PDA

צפייה בגרסה מלאה : גיוס כוח אדם טכני לעבודה

אוקטבה
17-11-13, 16:34
שלום לכולם,

יש לי בעיה ואשמח לעצת חברי הפורום הנבונים.

אנ בעלים ומנהל של חברה העוסקת בעיקר בעגורנים לתעשייה אך גם בעוד ציוד אלקטרו מכני.

אני לא מצליח למצוא חשמלאי עם רקע מכני ונכונות לעבודה.

מחפש אנשים שיהיו קודם כל בני אדם טובים.

פרסמתי באולגובס הגיע בחור לראיון, רצה הרבה כסף,אמרתי לו שאני לא מתווכח אלא רוצה לראות אותו בעבודה.

תבוא תעבוד יומיים (בתשלום כמובן) ואז נדבר.

כמובן שהוא לא בא...

אחד אחר נסיון במשך שבוע לתאם ואז כשקבענו חיכיתי לו שלושת רבעי שעה לא בא ולא התקשר.

אני מעסיק הגון ונוח אבל אין חינוך טכנולוגי ואין עובדים.

מה עושים?

אשמח לרעינות

צחי
0544-525942

אמיר ב.א
17-11-13, 20:41
יש בעיה בשנים האחרונות למצוא אנשים טכניים עם ידיים טובות לעבודה פיזית , ולא עבודה למשל מול מחשב.
חברה שבה אני עובד חיפשה כמה אנשים כאלה ,
והסטטיסטיקה ממש לא טובה (אני עשיתי חלק מהראיונות של האנשים)
קשה למצוא אנשים עם ראש טוב וידיים טובות שמוכנים לעשות עבודה פיזית ,לא מדבר על עבודה פיזית קשה, אלא פשוט עבודה שהיא לא מול מחשב או טלפון.

ראיינו עשרות אנשים , מתוכם כחמישה התקבלו לעבוד , שניים התמידו בעבודה אחרי כמה חודשים ,
ובסוף כניראה רק אחד נישאר, ומחפשים שוב.

מדובר על תקופה של כחמש שנים של חיפושים ומעבר על מאות קורות חיים של אנשים.

dice2
17-11-13, 20:48
מישהו אמר אבטלה
כן יש אבטלה אבל לדעתי חלק גדול מהסטטיסטיקה זה פשוט בטלה

בועז

asafk
17-11-13, 21:03
פעם להיות בעל מלאכה היה מכובד.
היום לא.
כאן זה מתחיל וכאן זה נגמר.
אם החינוך הטכנולוגי יחזור לפסים הראויים, והפריון של העובדים יהיה כפול ממה שהוא היום (היום הוא מחצית מהפריון לעובד באירופה), ונוכל לשלם להם כפול ממה שהיום - זה יחזור להיות מקצוע מכובד ולא עבודה זמנית (במקרה הטוב)

אסף.

asafk
17-11-13, 21:04
וברמה הפרקטית - אחד המקומות הטובים בארץ למצוא בו עובדים טכניים טובים הוא ממש כאן, בג'יפולוג.
אני יודע על הרבה מקרים בהם העובד המתאים נמצא כאן, כי יש כאן ריכוז של אנשים עם הבנה טכנית וידיים טובות, ובמקרה או לא - בחלקם אנשים שלא רוצים לשבת כל היום במשרד, אלא לעבוד באמת.

אסף.

polar bear
17-11-13, 23:12
להרבה מהאנשים פה אין תעודה מתאימה, ואולי שם מתחילה הבעיה של המעסיק - הוא חייב שלעובד יהיה איזה נייר צמוד לקו"ח אחרת אסור לו להעסיק אותו. דומה אולי לטכנאי הגז שהיתי חייב לחכות לו על פי חוק ואסור היה לי להתקין לבד למרות שהוא לא עשה שום דבר שאני לא יכולתי לעשות.

yes1952
18-11-13, 00:14
ראשית מהכרות קצרה עם צחי התרשמתי שהוא אחד מהמוהיקנים האחרונים,
ישר הגון ואדם נפלא,
שנית לפני שקניתי את החנות,חיפשתי עבודה,שלחתי מאות כתבי קורות חיים-ברוב המיקרים התשובה היתה "אתה קצת יותר מידי מוכשר למערכת שלנו" במילים אחרות אתה זקן,
צחי
יש היום פתיחות להעסקת אנשים למעלה מ-50-פנה לאורלי וגיא ערוץ 10 כל בוקר,הם מפגישים בין עסקים דורשי עבודה לגילאי 40+
בהצלחה

boaz avrahami
18-11-13, 00:22
פעם להיות בעל מלאכה היה מכובד.
היום לא.
כאן זה מתחיל וכאן זה נגמר.
אם החינוך הטכנולוגי יחזור לפסים הראויים, והפריון של העובדים יהיה כפול ממה שהוא היום (היום הוא מחצית מהפריון לעובד באירופה), ונוכל לשלם להם כפול ממה שהיום - זה יחזור להיות מקצוע מכובד ולא עבודה זמנית (במקרה הטוב)

אסף.

אני מתקשה להיזכר באילו מדינות שאינן סוציאליות, בעל מלאכה נחשב מקצוע מכובד.
זה קודם כל לתת לבעל המלאכה עתיד כלכלי וכבוד. אחר כך החינוך.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

boaz avrahami
18-11-13, 00:35
שלום לכולם,

אנ בעלים ומנהל של חברה העוסקת בעיקר בעגורנים לתעשייה אך גם בעוד ציוד אלקטרו מכני.

מחפש אנשים שיהיו קודם כל בני אדם טובים.

פרסמתי באולגובס הגיע בחור לראיון, רצה הרבה כסף,אמרתי לו שאני לא מתווכח אלא רוצה לראות אותו בעבודה.

תבוא תעבוד יומיים (בתשלום כמובן) ואז נדבר.

כמובן שהוא לא בא...

אחד אחר נסיון במשך שבוע לתאם ואז כשקבענו חיכיתי לו שלושת רבעי שעה לא בא ולא התקשר.

אני מעסיק הגון ונוח אבל אין חינוך טכנולוגי ואין עובדים.

מה עושים?

אשמח לרעינות

צחי
0544-525942

שלום צחי,

יכול להיות שבענף הזה יש ביקוש ונותנים תנאים משמעותית יותר ממה שאתה מציע או שהמועמדים יכולים להשיג יותר בשוק.
תנסה לבדוק את עצמך ובמקביל לדבר עם לפחות שתי חברות כח אדם בשביל ״להריח״ את השוק למשרה הזו.

דבר נוסף- חפש את הרעבים ופרסם מדוייק למקום שבו הם מחפשים.
אני הייתי מחפש בעל משפחה עם משכנתא וילדים.
הייתי נותן עדיפות לרוסי מבוגר עם חינוך טכנולוגי מרוסיה ועם רקורד של יציבות של 2-3 בעבודות קודמות.
והייתי מפרסם בעיתונות הרוסית בנוסף.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

נמרוד
18-11-13, 00:42
אני מתקשה להיזכר באילו מדינות שאינן סוציאליות, בעל מלאכה נחשב מקצוע מכובד.
זה קודם כל לתת לבעל המלאכה עתיד כלכלי וכבוד. אחר כך החינוך.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

רק במדינות לא משמעותיות, כמו גרמניה. או שוודיה. או ארצות הברית. או יפאן.

boaz avrahami
18-11-13, 01:14
גרמניה ושבדיה הן סוציאליות בעליל.
ארהב אינה סוציאלים אבל אני גם לא מסכים כל כך שבעלי מלאכה זה מקצוע מכובד שם.

על יפן אני לא יודע מספיק. על פניו זו מדינה לא סוציאלית ועם אחוז גבוה של בעליממח

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

gasgas
18-11-13, 07:48
באיזה איזור אתה מחפש? אבדוק אם עברו אצלנו קורות חיים רלוונטיים עבורך.
גם אצלנו הבעיה דומה, אתה יודע איזה קושי יש בלמצוא מסגר?
אלעד

oded1590
18-11-13, 08:59
שלום לצחי וכל מחפשי העובדים .
בתור אדם טכני בעל תעודות והסמכות וניסיון טכני רב גם בתעשיה וגם בענף הרכב שמוכן לעבוד קשה אתם המעסיקים לא מוכנים לשלם .
אם אני אמור לפרנס משפחה ב30 ש"ח לשעה תסלחו לי לא תודה.

