PDA

צפייה בגרסה מלאה : צ'יפ להעלאת הספק לדיזל - מישהו התנסה ?

דניאל מאירי
19-11-13, 11:27
נתקלתי באינטרנט במוצר הבא :
http://www.4x4x4.com/accessories/vigo/hilux6_tuningbox.htm
מישהו התנסה במוצר כזה/דומה ?
יש תוצאות ? מורגש ? מומלץ ?
דניאל

מוני אורבך
19-11-13, 13:36
שמן נחשים, אל תתיחס.

חנן-ג'יפולוג
19-11-13, 13:57
אמנם חלק מההבטחות שם, כגון השיפור בצריכת הדלק, נשמע לא סביר, אבל שיפור הספק בדיזלים בעזרת ניהול מנוע שונה זה תהליך מוכר ומוכח.
איך הגעת למסקנה, מוני, שמדובר בהונאה?

itayt
19-11-13, 14:20
לא מכיר את המוצר הזה ספציפי, אבל מנסיון אישי עם שינוי מפות הצתה ברכבי דיזל עם טורבו, זה ממש לא הונאה.

מוני אורבך
19-11-13, 14:46
נתחיל עם זה שמןבטח עד 20% בתצרוכת דלק!!
ובנוסף שיפור הספק מנוע..
אוקסמורון לעניות דעתי.
אבל יותר חשוב לא מדובר על שינוי ניהול מנוע אלא על מכשיר שמתחבר ל OBD (עד כמה שהבנתי)
דרך זה ממש אי אפשר לשנות את ניהול המנוע.
וגם אם היה אפשר, צריך להבין שאין ארוחות חינם.
הכול בא על חשבון משהו.
ואם היתה דרך לשפר תצרוכת וגם הספק היצרן היה עושה זאת ממזמן.
עד 5% אני בספק אבל אולי אפשר לשפר.
מעל.. בדיחה טובה.

אגב, רוצה לשפר ב 5% צריכת דלק ללא שום תשלום?
אני אתן לך טיפ בחינם שיעשה זאת.
סע כמו סבתא מתה.
הכי פחות להאיץ או להאיט, לעלות עליות במינימום טורים לא לחשוב על לעבור את ה 90.
לחץ אוויר נומנלי, גלגלי כביש.
והופ כבר יש לך שיפור של 5%...

חנן-ג'יפולוג
19-11-13, 15:14
אם נעזוב רגע את הנושא המפוקפק של שיפור צריכת דלק, יצרני רכבים מציעים לפעמים את אותו מנוע בדיוק (עם תוכנה שונה) עם מגוון גדול של הספקים בדגמי רכב שונים ובהבדלים של יותר מ25 אחוז. מנסיוני גם אפשר לומר שזה מגיע ללא שינוי תואם בצריכת דלק. כמובן שזה לא משיקולים טכניים אלא אחרים, שיווקיים מן הסתם.
ראית שזה דרך הobd? לא שמתי לב. כן ראיתי שזה מתחבר לצמות קיימות ואז כן יש אפשרות שהמודול שם מקבל קלט מחיישנים שונים ומוציא פלט שונה מהמקורי למפעילים השונים, כגון טורבו ומזרקים.

Tomer Gal
20-11-13, 11:56
נתחיל עם זה שמןבטח עד 20% בתצרוכת דלק!!
ובנוסף שיפור הספק מנוע..
אוקסמורון לעניות דעתי.
אבל יותר חשוב לא מדובר על שינוי ניהול מנוע אלא על מכשיר שמתחבר ל OBD (עד כמה שהבנתי)
דרך זה ממש אי אפשר לשנות את ניהול המנוע.
וגם אם היה אפשר, צריך להבין שאין ארוחות חינם.
הכול בא על חשבון משהו.
ואם היתה דרך לשפר תצרוכת וגם הספק היצרן היה עושה זאת ממזמן.
עד 5% אני בספק אבל אולי אפשר לשפר.
מעל.. בדיחה טובה.

