PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולמים, ספייסרים, שנורקל ושאר ירקות...

yaacov
19-11-13, 19:26
שלום לכולם

מישהו במקרה יודע אם בפורסטר B צורה חדשה (סוף 2008) יש מאחורה בולמי self-leveling או רגילים? איך בודקים?

כמו כן, אני יודע שהנושא נשחק עד דק, אבל עניין ההגבהה - עושה רושם שכמעט אף אחד כבר לא עוסק בזה בדגמים החדשים.
קשה להשיג את הספייסרים ואני לא בטוח שהם עדיין באישור הטכניון כמו שהיה בצורה הקודמת. בגדול אני רוצה להגביה ב 3-5 ס"מ
ע"י ספייסרים או קפיצים. קיבלתי 2 הצעות עד כה - 2800 ו 3500 ש"ח בהתאמה.

דבר אחרון - מישהו מכיר או עשה שנורקל לפורסטר? למיטב ידיעתי אין קיט סטנדרטי, אבל קראתי שאפשר להסב קיט של פג'רו.
אם מישהו בנה ויש לו טיפים - יתקבלו בברכה. האוטו שלי מושבת כרגע עקב חצייה של נחל עמוק מדי. כנראה ששאב מים למנוע :( מכה קשה
מכל הבחינות.

בתודה מראש!

יעקב

eysham
19-11-13, 21:53
לא מכיר, אבל אתה נשמע כמו מישהו שצריך להיפטר מהפורסטר ולקנות במקומו ברכב שטח אמיתי...

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk 2

yaacov
19-11-13, 23:07
לא מכיר, אבל אתה נשמע כמו מישהו שצריך להיפטר מהפורסטר ולקנות במקומו ברכב שטח אמיתי...

כן, הבעיה היא שאני נוסע איתו המון ק"מ כל יום בכביש, דבר שהיה מחייב אותי לגרור מאחור תחנת דלק אם היה לי רכב שטח "אמיתי".
יש פשרות בחיים, והפורסטר הוא הפשרה הכי מוצלחת שמצאתי (ושיכלתי להרשות לעצמי) בין שני השימושים הללו.
הוא רואה הרבה שטח, בעיקר שדות, בוץ, שטחי בור. בולדרים אני מנסה לחסוך ממנו.

YoavR
19-11-13, 23:40
שלום לכולם

מישהו במקרה יודע אם בפורסטר B צורה חדשה (סוף 2008) יש מאחורה בולמי self-leveling או רגילים? איך בודקים?

כמו כן, אני יודע שהנושא נשחק עד דק, אבל עניין ההגבהה - עושה רושם שכמעט אף אחד כבר לא עוסק בזה בדגמים החדשים.
קשה להשיג את הספייסרים ואני לא בטוח שהם עדיין באישור הטכניון כמו שהיה בצורה הקודמת. בגדול אני רוצה להגביה ב 3-5 ס"מ
ע"י ספייסרים או קפיצים. קיבלתי 2 הצעות עד כה - 2800 ו 3500 ש"ח בהתאמה.

דבר אחרון - מישהו מכיר או עשה שנורקל לפורסטר? למיטב ידיעתי אין קיט סטנדרטי, אבל קראתי שאפשר להסב קיט של פג'רו.
אם מישהו בנה ויש לו טיפים - יתקבלו בברכה. האוטו שלי מושבת כרגע עקב חצייה של נחל עמוק מדי. כנראה ששאב מים למנוע :( מכה קשה
מכל הבחינות.

בתודה מראש!

יעקב

לבולמים self leveling יש בצמוד לגוף הבולם מיכל. הכי פשוט לפרק גלגל (אחורי) ולראות.

אל תגביה ע"י קפיצים. אתה סתם פוגע בהיתנהגות המצויינת של הרכב. אין בשוק בולמים תחליפיים עם מהלך ארוך יותר משל המקוריים והגבהה ע"י קפיצים גוזלת ממהלך הפתיחה שהוא חשוב מאוד.
הדרך הנכונה היא הגבהה ע"י ספייסרים. קשה לי להאמין שהם אי פעם קיבלו אישור טכניון אבל הייתה תקופה שהיבואן "נתן את ברכתו".
קיבלת הצעה של 2800 ש"ח להתקנת סט ספייסרים? אפשר לקבל קצת יותר פרטים? לאיזו הגבהה? איך הם בנויים? זה מאוד מעניין אותי מכוון שאני לקראת ייצור של ספייסרים, יש לי כבר שרטוטים מוכנים ואני מתכונן בקרוב להתחיל לאסוף הצעות מחיר לחיתוכי לייזר וחריטות.