דרור ברלי
18-11-13, 09:07
ברמה המיידית לא יעזור לכם כלום.
כי כמו כל דבר, גם זה מתחיל בחינוך.
חינוך לעבודה מקצועית שכבודה ושכרה בצידה.
חינוך שהוא חלק ממדיניות קשוחה שמסתכלת שנים רבות קדימה ורואה עתיד בעבודה אמיתית ולא רק בכמה סטארטאפיסטים שחולמים על אקזיט.

אבל מאז שכל מי שהפנים שהילד/ה שלו לא מספיק יפים כדי להיות טאלנטים בטלויזיה או דוגמן/ית - אז שיילכו להיות רק אדבוקט או אינג'ינר או דוקטור, מי נשאר לעשות עבודה בידיים? עולים חדשים ובני דודים?
גם הם לא טפשים. גם הם לא רואים בזה עתיד גדול. את הילדים שלהם הם כבר שולחים ללמוד מקצוע נקי של צווארון לבן. משרד, מול מחשב, אצבעות מטופחות ועור עדין. את העבודות השחורות משאירים למהגרים האפריקאים.

הבעיה מחריפה אצל אנשים שמתבגרים. גילאים שסביב 50.
יש להם משפחות ולכן הם יותר אחראים, יותר רציניים, יותר סבלניים, יש להם נסיון - אולי לא בתפקיד הספציפי, אבל נסיון שלא יסולא בפז של להיות בנאדם שבא לעבוד ולא סתם בא לעבודה. הם לא יקפצו מעבודה לעבודה בשביל עוד 300 שקל כמו בני 20. אבל מה? דוחים אותם כי הם "זקנים" ואם מסכימים לתת צ'אנס, מציעים להם משכורות מגוחכות - ובעל משפחה בן 45-50 באמת לא יכול לחיות בכבוד ממשכורת שצעיר בן 22 שחי בדירונת שכורה עם שני שותפים יסתדר איתה איכשהו.

צחי - אתה נשמע כמו בוס טוב, אם הייתי חשמלאי הייתי פונה אליך.
בינתיים יוצאי רוסיה/חבר המדינות מבוגרים ובעלי משפחות זה באמת הכיוון שלך. רבים מהם בעלי הכשרה טכנית מתאימה ולהם עוד יש רצון אמיתי לעבוד וכבוד לעבודה. אלה האנשים שהצילו את המדינה הזו - ואני לא רוצה לחשוב איפה היינו בלעדי העליה הברוכה הזו.

ItayWitzer
18-11-13, 09:17
צחי, אלעד ואמיר - מה טווח המשכורות הפוטנציאלי אצלכם?

מה המשכורת ההתחלתית לאדם עם היכולות הנדרשות אך ללא ניסיון?

ומה המשכורת המקסימאלית שיקבל האדם המושלם מבחינתכם?

כמו שעודד ציין, בשביל 30 שקלים לשעה, אפשר למצוא משרות קצת יותר נוחות.

אשמח להתייחסות.

oded1590
18-11-13, 09:30
רבותי הכל מתחיל ונגמר בכסף.
אם מישהו היה מוכן להשוות שכר ותניאים נלווים של מסגר צעיר לשכרו של מתכנת צעיר הוא היה מרויח בעל מקצוע לשנים ארוכות .

גלדיאטור
18-11-13, 09:32
המשכורות לא שוות... עודד צודק
ממש לא יפה שאדם שקורע את הת** בעבודה אמיתי (בין אם נהנה מזה או לא ובין אם זה מעניין אותו יותר) ירוויח כמו הפקידה שעונה לטלפון.
המלצרים מרוויחים יותר ממנו

zerez
18-11-13, 09:55
שלום צחי,

יכול להיות שבענף הזה יש ביקוש ונותנים תנאים משמעותית יותר ממה שאתה מציע או שהמועמדים יכולים להשיג יותר בשוק.
תנסה לבדוק את עצמך ובמקביל לדבר עם לפחות שתי חברות כח אדם בשביל ״להריח״ את השוק למשרה הזו.

דבר נוסף- חפש את הרעבים ופרסם מדוייק למקום שבו הם מחפשים.
אני הייתי מחפש בעל משפחה עם משכנתא וילדים.
הייתי נותן עדיפות לרוסי מבוגר עם חינוך טכנולוגי מרוסיה ועם רקורד של יציבות של 2-3 בעבודות קודמות.
והייתי מפרסם בעיתונות הרוסית בנוסף.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

הרעבים באים לעבוד וברגע שצץ להם משהו אחר הם עוזבים,
אל תיתן לאנשים להרגיש מנוצלים.

six 4 life
18-11-13, 10:03
בתור אדם טכני בעל תעודות והסמכות וניסיון טכני רב גם בתעשיה וגם בענף הרכב שמוכן לעבוד קשה אתם המעסיקים לא מוכנים לשלם .

+1
פה בדיוק הבעיה, לא חינוך ולא בטיח.
כשאדם טכני, מוכשר, שהשקיע למד וגם הוציא את כל התעודות הרלוונטיות (וגם כזה שלא), עבד אכל חר@ וצבר נסיון, אמור לבוא לעבודה בה הוא נדרש לנצל את מלוא כישוריו תמורת אותם 30-32 ש"ח לשעה ומהם להתקיים, אין שום פלא שאין עובדים טכניים בשוק. עם שכר כזה אדם לעולם לא ירגיש מחוייב לא לאותו מקום בו הוא עובד ובוודאי שלא יתגאה בהיותו "בעל מקצוע".
בפועל זה לא שאין אנשים טכנים, הם פשוט עובדים בדברים אחרים - או יותר משתלמים, או בשכר דומה והרבה פחות תובעניים.

כשיהיו משכורות מתגמלות, (ומה שהיום השוק מציע לאנשים כאלו הוא רחוק מלהיות מתגמל), וכמו שכבר אמרו משכורת מתכנת היא דוגמה לא רעה לרמת שכר שצריכה להיות לאדם עם כישורים כאמור שנדרש בנוסף לכישוריו לעבודה פיזית לא קלה, יהיו גם אנשים טכנים שבאים לעבוד.

אוקטבה
18-11-13, 10:07

שלום עודד

אנחנו לא מכירים אבל אני יכול לומר לך שאני מעסיק עובדים מרוצים

אני משלם שכר הגון ונותן תנאים הרבה מעל לענף שלנו או לממוצע במשק.

אני לא מחפש לסדר את העובדים שלי להפך.

אני התחלתי עם ארגז כלים ומכיר את העבודה היטב.

יום טוב

צחי

אוקטבה
18-11-13, 10:27
קראתי את כל התגובות ובואו נעשה קצת סדר

אנחנו נמצאים בקיבוץ חורשים ליד כפר סבא.

עובדים בכל הארץ ולפעמים בעולם.

העבודה מגוונת ומעניינת כולל הרבה נסיעות ועבודות במפעלים שונים ומגוונים.

צריך אנשים בלי פחד גבהים(לא מאוד גבוה - עד 20 מטר בדר"כ)

בריאים ובעלי גב תקין.

מידי פעם צריך להפעיל את הגוף.

לא משהו קיצוני יש לי גם עובד בן 72...

כן מתלכלכים אבל אני מספק בגדי עבודה ומכונת כביסה בעסק עבורם...

אין לי עובדים ב30 שקל שעה גם לא המזכירה...

יש לי דרישה שיהיו בני אדם.

שיבואו לעבודה מגולחים ויהיו מנומסים ושירותיים.

ושלא יבואו לשנה אלא להרבה זמן.

אנחנו עושים פרויקטיים מאוד מורכבים ומענינים ואפשר ללמוד המון.

