PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה קורה בשוק החלפים לסופות?

דרור ברלי
14-11-13, 19:26
בלגן גדול.

הגיע זמן טיפול לסופה.
הפוקוס, שמחה וטובת לב, שינסה מתניים בעצלתיים לכיוון ינוביץ.
התכוננתי למחירים ידועים פלוס מינוס,שלא השתנו משמעותית בשנים האחרונות.

ואז - הפתעה!
מחירים הזויים לשטויות כמו מסננים.
מסנן דלק למודלים הגבוהים, זה הקטן מנייר שנכנס לתוך כוסית - 155 שקלים רוצים בינוביץ על הפאקינג חתיכת נייר. מה זה פה, מרצדס? אורניום מועשר?
כן, אני יודע מה תגידו. אז לא, אין את זה באיביי - כי זה חלק מייצור מקומי עבור תע"ר שנכנס לסופות בעקבות דרישה של הצבא (מפריד מים וכו').

ומילא מחירים יקרים, אבל לפחות שחלקים יהיו זמינים - מסנן אויר למשל, אין להשיג. בכלל. לינוביץ אין כבר הרבה זמן והוא אמר לי שבשום מקום אין ושאני מוזמן לחפש גם אצל אחרים.
ניסיתי כל מיני מוסכים - גם כן אין. מוסך אחד שאני מכיר אמר לי שבעקבות המחסור הוא מאלתר כבר תקופה עם מסנן של יונדאי שלא מתאים בדיוק והוא צריך לעשות לו התאמות.
בסוף הצלחתי למצוא מסנן טורקי במלאי ישן של איזה מוסך אחר. גם כן יקר - 120 שקל אחרי שעשה לי טובה.

מה נהיה?
בעלי סופות - נתקלתם במחסור בחלפים לאחרונה?

יונימוג אדום
14-11-13, 19:45
דרור , לגבי מסננים תנסה אצל זוקו שילובים .
ישבו בעבר בחולון ( חב' בת של קטרפילר ) כיום נמצאים ברמלה .
מרבית המסננים נמכרים כמסננים חקלאיים ולכן אין עליהם מיסים .
מסנן דוד לסיקס למשל נקרא K16 ועולה כמה עשרות שקלים .

אילן

asafk
14-11-13, 20:27
גם המסנן של הסופה לקוח מטרקטורים.
משולם בתא החזיק כאלו בזמנו.
ובטרקטורים אין חלפים באיכות נמוכה...

אסף.

omri_t
14-11-13, 22:26
גם מסנן האוויר וגם מסנן הדלק אינם יחודיים לסופה.
אני כמעט בטוח שבזמנו מצאתי באיביי פילטר דלק- לפחות היה נראה זהה למה שמכר יאנוביץ אבל לא הוזמן כי היה יקר מיאנוביץ.

כמובן שאפשר לשים פילטר דלק של אמריקאיות.

דרור ברלי
15-11-13, 10:40
סתם פילטר שמקובל באמריקאיות או בסופות 92 עולה פחות מחצי. אני מעדיף להישאר עם המקורי הטוב, זה שבא בתוך כוסית. אבל איפה אפשר להשיג אותו במחיר שפוי?

zviki
15-11-13, 11:22
אני כמעט בטוח שאצל אודי מזרחי תמצא פתרון,השאלה.. אם זה שווה את הנסיעה?

omri_t
15-11-13, 11:59
סתם פילטר שמקובל באמריקאיות או בסופות 92 עולה פחות מחצי. אני מעדיף להישאר עם המקורי הטוב, זה שבא בתוך כוסית. אבל איפה אפשר להשיג אותו במחיר שפוי?

גם אני מעדיף את התצורה עם מפריד מים.

הדגם של הפילטר הוא R11T

צריך לחפש קצת לעומק היכן עוד משתמשים בפילטר הזה. כי לא המציאו אותו עבור יצרן קיקיוני מנצרת...

