PDA

צפייה בגרסה מלאה : שריקות ודפיקה קלה ממכלולי ההנעה - WJ 4.7

omribe
18-11-13, 13:36
אהלן חברים,

תקלת סיפתח בגרנד שלי -
בק"מ האחרונים התחלתי לשמוע שריקה מהחלק הקדמי של הרכב.
השריקה נשמעת אך ורק ב-60 קמ"ש על 1500 סל"ד (ממש מעט גז או בזמן האטה ממהירות שיוט).
נותנים יותר גז (לכיוון ה-2000 סל"ד) או עוזבים גז, אין רעש. מעלים מהירות ל-70 ומעלה, אין רעש.

במקביל, התחילה בעיה נוספת שיתכן וקשורה:
בסמוך להתנעה, כשמכלולים עדיין קרים, אם אני עוזב את הגז במכה בזמן האצה מתונה, מרגישים מכה מאוד חלשה.
כשהרכב מתחמם, התקלה לא חוזרת.

רעיונות?
מקריאה פה ושם זה נשמע לי כמו חופש בדפרנציאל הקדמי.
קורונה-פיניון שחוקים אולי? הרכב עם 135,000 ק"מ.

עמרי

גניסלב רונן
18-11-13, 17:04
הי עמרי ,
אולי דרייב שאפט ?

omribe
18-11-13, 17:08
איך בודקים?

דרור ברלי
18-11-13, 19:37
שריקות זה בד"כ קורונה ופיניון שחוקים/לא מכוונים. אין כאן פתרונות אינסטנט מלבד החלפה וכיוון מדויק. למי שלא יודע איך עושים - זו עבודה לבעל מקצוע מנוסה בלבד.

רעש דפיקה מתכתי בזמן עזיבת מצערת זה בדרך כלל צלב גמור בגל הינע (דרייבשאפט).
איך בודקים? רצוי שמערכת ההנעה תהיה חופשית ולא "תפוסה" - שים את האוטו על בוקים עם גלגלים באוויר. תיבת העברה בניוטרל.
תזחל מתחת לאוטו ותבדוק דרייבשאפטים בדגש על צלבים. פשוט תנענע עם היד. אסור שיהיה חופש ולו קטן. יש חופש? צריך להחליף צלב/ים.
אם הדרייבשאפט גמור (חופש בשיניים הזחיחות) לא בטוח שתהיה דפיקה, אבל יהיו רעידות קשות.

ד ו ר ו ן
18-11-13, 19:46
אם הדרייבשאפט גמור (חופש בשיניים הזחיחות) לא בטוח שתהיה דפיקה, אבל יהיו רעידות קשות.
לאו דוקא,
חופש בשיניים הזחיחות+גל-הינע לא מגורז=גם דפיקה וגם נקישה מתכתית.

omribe
25-12-13, 18:06
עדכון מפתיע:
חיפשתי את תיאור התקלה שלי בפורומים בחו"ל.
מצאתי לא מעט חבר'ה שהתלוננו על אותם סימפטומים והסיבה - מחסור ב-Fricition modifier של Mopar (אותו תוסף שמן בשביל הוארי-לוק).
השמן הוחלף לפני כ-15,000 ק"מ על ידי הבעלים הקודמים. אני יודע בודאות שהמוסכניק שלו הוסיף את התוסף, אבל אין לי מושג אם הוא השתמש במינון הנכון.

אז הוספתי שליש בקבוק לדיפרנציאל הקדמי.
בינתיים - אין שריקות ואין דפיקות.

נראה אם זה ימשיך או שזה רק אקמול לבעיה גדולה יותר.

עמרי

-->