אגב, רוצה לשפר ב 5% צריכת דלק ללא שום תשלום?
אני אתן לך טיפ בחינם שיעשה זאת.
סע כמו סבתא מתה.
הכי פחות להאיץ או להאיט, לעלות עליות במינימום טורים לא לחשוב על לעבור את ה 90.
לחץ אוויר נומנלי, גלגלי כביש.
והופ כבר יש לך שיפור של 5%...

צר לי אבל מה שאתה אומר הוא לא מבוסס ולא נכון בעליל.

ניתן בהחלט לשפר את הנתונים הללו וכן זה נעשה דרך הobd.
לא ניתן לבצע את זה בכל רכב אבל ברכבי טורבו זה נפוץ. תעשה חיפוש בגוגל על אחד מהבאים
Revo/apr/apsolut
אלה תוכנות ניהול מנוע נפוצות וכן יש שיפור בצריכת דלק ובביצועים, האחוז הספציפי תלוי באופי הנהיגה אבל 20% זה לא בידיוני.
הצ'יפ בעצם מעלה את הגמישות ביצועים לכאן ולכאן, מה זה אומר? שאם תסע רגוע הרכב יהיה יותר חסכוני מהרגיל ואם תלחץ הוא יהיה יותר חזק מהרגיל (וכמובן ישתה יותר).
יש לציין שברכב כזה בדרך כלל קשה לנסוע רגוע שהכוח הזמין עולה ולכן הרבה פעמים לא ניכר שיפור בצריכת הדלק.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

דניאל מאירי
20-11-13, 15:28
תודה על התגובות.
שיפור בצריכת הדלק/זיהום פחות מעניין אותי.
העלאת הכוח, במיוחד "זינוק" מעמידה יותר חשוב לי וגם כוח בעקיפות והאצות ביניים.
השאלה אם אני "משלם" מחיר בצורת בלאי מואץ למנוע....
דניאל

Tomer Gal
20-11-13, 15:36
בגדול, כן.
בקטן, תלוי בצורת הנהיגה שלך.

itayt
20-11-13, 17:19
מומלץ מאוד, הפך את הרכב שלי למשהו אחר לגמרי, לא פגע בצריכת דלק

חנן-ג'יפולוג
20-11-13, 17:40
אם תבצע מחקר קטן ותגלה שיש רכבים עם מנוע זהה לשלך אבל עם הספק ומומנט גבוהים יותר ברמה שמוצר הזה מתיימר אליהם, אתה יכול להיות די שקט שהמנוע יחיה עם זה בשלום.

dingo1st
20-11-13, 18:08
המוצר מתאים גם לפראדו שנת 2000 ?

baga
20-11-13, 20:40
האוסטרלים בענין אבל ...
בשילוב של אגזוז מושלם בקוטר גדול מהמקורי ( לא כולל סעפת פליטה) ואינטרקולר מוגדל + כיול מחדש יחס אויר \ סולר .
תספר לנו מה יצא ...

מוני אורבך
20-11-13, 22:11
אני לא בא וטוען שאי אפשר לשנות הספק מנוע דרך מפת ניהול שונה, בהחלט אפשר
אני גם לא בא וטוען שאי אפשר לשפר תצרוכת דלק דרך טבלאות ניהול. גם את זה אפשר
מה שאני טוען הוא שאי אפשר לקבל גם את זה וגם את זה, כי אחד בא על חשבון השני
אלא אם כן משנים משהו פיסי במנוע אי אפשר לשפר את שניהם ביחד
אגב גם במנועי דיזל הישנים עם משאבת הזרקה מכנית היה אפשר בקלות לקבל עוד כמה כוחות סוס
פשוט על ידישינוי יחס ההזרקה ( המקבילה המכנית של שינוי מפת הזרקה)
האם אפשר לעשות זאת דרך Obd? תאורטית אפשר מעשית רק אם היצרן אפשר זאת
לי זה נראה די מסוכן לשחק עם מפות הזרקה. אם לא יודעים היטב מה עושים, יש סיכוי לנזק
אבל כל אחד יעשה מה שהוא מבין לנכון..