הרצתי בגוגל:
https://www.google.com/search?q=rt11+filter&espv=210&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=f--FUsriJtSp0AWpuoHADw&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1366&bih=618#es_sm=93&espv=210&q=r11t+filter&tbm=isch

ובאיביי:
http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=R11T&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.XR1 1T+filter&_nkw=R11T+filter&_sacat=0

אני כמעט משוכנע שגם בארץ יש מי שמחזיק כזה ולא בגלל סופות.
רק צריך להיות חרוץ לעשות מחקר.

סופת המדבר
16-11-13, 14:58
הו הו עומרי סוף סוף אתה יודע כמה חיפשתי באי ביי
פילטר דלק כזה...
לגבי המחירים בארץ באמת יקרים
אני קונה בד'כ מרועי וגיא גם יקר
אם אני זוכר נכון הדלק 120,130 וגם האויר באזור,ה100
לפני כמה שנים שהחלפתי את הפילטר אויר קניתי בחנות חלפים
רגילה נראה לי של מגנום מתאים
מה לגבי פילטר אויר יש איזה קישור?
שווה להזמין שיחכה על המדף עד לזמנו

יוסי56
16-11-13, 17:52
ברחוב שלמה לפני המשטרה אם אתה בא מכיוון תחנה מרכזית יש חנות של שמנים ופילטרים קניתי שם פילטר של מיצובישי מאגנום הוא קטן באיזה 3 ס'מ לאוכרו מזה של הסופה ומגיע עם פלסטיק עליו
את הפלסטיק מורידים בשליפה ובשביל לפצות על ה3 ס'מ (כדי שישב בתוך הבית פילטר של הסופה עד התחתית ויהיה אטום מלמטה לקחתי מאריך עם בוקסה 30 ונתתי מכה עם פטיש בחלקו הפינמי איפה שיש את החור של הבורג מירכוז שתופס את הפילטר לתוך הבית...ופה נפתרה הבעיה..עלה לי רק 40 שח באמת שזה בלי כסף...בעל החנות אמר שלסופה אין להשיג באמת וכולם לוקחים אותו...זה של מאגנום..מבחינת איכות לדעתי מעולה

snirjeepdreamer
16-11-13, 19:52
היי דרור,
אני רוצה להתייחס לשאלה הרחבה שלך לגבי זמינות חלפים לסופה ולא ספציפית לגבי הפילטר אוויר ודלק.
יש לפצל את נושא הזמינות של החלפים למספר סוגים:
מכאניקה (מנועים, גירים, תיבות העברה, סרנים, ציריות בלמים וכו') - אין בעיה כיום להשגת חלפים.

חלקי פח (בודי, חזיתות וכנפיים) - בודי קשה מאוד להשיג היום. חדשים כבר אין. עם זאת מחירי הבודי הקיימים די יציבים.
חזיתות וכנפיים - קיים שוק נרחב של ייבוא

דלתות מלאות וחלקיהם - כבר לא קל להשיג. על אחת כמה וכמה כל המנגנונים בפנים. וחלקים שיש כבר אצל יאנוביץ' עולים הון!!
לדוגמא: מנגנון הנעילה של הדלת עולה כ- 500 ש"ח לפני מע"מ.

דש בורד ישראלי וחלקיו - גם כבר קשה להשיג. למעשה הכתובת היחידה למישהו שלא מעוניין בדש בורד רנגלר
היא אצל אלו שקנו רכבים לפירוק דוגמת חמיס (שגם אצלו המחירים הזויים).
חלקים כגון כבלים למערכת החימום, פנל שליטה על מערכת המיזוג וכו' הם גם קשים בהשגה

לסיכום: תתייעצו עם חברים בעלי סופות. כאחד שעמוק בנושא אני אומר חד משמעית " צריך לדעת איפוא לחפש" !!
נכון להיום עוד יש הכל בשוק.

מי שמחפש משהו אני אשמח להפנותו למקום הנכון.

לגבי פילטר אוויר - יש לאודי מזרחי. כנ"ל פילטר שמן איכותי במחיר סביר.