פרוייקטים לדוגמה: העברת מפעלי פקר פלדה מכפר סבא לקריית מלאכי

העברת קו יצור של מכונה לחיתוך פחים באורך של 36 מטר כולל ביסוס בטון מסגרות/עבודות מכניות/חשמל/הידראוליקה.

כרגע מסיימים להעביר מפעל לאלמנטים טרומיים של דניה סיבוס ועוד.

אני לא מחפש אנשים לא מרוצים.

מעדיף עובדים מבוגרים שיודעים קצת על החיים ונותן להם הרבה בתמורה.

אנחנו לא הייטק שגומרים לעבוד בגיל 40...

אי אפשר להשוות שכר של מתכנת לשכר של מסגר אבל המסגרים שלי מאוד מרוצים.

אני לא יכול לתת כל משכורת שרוצים כי צריך גם לייצר הכנסות בשביל זה.

אני יכול ונותן סביבת עבודה נעימה ומענינת.

שכר הוגן ותנאים טובים.

יום טוב

צחי

אמיר ב.א
18-11-13, 11:42
בהמשך לדבריו של צחי (אוקטבה) ,
המשכורות הם הוגנות בהחלט גם אצלינו,
בחרת להשוות לשכר של תכנת , שזה אחד המקצועות שבו משתכרים הכי הרבה .
קח משכורת במקצועות אחרים , או תן דוגמא מה זו משכורת הוגנת ...

נ.ב : אני גם תכנת , ועבדתי הרבה שנים במקצוע , יש למקצוע הזה יתרונות ותתפלא גם חסרונות.

דרור ברלי
18-11-13, 11:50
לא מוכרחים מתכנת.
אפשר גם להשוות לשכר של מנופאי או מלגזן או סתם סבל ("סוור"). אבל בנמל אשדוד הכוונה...:rolleyes:
כל המתכנתים היו מוכנים להתחלף ברגע זה.

savyon
18-11-13, 12:19
בחרת להשוות לשכר של תכנת , שזה אחד המקצועות שבו משתכרים הכי הרבה .
קח משכורת במקצועות אחרים , או תן דוגמא מה זו משכורת הוגנת ...

אני לא מכיר אף אחד מכם באופן אישי, לא יודע מה אתם עושים או מה וכמה אתם משלמים כך שהתגובה שלי היא כללית ולא מופנית כלפיכם!

אני אתן שכר לדוגמא, לא של תכנת ולא לפי שעה אבל משהו הגיוני
נאמר משהו כמו 8,500 ש"ח ומעלה, נטו, ושימשיך לגדול, בהתאם ליכולות כמובן, עזבו ברוטו, לא הולכים עם זה למכולת, עזבו לפי שעה, לא מעניין,
מעניין עם כמה בן אדם מגיע הביתה בסוף היום, שיוכל להסתכל לילדים שלו בעיניים ולקחת אותם פעם בחודש לבילוי משפחתי של סרט וארוחת זבל במקדונלדס (מה לעשות, הילדים אוהבים את החר@ הזה כי יש בו פרסים / קלפים / מתנות),
שיוכל לשלם משכנתא, לימודים, חוגים לילדים, לא חס וחלילה לימודים גבוהים לילדים, הם כנראה יצטרכו להסתדר לבד.
להחזיק רכב שטח, ולצאת לחו"ל פעם בשלוש שנים, לא חייב כל שנה.

מי שמציעים לו להתחיל ב- 5,000 ש"ח לא מתחיל!
מתדלק מקבל יותר (אני חושב), מלצר בטוח מקבל יותר

שוב,
לא אישי נגדכם, אלא כאחד שהיה טכני, בעל השכלה על תיכונית טכנית וידיים טובות שהציעו לו להתחיל ב-5,000 ש"ח אז הוא הלך לעבוד באינסטלציה, שם הוא הרוויח יותר והיום הוא עובד מול מחשב...

סביון

joedavni
18-11-13, 13:25
אני מצטרף לדעתו של בעז ומחזק אותו: פרסם בעיתון "ווסטי" ותופתע לטובה. זה לפחות הנסיון שלי. בהצלחה.

oded1590
18-11-13, 15:58
באופן כללי מעסיקים לא מוכנים לשלם שכר הוגן לבעלי מקצוע .
מנסיון לאחר תקופה של חיפוש עבודה. והשואה למתכנת צעיר היא אמנם קיצונית אבל למה לא .

ronen7k
18-11-13, 16:46
אני מצטרף לדעתו של בעז ומחזק אותו: פרסם בעיתון "ווסטי" ותופתע לטובה. זה לפחות הנסיון שלי. בהצלחה.

נכון שהעובדים מברית המועצות בעלי יכולות ומוסר עבודה גבוה , ואין לי שום דבר אישי נגדם ,
אלה למה שקורה אחרי שמקום מסויים מעסיק עובד רוסי " ויראה כי טוב " ויעסיק עוד אחד
והשניים האלה יביאו חבר שלהם נוסף ואז נוצרת קליקה של עובדים שמדברים רוסית ולאט לאט הישראלים נדחפים החוצה
כי לא נעים לעבוד ככה שאתה לא מבין מילה ממה שמדברים .

ואז הם מתקדמים במקום ואחד נהיה מנהל עבודה ואז לאט לאט כולם שם עובדים רוסים
ואז אתם רואים בעיתון " דרושים עובדים דוברי רוסית "

ולי אישית היה נסיון כזה באספיר , ממש לפי הסדר שניסחתי למעלה ( כולל המודעה בעיתון )

רחוק לי כפר סבא ...............

אוקטבה
18-11-13, 17:05
בהמשך לדבריו של סביון

מהו שכר הוגן?

האם 8500 נטו בבנק?

מה אם הפרשות פנסיוניות חלקיות/מלאות?

מה עם אוכל?

טלפון נייד?

רכב מהעבודה?

מה דעתכם?

צחי

savyon
18-11-13, 17:19
בהמשך לדבריו של סביון

מהו שכר הוגן?

האם 8500 נטו בבנק?

מה אם הפרשות פנסיוניות חלקיות/מלאות?

מה עם אוכל?

טלפון נייד?

רכב מהעבודה?

מה דעתכם?

צחי

ברור שהנלווים המחוייבים בחוק כמו הפרשות פנסיוניות,
אף אחד לא יעבוד בלי ביטוח מנהלים / קרן השתלמות וכו'
טלפון- במחירים של היום זה כבר לא אישיו
רכב שצריך לשלם עליו 2000/3000 ש"ח לחודש זו כבר לא הטבה סופר מדהימה, זה הטבה וכייף ושקט נפשי אבל פחות מאשר פעם,
אוכל, אם הוא לא זבל אז זה נפלא אבל אם זבל (כמו בחלק מחדרי האוכל) אז זה לא שווה, לא כייף ולא נעים אבל עולה כסף ונחשב הטבה.

הנטו, זה החלק החשוב כדי לגמור את החודש אבל כל אחד ירצה גם את הביטחון העתידי.

ואם אתה שואל אותי, אז, לצורך הדוגמא, 8,000 ש"ח לחודש ומשכורת 13 של עוד 8,000 ש"ח עושה טוב לעובד,
פתאום משום מקום יש לו עוד הכנסה "לא צפויה" והוא יעבוד כל השנה כדי להגיע לאותה משכורת...

אני רוצה לציין שוב,
אני לא נגד אף אחד מכם, חס וחלילה!
אני כותב את דעתי מנסיוני הדל, דווקא בעבודות כפיים ולא בעבודות מחשב.

סביון

אוקטבה
18-11-13, 17:51
ברור שהנלווים המחוייבים בחוק כמו הפרשות פנסיוניות,
אף אחד לא יעבוד בלי ביטוח מנהלים / קרן השתלמות וכו'
טלפון- במחירים של היום זה כבר לא אישיו
רכב שצריך לשלם עליו 2000/3000 ש"ח לחודש זו כבר לא הטבה סופר מדהימה, זה הטבה וכייף ושקט נפשי אבל פחות מאשר פעם,
אוכל, אם הוא לא זבל אז זה נפלא אבל אם זבל (כמו בחלק מחדרי האוכל) אז זה לא שווה, לא כייף ולא נעים אבל עולה כסף ונחשב הטבה.

