PDA

צפייה בגרסה מלאה : נזילת שמן גיר\טרנספר

שחר 9
05-07-03, 13:19
שלום לכולם .

אתמול בנסיון לטפס עליה בשיפוע חזק מאד נצפו סימני שמן עשירים במיוחד על הקרקע,
בנסיון לאתר את מקור הנזילה החזקה הכנסתי את הרכב שוב לשיפוע החזק וזיהתי נזילה חזקה ביותר מאזור העליון בין הגיר לטרנספר.

קצב הנזילה כ - ק"ג בדקה ( הערכה) למעשה במבט ראשון זה נראה ממש כאילו פקק מילוי נפתח או צינור הגומי של הנשם השתחרר אבל לא .

מבחינת נשמים אני מכיר רק את האחד שיושב בראש הבית של היוק שיוצא מהטרנספר משם לא נוזל כלום הנזילה היא בין הגיר לטרספר כמו שאמרתי.

אני נוטה להבין כי השמן שיוצא הוא מהגיר מאחר ובשיפוע השמן רץ אחורה ועולה על ראש בית הגיר , ולא שמן מהטרנספר כי גם זה בעצם מתרכז באחורי הטרנספר - והנזילה היא בקדמת הטרנספר.

ועכשיו לשאלות

האם קיימים נשמים נוספים בחלק העליון של הגיר.
האם קיימים שם איזו שהם פקקים פרט לפקקי המילוי והריקון.
האם למישהו מוכרת הבעיה או יכול לתת נקודות לבדיקה.

מאיפה לעזעזאל יכולה לצאת כזאת כמות שמן בכזה קצב מהיר מאזור אחורי הגיר.

תודה , שחר

שחר 9
05-07-03, 17:11
מתברר לאחר תצפית טובה יותר שהנזילה באה מהחיבור בין הגיר לטרנספר.
לא בחלק העליון אלא באזור חצי הגובה ומטה .
שוב אני מזכיר הנזילה חזקה מאד והיא מופיעה רק בשיפועים חזקים מאד .

עזרתכם!!!

ערן המסוקס
05-07-03, 19:11
יש שתי ברירות:
א. הברגים בין הגיר לטרנספר משוחררים. חזק אותם ואולי הכל ייפתר.
ב. בין הגיר לטרנספר יש מחזירי שמן, ובמעבר היבש ביניהם יש חריר קטן. במיקרה והלך מחזיר שמן, דרך החור הזה יוצא השמן. הפתרון הוא פרוק הגיר והחלפת מחזי"ש.

שחר 9
06-07-03, 00:24
ערן , כנראה שהאפשרות השניה שציינת היא המקרה מאחר והברגים מחוזקים ואם הצלחתי להבחין נכון אז יש מעבר שמן בין הגיר לטרנספר.

האם לצורך החלפת המחז"ש יש צורך בהורדת הגיר או שמספיק הורדת הטרנספר?
האם צריך לקחת בחשבון משהו מיוחד לביצוע ההחלפה כלים מיוחדים והאם כדאי על הדרך לבצע משהו נוסף אם כבר העסק שם פתוח?

שחר.

ניר ל
06-07-03, 09:38
הגיר נושם דרך פתח הכניסה של ידית ההילוכים, לטרנספר יש נשם נפרד.
אין מעבר שמן בין הגיר לטרנפר.
דבר ראשון תבדוק את מפלס השמן בגיר ובטרנספר לוודא שאכן חסר ושהוא לא היה מלא יתר על המידה לפני כן.
מחזיר השמן האחורי של הגיר יושב בתוך המתאם, תצטרך לשחרר את הברגים בין המתאם לגיר, לפרק גלי הינע, ספידומטר, ידית ולשלוף את הטרנספר יחד עם המתאם (אין צורך לגעת בגיר עצמו). אח"כ תוריד את המתאם מהטרנספר ותחליף את המחז"ש. הרכבה בסדר הפוך, תקפיד למרוח סיליקון מסביב למיסב האחורי ובפתחי כניסת הצירים לגיר.

שחר 9
12-07-03, 12:24
שלום לכולם.

המשך...