בהצלחה

omri_t
16-11-13, 20:15
אחד היתרונות המהותיים בסופה הוא עלות האחזקה הנמוכה.
ולמעשה לא ניתן להתעלם מכך שמלאי הרכבים ההולך ופוחת משפיע על ההיצע והביקש.
סופה 1 נעלמה כמעט לחלוטין מצהל. האחרונות יוצאות כבר מהמשטרה.
גם בשוק האזרחי רואים פחות ופחות סופות.
( חלק נגנבות, חלק כנראה מתות בסתר)
בטווח הקצר זה קושי בהשגת החלקים הייחודיים.
בטווח הארוך זה להחליף למכלולים מרכבים חדשים ונפוצים.

לשמחתנו, מעט חלקים ייחודיים לסופה.
הרוב- מנוע, גיר, סרנים על כל נגזרותיהם קיים וזמין במחירים די סבירים.
במיוחד שהייבוא נהיה קל ונסבל יותר.

לגבי פילטר שמן- גיליתי שהמקורי של קרייזלר זול מאוד בחנויות חלפים רגילות. אין מה להשתגע.

סופת המדבר
16-11-13, 20:41
איזה פילטר שמן אתה מבקש בחנות חלפים? לסופה?
אני קונה בד,כ מינוביץ פילטר מופר עולה איזה 60 שקל

דרור ברלי
17-11-13, 09:49
חלקים מכניים לא בעיה.
כנפיים, קוסמטיקות וכו' אפשר להזמין חדש מאמריקה ויש מלא מפירוק.
בודי וכו' - קשה להשיג. אם יש בעיות חלודה, צריך לתקן את הקיים.
דשבורד/מחוונים - שלי תקין טפו טפו.
דלתות וחלקיהן - אני מודע לבעיה. אבל אני עם דלתות ברזנט וככה זה גם יישאר.

חלקים לטיפולים:
פילטר שמן לא בעיה. מקורי MOPAR באיזור 50 שקל ויש לכל מי שמתעסק בחלקים לג'יפ (ינוביץ, רועי וגיא, ראוף וכו') גם אם יעלה 60 או 70 זה לא מה שישבור אותנו.
פילטר אוויר - אין להשיג כרגע. להבנתי ינוביץ הזמין משלוח חדש. אפשר לעבור ל-K&N וכו', לתחזק היטב, להינות מהצליל ומתגובתהדוושה ולקוות שהמנוע לא יאכל יותר מדי אבק שיגמור אותו. בינתיים השגתי כאמור אחד מקורי. לגבי מגנום - לא מכיר, אין לי השגות לגבי איכות הפילטר. צריך לנסות כדי להשתכנע.
פילטר דלק הוא הבעייתי. חתיכת נייר מסכנה שהמחיר שלה יקר אש ואני לא מבין למה. גם לי נראה הגיוני לחלוטין שזה חלק שמשמש בעוד כמה כלי רכב/טרקטורים ולא ייעודי לסופה.

נכון להיום הסתדרתי, גם אם המינוס בעו"ש גדל... לקראת הטיפול הבא (בק"מ המועט שאני נוסע זה יקרה רק בעוד שנה, וכן, אני יודע שפילטר דלק מחליפים רק פעם ב-20,000 ק"מ) ננסה אצל מי שמתעסק בחלפים לטרקטורים.

יוסי56
18-11-13, 23:58
מה מיוחד בפילטר דלק שצריך להקפיד על "מקורי" ראיתי בחנויות חלפים פילטר סטנדרטי (לא זה השקוף שרואים דרכו את הנייר החום)..מצאתי פילטר בצב עכסוף מגוף מתכת ועלה 40 שח בחנות חלפים
להתרחק ממנו?