הנטו, זה החלק החשוב כדי לגמור את החודש אבל כל אחד ירצה גם את הביטחון העתידי.

ואם אתה שואל אותי, אז, לצורך הדוגמא, 8,000 ש"ח לחודש ומשכורת 13 של עוד 8,000 ש"ח עושה טוב לעובד,
פתאום משום מקום יש לו עוד הכנסה "לא צפויה" והוא יעבוד כל השנה כדי להגיע לאותה משכורת...

אני רוצה לציין שוב,
אני לא נגד אף אחד מכם, חס וחלילה!
אני כותב את דעתי מנסיוני הדל, דווקא בעבודות כפיים ולא בעבודות מחשב.

סביון
רק לידיעה

אני מגלם לעובדים את התשלום על הרכב

אוכלים במסעדות לפי בחירתם

ומקבלים כסף חי כנגד הקבלות

אין לכולם קרן השתלמות מהיום הראשון

דרך אגב אני מכיר מקרים שלא מקבלים 10% אלא פחות

אין משכורת 13 יש בונוסים לפי פרויקטים

צחי

Saar
18-11-13, 18:18
רבותי הכל מתחיל ונגמר בכסף.
אם מישהו היה מוכן להשוות שכר ותניאים נלווים של מסגר צעיר לשכרו של מתכנת צעיר הוא היה מרויח בעל מקצוע לשנים ארוכות .

יש כמה בעיות בגישה הזו:
1. מהי התפוקה (בכסף) של כל עובד? בד"כ, בתחום התוכנה ההכנסה שמייצר כל עובד לחברה גבוהה יחסית ולכן התגמול בהתאם. לא תמיד בעל עסק יכול להרשות לעצמו שכר כזה.
2. שעות עבודה: אני לא מכיר את שעות העבודה של צחי או כל אחד אחר בשרשור, אני יכול לספר מנסיוני האישי, יותר מפעם אחת העירו לי על כך שהלכתי אחרי 10.5 ש"ע ביום בלבד... וחודשים עם 220 שעות עבודה לא היו נדירים (לפעמים יותר, לפעמים קצת פחות, אני מכיר כמה חברים שבמשך תקופה לא מבוטלת דוח השעות שלהם הראה 250-260 ש"ע חודשיות). כמובן שאלו השעות שנספרות כשאתה "בעבודה", במקביל, יש לפטופ/טלפון שבעזרתם אתה נדרש להגיב גם בשעות בהן אתה בבית, כמובן ששעות אלו לא נספרות כשעות עבודה.

ברור שאני לא מתאר את כל משרות התוכנה במשק, אך במשך 12 שנים אלו היו חיי.
אז נכון שזה מאוד נחמד לקבל תלושים מכובדים. אבל זה לא הכל בחיים.
שלא יובן לא נכון, אני לא מצטער על כך שעבדתי בתחום הייטק, זה בהחלט עזר לי בחיים, לשמחתי היום אני עושה דברים מעט שונים (מישהו חיפש משחקי מחשב או שערות סבתא? ;) )

רון נחמן
18-11-13, 18:29
נקודת המבט שלי (שלא תפתור לך את הבעיה, כמובן)-

עבדתי זמן מה בעבודות כפיים - החל מפועל בניין בתיכון, דרך למידת רזי הריתוך ועולם הרכב בפרויקטים 4X4 אחרי הצבא, עובר בבית מלאכה לבניית מודלים, עבודה בגתוס, וגם שלל חלטורות מלכלכות ומהנות.
בשלב מסוים הבנתי שאני במלכוד:
ראשית, תקרת השכר (למי שלא יוצא לדרך עצמאית) היא נמוכה מדיי. במיוחד כמהנדס מכונות לעתיד (מצפה לסיים בתחילת שנה הבאה).
שנית, "ביצה ותרנגולת". האנשים שעובדים לצידך (להוציא חריגים בודדים), הם לא מאותו "זן" כמוני. לא, אני לא מתכוון לאמירות גזעניות משום סוג. אני מתכוון לזה שמצאתי עצמי עובד עם קבוצת אנשים שכמעט כולם עוסקים בעבודות כפיים מתוך ברירת מחדל. לא שותפים לחדוות היצירה, לא מסתכלים על מקום העבודה בתור הנאה אלא רק צורך.
אני אישית נאחזתי בכמה חבר'ה בודדים שהיו איתי, אבל הבנתי שהם אינם מדגם מייצג, ולנצח נהיה במיעוט.
שלישית, אני לא יכול שלא להתבונן על העתיד.
כשלצדי אנשים בגיל פרישה, שנאלצים להמשיך לעבוד עבודה פיזית קשה פשוט בגלל שהם לא רכשו מיומנויות אחרות בחיים, הבנתי שאני למעשה נאלץ לבחור בין ניהול או פיתוח, לבין עבודת הכפיים עצמה (אכן, היו עובדים מבוגרים שהיו מסוגלים לה. אבל מה עם כל אלו שגופם בוגד בהם? שלא יכולים לדלג בין רלסים בגיל 70? נעדרו מהמדגם, מן הסתם).
איכשהו לא מצאתי תפקיד-ביניים, אשר יאפשר לי לעבוד עם הידיים אבל לרכוש ניסיון ומיומנויות שיאפשרו לי, ביום מן הימים, לקחת צעד אחורה ולתת למישהו אחר להזיע.
אחרי המסקנה הזאת, צצה שוב הסיבה השנייה:
מצאתי את עצמי שואף לעמדות ניהול בתחום בו רוב כח האדם בעייתי, בדיוק מהסיבות שאתה מכיר.
ואז החלטתי להתרחק מהברזלים האהובים עליי, וליישם יותר את הפן ההנדסי-תכנוני.

סיבה רביעית, היא הלקוחות.
כשנתתי הצעות מחיר, כשסיפקתי שירות, לא יכלתי שלא לשים לב שהלקוח הממוצע אוהב להתלונן על שירות וביצוע גרועים - אבל לא מוכן לשלם על כח אדם איכותי.
אז כן, בתעשייה (שבה טעות עולה יותר, ויש לה נזקים ארוכי-טווח), ובשוק מוצרי פרימיום, אפשר לגבות מחירים שישלמו על כח האדם הראוי. ויכול להיות שמדובר רק על ביש מזל שלי, ופשוט לא הכרתי את העסק שלך בתזמון הנכון...
אבל כשאני אישית הייתי בצומת, בהכרעה בין עובד כפיים לבין מהנדס מדופלם, החלטתי להתלכלך רק בסופי שבוע, בהתנדבות.

האמת?
אם הייתי מוצא בזמן הנכון עבודה שמצד אחד תתן לי להזיע, שתתן לי תוצרת להתבונן בה בסוף יום עבודה, אבל מצד שני שלא תזניח את ההכשרה והקרדיט שיהוו לי כרשת ביטחון ליום שבו הגוף יבגוד או פשוט ארצה להמשיך לעמדה אחרת - הייתי לוקח אותה בשתי ידיים חבולות ומלוכלכות.

Tourist
18-11-13, 18:34
למען האמת, המשכורות ההתחלתיות שציינתם בהחלט מרשימות אותי...
אני עוסק בחינוך פנימייתי, 17 שנות ותק במשרד החינוך, תואר ראשון( וכל מיני השתלמויות...) ומגרד את ה-9000 נטו... אה, אבל אני גם עובד 1.8 משרה (!)
אשתי עובדת, חינוך, קצת מעל שכר מינימום....
חופשה בחו״ל כל 3 שנים ?
מק׳דונלדס ?
משכנתא ???!!!
יפה לכם....
אנחנו לא חולמים על זה אפילו.

