PDA

צפייה בגרסה מלאה : מכתב פתוח לחברי הפורום-יבואנים ו"חזירות"

yes1952
23-11-13, 08:17
לאחרונה כמעט בכל שרשור שמדובר בו על קנית פריט זה או אחר ,מגיב גולש כזה או אחר על פערי המחירים ביננו לבין העולם
וזה די נמאס ולמה?
כאשר מביא חבר עובדות לדבי מחיר של מוצר(במיוחד חלקי חילוף)והפערים שם מוגזמים אין ספק שזה מוצדק להביא זאת לפני הפורום כולל את כל הנתונים לייבא לבד,
כאשר מדובר על קניית פריט אחד או שניים רגילים-דהיינו-מעבד מזון ,רמקולים,נעליים,לדרמן,זיפו,פנסים=כל דבר-יש תמיד אפשרות לפערי מחירים ויש לכך הסברים פשוטים
יש לי בן דוד באנגליה שקונה סטוקים בארה"ב ומוכר אותם דרך הרשת-המחירים שלו במוןצרים רבים הינם כרבע מחיר ממחיר מדף באירופה,
לכן אצלו הקניה עדיפה-זה קורה גם באיביי-ובמקרים כאלה אני הראשון לקרוא בקול-קנו
כאשר יש יבוא מוסדר של פריט לארץ-לדוגמא נעליים של חברת המגף הטרמי הנוזלי וכאן לאחר כל המיסים וההטלים עולה 100 ש"ח לעומת 40 ש"ח בארץ המקור לדוגמא טנזניה עילית,הרי שאתם מוזמנים לנסוע לטנזניה עילית(אפשר להגיע לשם רק בשחיה)ולקנות שם
באם לא חשקה נפשכם להגיע למקור אז פשוט או שתקנו פה או שתסתמו את המקלדת,
תלונות הן חשובות במיוחד ובעיקר כשהן מגובות בקבלות ומסמכים,
אך הקלות הבלתי נסבלת של כמה להשמיץ יבואן זה או אחר ולצרוח שבחו"ל זה יותר זול?!
זה נכון בחו"ל הכל יותר זול
מוצרים בארץ שעולים כך וכך,בירדן עולים חצי ובלבנון רבע,סעו תיקנו בלבנון,
בארץ קונים לפי איכות המוצר,שרות לאחר קניה ומחיר שדרך כלל משתנה בין החנויות(לא תמיד)
לא חוכמה לקנות באיביי להגיד כמה זה עולה ולא לציין דמי משלוח,
לא חוכמה לקנות מגף בטוסון ארה"ב ב 150 דולר(יש לי הביאו לי)ולבכות שבארץ הוא עולה 900 ש"ח-ובטח שאין לי אחריות בארץ(לא צריך החזיקו מעמד 8 שנים)
אז בבקשה מכם קהל נכבד-זה מאוד חשוב לכתוב על הפרשי מחירים ומאוד חשוב לתת מובאות היכן לקנות זול יותר כי אנו כולם עובדים קשה בשביל הכסף
אך זה מחליא שזורקים כאן "עובדות"והשמצות בלי חשבון עם קורטוב של עליהום
אני עוקב תמיד אחר תוכניות התחקירים ומתפלא איך אנשים מובלים באף ונעקצים-לא העוקץ אשם ,הנעקץ אשם,אין דרכים קלות להרוויח-וגם לחסוך זו לא משימה קלה-אך זה לפעם אחרת
תודה על הסבלנות שהשקעתם בקריאה

hadtomer
23-11-13, 09:16
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%95%D7%96%D7%90%D7%A7_%D7%94%D7 %A0%D7%92%D7%96%D7%9C

OFF-RoaD
23-11-13, 09:23
מה שאפשר, אני רוכש דרך הרשת. כבר נתקלתי במספר מקרים בהם נאלצתי לממש אחריות ולטפל או להחליף מוצר. מעולם ךא הייץה לי בעיה.
בחלק מהמקרים, פניה לחברה העולמית הובילה לפתרון מהיר של העניין בדמות שליחת מוצר חדש או חלק חילוף.
בחלק מהמקרים הם מגיבים למייל ב"פנה לנותן השרוץ המקומי". מעולם לא נאמר לי שאין שירות למוצר שנקנה בחו"ל, וטיפלו בי יפה מאוד.
מדובר על ציוד טיולים בעיקר, אך גם מכשירי אלקטרוניקה ואביזריהם. לא מבין אץ הטיעון הקבוע של "משלמים יותר על האחריות".