Tomer Gal
20-11-13, 22:16
לא משחקים עם מפות הזרקה. המשחק התבצע עי מומחים והותאם לרכב ולמנוע, תוך שימוש במכשור מאוד מתקדם. אתה מתקין את המוצר המוגמר דרך הobd אל מחשב הרכב.

itayt
21-11-13, 07:04
אפשר להעלות הספק וביחד להוריד את צריכת הדלק.
אני אפנה אותך לאחד הפרקים מסדרת טופ גיר שבו עשו מבחן מעניין. לקחו טיוטה פריאוס ואודי s4 על המסלול שלהם. הפריאוס הייתה צריכה לבצע את המסלול במהירות הכי גבוה שהיא יכולה ואודי רק להיות צמודה אליה מאחור. הפלא ופלא, צריכת הדלק של הפריוס היתה גבוהה יותר מהאודי עם המנוע 4.8v8. מכל זה אפשר להבין שכשיש מנוע חזק יותר, הוא פחות מתאמץ באותו מצב שהמנוע החלש עובד קשה יותר.
אני בדקתי את זה כמה פעמים על הרכב שלי ואכן בנסיעה רגועה, אחרי שינוי המפת הצתה, הרכב טיפה יותר חסכוני, לא ב 20% אבל בערך בקילומטר לליטר

חנן-ג'יפולוג
21-11-13, 07:26
טופ גיר זו תוכנית בידור מצוינת. אני מציע לא לקחת אותם יותר מדי ברצינות וללמוד מהם תובנות טכנולוגיות.
אני מנחש, ותקן אותי אם אני טועה, שהם לא הסבירו באותה תוכנית, שבמצערת פתוחה לגמרי, בקרת המנוע עוברת לחוג פתוח ומעשירה משמעותית את התערובת כדי לקבל הספק מקס' גם במחיר של צריכת דלק. תחבר את זה לרכב במסלול מירוץ בנסיעה כפי שתיארת ותבין שהפריוס המסכן העשיר תערובת קבוע בעוד הרכב שמאחריו נסע במצערת סגורה כמעט ועם תערובת סטוכיומטרית חסכונית הרבה יותר. אין כל דמיון בין נסיעה כזו לנסיעה נורמלית שבה העשרת תערובת היא אירוע נדיר יחסית.

בכלל, אני מציע לקחת מאוד בזהירות כל מיני רעיונות של חסכון בצריכת דלק, למעט תצורה אירודינמית, הפחתת משקל ונסיעה איטית במהירות קבועה עד כמה שניתן.

מוני אורבך
21-11-13, 07:33
רכב היברידי בכלל ופריוס בפרט הוא הכי פחות חסכוני במהירויות גבוהות.
שם המנוע החשמלי עובד בטורים גבוהים יחסית וצורך הספק גבוה. לכן משתמשים במנוע הבנזין שהוא פחות יעיל.
ולכן בהחלט אפשרי שהאודי בנקודת עבודה מסוימת היתה יותר חסכונית מהפריוס.
אבל בחיים האמתיים אתה לא נוסע בנקודת עבודה אחת אלא נע לכל רוחב התחום, ולכן בממוצע הפריוס הרבה יותר חסכונית מהאודי.
היצרן, כאשר הוא מתכנן את המנוע, מנסה למצוא מפה כזו, שתביא לאיזון בין הדרישות מהרכב לתצרוכת הדלק והאמינות.
יכול להיות שאתה לא מסכים עם היצרן ורוצה לשנות את המפה (לכיוון הספק יותר טוב או יותר חסכון בדלק)
ואולי אתה נוסע כל היום בכביש 6 במהירות אחת קבועה ורוצה שם לכוונן את היעילות של המנוע שלך למרבית.
או שחשוב לך שבלחיצת דוושה מכסימלית תזריק את כל הסולר שאפשר רק כדי להגיע לזמן אפס עד 100 יותר טוב?
ןלעזזל תצרוכת הדלק במצב כזה!
אפשר בהחלט לעשות זאת אם אתה יודע בדיוק מה אתה עושה ויכול לשנות מפות ניהול.
אפשר אפילו לשנות מפות ניהול באופן דינמי (כמו שנאמר בהודעה)
אני יכול להפנות אותך למחשבי ניהול after market שעושים בדיוק את זה.
אבל צריך להבין שזה בהחלט עלול להזיק למנוע אם לא יודעים מה עושים!
לי יש ספקות כבדים שאפשר לעשות זאת עם מחשב ניהול קונבנציונלי מהיצרן ועוד דרך ה OBD וגם בצורה דינמית...
אבל היי, מה אני יודע אולי באמת אפשר לעשת זאת. והיצרן עלום השם הזה יודע לעשת זאת עם 20% הגדלת הספק ו 20% הקטנת תצרוכת הדלק!
וכל זה דרך ה OBD עם שלט רחוק.
יצרן המנוע, מה הוא יודע על אמינות.?! ה 4X4 או איך שלא קוראים לחברה הזו יודע הרבה יותר טוב ממנו.