פעלתי לפי ההערכה שנתנו ניר וערן והלכתי לכיוון שמחז"ש גמור.
ואכן הטרנספר פורק וכרגע הוא על הרצפה התוצאות:

המחז"ש הלך ונטחן לגמרי פשוט נקרע לגזרים.

המחז"ש יוחלף , האם כדאי כבר על הדרך להחליף את כל שאר המחזש"ים האחרים?

האם יש עוד איזה שהוא טיפול או החלפה שכדאי לעשות אם כבר הטרנספר מפורק?

נצפה המייסב האחורי של הגיר,
נראה במצב תקין ללא חופש אבל נראה כאילו חסרה שם כדורית אחת !!!
בחלק העליון יש מין שקע שאפשר להכניס או להוציא את הכדוריות . האם ככה זה אמור להיות ? האם אמורה להיות לכאורה כדורית אחת פחות? או שמא נפלה או נשכחה זאת בזמן ההרכבה .

שאלה נוספת :

בשמן שנוקז מהגיר נצפו שבבים קטנטנים בגודל אחיד בצבע פליז זהב
במקביל ישנה התחלה של רעשים בזמן העברת הילוכים כנראה סינכרונים בסוף דרכם.
האם צבע השבבים תואם ? האם הסינכרונים הם מפליז או משהו בגוון מוזהב ?

תודה לכולם על עזרתכם,
שחר

חנן-ג'יפולוג
12-07-03, 12:31
האם צבע השבבים תואם ? האם הסינכרונים הם מפליז או משהו בגוון מוזהב ?

אכן. אבל אני הייתי מודאג דווקא אם לא הייתי מוצא אבקה כזו בשמן הגיר. זה אומר שכבר לא נשאר מה שיישחק בסינכרונים.
בכל מקרה, האינדיקציה האמיתית היא העברת ההילוכים. אם יש בעייה אז כדאי להחליף סינכרונים.

שחר 9
12-07-03, 12:42
חנן את צודק ואני מתקן את הניסוח:
שבבים בכמות גדולה מהרגיל.

ולנושא עצמו החלפת סינכרונים במה זה כרוך ?
מה העלויות ? בעבודה עצמית מיותר לציין.
ואם החריקות בהעברת ההילוכים התחילו זה עתה כמה אפשר למשוך את זה ומה עלול להיות הנזק במידה וההחלפה תקבל דחייה ממחלקת התקציבים.

דעתך לגבי שאלתי הקודמת בענין הטרנספר תתקבל בברכה.

תודה שחר.

ערן המסוקס
12-07-03, 12:49
לפני שאתה ממהר להחליף סנכרונים, שאלה. האם השמן שרוקנת מהגיר עצמו היה צלול ושקוף? שמן מזוהם יגרום לבעיות בתפעול הגיר.

שחר 9
12-07-03, 12:56
ערן .

השמן נראה נקי יחסית לא נראה חריג או שונה משמן שעבד.

שחר

חנן-ג'יפולוג
12-07-03, 22:25
העלות היא כ120-140 ש"ח לסינכרון. אתה צריך ארבעה כאלה. קח בחשבון עוד חלקים קטנים כגון קפיצים, מלבנים קטנים כאלה שעובדים מול הסינכרונים-אני לא יודע איך קוראים להם, שמן וכו', אם אין משהו חריג תגיע לעלות של עד 1000 ש"ח.
אם יש חריקות אתה מזיק למנגנון הסינכרון עצמו והוא כבר הרבה יותר יקר. חבל.

שחר 9
12-07-03, 23:35
עדכון נוסף.

אחרי שפירקתי את הטרנספר וגיליתי מחז"ש קרוע המשכתי והורדתי את הגיר.

במראה ראשון הכל היה נראה תקין , פתחתי את המכסה העליון של הידית וכל הגלג"שים נראו שלמים בלי סימנים מיותרים של שחיקה שיניים שלמות ובאמת נראה יפה.

במבט מעמיק נגלה שלמעשה כל המיסב האחורי בצידו הפנימי לתוך הגיר שבור כפי הנראה הוא נטחן בצידו החיצוני לכיוון הטרנספר ואז חיסל את המחז"ש.

המיצב חולץ ויצא החוצה בקלות .