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

hadtomer
23-11-13, 09:40
אני דווקא רכשתי לפני חודשיים זוג ניו בלאנס שעולות בארץ 600 שקל באיביי והן עלו לי 250 - אבל אז נוכחתי שכמו שיוסי כתב, המשלוח הוא..לא, רגע, המשלוח היה חינם. אבל הן היו ללא אחריות. קניתי גם לד באר שעולה 1600 שקל ב400 שקל, אבל אז המשלוח היה יקר, הוא התקלקל. לא, רגע, בעצם משלוח חינם ועובד יופי. אבל קניתי מכשיר קשר ברבע מחיר ובסוף הוא הלך. לא, רגע, עובד פגז. ויותר מזה-פעם אחת באמת הלך לי מוצר - גלאי וולנטיין 1 (שעלה כמובן חצי מהמחיר המטומבל של ישראל). וולנטיין קיבלה אותו בדואר, תיקנה ושלחה בחזרה. חשוב להדגיש שגם מי שמוכר באינטרנט יודע היטב שיש לתת אחריות. הם מכבדים את הנושא הזה הרבה יותר מישראלים חפיפינקים.

וברצינות - מי שלא קונה באינטרנט-שירים את ידו-אני מת לפגוש את הפראייר הזה.

רבותי: אנחנו לא חיים בשנות ה80. האינטרנט הוא כלי צרכני מדהים. אחד מיתרונותיו הגדולים ביותר הוא היכולת לרכוש מה שאתה רק רוצה וגם לסנן את העדפות הקנייה. אין אחריות? אז קונים עם אחריות. מוסיפים כמה דולרים. משלוח יקר? קונים ממוכר ששולח חינם. בכל הקשור בצרכנות- העולם הוא באמת כפר גלובאלי. זה מדהים.

בחו"ל כשמישהו אינו תחרותי, הוא עושה את כל מה שאפשר כדי להיות תחרותי. לפני שבועיים היתי בהונג קונג ונכנסתי לחנות נעליים גדולה של ניו בלאנס - חנות רשמית-יצאתי עם זוג חדש ב40 דולר. שאלתי למה כל כך זול? ענו לי תשובה כנה ומדהימה: כי יש אתר שמוכר ב40 דולר באינטרנט ואנחנו נמכור באותו מחיר. היתי המום!!!!!!!!! הם לא אמרו "זה יתפרק לך", לא אמרו "זה סטוקים מטנזניה", לא אמרו "זה יקר כי לוקחים לנו שכר דירה וחשמל" (טיעון מטופש למדי, אתם מוכרים ביוקר כי יש לכם חשבונות מנופחים? מה, ככה הקמתם עסק? הלקוח נראה לכם מפגר?) רק אמרו "אנחנו רוצים להיות הוגנים איתך". מי שמוכר בישראל צריך לדעת היטב כיצד לכמת בכסף את השירותים שהוא מעניק. יש לך ידיים טובות ואתה גם יודע להתקין את הלד באר? יש הצדקה כנראה למחיר שאתה לוקח. יש לך חוסר הבנה מחפיר ומביך בכל הנוגע לתחום האינטרנטי והמקסימום שאתה עושה זה לומר "שם זה חרא ואצלי זה יקר יותר כי..אה..משלוח!!! זה יתפרק!!" אז כנראה שהגיע הזמן לצאת משנות השמונים ולהצטרף לעולם.

shmil
23-11-13, 11:00
מכולם, לקרוא ליוסי "קוזאק נגזל" או להציג אותו כחזיר, זו בעיני נבזות.
מהכרות עם האיש, הוא בדיוק להיפך מזה.
ומה שאולי הוא לא היטיב להדגיש, זה שכשאנחנו מזמינים באינטרנט אין עלינו מיסוי, בגלל מדיניות ה"75$" ו/או בגלל מדיניות ה"צאגישופס" (סליחה על השימוש בשמך, יקירי).
כשבעל חנות או יבואן מייבאים, אין להם הקלות והם משלמים מחיר מלא.
חשמל, שכירות, שירות וכד הם מרכיב, אך אינם העיקר.

ושוב אומר: אני נוטה שלא ליטול חלק בויכחוים הללו, אך יש כמה "סוחרים" או בעלי חנויות מבין חברי הפורום, שהגינותם, לפחות בעיני, לא מוטלת בספק.

הוצאתי. אחזור למחשכי המצולות.

חנן-ג'יפולוג
23-11-13, 11:53
+1 לשמיל.
גם אני קונה באינטרנט, אבל מכאן ועד ללכלך על יבואנים שצריכים לשלם מסים ועלויות אחרות, כשאנחנו הקונים לא נדרשים לזה, הדרך ארוכה ומיותרת.
קנו, שתפו. אל תלכלכו.