יואב

yaacov
20-11-13, 00:04
אוטו-דן חיפה. הגבהה ע"י ספייסרים בסביבות ה 35-40ממ. 2800 ש"ח כולל מע"מ. כולל התקנה וכיוון פרונט אח"כ.
ממה שהבנתי בפורום אחר, הם עושים יחסית הרבה הגבהות כנ"ל. מה גילית בעניין הספייסרים? יש מצב לקנות ממך בעתיד הנראה לעין?

ד ו ר ו ן
20-11-13, 09:46
אל תגביה ע"י קפיצים. אתה סתם פוגע בהיתנהגות המצויינת של הרכב. והגבהה ע"י קפיצים גוזלת ממהלך הפתיחה שהוא חשוב מאוד.
יואב
בדיוק הפוך.

eysham
20-11-13, 10:17
בדיוק הפוך.

או לא. תלוי איפה מורכב הספייסר....
אם הוא רק על הקפיץ או שגם על הבולם.
וכמובן בתלוי במבנה המתלה עצמו.

ד ו ר ו ן
20-11-13, 10:25
הספייסר מורכב בין מכלול הבולם/קפיץ לבודי או בין הקפיץ לתושבת קפיץ?

YoavR
20-11-13, 10:25
בדיוק הפוך.

או, שלום לך...

בהקשר של הדיון, עבור הרכב הספציפי, חוץ מה"...היתנהגות המצויינת של הרכב",
אני לא מבין מה נתון לפרשנות?

מה הפוך?

ד ו ר ו ן
20-11-13, 10:37
הספייסר מורכב בין מכלול הבולם/קפיץ לבודי או בין הקפיץ לתושבת קפיץ?

אם הספייסר מורכב בין המכלול כולו (קפיץ+בולם), לבודי, אז אתה צודק.
אם הספייסר מורכב בין הקפיץ לתושבת, אז הפוך..

ishc
20-11-13, 10:38

+1
יש מספיק רכבים שמישים ביום יום שיתנו לך מענה טוב יותר בשטח אם עברת את סף הטיולים עם הפורסטר.

yaacov
20-11-13, 11:18
לגבי הספייסרים, הם מורכבים בין הבודי לבין המכלול בולם\קפיץ. סה"כ מדובר בפתרון זול וסביר, מאוד שכיח ברכב הזה
ויש איתו הרבה ניסיון. לא גורם שחיקה מהירה של הציריות וכו' יש פתרונות יקרים בהרבה כמו קוילאוברים או החלפת בולם+קפיץ, ואין הסכמה גורפת מה הכי טוב.

לגבי העצות להחליף את הרכב.. ראשית תודה :) אבל הן לא ממש מועילות. בערך כמו שאכתוב בפורום שיש לי בעיית אינסטלציה בבית ויענו לי לעבור דירה.
אני חושב שאני מכיר די טוב את האופציות של רכבים לא מאוד שתיינים בדלק ובעלי עבירות שטח סבירה. הרשימה לא ארוכה במיוחד בטווח המחירים הרלוונטי, ופורסטר הוא לאו דווקא מהאפשרויות הגרועות. הרכב אצלי הוא אמצעי ולא מטרה. אני משתמש בו כדי להגיע קרוב לבעלי חיים (לצורכי צילום) ולא מנסה לאתגר אותו סתם כדי לבדוק יכולות. מטבע הדברים לפעמים בלהט הרגע עושים טעות בשיקול דעת ומשלמים עליה אח"כ. 10K במקרה שלי :(:)

eysham
20-11-13, 11:28
מה הצריכה הממוצעת האמיתית של כזה פורסטר שעושה אותו כלכך כדאי?
לא בטוח שזה יותר טוב מדיזלים למיניהם...