כרגע המצב הוא שהגיר מפורק והמייסב יוחלף יחד עם מחז"ש .
על הדרך פירקתי גם את האוזינג (פעמון) ואני מתכוון לעשות קלאצ'.
ולהחליף את המחז"ש האחורי במנוע בין הקרטר לגיר (לא יודע איך קוראים לו)
החלפת מיסב לחץ כמובן.
לשאלות:

1. איך אני מאבחן את מצב הסינכונים כעת שהגיר פתוח על הרצפה?
2. מה עוד לבדוק בגיר פרט לבדיקה ויזואלית של שלמות הגלג"שים?
3. מה השיטה הטובה ביותר למרכז את הקלאץ לפני הסגירה שלו?
4. תמיד סבלתי מקלאצ' קשה האם החלפת פלטת לחץ תעזור לסיפור?
5. מה עוד כדאי לעשות שהכל שם מפורק ופתוח?

להזכירכם בסה"כ רציתי להחליף מחז"ש בטרנספר וכרגע אני עומד על :
החלפת מחז"ש מנוע \גיר.
החלפת קלאצ'
החלפת מיסב לחץ .
החלפת פלטת לחץ בסימן שאלה.
החלפת מיסב בגיר
אולי החלפת סינכרונים.
החלפת מחז"ש בטרנספר.

ועל זה נאמר : אתה יודע איך אתה מתחיל אבל לעולם לא יודע איך תגמור.

תודה בינתיים .
שחר

חנן-ג'יפולוג
13-07-03, 01:07
1. איך אני מאבחן את מצב הסינכונים כעת שהגיר פתוח על הרצפה?
אני לא חושב שאתה צריך לאבחן. אתה כבר הגעת עד לשלב הזה? החלף, זה יהיה מדי קמצני ומטופש לא להחליף כשהכול כבר מפורק, מה גם שאתה מדבר על העברת הילוכים לא טובה. בעיקרון בין הסינכרון לגג"ש שאליו הוא צמוד צריך להיות כמ"מ, אולי קצת יותר, מרווח. אם הסינכרון צמוד לגג"ש אז הוא כבר לא יכול לתפקד.

2. מה עוד לבדוק בגיר פרט לבדיקה ויזואלית של שלמות הגלג"שים?
בדוק שכל שאר המיסבים שלמים, שהמזלגות של השילוב לא עקומים/סדוקים.

3. מה השיטה הטובה ביותר למרכז את הקלאץ לפני הסגירה שלו? קח ממישהו כלי מירכוז או ציר כניסה של הגיר. נדמה לי שלניר ל. ואורי טל יש כאלה.

4. תמיד סבלתי מקלאצ' קשה האם החלפת פלטת לחץ תעזור לסיפור?

אם דיסקית החיכוך שחוקה אז זו הסיבה למצמד הקשה. הבלאי גורם לשמש של דיסקית הלחץ להיות בזווית ולהקשות על הלחיצה.

5. מה עוד כדאי לעשות שהכל שם מפורק ופתוח?
מחז"ש קדמי של הגיר. עזוב את המחז"ש האחורי של המנוע, הוא לא קשור לעניין בכלל. בדוק טוב את מצב המצמד ושקול אם לא להחליף בכל מקרה את מיסב הלחץ, הוא לא יקר , משהו כמו 70 ש"ח, וזה יעצבן אותך מאוד אם תצטרך לחזור על אותה עבודה בשביל להחליף אותו עוד חודשיים. אם המצמד לא ממש חדש, אני הייתי מחליף דיסקית חיכוך ודיסקית לחץ. שמן טוב את הבושינג שבמרכז הקרנק. דיר-באלאק: לא לגרז, לשמן.

בהצלחה.

שחר 9
13-07-03, 10:51
חנן שלום ,

קודם כל תודה על תשובתך המושקעת.

שאלה נוספת להבהרה מחז"ש קדמי של הגיר זה האחד שיושב בתוך בית הציר (מעין כיפה שחורה בקדמת הגיר) ?

ולגבי ענין החלפת הסינכרונים אתה צודק שזה נכון להחליף שכבר הכל מפורק.
אבל לצערי מגבלות תקציב יכתיבו כאן את סדרי העדיפות בכל מקרה אני אדאג שעין יותר מנוסה ומקצועית תעזור לי לקבל את ההחלטה כי אני לא מספיק בקיא באיבחון סינכורנים. (יש מתנדבים ?)