אני חושב שמיציתי את הדיון בנושא.

חנן-ג'יפולוג
21-11-13, 07:45
מוני, עדכון תוכנה סטנדרטי של היצרן נעשה כבר שנים רבות דרך שקע הOBD בכל מוסך מורשה יבואן. לא ברור לי למה אתה מבטל את האופציה של תכנות מחשב מנוע דרך הOBD.

מוני אורבך
21-11-13, 08:00
כי אותה חברה שמיצרת את ה"ציפ" הזה היא לא "מורשה יבואן" ועד כמה שאני יודע אין לה שום קשר עם החברה שתכננה את המחשב או את המנוע.
בעוונתי התעסקתי קצת עם פרוטוקול OBD שאבתי ממנו נתונים וגם שיניתי דרכו נתונים.
לשנות מפות ניהול מנוע הוא לא משהו סטנדרטי של OBD ובדרך כלל (בכל המקרים שאני ראיתי) זהו פרוטוקול יעודי של היצרן.
הוא לא מגלה אותו לקהל הרחב.
אז ברור אפשר לקחת מכשיר מהיצרן שמשנה מפות לצותת לתקשורת (בתקווה שהיא לא מוצפנת) לחקות אותה וכך לשנות מפות.
או לחילופין ליצור קשר עם היצרן וממנו לקבל את המידע.
נראה לך שהחברה עלומת השם הזו עשתה זאת ?? אני בספק.
יותר מזה בין השורות נראה כאילו הם עושים זאת באופן דינמי! על ידי לחיצת כפתור בשלט של ה"ציפ"
רוב מחשבי המנוע פשוט לא בנויים לשינוי דינמי של מפות ניהול!
המכסימום הוא כמה מפות אלטרנטיביות קימות שאפשר לבחור בינהם.
אז עכשיו הם לא רק יודעים איך לשנות מפות ניהול הם גם יודעים לשנות מפות ניהול אלטרנטיביות ובאופן דינמי...
שלא לדבר על תכנון מפות כאלו בצורה יעילה 20% שיפור בהספק ובתצרוכת הדלק וכמובן תוך כדי שמירת האמינות של המנוע...
והיצרן הטיפש לא חשב על זה בכלל!!

מי שתמים וחושב שכל ההבטחות שהם מפזרים אמיתיות, שיהנה.

מה שלי נראה שהם עושים (אם הם עושים משהו חוץ מלקחת כסף) הוא פשוט לשנות בין מפות ניהול שונות.
בכל מחשב רכב מודרני קימות כמה מפות כאלו ליותר הספק וכאלו ליותר חיסכון.
ניתן לשנות בין המפות (גם כאן צריך ידע של היצרן אבל זה לא כל כך מסובך) למעשה לזה הם נועדו, בחירה בין תנאי נסיעה שונים.
גם כאן היתי מפעיל הרבה שיקול דעת לפני שהייתי משחק עם המפות הללו.
יש הרבה שיקולים שמפעלים כאשר משנים מפות, ואם אתה לא מבין את כולם ומבצע שינוי באופן עיוור, זה יכול לגרום נזק.