דרור ברלי
19-11-13, 00:11
לא אמרתי להתרחק. יכול להיות שזה בסדר.
בינוביץ הציעו לי פילטר גדול בתוך גוף מפח בצבע שחור שלטענתם מתאים לסופה מודל 92' ולרנגלרים YJ בכל המודלים. עולה פחות מחצי מחיר (נדמה לי 75 שקל, לא זוכר טוב). סביר להניח שיעשה את העבודה (למרות שצריך לעקוף את הכוסית שיש בסופה 95' שלי), אבל רציתי את המקורי שאני יודע שהוא מעולה כי הוא מפריד מים וכו'.

שימו לב לקישורים שעמרי הביא. מסתבר שאפשר למצוא את הדגם הזה -R11T באיביי ושאר החנויות המקוונות באמריקה בשליש מהמחיר בארץ, אבל עם המשלוח זה יוצא הרבה יותר יקר... (למה משלוח של חתיכ תנייר במשקל כמה גרמים צריך לעלות 45$ לאיביי פתרונים). מסתבר שזה לא ישראלי ולא מיועד לג'יפ במקור, אלא פילטר למנועי דיזל ולמנועים ימיים, היכן שהפרדת מים הוא עניין חשוב. יכול להיות שבחנויות לחלפי טרטקורים זה יהיה יותר זול? מי יודע. בפעם הבאה שאצטרך להחליף אחפש יותר לעומק.

קיד
19-11-13, 17:03
מסנן שמן מנוע עבור מנוע סופה בנזין = מסנן שמן מנוע של טרקטור פורד 4610, אצל פלדמן יבואן הטרקטורים. ניתן לחפש שירשור שלי עם המק"ט המקורי של ניוהולנד. אין מיסים ולכן זול.
מסנן אויר, שווה לשהקיע פעם אחת בקיצור ה"אף" אשר בתוך ביתן המסנן, ואז להכניס מסנן אויר איכותי של מיצובישי L200.

סופת המדבר
19-11-13, 17:33
מה ההבדל בין פילטר של מגנום לL200 מבחינת איכות?
(הא או שאתה מתכוון שהמגנום הוא גם L200 לי זכור בראש ה 200 הישנות)
מה הכוונה לאיכותי? מקורי?

ofiredri
20-11-13, 09:28
אין ל K&N מסנן אויר רב פעמי לסופה ?

דרור ברלי
20-11-13, 12:30
בוודאי שיש K&N.
הדעות חלוקות לגבי יכולת סינון האבק שלו בתנאים פודרתיים במיוחד שנפוצים אצלנו, ובעיקר עקב היות המסנן פתוח ולכן פגיע פיזית לכל מיני ברזלים חדים שנמצאים מסביבו בתא המנוע.
אישית השתמשתי בו שנים ארוכות בכמה מכוניות והייתי מרוצה מאוד - תגובת הדוושה משופרת מאוד, יש תחושה של קצת יותר כוח בסל"ד גבוה והרעש מגניב.
בסופה הירוקה הכל היה בסדר איתו לאורך שנים רבות עד שגיליתי מעיכה וקרעים בכמה מהצלעות שלו כתוצאה מחיכוך באחת הפחיות שמסביב.
המסנן הקרוע הלך מיד לזבל וחזרתי למסנן המקורי, אבל זה היה מאוחר מדי. כנראה שאבק נשאב לתוך המנוע דרך אותם קרעים ולמרות שהרגיש בריא, הוא החל לעשן טיפה ולצרוך קצת שמן (רינגים שחוקים, סימפטום קלאסי לאבק שחדר למנוע) חודש אחר כך הג'יפ נגנב.

היום אני עם מסנן מקורי. אם היה אפשר להתאים קרב סינון כלשהו של K&N לתוך בית המסנן המדברי המקורי של תע"ר שהוא מעולה, לא הייתי מהסס.

asafpeleg
20-11-13, 13:13
שלום. האם יש הבדל בגודל בית המסנן של סופה ובית המסנן המדברי שהיה על ה CJ?

בברכה, אסף

דרור ברלי
20-11-13, 17:01
כן. בית המסנן בסופה גדול יותר.

-->