ואם הזכרתם חינוך טכנולוגי,
הרי את כל בתיה״ס והפנימיות עם המגמות הטכנולוגיות חיסלו. שלחו את כולם ללמוד מחשבים ואת המחרטות שלחו לעזה (לצרכי שלום כמובן !).
עכשיו חולמים להקים מחדש...
גם אם ימצאו תקציבים להקים מחדש, לקנות ציוד, למצוא מורים מתאימים (אין!), ישכנעו את הנוער ללמוד שם, עדיין יעברו כ-15 שנה עד שיתחילו לצאת אנשים טכניים ראויים לשמם לשוק העבודה.

אבל בכל זאת, שאלת תם:
מה לגבי היצע וביקוש ?
אנשי מחשב יש בערימות והמשכורות גבוהות.
אנשים טכניים חסרים והמשכורות נמוכות.
למה כללי השוק לא פועלים במקרה הזה ?

Saar
18-11-13, 18:47
כי אתה לא בהכרח מסתכל על השוק מנקודת המבט הנכונה.
אל תסתכל מנקודת המבט של נותן השירות, נסה להסתכל מנקודת המבט של הלקוח.
לרוב הבעיות שהצגת יש פיתרון מבחינת הלקוח והיא יבוא.
זה יכול להיות יבוא של "פועלים" או יבוא של מוצרים.
כמו שכל מי שנמצא באתר הזה יודע, חו"ל זה כאן. אין בעיה לרכוש היום כמעט כל מוצר אפשרי מסין וליבא אותו בזול.
לכן, אתה כנותן השירות, בחלק גדול מהמקרים מתחרה בכלל מול מוצר סיני/הודי כלשהו, מבחינה זו, השוק לרעתך.
המצב כנראה לא ממש ישתנה לטובה ללא ההבנה שכללי המשחק השתנו.
מספיק לקרוא חדשות (ישנות?) - חברה סינית שהציעה להגיע לכאן ולבנות עיר חדשה במחירים זולים.
ברור לכולנו שאם צעד כזה יצא לפועל, הפועלים לא יהיו ישראלים (לא שהיום הם כאלו), אבל כנראה שגם המהנדסים לא יהיו ישראלים, ההמשך ברור....

ד"א, גם בתחום התוכנה זה קורה, יותר ויותר פרוייקטים יוצאים ל OUT SOURCING בהודו ודומיה, היתרון שלנו הוא שחלק מהתוכנות עדיין דורשות עברית :)

עריכה: לגבי "
אנשי מחשב יש בערימות והמשכורות גבוהות."
כנראה שהערמות לא כאלו גבוהות, לפחות לא כמו הביקוש להם. כמו כן, ראה את תגובתי הראשונה לגבי התפוקה (בכסף) מכל עובד.

IlanG
18-11-13, 18:50
אבל בכל זאת, שאלת תם:
מה לגבי היצע וביקוש ?
אנשי מחשב יש בערימות והמשכורות גבוהות.
אנשים טכניים חסרים והמשכורות נמוכות.
למה כללי השוק לא פועלים במקרה הזה ?

כאן פגעת בנקודה , אני מאמין שבעתיד עוד נראה שירשורים דומים בנושא ,עד שכוחות השוק יעשו את שלו והשכר של חשמלאים , רתכים ,יעלה עקב ביקוש גבוהה והיצע נמוך , הכול שאלה של זמן ( רק נקווה שהמדינה תשאר עד אז , אבל זה נושא לשרשור אחר ).

רון נחמן
18-11-13, 18:52
ה"משעשע" בכל הסיפור הוא העובדה שאפילו הסינים כבר מבינים שאין עתיד בכח אדם זול -
אפילו הם עוברים יותר ויותר לאוטומציה...
במקום חרטים וכרסמים יש מפעילי CNC, מומחי אוטומציה, מומחים להזרקות פלסטיקה ועוד (שהרי, ככל שההזרקה יותר איכותית צריך פחות כח אדם לטפל במוצר המוגמר).

לאט לאט, הסינים לומדים גרמנית.

savyon
18-11-13, 18:53
למען האמת, המשכורות ההתחלתיות שציינתם בהחלט מרשימות אותי...
אני עוסק בחינוך פנימייתי, 17 שנות ותק במשרד החינוך, תואר ראשון( וכל מיני השתלמויות...) ומגרד את ה-9000 נטו... אה, אבל אני גם עובד 1.8 משרה (!)
אשתי עובדת, חינוך, קצת מעל שכר מינימום....
חופשה בחו״ל כל 3 שנים ?
מק׳דונלדס ?
משכנתא ???!!!
יפה לכם....
אנחנו לא חולמים על זה אפילו.

זו השאיפה...
אל תבין לא נכון, אנחנו לא יוצאים לחו"ל כל 3 שנים, למעשב, השנה אחרי 7 שנים שלא היינו בחו"ל יחד (מזל שקרן ההשתלמות שלה השתחררה...)

רון נחמן
18-11-13, 18:54
עריכה: לגבי "
אנשי מחשב יש בערימות והמשכורות גבוהות."
כנראה שהערמות לא כאלו גבוהות, לפחות לא כמו הביקוש להם. כמו כן, ראה את תגובתי הראשונה לגבי התפוקה (בכסף) מכל עובד.

אגב,
גם אחי הגדול, שעובד בחברת היי טק, כל הזמן מתלונן על הקושי למצוא עובדים טובים.... ושם אי אפשר להתלונן על שכר ותנאים.

Saar
18-11-13, 18:57
אילן, לא בהכרח.
זה יהיה נכון למעט מקצוענים בתחומים ספציפיים.
רבים אחרים עלולים למצוא עצמם עם הכנסה נמוכה כיוון שהם יאלצו להתמודד מול כוחות השוק שלא יהיו לטובתם.
סתם כדוגמה,
אני מודה שלא בדקתי את הנתונים, אבל אני משוכנע שהיום כמעט ולא תמצא טכנאי וידאו/טלויזיה/DVD - למה? כי זה מקצוע שהולך ונעלם, היום יותר זול לקנות חדש מאשר לתקן.
גם מוצרי החשמל למטבח הולכים לכיוון הזה, מחירי התיקון עולים בזמן שמחירי המוצרים יורדים, כלומר, גם המקצוע הזה יעלם אט -אט.

אני חושב שאפשר להניח שיהיו עוד דוגמאות רבות בעתיד (לצורך העניין, במדינה נורמלית, למה שאלך למפעל קפיצים על מנת שיבנה לי קפיץ מתאים, אם אני יכול להזמין את הקפיץ שאני רוצה עד הבית בעזרת האיטנרנט באותו המחיר או אפילו זול יותר? והנה עוד מקצוע הולך ונעלם....)

מי שישרוד הוא מי שידע להתאים את עצמו לשוק החדש.

asafk
18-11-13, 21:17
לשם ההשןואה... רון, אם אתה נוטה לדכאון, דלג...
מהנדס מכונות מתחיל יקבל בין 9000 ל 12000 ברוטו.
זה שכר ש "לא יוצאים מהבית בשבילו".
ודווקא בתחום הזה, ברי המזל בעיני עצמם הם אלו שזוכים לעבוד לפחות חלק מהזמן מחוץ למשרד, קרוב לברזלים.

היתה תקןפה שמסגרים קיבלו גם 100 שח לשעה... אבל זו היתה תקופה קצרה ואלו היו רתכים עם תעודות והסמכות, בפרט בריתוך שריון... הרבה ביקוש.
גם התקופה הזו נגמרה.

ואני עדיין חושב שכמו שכתבתי בהתחלה- כשהפריון של העובדים יעלה, המשכורות יעלו.
אבל בינתיים קשה למצוא בעל מלאכה טוב ואיכותי שרוצה לעבוד במלאכה ולא באופן זמני.

ובכל זאת... תראו כמה כאלו הגיבו כאן בדיון...