IlanHadar
23-11-13, 12:35
יוסי,

כבר דנו בעניין, באריכות ובהנאה בשרשורים אחרים, הדעות שלך תענוג לקרוא אותן.

אני חושב שכבר הגענו לכמה מסקנות בשרשורים אחרים:
1. עסק שמייבא מחו"ל לישראל ומוכר בדרך מסורתית דרך חנות, יהיה לו מאוד קשה להתחרות בעתיד באינטרנט, הסיבות שכבר הסכמנו עליהן ולא אכנס לפירוט: עלות המקרקעין בארץ שגורמת לעסק לשלם שכירות גבוהה ביותר, עלות מיסים - הכנסה, מע"מ, מקומיים (ארנונה) ועוד, תקנות יבוא שנותנות לנמלים, משלחים אפשרות לגזור קופון על חשבון הצרכן ועוד ועוד.
2. כבר היום יש לנו עסקים ווירטואלים בישראל שנותנים לצרכן אפשרות להזמין ברשת ללא לגשת לחנות, רכישה בעסקים אלה זולה יותר (לדוגמא Style River)
3. מגמת הרכישה ברשת תלך ותגדל ככל שהצרכן ילמד להשתמש בכלים הקיימים, למשל איך למצוא מק"ט של חלקי חילוף.

הסכמנו על עוד דברים אבל לא אחזור על הכל.

לגבי ללכלך - כאשר הצרכן מרגיש שדופקים אותו בחזירות, כמו שאנחנו יודעים שקיים בהרבה תחומים אצלנו, או שמשלחים מנצלים את התקנות כדי לגזור קופון שלא מגיע להם מהלקוח בגלל ניצול ציני של תקנות (חברות השילוח והפרשנות שלהם ליבוא חלקי חילוף), בוודאי שיש לצרכן כל לגיטימציה להוציא קיטור, נכון גם להוציא קיטור צריך לדעת איך כדי שיקשיבו לך.

שמראה לרודאו עולה ב- UMI מחיר דמיוני שאין שום דרך להצדיק אותו, אז מגיע ל UMI פרסום שלילי.
שחלק במכשירי תנועה עולה פי 4-5 מחלק זהה ברשת אז מגיע למכשירי תנועה פרסום שלילי.
שקרסו לוקחים במוסך שלהם מחיר פי 2-3 על מנוע ווישרים שאתה מביא מגרמניה כולל מיסים, הובלה ומע"מ אז מגיע להם פרסום שלילי.
שחברות השילוח גוזרות קופון על גבינו ללא הצדקה, שאנחנו משלמים על חלב פי שתיים מסופר באירופה, עוד ועוד ועוד.

אז יש כאלה שהסגנון שלהם בוטה, אפשר לקרוא לזה לכלוך, המילה חזירות היא לא לכלוך? ככל שהצעקה שלנו תהיה חזקה יותר יהיה מקום לשינוי, מחירי הדיור לא ירדו, הממשלה לא תפתח יבוא חופשי כדי לשבור מנופולים, בנמלים תמשיך שחיתות, יבואנים ימשיכו להיות גזלנים היכן שיתאפשר להם, בסוף זה יתפוצץ, יקח עוד שנתיים, חמש או עשר, להמשיך כמו שעכשיו יהיה בלתי אפשרי.

בצד השני וכבר כתבתי, שאתה נכנס לאופיס דיפו לקנות מטען של HAMA והוא עולה פי 2 ממחירו של אותו מוצר ברשת אז העובדים שם ימצאו את עצמם בלי עבודה, הם לא יוכלו לעשות דבר - השכירות, המיסים וכו' וכו' שהחנות משלמת מתגלגלת אלינו, איך הם יתחרו ברשת? נראה לי שאופיס זו סנונית ראשונה והרבה עסקים יבואו אחרי זה.

טלסקופ
23-11-13, 12:54
אבל מכאן ועד ללכלך על יבואנים שצריכים לשלם מסים ועלויות אחרות, כשאנחנו הקונים לא נדרשים לזה, הדרך ארוכה ומיותרת.
קנו, שתפו. אל תלכלכו.

כאחד מאלו שאליו הופנו דבריו של יוסי, אני חייב לענות: "הפוך גוטה, הפוך":
אני בטוח שיוסי בחור טוב. ושיש לו יופי של סופה. ובטוח שהוא לא קוזאק. ואני בטוח שאף אחד כאן לא דיבר עליו ספציפית. הוא באמת אדם שמנסה להתפרנס בכבוד. אבל לקחת את המדגם הלא-מייצג הזה ולהשליך ממנו על כלל היבואנים (בעיקר הגדולים) זו טעות.

