רקסטון או אקטיון. אם השנתון לא משנה אז גם איזו ספורטג' חביבה (עד שנת 2003) תעשה אחלה עבודה.

ושוב תודה על התשובה והעזרה :)

הכי חשוב סע בזהירות ותהנה.
לא לשכוח קצת אמצעי חילוץ באוטו.

regevzuki
27-11-13, 22:37
אל תבנה על חוף הים - אסור להיכנס 100 מ מהחוף עם רכבים, צפוי לך קנס נכבד ביותר...

פלג_
28-11-13, 01:43
לפי הדרישות שלך אני יכול להמליץ על ראב 4 .
אין סיבה לקפוץ, אני יודע שהוא לא "ג'יפ"
אבל לפני חודש וקצת רכשתי אחת 2007 עבור אמא שלי.
הרכב מאוד נוח עבור משפחה, תא מטען מאוד גדול בייחס לרכב משפחתי ומאוד נוח מבחינת הכנסת עגלות, הוא הרבה יותר גדול מתא המטען שיש לי בפראדו הקצר.
גם גובהה העמסה מאוד נוח.
גם אני עם שני בנות קטנות מאוד, קח בחשבון שאחד זה לא שתיים.
נכון הוא לא "ג'יפ" ואין לו הילוך כוח, אבל הוא בהחלט נחמד עבור טיולים עם המשפחה, לפעמים צריך את ה 4X4 הגבוה מעט כדי להתקדם בטיול עוד 100 מטר יותר "מכולם" וזה יכול לשנות לגמרי את האווירה.
יש המון מסלולים יפים בארץ שאפשר להגיע אליהם עם רכב משפחתי, אך רכב מהסוג הזה יקח אותך לשם יותר בנחת, מבחינתי זאת בדיוק המטרה של הרכב הזה.
הרכב עם 9 כריות אוויר, זה גם מהדברים שמתחילים לקחת בחשבון שיש ילדים, לפני זה לא היה לזה משמעות מבחינתי.
אני קניתי את הרכב עם 160 אלף ק"מ, יד ראשונה, מטופל בחברה מהיום הראשון, מעבר לטיפולים שוטפים הוחלף רק סליל כרית אוויר ומשאבת מים.
כך שבעיות מיוחדות לא היו.
צריכת דלק סביב 1ל-9/10 בנסיעה משולבת.
המחירים הם סביב ה 70 אלף.

לפני זה חשבתי על אוריס, אך בגלל הגיר הרובוטי היה צורך לקפוץ לשנת 2010 ואז המחיר כבר לא התאים לי.
הטריוס היה קטן וצר מאוד מבחינתי, מעבר לזה שנתוני צריכת הדלק שלו לא יותר טובות מהראב 4, אפילו שהוא מנוע 1.6 ולא 2.0
גם המחיר שלו היה די דומה, בקיצור לא ראיתי סיבה לקנות אותו על פני הראב 4 סביב אותם מחירים.

בהצלחה

dani83
28-11-13, 07:38
תודה רבה רבה לך פלג, אכן חשבתי על הרכב הזה גם. אין ספק שקלעת בול לצרכים שלי (עם ילד ועוד אחד בדרך) ואין ספק שעניין הכריות אוויר חשובות לי (לפני זה גם לה היה מרכיב חשוב בהחלטות שלי).
הראב 4 שאתה מדבר זה על הארוך או הקצר?.. ולמה הוא לא ג'יפ?.. הרי יש לו יכולות שטח (לפחות בשביל מה שאני צריך קצת ים, קצת טיולי שבילים..)

תודה רבה על כל העוזרים כאן.