אני לא יודע אם הרעש של העברת ההילוכים שהחל לאחרונה לא נבע מזה שהמייסב האחורי של הגיר היה פשוט טחון, מה דעתך האם את מוצא איזה קשר או מכנה משותף?

זהו בינתיים , ושוב תודה תודה תודה על העזרה.
שחר.

חנן-ג'יפולוג
13-07-03, 11:28
שאלה נוספת להבהרה מחז"ש קדמי של הגיר זה האחד שיושב בתוך בית הציר (מעין כיפה שחורה בקדמת הגיר) ?

לא ממש מזכיר לי כיפה שחורה. הוא יושב בתוך השרוול שנמצא מסביב לציר הכניסה ועליו מחליק מיסב הלחץ.

אני לא יודע אם הרעש של העברת ההילוכים שהחל לאחרונה לא נבע מזה שהמייסב האחורי של הגיר היה פשוט טחון, מה דעתך האם את מוצא איזה קשר או מכנה משותף?
יתכן קשר כלשהו.

שחר 9
13-07-03, 13:06
חנן .

לא ממש מזכיר לי כיפה שחורה.

אנחנו מדברים על אותו דבר.

שחר.

dardar
14-07-03, 11:15
שחר - לפי חנן, החלפת סינכרונים והמסביב תעלה 1000 ש"ח, ומיסב אחורי יעלה לך בין 200-250 ש"ח.

אני קניתי בשבוע שעבר מסמו (ירקונים) גיר משופץ ע"י צה"ל ב- 1200 (צריך לתת לו את הגיר הישן כמו אצל כל המשפצים).
כבר מורכב על הג'יפ ופועל להפליא.
לא רציתי להיכנס לרפתקאה שאני לא יודע איך אני אצא ממנה, אחי שכבר ניסיתי לשפץ את הגיר לבד ולא כל כך יצא...

בקיצור לגבי הגיר אני ממליץ לך להחליף במשופץ ולסגור עניין.

אם יש לך שאלות 051-712922
רון

שחר 9
14-07-03, 23:43
רון

ראשית כל תודה על הנכונות לעזור ולייעץ .

ולעצם הענין ,
נכון לעכשיו הגיר כבר אחרי פרוק לגורמים והרכבה מחדש, הכל פורק אבל ממש הכל עד למגנט שיושב בתוך בלוק הגיר, האמת שזה בעיקר בגלל טרוף שלי ,מה לעשות שריטה עמוקה , הייתי יכול להחליף רק את המיסב שהלך ,האחורי בין הגיר למתאם הטרנספר אבל 90 אחוז מתוך סקרנות ורצון ללמוד אותו ועוד 10 אחוז רצון לבצע בדיקת תקינות גרמו לי לפרק אותו לגורמים (משוגע אבל אופטימי).

להגיד לך שלא היו לי חששות היו גם היו אבל איך נלמד אם לא ננסה,
שאלתי המון שאלות, קראתי טוב את הפרק של הגיר בצילטון,וכמובן את הכתבה פה באתר .

לא ראיתי יותר מדי סיבות של למה לחשוש או למה לא לעשות תוך כדי עבודה הבנתי הרבה יותר טוב איך הכל עובד מה שבטח יתרום לי בהמשך.

אני חייב לציין שאותו הדבר היה לי עם שיפוץ הקרבורטור (להבדיל אלפי הבדלות) בהתחלה זה נראה לי כמו בניית טיל בליסטי והיום תן לי קרבורטור ואני משפץ אותו בשעתיים ,

מה שאני רוצה לומר מבלי כמובן לפגוע או להעליב איש , הכי קל נוח ופשוט ולפעמים גם יותר זול ,זה ללכת לקנות חדש (או משומש) או לעשות עבודות אצל אחרים אבל אם אתה גם רוצה לדעת שמה שיש בפנים זה מה שאתה רוצה שיהיה ברמה שלך ובסטנדרט שלך אז רק אתה יכול לעשות לעצמך .