היבואנים ומרבית החנויות בארץ, הם שודדים ברשיון. ככל שהעסק גדול יותר, נתח השוק גדול יותר, ויכולת השוד גדלה.
זה מתחיל בבנקים, נמשך עם הסופרים ורשתות השיווק (פערי מחירים בין הספק (חקלאי למשל) לצרכן (אנחנו) של מאות ואפילו אלפי אחוזים), נמשך בבנקים (לא צריך להרחיב), נמשך ונמשך ומתמקד לתוך התחביב שלנו: יבואני הרכבים (לאחרונה יצא לי לבדוק את רווחי אחד היבואנים הגדולים במסגרת עבודתי, מדובר ברווח של כ- %70 לרכב הספציפי שנבדק), המוסכים ויבואני החלפים (נסו לברר כמה עולה מראת צד מקורית, למשל, לג'יפ שלכם, או חלק פח, שלא לדבר על חלקים "קריטים" לעומת מחירם בחו"ל), השוד של פער המחירים בין המוסכים המורשים למוסכים ה"רגילים" (עם רשיונות כמובן), ועוד ועוד ועוד.

אז..... שלא יעבדו עליכם. קנו בחו"ל כל מה שאפשר.

לדעתי, דרך אגב, לאחרונה הסוחרים הגדולים הצליחו להפוך את התירוץ "השוק קטן ולכן המחירים גבוהים" ולהפיל אותו על הצרכן, שסובל מכך שהשוק קטן, הריכוזיות גבוהה, התחרות נמוכה ויכולת השוד עצומה. הדרך היחידה לאזן את המצב היא ע"י הרחבת ההיצע וזאת על ידי קניה ממציעים (ספקים) בחו"ל.

sos4u
23-11-13, 14:52
(לאחרונה יצא לי לבדוק את רווחי אחד היבואנים הגדולים במסגרת עבודתי, מדובר ברווח של כ- %70 לרכב הספציפי שנבדק), .

הססמאות, יפות מאד. אשמח אם תסביר איך הגעת למסקנה הזו ? בלי להזכיר שמות ודגמים או פרטים מזהים, כמובן.

yes1952
23-11-13, 15:00
אז נתחיל בתגובות מצד פותח השרשור
שמיל תודה
תומר-קרא בעיון את הפתיח-אינני נגד קניות ברשת-נהפוך הוא-אני בכבודי ובעצמי מפנה לקוחות לרשת כאשר מוצר שמתומחר אצלי "גבוה"מאשר בחו"ל-לדוגמא?לדרמן Wave
שאין הצדקה לקנות בארץ למי שיכול לקנות בחו"ל-היבואן כבר קיבל מספר פניות חריפות מכמה בעלי חנויות ואני ביניהם-אנחנו ממש אבל ממש לא מטומטמים וידעים איזה קופון גוזר היבואן ואני אשמח ליום שבו יהיה שיווק הגון לחנויות-
בעל חנות או רשת ומוכרת יקר מאוד ואיננה בלעדית-זכותו של הצרכן להצביע ברגליים,
אבל מכאן ועד להשמיץ?לכלול את כל או רוב היבואנים כחזירים?חוצפה
יש למי שהוא בעיה נגד יבואן חלפים?שייבא לבד או מיבוא משני או שתתארגן קבוצת רכישה ותייבא לעצמה ולא תקנה אצל היבואן הגוזל(ויש כאלה )גפ על זה כתבתי
מה שאני ביקשתי ומבקש
תתקפו כמה שצריך וצריך,צריך להלחם בשחיתות של יבוא או בבלעדיות חזירית כן חזירית-אך תגבו זאת במובאות ובדוטגמאות ולא באוויר ,
ויובי-אין קשר אם אני נחמד או לאה טאו שיש לי סופה או לא
יש לי את האני מאמין שלי בצרכנות ובוודאי נבונה ואף על פי כן אני מתפרנס יפה מאוד מפני שאני דואג לקנות מיבואנים שלא שוחטים את הצרכן הסופי-
וקהל הקונים שלי יודע זאת אחרת לא היתה לי הצדקה להחזיק חנות,
ותאמין לי שבודקים אותי כל יום ושעה שעה הרי אינני חנות המתנות היחידה בפ"ת ו/או באיזור המרכז ואני גם לא הכי זול או הכי יקר,אני בעל מקצוע שיודע לא לגזול מלקחותיו מחד ולא פילנטרופ שנותן מתנות,
איך עושים זאת?כשתגדל תלמד או שתבוא ואני אלמד אותך.
לצעוק חמש על הבנקים?לך לבנק ירושלים או לבנק הקואופרטיבי החדש שנפתח ואינני יודע את שמו
לצעוק ולהתלונן על יוקר מוצרים?תייבא לבד או תקנה בחו"ל ובשמחה נקבל כאן כולנו הארות ואם צריך גם הארות
אבל עם קבלות רבותי ועובדות
אחרת אתם א מסכנים את עצמכם או בהסתה(כשאין עובדות)או בהוצאת לשון הרע כאשר מציינים שם ולא מביאים מובאות מוצקות
ובנוסף אתם מוציאים שם רע(כוונתי בכללית ולא ספציפית למי מבין החברים)לכלל הפורום,
אנו כולנו אנשים המאוחדים סביב נושא שאינו מהזולים בכלל ובודאי שאם נוכל להפנות חלק מכספנו לתחביבנו מכך שהצלחנו לחסוך הרי שזה משובח
זו היתה כוונתי למי שלא הבין ואני אהיה הראשון לתקוף שוב כאשר מי מחברינו כאן חעלה שוב את נושא ההבדלים ללא מובאות מוצדקות וקבילות
זה הכל מאוד פשוט-וזה כולל גם את המשפט-המוסכניק ההוא דפק אותי אבל לא נעים לי-
ומאחר ואני נאה דורש ונאה מקיים כאשר בעל מוסך קרע לי את הצורה ולא ביושר-פירסמתי זאת כולל שמו פה בפורום-כן יש לי קבלות וחליפת מכתבים,
אני מקווה שהבהרתי אתץ עצמי ואתם הבנתם
וליובי עוד מילה-שודד זה אחד שמאלץ אותך תחת איום לתת לו את רכושך בניגוד לרצונך
האם שדדו אותך מרצונך אי פעם?
כאשר ראיתי את מחירי היבואנים בנושא של תיקי נשים וגברים ודרישותי לא נענו-החלתי לייבא בכמויות קטנות לבד-אני נלחם לא מברבר
20 שקלים ל 250 גרם חומוס מוכן טרי?אני מכין לבד מאוד פשוט
קוקה קולה?נכנע לתכתיבי היצרן מפני שיותר טעים לי קולה של קוקה ולא של יצרן אחר-אבל אף אחד לא מחייב אותי לקנות יקר יותר אני מחליט ועל כך אני לא יכול לילל שבארצות הברית קולה עולה רבע
קפיש?