דניאל מאירי
21-11-13, 08:24
מבולבלים ? גם אני !
איתי, על איזה רכב זה מורכב אצלך ?
וכמה זמן/ק"מ אתה עם המערכת ?
דניאל

חנן-ג'יפולוג
21-11-13, 08:25
אני חושב שאתה לא מעריך נכון יכולות של האקרים.
יחידות שמתחברות לobd ויודעות לקרוא וגם לכתוב (בקטנה) לקאנבאס יש ב8 דולר בדילאקסטרים. בכסף יותר גדול יש מכשירים גנריים שמתכנתים מחשבים ללא בעיה.
אני בקשר מקצועי אם בעל עסק ישראלי שמעוניין להתחבר לצרכים לגיטימיים לobd והושיב לשם כך בחור מוכשר שיושב באופן שיטתי ולומד את פרוטוקול הקאנבאס של יצרנים שונים, גם כאלה כמו רנו ופג'ו שנוטים להתעלם מכללי obd מקובלים, והוא עושה את על ידי התחברות לקאנבאס וחקירתו, ללא כל עזרה מהיצרן.

מוני אורבך
21-11-13, 08:39
גם אני מכיר בחור כזה... הוא בא אלי ליעוץ.
אנחנו עשינו בזמנו פרויקט כזה במעבדה שלי.
היה נחמד לשחק האקרים (-:
ברור שאפשר לעשות האקינג לתוך המערכת וברור שאלי אפשר גם להצליח.
אבל אז צריך לבנות נכון את המפות מחדש. לי זה נשמע די מפוקפק, בלשון המעטה.
אבל זה רק אני, יש כאלו שעדיף להם קצת יותר כוח סוס ואחרי המבול.
יודעים מה, עזבו אתכם מלשלם לגויים כל כך הרבה כסף.
אני אגדיר פרויקט חדש של שינוי פרמטרי מנוע (רציתי לעשות זאת ממזמן)
אני רק צריך מתנדב שיתרום את הרכב שלו לניסוים...
המעבדה לא אחראית לאף נזק שיגרם למנוע, זה ברור.
אם הם יתגלו כהצלחה, תורם הרכב יוכל לקבל את המערכת במתנה.
יש מתנדבים ?!

boaz avrahami
21-11-13, 09:00
חנן כבר כתב את זה במרומז ואני חוזר על זה-

ישנם רכבים בשוק שנמכרים על ידי היצרן במגוון הספקים וכל ההבדל בינהם הוא במחשב ניהול המנוע.
ישנן מכוניות שמשתמשות בדגם מנוע משותף ולכל דגם הספק ומומנט שונים כשההבדל רק במחשב.
דגם משפחתי ודגם ספורטיבי דורשים כיוון שונה.

ישנן משאיות שהיצרן מוסיף להם תמורת תשלום עוד עשרות סוסים. גם אחרי המכירה.

לא בטוח שכל שידרוג עשוי נכון.
לא בכל מנוע ניתן לבצע שינויים מרחיקי לכת.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

itayt
21-11-13, 09:13
דניאל, אצלי מדובר בדיפנדר חדש שבמקור מגיע עם 122 כ"ס. בכדי לא לפגוע במנוע, אני בחרתי לשלב את העדכון קושחה, גם עם הגדלת האינטרקולר והחלפת צינורות הטורבו לצינורות סיליקון בכדי שיעמדו בטמפרטורות. במקרה שלי, לא מדובר בצ'יפ אלה במחשב שאני מחבר ל OBD, מוריד את התוכנה המקורית לקובץ, שולח אותו במייל לסדנא שמתמחה רק בעדכונים לרכב שלי, והם שולחים לי קובץ חזרה ואני מעלה אותו למחשב של הרכב. על הדינו, מדובר בתוספת של כ 60 כ"ס וכ-15% הבדל במומנט ואתה יכול להבין שזה המון ומורגש מאוד. כמו שרשמתי, בנסיעה רגילה, אין הבדל בצריכת דלק, אבל כשלוחצים ועכשיו אפשר ללחוץ, אז כמובן שיש הבדל גם בדלק.