אסף.

gasgas
18-11-13, 23:12
מכמות קורות החיים שמגיעות אלינו (או יותר נכון לא מגיעות) אין עובדי מלאכה בשוק מחפשי העבודה,
אני לא חושב שזה (רק) בגלל השכר, פשוט לא מגיעים אנשים לראיון עבודה בשביל לשמוע את השכר המוצע.
אין לנו בעיה לקלוט גם עובדים לא מוכשרים אבל עם נכונות ללמוד ולהשקיע בהם את הלימוד הנדרש (קודם לבחון בעבודה ויותר מאוחר גם בהשתלמויות).
השכר תלוי במי שמגיע, כמובן שעובד מוסמך עם נסיון יקבל יותר ועובד לא מנוסה פחות, את עקומת הלמידה וההשקעה הלא בטוחה בעובד המעסיק לוקח על עצמו.
נתקלנו לא פעם בעובדים שמספרים על עצמם גבוהה גבוהה ולבסוף התאכזבנו.
אבל עובדים שלוקחים על עצמם אחריות, אמינים ובעלי ראש גדול יכולים למצוא את עצמם מתקדמים מהר, הן בתפקידים והן בשכר.
וזה נכון לכל תפקיד (לאו דווקא חשמלאי או מסגר).

בקרבתנו יש בית ספר טכנולוגי, שהציעו לנו לפתוח קורסים בהתאם למקצועות הנדרשים אצלנו ובתמורה לשלב אותם בעבודות במפעל במשך השנה. לצערי זה לא הצליח לרקום עור וגידים כי היינו צריכים להתחייב להעסיק כמות גדולה הרבה יותר של עובדים ממה שאנו צריכים.
במקום, אנו מעסיקים מספר עובדים מצומצם בזמני החופשים בתחומים שחופפים בין הלימודים שלהם למקצועות הנדרשים אצלנו.

רון נחמן
19-11-13, 10:12
לשם ההשןואה... רון, אם אתה נוטה לדכאון, דלג...
מהנדס מכונות מתחיל יקבל בין 9000 ל 12000 ברוטו.
זה שכר ש "לא יוצאים מהבית בשבילו".
ודווקא בתחום הזה, ברי המזל בעיני עצמם הם אלו שזוכים לעבוד לפחות חלק מהזמן מחוץ למשרד, קרוב לברזלים.

היתה תקןפה שמסגרים קיבלו גם 100 שח לשעה... אבל זו היתה תקופה קצרה ואלו היו רתכים עם תעודות והסמכות, בפרט בריתוך שריון... הרבה ביקוש.
גם התקופה הזו נגמרה.

ואני עדיין חושב שכמו שכתבתי בהתחלה- כשהפריון של העובדים יעלה, המשכורות יעלו.
אבל בינתיים קשה למצוא בעל מלאכה טוב ואיכותי שרוצה לעבוד במלאכה ולא באופן זמני.

ובכל זאת... תראו כמה כאלו הגיבו כאן בדיון...

אסף.

למה דכאון?
זאת התמונה כמו שאני מכיר אותה... בשביל להיות מנוסה, צריך להתנסות.
ויש סיבה שאני לומד הנדסת מכונות ולא הנדסת תכנה... צריך לפחות קרבה לברזלים.

רון נחמן
19-11-13, 10:21
נתקלנו לא פעם בעובדים שמספרים על עצמם גבוהה גבוהה ולבסוף התאכזבנו.
אבל עובדים שלוקחים על עצמם אחריות, אמינים ובעלי ראש גדול יכולים למצוא את עצמם מתקדמים מהר, הן בתפקידים והן בשכר.
וזה נכון לכל תפקיד (לאו דווקא חשמלאי או מסגר).
.

לי הייתה בדיוק אותה בעיה (כשתחום ההעסקה היה בסמכותי).
בראיון כולם מהללים את עצמם (כנראה סימפטום של תרבות הכוכבים הנולדים). אתה צמא וכמה לעובד אמין עם ראש גדול, ומוכן לתגמל - אבל פשוט לא מקבל הזדמנות לכך...

מה, להפוך את זה לשרשור על כך שהכל מתחיל בחינוך?
ששכר גבוה כבר לא מקושר לעבודה קשה?
שאנשים מתגאים בתלוש ולא במשלח היד או בתוצרת?
בעצם, גם לא בתלוש. כמה שיותר שחור, יותר טוב. מתגאים ב"ג'יפ" (ואני כותב את זה בהתרסה. הכוונה היא, כמובן, ל- BMW X5).

זה לא עניין של פטריוטיות, אגב. אני לא מדבר על עשייה לשם ציונות. אני מדבר על עשייה לשם עשייה. הפקת תוצרת.

lior_b.s
19-11-13, 11:19
שלום לכולם,

צחי
0544-525942

פה מתחילה הבעיה שלך!
אתה מחפש 2 במחיר אחד ואני ארחיב מנקודת מבט של חשמלאי (הנדסאי אם זה משנה), כשאני רואה מודעה כזו או מקבל שיחה מחברת כח אדם שבה מציינים דרוש חשמלאי עם רקע/ידע מכני וכו'... אני אישית מדלג על המודעה או מסיים את השיחה בנימוס ואני אסביר.
אני הלכתי והשקעתי זמן וכסף בלימודים ופרוייקט, בחינות וכו' , אח"כ שנתיים עבודה שחורה אצל קבלן ע"מ ללמוד לעבוד נכון , יפה ונקי מהיסוד, ומאז עוד כמה שנים בתעשייה כחשמלאי ראשי במפעל גדול, מכונות , תשתיות, פרוייקטים ועוד..
מה שאני מכיר מהמודעות האלו זה בד"כ עבודת חשמל והרבה עבודה מכנית+מסגרות+התקנות ומה לא, מה שמעסיק שמפרסם מודעה כזו בד"כ צריך זה את הרישיון שלי , חשמלאי יכול להיות גם מכונאי אם יש לו ידיים וראש טוב ואפשר ללמוד הרבה תו"כ עבודה, מכונאי לעומת זו מדופלם ומקצועי ככל שיהיה לא יכול להיות חשמלאי ללא לימודים ורישיון, עיסוק בחשמל ע"י מי שאינו בעל רישיון ובתוקף הוא עבירה פלילית!!
מכאן אפשר יכול לקרוא לי מפונק , עצלן, או איך שבא לך, שלא רוצה ללכלך את הידיים, למרות שאני בד"כ מטפל בתקלות רוב הזמן יש גם הרבה ימים של עבודה שחורה, אני מהצד שלי רואה את עצמי כבעל מקצוע שמעריך את עצמי ואת המקצוע שלי והזמן שהשקעתי יחד עם הניסיון שצברתי ולא מעוניין לעבוד כמכונאי/מרכיב/עוזר מסגר כשאין עבודה וכו'.
אני הלכתי ללמוד כדי להיות חשמלאי ולא כולבויניק שגם יודע ומותר לו לעסוק בחשמל, במקום שאני נמצא היום אני לא מבריג בורג שלא קשור ישירות בעבודה שלי כחשמלאי, בשביל זה יש מכונאי, יש מסגר ויש כולבויניקים שלמדו לעבוד אצלינו במפעל..

ומעבר לכל זה אכן יש מחסור בחשמלאים עם רשיונות מתאימים לדרישות השוק היום, את זה שמעתי מנציגת כח אדם שהציעה לי כמה עבודות בסכומים שפעם נשמעו לא הגיוניים.