טלסקופ
23-11-13, 15:04
האתר הזה מתדרדר. נהיה פה פשוט גועל נפש.

סוס היקר - במסגרת עבודתי, הגיעה לידי חשבונית של יבואן רכב, אשר הופקה ללקוח של משרדי - גוף גדול מאוד. במקביל הועבר אלי העתק רשימון היבוא ממשרד ממשלתי (מזמין הבדיקה). מכאן קל מאוד לחשב את רווחיו של היבואן.
אני לא רוצה לפרט מעבר לכך אבל תאמין לי שהבדיקה (תוצאותיה הועברו לחשב של אותו משרד ממשלתי) נעשתה תחת זכוכית מגדלת.
הבדיקה, כאמור, נעשתה על דגם ספציפי (לא מאוד נפוץ, למרות שהיבואן הוא מהגדולים בארץ).

יוסי היקר - אני עורך את ההודעה לאור תשובתך. רק בדוגמה שלך נתת דוגמאות לשניים שלושה חזירים (קוקה קולה, מוסכים, בנקים, חומוס). במעלה השרשור תמצא עוד כמה דוגמאות. גם בתגובה שלי ובתגובותי האחרות בשרשירים אחרים.

יש פה בעיה רצינית. ציבור הקונים מאבד את האמון בסוחרים, מרגיש כל הזמן שעובדים עליו ומחפש פתרונות אלטרנטיבים. ברור לי שסוחרים הוגנים, כמוך למשל, נפגעים מזה. אך זו עדין בעיה. הדרך להתמודד איתה היא לשבור את השוק, לייבא מחו"ל, להוריד מחיר ולחזור לקנות בארץ במחיר שפוי. מכאן קריאתי לנסות ולקנות כל מה שאפשר בחו"ל.

לגבי המונח "שוד" - את הג'יפ שלי אני לא אשלח במעבורת לאירופה על מנת לתקנו. המחיר בארץ גבוה בגלל שUMI יודעים את זה ומנצלים את המצב על מנת לגבות מחיר מופקע. לדעתי זו מקבילה מסחרית לשוד (או גזל אם תתעקש). אין פה לשון הרע, כי זו אמת.

shmulikbg
23-11-13, 15:12
[QUOTE=טלסקופ;547134]האתר הזה מתדרדר. נהיה פה פשוט גועל נפש.