חנן-ג'יפולוג
21-11-13, 09:14
בזמנו שינינו משאית של 300 כוחות סוס ל340 כוחות סוס על ידי החלפת תוכנה שניתנה לנו מהיצרן. זה היה חריג ביותר ונעשה עקב תקלה שיווקית רצינית במעמד מכירת המשאית.
אותה משאית, עם אותם מכלולי מנוע בדיוק נמכרה בישראל בגרסאות הספק של 260 300 ו340 כוחות סוס.

Tomer Gal
21-11-13, 09:18
הנה לדוגמה שינוי ניהול מנוע לסקודה יטי 1.8 שמוסיף עוד 30 כ"ס ע"י חברת APR
http://www.goapr.com/products/ecu_upgrade_18tsi_trans.html

או לדוגמה REVO

Turbocharged Diesel
<colgroup><col style="width: 89px"><col width="109" style="width: 82pt;"><col width="145" style="width: 109pt;"></colgroup><tbody style="background-color: transparent; border: 0px; margin: 0px; outline: 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline;">
1.4TDi
+33 bhp gain
+37 lbft torque gain

1.9TDi
+35-50 bhp gain
+50 lbft torque gain

2.0TDi
+45 bhp gain
+53 lbft torque gain

3.0TDi
+44 bhp gain
+28 lbft torque gain

</tbody>
http://www.revotechnik.com/stage-1/

ויש עוד

יכול להיות שהצ'יפ שהקישור שלו בפוסט הראשון הוא באמת חרטא אבל הרעיון עצמו של שינוי ניהול מנוע הוא לא.

מוני אורבך
21-11-13, 09:25
חנן, מה שאתה מתאר כאן הוא תרגיל שיווקי זול של החברה.
לצערי יש כאלו דברים גם במגזרים אחרים (ספציפית אני מכיר אותם בסקופים)
הרעיון מאוד פשוט, הם רוצים לפלח את השוק שלהם יותר טוב.
אבל הם לא רוצים לתת לכולם את הטוב ביותר. הם ימכרו בזול לצרכנים שיכולים לשלם ביוקר.
מצד שני הרבה יותר זול להם ליצר מנוע אחד ולהוריד לו את ההספק באופן מלאכותי.
מאשר לצור כמה מנועים ולשווק אותם.
וכך נוצר רכב עם אותו מנוע וכמה גרסאות של מחשב (או נתוני מחשב ליתר דיוק).
במשאיות אולי יש את הטריק השיווקי הזה, בגיפים נראה לי שלא.
אבל אם זה אכן המצב במקרה הזה, אז בהחלט יש מצב לשינוי הספק מנוע (הרי מלכתחילה הוא היה מוגבל)

אבל אם זה לא המצב, והיצרן לא תכנן אותו כמוגבל הספק, כאן צריך מאוד להזהר.
מי יודע האם שינוי ההספק לא יגרום נזק? משהו בדק זאת?
זהו הימור שכל אחד צריך לקחת כאשר הוא מחבר מערכת כזו.
היצרן לוקח טלרנסים, ולא מביא את המנוע למכסימום, כדי לא למתוח את החבל יותר מדי.
שינוי הספק כזה עלול ליצור להרס לאורך זמן של המנוע.

boaz avrahami
21-11-13, 10:08
על מה הדיון עכשיו?

אם זה בריא או לא?
לחלק כן ולחלק אחר פחות.