אוקטבה
19-11-13, 15:40
פה מתחילה הבעיה שלך!
אתה מחפש 2 במחיר אחד ואני ארחיב מנקודת מבט של חשמלאי (הנדסאי אם זה משנה), כשאני רואה מודעה כזו או מקבל שיחה מחברת כח אדם שבה מציינים דרוש חשמלאי עם רקע/ידע מכני וכו'... אני אישית מדלג על המודעה או מסיים את השיחה בנימוס ואני אסביר.
אני הלכתי והשקעתי זמן וכסף בלימודים ופרוייקט, בחינות וכו' , אח"כ שנתיים עבודה שחורה אצל קבלן ע"מ ללמוד לעבוד נכון , יפה ונקי מהיסוד, ומאז עוד כמה שנים בתעשייה כחשמלאי ראשי במפעל גדול, מכונות , תשתיות, פרוייקטים ועוד..
מה שאני מכיר מהמודעות האלו זה בד"כ עבודת חשמל והרבה עבודה מכנית+מסגרות+התקנות ומה לא, מה שמעסיק שמפרסם מודעה כזו בד"כ צריך זה את הרישיון שלי , חשמלאי יכול להיות גם מכונאי אם יש לו ידיים וראש טוב ואפשר ללמוד הרבה תו"כ עבודה, מכונאי לעומת זו מדופלם ומקצועי ככל שיהיה לא יכול להיות חשמלאי ללא לימודים ורישיון, עיסוק בחשמל ע"י מי שאינו בעל רישיון ובתוקף הוא עבירה פלילית!!
מכאן אפשר יכול לקרוא לי מפונק , עצלן, או איך שבא לך, שלא רוצה ללכלך את הידיים, למרות שאני בד"כ מטפל בתקלות רוב הזמן יש גם הרבה ימים של עבודה שחורה, אני מהצד שלי רואה את עצמי כבעל מקצוע שמעריך את עצמי ואת המקצוע שלי והזמן שהשקעתי יחד עם הניסיון שצברתי ולא מעוניין לעבוד כמכונאי/מרכיב/עוזר מסגר כשאין עבודה וכו'.
אני הלכתי ללמוד כדי להיות חשמלאי ולא כולבויניק שגם יודע ומותר לו לעסוק בחשמל, במקום שאני נמצא היום אני לא מבריג בורג שלא קשור ישירות בעבודה שלי כחשמלאי, בשביל זה יש מכונאי, יש מסגר ויש כולבויניקים שלמדו לעבוד אצלינו במפעל..

ומעבר לכל זה אכן יש מחסור בחשמלאים עם רשיונות מתאימים לדרישות השוק היום, את זה שמעתי מנציגת כח אדם שהציעה לי כמה עבודות בסכומים שפעם נשמעו לא הגיוניים.

ליאור שלום,

אני רוצה לתקן אותך

אני לא רוצה שנים במחיר אחד

אני רוצה אחד טוב ומשלם בהתאם.

אני לא רוצה מישהו שיהיה "פרימדונה" ויגיד לי שאת זה הוא עושה ואת זה זה לא.

ואם יוצאים ללקוח הוא יסתכל ולא יעזור.

אנחנו עובדים כצוות.

הוא מחבר חשמל/מתקן תקלות חשמל אבל עוזר כשצריך.

וכן אם אין עבודה בחשמל והוא רוצה (ומקבל) משכורת הוגנת אז צריך שיהיה מאיפה לשלם אותה.

אני יכול לספר לך שלא חודש אחד שילמתי שכר מהכנסות אחרות ולא אמרתי לעובדים :

לא ייצרתם מספיק הכנסה החודש אז החודש מקבלים פחות.

רק הבעלים מקבל פחות... (או מביא כסף מהבית)

אני עסק קטן ולא חברת חשמל או תעשייה אוירית שיכול להעסיק כמה עובדים שהוא רוצה וזה לא מהכיס שלו.

אני לא יודע כמה אתה מכיר את הקשיים של להיות בעל עסק בישראל.

ואני חוזר שנית - אני לא מעסיק אנשים בשכר מעליב.

אני מעסיק הוגן ומעלה.

רק לצורך הקוריוז היה אצלי אתמול עובד צעיר ללא נסיון בתחום.לא חשמלאי.

ילד עם אולי פוטנציאל - הוא יתחיל (לאחר נסיון כמובן) בשכר של 7000 שקל

בתוספת שאר ההטבות שאצלנו.

ממליץ לך לבחון עוד נקודות מבט.

יום טוב

צחי

צחי

פראדו
19-11-13, 16:20
אנשים שיכולים להתאים לך הם המושבניקים בני 50+ שסגרו את המשק בשל מדיניות הממשלות
הם אנשי עבודה מאוד טכניים כול מושבניק שניהל משק עבד בחשמל ריתוך אינסטלציה בינוי
אני מכיר חברה טכנית גדולה מאוד שמגייסת בעיקר את החברה האלה
בהצלחה

asafk
19-11-13, 16:52
בינתיים... אני שולח אליך, צחי, עובד מנוסה שיענה לדעתי על כל הדרישות וגם יש לו תעודה של חשמלאי..

אסף.

אוקטבה
19-11-13, 17:07
בינתיים... אני שולח אליך, צחי, עובד מנוסה שיענה לדעתי על כל הדרישות וגם יש לו תעודה של חשמלאי..

אסף.

מחכה לו
צחי

savyon
19-11-13, 17:20
צחי,
תעשה טובה, אל תיקח שום דבר מהדיון הזה באופן אישי,
פונים אליך לא בגלל שאתה לא טוב או לא הוגן אלא כי אתה פתחת את השרשור הזה והפכת להיות "הנושא" שלו אבל אני באמת לא חושב שיש למישהו פה, איזה שהוא משהו נגדך.
לטעמי אשכול מאוד מעניין ומעלה נקודות כואבות.

מקווה שבסוף תמצא את העובדים הנכונים עבורך

צור
19-11-13, 17:45
אני חווה את המצב בדיוק כמו צחי
אני מעסיק באזור מוכה אבטלה לפי העיתונים בנצרת עלית
העבודה אצלי היא במשמרות חוץ מהתמיכה
השכר שאני משלם דומה לצחי אבל מהצד הנמוך של ההטבות וסביבת העבודה
אני לא מצליח למצוא עובדים תקופה ארוכה
שכרתי חברה שתעסוק רק באתור וגיוס וגם הם לא מצליחים לאתר עובדים
אני צריך עכשיו 3 עובדי יצור לא מיומניםבעבודה מעודפת כל עובדי היצור של ערבים והיהודים לא רוצים להתקרב
אני זקוק לחשמלאי תעשיה מוסמך שכר שמגיע ל 9000 שח ולא מוצא כלום ללא הבדל דת גזע מין או גיל
אני זקוק למנהל אחזקה שכר של 12000 רכב טלפון ושאר ירקות ולא מוצא (צריך גם לעבוד פיזית לא רק משרד ולתמוך במפעל שעובד 24/7)
אפילו איש מכירות אני מתקשה לאתר
אני מפרסם במספר אתרים כוולל אול גוב רשום במספר חברות כא ותקוע באותו מקום
הזכיר במילה צחי את הקושי של לנהל עסק בארץ הקודש אחת כמה וכמה עסק יצרני בלואוטק

אוקטבה
19-11-13, 17:49
צור
מהנסיון שלי
קח דרוזים מהצפון.
אם אתה צריך עזרה דבר איתי
צחי
0544-525942

lior_b.s
19-11-13, 18:54
ליאור שלום,

אני רוצה לתקן אותך

אני לא רוצה שנים במחיר אחד

אני רוצה אחד טוב ומשלם בהתאם.

אני לא רוצה מישהו שיהיה "פרימדונה" ויגיד לי שאת זה הוא עושה ואת זה זה לא.

ואם יוצאים ללקוח הוא יסתכל ולא יעזור.

אנחנו עובדים כצוות.

הוא מחבר חשמל/מתקן תקלות חשמל אבל עוזר כשצריך.

וכן אם אין עבודה בחשמל והוא רוצה (ומקבל) משכורת הוגנת אז צריך שיהיה מאיפה לשלם אותה.

אני יכול לספר לך שלא חודש אחד שילמתי שכר מהכנסות אחרות ולא אמרתי לעובדים :

לא ייצרתם מספיק הכנסה החודש אז החודש מקבלים פחות.

רק הבעלים מקבל פחות... (או מביא כסף מהבית)

אני עסק קטן ולא חברת חשמל או תעשייה אוירית שיכול להעסיק כמה עובדים שהוא רוצה וזה לא מהכיס שלו.

אני לא יודע כמה אתה מכיר את הקשיים של להיות בעל עסק בישראל.

ואני חוזר שנית - אני לא מעסיק אנשים בשכר מעליב.

אני מעסיק הוגן ומעלה.

רק לצורך הקוריוז היה אצלי אתמול עובד צעיר ללא נסיון בתחום.לא חשמלאי.