וזאת למה....?

yes1952
23-11-13, 15:17
יובי
אתה אולי לא יודע אך אני ואחרים מאוד מעריכים אותך
דווקא נקודה זו שהאלת היא סיבה להתארגנות שלנו לתת כתף ולסייע
הים בתי המשפט מאוד מחמירים עם מונופולים הידעת?

ולהיפך האתר לא מתדרדר
עם נושאים כאלה שאנו דנים בהם בצורה הוגנת(אפילו שלפעמים עוקצת) אני מאחל זאת לכל פורום וכל אתר
הרי זה ברור שחילה בעת צרה הרי אני אעשה כמיטב יכולתי לסייע לחבר מכאן וגם אתה
אני זז להכין פינוקים לבת שלי

sos4u
23-11-13, 19:03
האתר הזה מתדרדר. נהיה פה פשוט גועל נפש.

סוס היקר - במסגרת עבודתי, הגיעה לידי חשבונית של יבואן רכב, אשר הופקה ללקוח של משרדי - גוף גדול מאוד. במקביל הועבר אלי העתק רשימון היבוא ממשרד ממשלתי (מזמין הבדיקה). מכאן קל מאוד לחשב את רווחיו של היבואן.
אני לא רוצה לפרט מעבר לכך אבל תאמין לי שהבדיקה (תוצאותיה הועברו לחשב של אותו משרד ממשלתי) נעשתה תחת זכוכית מגדלת.
הבדיקה, כאמור, נעשתה על דגם ספציפי (לא מאוד נפוץ, למרות שהיבואן הוא מהגדולים בארץ).

הכינוי שלי הוא אס או אס עבורך, [ SOS4U = אס. או. אס. פור. יו. ] ... אבל לא נרד לקטנות.
"שיטת" הבדיקה שלך תמוהה בעיניי. האם חישבת תקורות של היבואן? הוצאות קבועות? תקינה? הכשרת עובדים? פרסום? מיסים? תביעות,? ועוד מאות סעיפים שמרכיבים את ההפרש, או ש 70% שאתה מדבר עליהם הם ההפרש בין מחיר הקניה למכירה ?

במקרה, נחשפתי לאחרונה לעניין, ואני יכול לומר לך שכמות ההוצאות המתווספות לעלות הרכב, המקורית בחו"ל, אסטרונומית. - יחד עם זאת היבואנים, שרווחיהם נשחקו, עדיין לא גוועים ברעב.

אז מבלי לפגוע באיש, ובוודאי שלא ביוסי שפתח את השרשור, אני חושב שזו מהותה של השיטה הקפיטליסטית. בעלי עסקים שלא יהיו רווחיים, ביחס לייבוא אישי באינטרנט, יכחדו מן העולם. אחרים יצמצמו את עסקיהם למה שרווחי, ואי אפשר לקנות בחו"ל,

ואגב, אפשר להתבונן על התנהלותן של היבואניות, [ החזירים - בלשונך ] ולראות שאינם עיוורים לגמרי, וברגע שראו למשל שהייבוא האישי של רכבי גרנד צ'ירוקי עולה ועולה, הביאו דגם זול, בכ 100 אש"ח...[ וכן, אני יודע שאינו מאובזר ב 4X4 ... ]
אם זו לא התאמה למצב שוק, אני לא יודע מה כן.

ואם נראה למישהו שמשהו יקר לו מדי, שלא יקנה. הגיע הזמן להיות צרכנים חכמים, ולא בכיינים. משהו עולה פה יקר מדי ? תזמין בחו"ל. או אל תקנה.
אף אחד לא מכריח אותך לקנות.

ובכוונה השארתי את השורה הראשונה של דבריך, ואני חייב לומר שאני ממש לא מסכים להם. ולא מצאתי סיבה להתבטא כך, כלפי הבמה שנתנה אפילו לך אפשרות להביע את דעתך, גם אם לא כולנו מסכימים לכל דבריך. ובטוח שלא יסכימו לכל דבריי.