פלג_
28-11-13, 09:19
בשנתון הזה אין ארוך\קצר, משנת 2007 כולם ארוכים, כלומר 4 דלתות.
בדגמים הקודמים, משנת 2006 ומטה היה קצר\ארוך.
אתה עם ילדים, אל תחשוב אפילו על שתי דלתות, זה המצב אצלי בפראדו וזה לא פשוט.
אומנם מאוד קל להכניס את העגלות לפראדו, אבל קשה להכניס את הילדים, מצד שני, ברכב השני (משפחתי גדול) קל להכניס את הילדים אבל את העגלות לא פשוט, אחת בבג'אז אחת מתחת לרגליים שאותה צריך להכניס לפני הילדים.
זאת הסיבה שאני אומר שהוא מאוד נוח, איך שהגעתי איתו הביתה הבנתי שהוא מושלם עבור משפחה עם ילדים קטנים, בטח משפחה שאוהבת גם לטייל קצת בטבע.

למה הוא לא "ג'יפ"?
אתה באתר ג'יפולוג, יש פה שרשרת מזון די ברורה, בעל לנד קרוזר יאמר לבעל טרנו שטרנו זה לא "ג'יפ" ובעל סופה\דיפנדר יאמר לבעל לאנד קרוזר שלאנד קרוזר זה לא "גיפ" וכך הלאה...
ראב 4, טריוס, HRV ועוד נמצאים בתחתית השרשרת.

אבל אם זה מתאים לצרכים שלך, זה לא ממש צריך לעניין אותך.
לא תהיה לו בעיה עם דיונות ושטח קל, יש מספיק כתבות, גם פה באתר בעניין הזה.
הוא נוסע 4X4 קבוע, לפני כניסה לשטח יש כפתור לנעילת דיפרנציאל.

בשורה התחתונה, אמא שלי מאוד מאוד מרוצה מהרכב.

מצורפת תמונה.

dani83
05-12-13, 10:04
ממש ממש תודה לך וכל הכבוד על העזרה המעמיקה לא יכלתי לפלל לעזרה טובה יותר :) אני מאוד מודה לך.

עודד זנטון
11-12-13, 23:45
ממש ממש תודה לך וכל הכבוד על העזרה המעמיקה לא יכלתי לפלל לעזרה טובה יותר :) אני מאוד מודה לך.

תתרגל!

yes1952
12-12-13, 08:21
דני בוקר טוב
שאלת את שאלת השאלות "למה זה לא ג'יפ"?
ג'יפ או ג'יפון הפכך להיות שם גנרי לרכבים שהינם 4*4 ולא רק בארצנו,
אך זו תהיה הטעיה לקרוא לכל רכב 4*4 בשם הזה
Jeep זה שם של מותג הקיים משנת 1942 ובמהלך השנים הוא פשט ולבש צורה אך הקונספט נשמר
להגיד ג'יפ של טויוטה זה כמו לומר רחוב המלך קינג ג'ורג'
או " יש לי פריז'דר של אמקור"-ולא חסרות דוגמאות
לכן הראב4 או כל רכב אחר אינו ג'יפ במובן הקלאסי של המילה
ואם יש כאן התנשאות מסוימת אולי היא איננה הוגנת אך Jeep זה הדבר האמיתי-וכן יש לו מתחרים אך ......................
מקווה שעניתי לך על השאלה
יום טוב ושלג נעים

OFF-RoaD
12-12-13, 18:17
יוסי אני די בטוח שלא לזה הוא התכוון בשאלה...

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

dani83
15-12-13, 16:27
אכן...
לא לזה התכוונתי בשואלי את השאלה, אבל... תמיד טוב לדעת קצת "אובר" כך ש... תודה על המידע החינמי ;-)

regevzuki
17-12-13, 15:13
צודק yes1952 במאה אחוז- jeep זה מוצר של jeep. כל שאר הרכבים הם רכבי שטח\פנאי שדה 4X4. נוח לקרוא לכולם ג'יפים, אבל הם לא . גם אני נוהג על 4X4 שהוא SUB- Sport Utility Vehicle. שם ארוך וקשה להיגוי ישראלי...כלי רכב ספורטיבי....הכי נכון לומר - בבעלותי 4X4 ולא לפרט ...

-->