אני בטוח שהעבודה שאתה עושה לעצמך היא קפדנית וטובה לפחות כמו שעושה המכונאי שלך וזה במידה ויש לך אחד טוב,
נכון אלמנט הזמן הוא קטלני מה שהמכונאי יעשה בשעתיים אני עשיתי בשלושה ימים אבל לטעמי משתלם ויותר מזה איפה הכיף והסיפוק.

הדרך שלי היא לפני כל פרוייקט לשאול את כל העולם מלא שאלות לקרוא כל כתבה בנושא , ללמוד את הנושא בתאוריה בצורה הכי טובה ,לבלבל את המוח פה באתר ,והאתר הזה שופע בחומר ובאנשים ששולטים בנוושא.
ואז לגשת לביצוע תוך ביצוע איטי מאד , מסודר מסודר מסודר, ולעצור לבדוק בכל חשש לאי בהירות ולו גם הקטנה ביותר.

לסיכום מה שאני רוצה לומר זה חברים לא לחשוש לעשות לבד, זה טוב יותר ,איכותי יותר ,ונותן סיפוק ענק.
אחרי הכל בסה"כ מדובר פה על ערימת ברזלים שמחוברת לה יחדיו.

בהצלחה לכולם,
שחר

נמרוד
15-07-03, 09:26
:D :D :D

וכשיש לך CJ, יש לך "ביטוח"... אם בכל זאת תדפוק משהו, תמיד תוכל לקנות גיר ב1200 שקל. נכון לגבי כל חלק ומכלול אחר.

שחר 9
18-07-03, 20:21
טוב אז עדכון קצר
הגיר פורק לגורמים הוחלף סינכרון אחד שהיה פגום והמיסב האחורי שלמעשה הכל התחיל בגלל שהוא הלך,

על הדרך הוחלף קלאצ' +מיסב לחצ'+דיסק לחץ+חריטת גלגל תנופה,
הקלאצ' מורכב ולמעשה פרק הקלאצ' הסתיים ואני בגיר,

וכאן יש בעיה קטנה,
אז הנה השאלה לאלו שפרקו גיר או מכירים את המכלולים היטב
הגיר הורכב (לא על הרכב)
ובעת סגירת המתאם האחורי שם הוחלף המיסב נוצרת בעיה,
הגיר מאבד את החופשים שלו לאורך הציר הראשי, הסינכרונים נלחצים ,ולמעשה הגיר נתקע ,
כאשר אני משחרר את המתאם טרנספר ונותן למיסב ל"ברוח" החוצה הכל הולך טוב,

עלתה בדעתי האפשרות שהמיסב שהחלפתי הוא רחב יותר מהנדרש ואז עם סגירת המכסה הוא לוחץ את כל גלגלי השיניים אחד לשני ותופס את הסינכרונים,

מה דעתכם ? האם מישהו יכול לתת המלצות או רעיונות מה לבדוק ,
מחר אני מתכוון לחלוץ שוב את המייסב האחורי ולהשוות אותו לקודם שהיה שם.

עצות ?
רעיונות?

תודה שחר

חנן-ג'יפולוג
18-07-03, 23:21
אני לא מכיר מבפנים את הT176 אז מה שאכתוב הוא רק בגדר רעיון לבדיקה:
יכול להיות שבחיבור בין ציר הכניסה לציר היציאה נפלה לך אחת מסיכות מיסב הגלילים בין שני הצירים, ואז הסיכה לא מאפשר לציר היציאה להיכנס עד הסוף?
או שמשהו אחר בהרכבה לא נותן לציר היציאה להיכנס עד הסוף?

שחר 9
20-07-03, 00:37
טוב כנראה שיש כיוון לבעיה,
מסתבר שלפחיות של המשלבים יש שתי מידות קצרה וארוכה,
הבדל של 4-5 מ"מ, אני לא שמתי לב לזה וכנראה הרכבתי אותם הפוך,
אני מקווה שזו הבעיה מחר אנסה להפוך בינהם .

תודה לניר ל שעלה על הענין
אגב ניר רצוי לעדכן בכתבה על שיפוץ גיר 176 T את הענין הזה ,

בצ'ילטון לא הצלחתי למצוא שום איזכור לכך שיש מידות שונות לפחיות בכל משלב, האם מישהו שיש לו את היינס יכול לנסות ולחפש איזכור לזה.