hadtomer
23-11-13, 20:10
חשוב לי לציין שני דברים: ראשית לא פגעתי ולא הכפשתי. אנחנו לא בצהוב. אלא אם אתם מוסלמים או יהודים אדוקים, אני לא מוצא את הפגם הגדול במילה "חזיר". ושנית, כמו שאומרים "צא וראה" - לאחרונה מצאתי את עצמי בדין ודברים מול חנות גדולה לאביזרים שטח, שמחזיקה באתר אינטרנט גדול מאוד, מקיימת מדי תקופה מכירות מיוחדות ובעליה הוא אחלה גבר שבעולם. הבעתי עיניין בשני מוצרים בשתי הזדמנויות נפרדות: גלאי רדאר וולנטיין ותושבת RAM לאופניים. כשתהיתי באוזני הבחור מדוע גלאי הרדאר כל כך זול קיבלתי הסבר שהפיל אותי על הישבן: "כי זה מוצר שהולך הרבה באיביי ואני צריך למכור אותו במחיר תחרותי ביחס לאיביי". את התושבת של RAM הבחור מכר לי במחיר הוגן וכשנשאל את אותה שאלה נתן את אותה תשובה: "אנחנו עסק מבוסס אינטרנט. אם אני לא תחרותי אין לי זכות קיום". כך פועל עסק שמודע למסחר אינטרנטי, לכללי ההתנהגות בעולם הזה, לעבודה מול ספקים וצרכנים בעידן בו בלחיצת כפתור ניתן לרכוש קורבט אספנות.

אם תרצו ממש לדייק בטרמינולוגיה- התואר שניתן ליבואנים לא צריך להיות "חזירים", אלא "לא יודעים לנהל את עסקיהם בחוכמה ולכן סובלים ממתח רווחים בעייתי". כל העשור האחרון מאופיין הרי במגמה של מעבר לריטייל באינטרנט. מי שלא יודע לנהל את עסקיו בהתאם לא ישרוד. היום היתי אצל ההורים שלי - אבא שלי - בן שישים ושבע - קנה סמסונג גלקסי וישב המום מזה שהוא יכול לעשות שיחה בוואטסאפ בלי לשלם על אס אמ אס. הוא עושה קניות באינטרנט כבר חצי שנה ומתמוגג מכל רגע.
אישית, אם מישהו היה אומר עלי "לא מנהל את עסקיו בחוכמה" היתי נעלב יותר מאם היו אומרים עלי שאני חזיר. חזיר הוא חמדן. לא מנהל את עסקיו בחוכמה הוא פשוט לא חכם.

amit1
23-11-13, 20:28
חשוב לי לציין שני דברים: ראשית לא פגעתי ולא הכפשתי. אנחנו לא בצהוב. אלא אם אתם מוסלמים או יהודים אדוקים, אני לא מוצא את הפגם הגדול במילה "חזיר". ושנית, כמו שאומרים "צא וראה" - לאחרונה מצאתי את עצמי בדין ודברים מול חנות גדולה לאביזרים שטח, שמחזיקה באתר אינטרנט גדול מאוד, מקיימת מדי תקופה מכירות מיוחדות ובעליה הוא אחלה גבר שבעולם. הבעתי עיניין בשני מוצרים בשתי הזדמנויות נפרדות: גלאי רדאר וולנטיין ותושבת RAM לאופניים. כשתהיתי באוזני הבחור מדוע גלאי הרדאר כל כך זול קיבלתי הסבר שהפיל אותי על הישבן: "כי זה מוצר שהולך הרבה באיביי ואני צריך למכור אותו במחיר תחרותי ביחס לאיביי". את התושבת של RAM הבחור מכר לי במחיר הוגן וכשנשאל את אותה שאלה נתן את אותה תשובה: "אנחנו עסק מבוסס אינטרנט. אם אני לא תחרותי אין לי זכות קיום". כך פועל עסק שמודע למסחר אינטרנטי, לכללי ההתנהגות בעולם הזה, לעבודה מול ספקים וצרכנים בעידן בו בלחיצת כפתור ניתן לרכוש קורבט אספנות.

אם תרצו ממש לדייק בטרמינולוגיה- התואר שניתן ליבואנים לא צריך להיות "חזירים", אלא "לא יודעים לנהל את עסקיהם בחוכמה ולכן סובלים ממתח רווחים בעייתי". כל העשור האחרון מאופיין הרי במגמה של מעבר לריטייל באינטרנט. מי שלא יודע לנהל את עסקיו בהתאם לא ישרוד. היום היתי אצל ההורים שלי - אבא שלי - בן שישים ושבע - קנה סמסונג גלקסי וישב המום מזה שהוא יכול לעשות שיחה בוואטסאפ בלי לשלם על אס אמ אס. הוא עושה קניות באינטרנט כבר חצי שנה ומתמוגג מכל רגע.
אישית, אם מישהו היה אומר עלי "לא מנהל את עסקיו בחוכמה" היתי נעלב יותר מאם היו אומרים עלי שאני חזיר. חזיר הוא חמדן. לא מנהל את עסקיו בחוכמה הוא פשוט לא חכם.