ילד עם אולי פוטנציאל - הוא יתחיל (לאחר נסיון כמובן) בשכר של 7000 שקל

בתוספת שאר ההטבות שאצלנו.

ממליץ לך לבחון עוד נקודות מבט.

יום טוב

צחי

צחי

צחי
כמו שכתבו לפני, שום דבר לא אישי נגדך, או נגד בעלי עסקים שע"מ לתחזק את העסק צריכים להוציא מקסימום מכל עובד בכדי להצדיק משכורות..
להיפך צחי
כל הכוונה שלי הייתה שיש בעיה בהגדרה של "חשמלאי עם רקע טכני", זה מרחיק חשמלאים מקצועיים שהשקיעו שנים בלימודים וניסיון..
כשהתחלתי לעבוד אחרי הלימודים, ללא ניסיון, אז כן משכתי ק"מ רבים של כבלים, התקנו עגורנים בבתי מלאכה ומפעלים, התקנו שערים חשמליים ועוד בסגנון העבודה שלך , מי כמוך יודע שמתוך נניח יומיים עבודה אצל לקוח בהתקנה של עגורן/שער חשמלי, בסוף העבודה חיבורי החשמל לוקחים שעה עד שעתיים כולל התקנת לוח פיקוד שנבנה מראש, אז כן בתור חשמלאי עם תעודות וניסיון זה לא מה שאני מחפש, אין פה עניין של נקודת מבט שונה או פרימדונה ואני מכיר עוד הרבה חשמלאים שהלכו ללמוד כדי לעבוד בחשמל ולא בכל מה שיש עם קצת חשמל מידי פעם.
תנסה לרשום "דרוש עובד כללי עם ידע בחשמל" ותראה שתקבל יותר טלפונים, לא בטוח שכל מי שיתקשר באמת חשמלאי אבל אם אתה חייב רישיון אז זה המצב בשוק היום..
ואני זוכר שאחרי ההתקנה , המסגר ועוד 2 פועלים היו הולכים להכין קפה בזמן שאני מחבר את השער ועושה את כל הבדיקות, כמו שאמרתי חשמלאי יכול להיות מכונאי, מכונאי לא יכול להיות חשמלאי, אני לא עובד בהייטק , אני עובד במפעל פלסטיק ששייך לחברה גדולה מאוד ובתור חשמלאי יש לי הרבה שעות מתות כמו גם למכונאים, אם מכונאי יבקש עזרה להרים, להחזיק משהו אין לי בעיה לעזור אבל אני לא עושה עבודות מסגרות ולא מחליף שמן ובוכנות למכונות בדיוק כמו שמכונאים לא מחברים מנועים ולא פותחים לוחות חשמל.

ליאור

boaz avrahami
19-11-13, 21:20
לפחות עשרה אחוז מהמועמדים הם עובדים טובים בוודאות.
אם אתם לא מצליחים לגייס עובדים אז כנראה האלטרנטיבות שיש למועמודים שלכם הן יותר אטרקטיביות ממה שאתם מציעים.

הרי אם תכפילו או תשלשו את השכר יעמדו אצלכם בתור מיטב העובדים, לא?

נכון, אני יודע כמה קשה ליצר הכנסות שמצדיקות את השכר.
במיוחד אם אתה עסק קטן או בינוני.
גם לי בזמנו היו חודשים לא מעטים שבתור בעל עסק לשעבר לא משכתי משכורת... מכיר מקרוב את הבעיות. ( ובגללן חזרתי להיות שכיר).

תחשבו מחוץ לקופסא.
תכנסו בנעלי המועמדים ותבינו למה הם בורחים.
תשאלו חברות כח אדם מה לא בסדר אצלכם.
תרתמו את העובדים שלכם להביא חברים שלהם ותתגמלו אותם על עובד שהביאו ונשאר אחרי שנה.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

gasgas
20-11-13, 00:53
בא אדם ומבקש לקלוט חשמלאי בעל ידיים טכניות למטלות נוספות, אומר את זה מראש במודעה, אז אומרים עליו שהוא חוסך עובד נוסף?? ממש לא מסכים עם זה!
כן, צריך חשמלאי מוסמך למספר שעות חשמלאי מצומצם ביום ובנוסף מתקין שערים והעגורנים או וואט אבר לעוד כמה שעות, אז זה מוגזם לבקש מאדם אחד במשרה אחת לבצע את העבודה בהכללה כזו? יכול להיות שלא מתאים לאחד אבל מתאים לאחר, אבל לרמוז שזה ניצןל זה מוגזם.
כמה מנהלים בחברות עושים דברים נוספים ושונים מהגדרת התפקיד שלהם? כמה עובדים מקבלים אחריות נוספת על דברים נוספים? אם תבחנו את זה תראו שהרבה. ולדעתי אלו האנשים שמתקדמים ומתפתחים במקום עבודתם. וכן, זה גם ייעול- וזו לא מילה גסה.

אתן לכם דוגמא, יש לנו שני עובדים שעשו את אותה העבודה, היינו צריכים שאחד מהם ייקח אחריות נוספת על עצמו שקשורה בעקיפין למקצוע שלהם (אני בכוונה לא מפרט)והצענו לשניהם את התפקיד, התשובה של הבוגר משניהם הייתה ״עזוב אותי, אני באתי רק לתפקיד ששכרתם אותי עבורו״ והתשובה של הבחור השני (הצעיר מבין השניים) הייתה שהוא רוצה לקחת זאת על עצמו. (אני חייב לציין שחשבנו ששניהם מסוגלים לבצע את התפקיד הנוסף). לאחר מספר שנים הבחור המבוגר נשאר באותו תפקיד, הגיע לתיקרת השכר ומרגיש ממורמר. לעומת זאת הבחור השני הצליח מאוד בתפקיד הנוסף, קיבל אחריות נוספות ושכרנו מישהו אחר לבצע את התפקיד הראשוני שלו, הוא מנהל עובדים מתחתיו, מרוויח הרבה יותר. בקיצור מתקדם.
בקיצור מה שאני אומר שהמולטי טסקינג בסופו של דבר משתלם לשני הצדדים, ועובדים שמקבלים תחושה שמקום העבודה שלהם הוא הבית שלהם ומתנהגים ככה ומסתכלים קצת רחב יכולים לקבל ולתוגמל הרבה יותר. וזה נכון (לדעתי) לכל מקום עבודה ולכל מעסיק.
דבר אחרון, נכון, בסוף עם המשכורת שמקבלים הולכים למכולת, אבל עדיין לא רק הכסף משחק תפקיד.

kd2
24-11-13, 19:34
צחי,
אם זה עוד רלוונטי, אולי אולי האתר הבא יכול לעזור לך -
http://www.tzevet.org.il

הם שולחים קו"ח מתאימים של גמלאי צה"ל המעוניינים להמשיך לעבוד.

בהצלחה

Gilad
24-11-13, 20:48
אני אתפוס טרמפ על השרשור

אנחנו מחפשים עובדים בסגנון עבודה דומה - טכנאי עם הכשרה של חשמלאי.
העבודה הינה בשירות טכני לציוד מטבח מקצועי, לא תמיד קלה ונעימה אבל השכר הוגן והתנאים טובים - משכורת הוגנת, רכב צמוד וכדו'.
מחפשים אנשים עם ראש על הכתפיים שלא מתביישים להשתמש בו אבל גם לא מפחדים לעבוד עם הידיים ולהזיע.
נסיון במסגרות יכול להיות יתרון אבל אינו חובה.
עבודה בכל רחבי הארץ

אשמח לקבל קורות חיים רלוונטים מכם או ממכרים שלכם - [email protected]

בברכה
גלעד

אוקטבה
25-11-13, 15:01
צחי,
אם זה עוד רלוונטי, אולי אולי האתר הבא יכול לעזור לך -
http://www.tzevet.org.il

הם שולחים קו"ח מתאימים של גמלאי צה"ל המעוניינים להמשיך לעבוד.

בהצלחה

תודה.

פניתי מחכה לתשובות/קורות חיים

צחי

-->