שחר

ניר ל
20-07-03, 10:29
מוגש באיחור, אבל יעזור לבאים בתור -
שחיקת סינכרונים מזהים ע"י הצמדת הסנכרון להילוך (כשהם מפורקים ומוחזקים ביד) וסיבובם אחד כנגד השני תו"כ הפעלת לחץ, סינכרון תקין יוצר מספיק חיכוך כדי לא לאפשר סיבוב. סוגי בלאי נוספים שאותם ניתן לזהות בעין - טחינה מוגזמת של השיניים ושחיקה של המגרעות אליהן נכנסים מנעולי הסנכרון (זה שמם של ה"מלבנים" ההם).
גם אני כמו חנן, ממליץ להחליף את כל הארבעה אם אין מושג מתי הוחלפו לאחרונה.

הערה - לסנכרונים חדשים לוקח לעיתים קצת זמן להתאים את עצמם לקונוס של ההילוך, על כן עלול להיות קושי מסויים בשילוב, במיוחד עם שמן קר.

לגבי הוספת הערה לכתבה - מומלץ לבדוק באופן כללי שמידותיו של חלק חדש רצוי להשוות לאלו של המוחלף לפני ההרכבה, קורה שקונים חלק לא מתאים בטעות. נמרוד מוזמן להוסיף את ההערה והדוגמה.

עוד הערה - עם כל הכבוד לגירים משופצים, עולה חצי מחיר לשפץ לבד בד"כ והתוצאה לא פחות מוצלחת, כל עוד מדובר בבלאי שגרתי (סינכרונים/רוליקים/מחז"שים)

שחר 9
20-07-03, 23:16
שלום לכולם.

עדכון ממעללי הגיר הסורר,

אז ככה אחרי שחשבתי שהבעיה של תקיעת הציר הראשי בזמן סגירת המיסבים נבעה ממנעולי הסינכרונים התברר לי שלא זאת היתה הבעיה גם אחרי החלפת המיקום למצב הנכון נמשכה הבעיה ,

שימו לב יש למיקום המנעולים משמעות כמו שניר הבהיר ישנם שני גדלים ויש חשיבות מי הולך לאן.

ולעצם הענין מסתבר שהציר הראשי מתחיל במעין שייבה שעליה יושב הגלג"ש של ההילוך הראשון מיקום השייבה הוא על מעין מגרעת קטנה אצלי כנראה בזמן החליצה או הפרוק השייבה הזאת זזה לה כשלושה מילימטר והתרחקה מהגלג"ש מה שגרם לעודף חופש לאורך הציר ,ונתן אפשרות לשני חלקי הציר להילחץ אחד אל השני ובכך ולהנעל .

כרגע לאחר החזרת השייבה למקומה והרכבה ראשוניתללא אטמים רק לצורך בדיקה (כבר אין אמונה בגיר) הכל נראה עובד פיקס הכל מתגלגל והולך חלק, נראה לי שאני בכיוון.

זהו בינתיים אני מקווה שמכאן הכל ילך חלק,
אחרי שהכל יהיה מורכב על הג'יפ אני יעדכן .

תודה בינתיים לכל מי שעזר כאן בפורם.
ותודה לבן והחבר'ה מינוביץ על העזרה הרצון הטוב והסיוע באמת אחלה שרות (לצערי נדיר בימינו ובמחוזותינו) ,תענוג רק שימשיכו ככה .

זהו בינתיים עדכון וסיכום בהמשך.

שחר 9
24-07-03, 11:41
שלום לכולם .

אתמול בשעה טובה הורכב הגיר ונסגר הכל ,
בוצע נסיעת מבחן שעברה בסה"כ בהצלחה.
פרט לרטיבות שמן קלה שבאה ממכסה הידית נראה לי שצריך לשים שם אטם איכותי יותר ולא אטם נייר כמו שהיה .

הגיר עובד יפה הילוכים עוברים חלק ושקט זהו אפשר לסכם את הפרוייקט בהצלחה.

שיפוץ גיר אפשרי לבד , צריך הרבה סבלנות לשים לב לפרטים קטנים ועבודה מסודרת.

זהו בינתיים ,תודה לכל העוזרים והמיעצים כאן בפורום,
הפרוייקט הבאה הרכבת לוקרייט קדמית בדנה 30.

שחר.

-->