האם זה יעיל?
גם כן כנ״ל.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

אפרים
21-11-13, 10:19
צ'יפ למגה מגנום שהותקן בזמנו ע"י היצרן.
גם במיצובישי האנטר אפשר להתקין צ'יפ בחברה שנותן כ 165 כ"ס כמדומני לעומת 135 כ"ס במקור.
http://www.auto.co.il/%D7%9B%D7%AA%D7%91%D7%94-17565-%D7%AA%D7%92%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%AA-%D7%9C%D7%9E%D7%92%D7%A0%D7%95%D7%9D.asp x

http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1703-jeepolog-archive

KOOKE
21-11-13, 10:50
קטונתי מלהבין בשפת מחשבי הרכב בה אתם דנים ואני רק יכול לשתף מניסיוני האישי כצרכן ומשתמש חדש בצ׳יפ ניהול מנוע.
אומנם מדובר בצ׳יפ למנוע בנזין של רנגלר jk שנת 2007 אבל ייתכן וניסיוני רלבנטי לדיון.

לפני כשבוע רכשתי וכיילתי את הרכב עם צ׳יפ של חברת סופרצ׳יפ- פלאשפק :http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=80430

הרכב כוייל לחבילת הביצ׳ועים הגבוהה ביותר שלהם המתוכנתת מראש מתוך כמה אפשרויות. הכיול נעשה דרך שקע ההתחברות ל-obd.
ההתנסות הקצרצרה בת השבוע. הדהימה אותי- תגובות הרכב שונות לחלוטין. הרכב פתאום מגיב לפקודות הדוושה מאיץ בקלות ומשייט בנינוחות החלפות ההילוכים האוטו׳ לא מורגשות בכלל ממש עולם אחר.
מייד לאחר הרכישה מילאתי טנק דלק מלא. במהלך השבוע רוב רובן של הנסיעות היו בתנוע עירונית ובפקקים שבין הרצליה לתל אביב כולל נסיעה אחת בין עירונית הרצליה - זיכרון יעקוב + סיבוב קצר בשטח בחורשן.
אתמול הייתי חייב למלא מחדש דלק וכהרגלי בכל תידלוק חישבתי את צריכת הדלק וכאן בא השוס הגדול- צריכת הדלק השתפרה במעט. הרכב צרך ״רק״ 6.4 ק״מ לליטר!!!
לפני התקנת הצ׳יפ בנסןעה דומה הרכב היה צורך כ- 5.5 ק״מ לליטר.... פשוט לא האמנתי. גם ביצועים וגם חיסכון.... כאילו דא??!!
נכון זה רק שבוע התנסות, נכון התחושות שלי לגבי ביצועי הרכב לא נבדקו בדינו... יכול להיות שאני ממש טועה וזה לא מלמד כלום אבל בכל זאת....

דניאל מאירי
21-11-13, 12:45
זה נשמע מאוד מעניין.
עד עכשיו שמתי לב שבעלי המערכות הם מהרצליה (ממש כמוני) אז כנראה שאני אלך על זה.....
אני אזמין ואעדכן בשמחה לאחר התנסות.
דניאל

ד ו ר ו ן
22-11-13, 09:43
מוני,
גם בג׳יפים.
קח לדוג׳ לנדקרוזר 200 דיזל v8 עם 280כ״ס, ואותו המנוע בלנדקרוזר /79/76/78, עם הספק מופחת בצורה מוצהרת לאזור 240~ כ״ס.

גם למנוע 4.2 דיזל הטיפש של 75, יש קיט טורבו מקורי להרכבה, וההספק עולה כמובן.

דרור ברלי
22-11-13, 11:38
מנוע ה-4.5 ליטר V8 בלנדקרוזר 200 הוא בעל 2 מגדשים ו-286 כ"ס.
אותו מנוע בלנדקרוזר 76 הוא בעל מגדש אחד. וזה ההבדל הגדול. ההספק יורד לכ-200 כ"ס "בלבד".

ד ו ר ו ן
22-11-13, 14:07
דרור,
זה היה בהמשך למה שחנן העלה, לגבי מנוע זהה והספק שונה, והשאלה שהגיעה אחרי כן לגבי עמידות.
יש כאן עוד דוגמאות לאבזור מקורי מהיצרן בהספקים שונים מאותו המנוע.
גם לשני המנועים האלו יש בשוק השיפורים האוסטרלי צ׳יפים ואפשרויות לניהול מנוע להעלאת ההספק.

dingo1st
22-11-13, 19:03
אף אחד לא התייחס אלי...
מה זה אומר ???
שהשאלה שלי דבילית ???
או שדוברים בשרשור היו להוטים להוכיח את צדקתם ???