YoavR
20-11-13, 12:02
אוטו-דן חיפה. הגבהה ע"י ספייסרים בסביבות ה 35-40ממ. 2800 ש"ח כולל מע"מ. כולל התקנה וכיוון פרונט אח"כ.
ממה שהבנתי בפורום אחר, הם עושים יחסית הרבה הגבהות כנ"ל. מה גילית בעניין הספייסרים? יש מצב לקנות ממך בעתיד הנראה לעין?

יעקב,

הספייסרים שאני מתכנן לרכב מיועדים לדגם SG (שלך דגם SH), אני לא יודע להגיד לך אם תושבות המקפרסון זההות.
הספייסרים נראים כך:

קדמי
82151
אחורי
82152

אני מייעד אותם להגבהה של 3 ס"מ. לא יותר.
קח בחשבון שאם תגביה ב 4 ס"מ ויותר תצטרך לתת את הדעת למכלולים נוספים כמו מוטות מייצבים וצריות.
אשמח אם תוכל לברר אם ההצעה שקיבלת היא עבור משהו דומה.
אם כן, אני צריך לבדוק אם משתלם לי בכלל להיתעסק עם ייצור.

לפני שאני בכלל שוקל למכור כאלה אני קודם צריך לבנות ולהתקין ברכב שלי ולראות שהכל תקין. יעני - אבטיפוס.
מתי זה יקרה? בוא נגיד שזה לא בראש סדר העדיפויות שלי כרגע...

יואב

yaacov
20-11-13, 12:54
יעקב,

הספייסרים שאני מתכנן לרכב מיועדים לדגם SG (שלך דגם SH), אני לא יודע להגיד לך אם תושבות המקפרסון זההות.
הספייסרים נראים כך:

קדמי
82151
אחורי
82152

אני מייעד אותם להגבהה של 3 ס"מ. לא יותר.
קח בחשבון שאם תגביה ב 4 ס"מ ויותר תצטרך לתת את הדעת למכלולים נוספים כמו מוטות מייצבים וצריות.
אשמח אם תוכל לברר אם ההצעה שקיבלת היא עבור משהו דומה.
אם כן, אני צריך לבדוק אם משתלם לי בכלל להיתעסק עם ייצור.

לפני שאני בכלל שוקל למכור כאלה אני קודם צריך לבנות ולהתקין ברכב שלי ולראות שהכל תקין. יעני - אבטיפוס.
מתי זה יקרה? בוא נגיד שזה לא בראש סדר העדיפויות שלי כרגע...

יואב

מדובר במשהו דומה אבל לא ראיתי בעיניים, רק בתמונות באינטרנט. נדמה לי שהם היו "מלאים" (בלי המבנה של שתי דסקיות וגליל שאצלך) מאלומיניום. היו בעבר ל SG כאלה שעברו אישור טכניון והותקנו גם ע"י החברה. ההצעה באוטו דן עדכנית. אתה יכול להתקשר אליהם.
יש גם יצרנים מעטים בחו"ל, למשל subtle solutions מייצרים כאלה של 25ממ.

הפורסטר שלי עם פילטר אוויר חדש עושה מחוץ לעיר כ 12-11 ק"מ לליטר. זה בלי מזגן, עם מזגן - יותר בכיוון 10.5.

YoavR
20-11-13, 13:00
מדובר במשהו דומה אבל לא ראיתי בעיניים, רק בתמונות באינטרנט. נדמה לי שהם היו "מלאים" (בלי המבנה של שתי דסקיות וגליל שאצלך) מאלומיניום. היו בעבר ל SG כאלה שעברו אישור טכניון והותקנו גם ע"י החברה. ההצעה באוטו דן עדכנית. אתה יכול להתקשר אליהם.
יש גם יצרנים מעטים בחו"ל, למשל subtle solutions מייצרים כאלה של 25ממ.

את המוצר של subtle אני מכיר. זה היה התכנון המקורי אבל היה יקר מאוד לייצור.
טוב לדעת על אוטו דן.

יואב

yaronp
29-11-13, 09:21
הפורסטר שלי עם פילטר אוויר חדש עושה מחוץ לעיר כ 12-11 ק"מ לליטר. זה בלי מזגן, עם מזגן - יותר בכיוון 10.5.

אתה נוסע רק בירידות?

אני עם פורסטר ידנית לא מצליח להגיע לתוצאות הללו.

-->