שוב...
המוצר יתאים לפראדו 2000 ???
תודה..
ראם

מוני אורבך
23-11-13, 06:53
סליחה ראם, אתה קצת נשכחת בלהט הקרב (:
בפראדו דיזל 2000 יש מנוע ללא מחשב, משאבת הזרקה מכנית
לכן המוצר הזה לא יעבוד איתו.
אתה יכול להגדיל הספק על ידי הגדלה של הסולר המוזרק על חשבון צריכת סולר
אבל זה נעשה באופן מכני

tooshey
28-11-13, 06:37
סליחה ראם, אתה קצת נשכחת בלהט הקרב (:
בפראדו דיזל 2000 יש מנוע ללא מחשב, משאבת הזרקה מכנית
לכן המוצר הזה לא יעבוד איתו.
אתה יכול להגדיל הספק על ידי הגדלה של הסולר המוזרק על חשבון צריכת סולר
אבל זה נעשה באופן מכני

לא מדוייק , מוני.
פראדו דיזל אשר נמכר בארץ החל משנת 99 מצוייד במנוע 1KZ מנוהל מחשב.
ישנם בעולם דגמים של אותו מנוע עם משאבה מכנית ללא מחשב, מיועדים בעיקר לשוק האפריקאי ( כנראה לא עומדים בתקן יורו 3 ).

לכן כנראה שניתן להשיג צ'יפ לפראדו ישראלי, וכן, זה יתן שיפור מסויים, אם כי לא יהפוך את האוטו למכונית מירוץ.

בברכה,טושי

hadtomer
28-11-13, 06:59
תכלס,מאוד לא נכון לטעון שיצרני הצ'יפ אינם יצרני הרכב ולכן הצ'יפ רע לבריאות הרכב. על רכב שטח מעולם לא התקנתי צ'יפ, אבל ברכבים ספורטיביים שהיו לי תמיד הותקן. באחד מהם הגדלנו לעשות ועשינו את הצ'יפ על דיינו. אפשר לעשות את זה בישראל וזה באמת הפתרון האופטימאלי. כיום יצרני הרכב מייצרים הרבה מנועים בגרסאות עם הספק נמוך והספק גבוה- ר ערך 1.4 TSI של פולקסווגן. ההבדלים נובעים בין היתר משיקולים של מיצוב- הדגם הנחות יקבל את ההספק הנמוך, וגם משיקולים של צריכת דלק וזיהום. בתכלס צריכת הדלק והזיהום מהווים עבורך שיקול משני. היצרנים טוענים שכביכול עד כה כדי לנסוע ב100 קמש הזדקקת ל2000 סלד-וכעת תזדקק רק ל1800 ולכן זה חסכוני. זה שטותי-אך מה שמשנה זה הכוח. ברכבים מוגדשים אתה מקבל תוספת מכובדת. הפרמטרים שמשתנים בדכ נוגעים לגדישה ולהצתה - ואם סדנה גדולה ומכובדת-ר ערך סופרצ'יפס או REVO מבצעת את העבודה-אתה יכול להיות בטוח שלפניך המוצר נבחן, נבדק והותאם לרכב אחרי הרבה שעות פיתוח. מעבר לכך- גם מנועי דיזל ע הזרקהמכאנית אפשר לשפר, עליה קלה בגדישה ועליה קטנה בכמות הסולר. אלא שכאן מדובר כבר בעבודה מכאנית נטו שנעדית בידי מכונאי כאן בארץ וזה עלול להיות על בסיס ניסוי וטעינהוזה לא מומלץ אם הוא לא יודע היטב מה לעשות. ללא כל קשר- אפשר לשפר יניקה, פליטה ואינטרקולר ולהעלות הספק בלי לפגוע בשום מקרה בפרמטרים המקוריים של הרכב.

-->