אם המשק הישראלי יפתח לתחרות חופשית ללא חסמי הגנה רוב העסקים כאן ייעלמו כולל בנקים, חברות ביטוח, חנויות לממכר מזון דלק עוד....ושום חוכמה כזאת או אחרת לא תעזור להם. אם היה ניתן לפתוח לתחרות חופשית את המגזר הממשלתי קרי את הרשויות המקומיות והעיריות, את משרדי הממשלה, נמלים, רכבות ....שאותם באמת ניתן לייעל ובמקביל להוריד את תעריפי הארנונה, החשמל, המיים ...לצמצם בירוקרטיות שונות ומשונות אז אולי היה הסקטור הפרטי מסוגל לייצר מחירים תחרותיים יותר.. במצב הקיים הורדת מחירים משמעותית בעייתית ביותר.
נ.ב
אל תשמיץ את הצהוב....

IlanHadar
23-11-13, 20:54
אם המשק הישראלי יפתח לתחרות חופשית ללא חסמי הגנה רוב העסקים כאן ייעלמו כולל בנקים, חברות ביטוח, חנויות לממכר מזון דלק עוד....ושום חוכמה כזאת או אחרת לא תעזור להם.

עמית - ממש לא מסכים איתך, הגופים שנהנים מהחסמים עושים רווחים הרבה מעבר לסביר, מספיק לקרוא בדוחות הכספיים של הבנקים ויצרניות המזון ועוד כדי לראות את זה. ראינו מה קרה בסלולר, הרוויחו בחזירות, היום מרוויחים מה שמגיע בשוק תחרותי קשה.

shachar
23-11-13, 21:16
אילן ועמית
בגלל זה יש בארץ יותר מחמישה בנקים זרים עם רשיון.
רק אחד העיז לפנטז על סניפים סיטונאים - סיטי חפשו אותם-אין
לאחד יש בערך חצי סניף –hsbc
לברקליס הייתה נציגות קמעונאית דרך מרכנתיל לפני יותר מ 20 שנה.
בתחום הבנקאות הקמעונאית לזרים אין כאן מספיק רווח - אפילו לא נציגות אינטרנט.

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk

yes1952
23-11-13, 23:49
יש כאן קצת עירוב לא מדויק
יש לעשות הפרדה בין קונצרנים מונופוליים וקרטלים לבין בעלי העסקים הקטנים והבינוניים
חשבו שלמכולות השכונתיות לא יהיה עתיד כאן ובעולם-אז חשבו
כוחות השוק חזקים יותר
חשבו שוולמרט או פה בארץ אייס קנה ובנה אופיש דיפו ועוד רשתות עמק יחסלו את החנויות הקטנות-אז לא לא הצליחו
נכון מספרם קצת הצטמצם אך עדיין כאשר הענקים נופלים רבים נופלים איתם-כל עוד יש תחרות זה נפלא ,ואכן אין כל סיבה לשלם אצלי על מוצר איקס מפני שהוא משמעותית זול יותר ברשת כזו או אחרת-אולם זה לא אמור להיות כך מפני שהתחשיב אצלי שונה ואני לא צריך לממן כה הרבה-
כך שאני לא מודאג גם לא מהאינטרנט-אני להיפך מרוויח מכך מפני שלאט לאט היבואנים לפחות בענף שלי התחילו להפנים שמי שצריך לחתוך ברווח זה הם,
אני מסתפק באותו הרווח שיש לדילר באיביי,והם מרוויחים הוגן ביותר וזה בסדר,
אנו זקוקים ללקוחות והיצרנים זקוקים למפיצים ראשיים וצריך רק למצוא את האיזון-
לעולם מקום כמו ישראל לא יכול להתחרות בגודל צרכני כמו בחו"ל,ואכן כמו שנכתב פה-את הכח היצרני בארץ הרסו והשמידו במהלך 30 השנים האחרונות,
עדיין אפשר לחיות פה ולחיות נכון אפילו שהממשלה הזו וקודמותיה ניזונה מכספי הציבור-כל ממשלה בכל העולם
השאלה עד כמה ניתן לחלוב
אך רק לדבר זה לא מספיק-
ועדיין (קו מחשבה נוסף)אני חושב שעדיף לשלם כאן לסוחר באם הפרש המחיר אינו רב בין הקניה בארץ לחו"ל
עניי עירך קודמים נאמר בסגת האימרות המוכרות לנו
ושוב גם מכאן שבוע טוב לכולם

danob
24-11-13, 12:38
והנה עוד סיבה למה אנחנו משלמים יותר על קניה בארץ...
http://www.themarker.com/smb/1.2170527

tamir128
24-11-13, 12:49
עמית - ממש לא מסכים איתך, הגופים שנהנים מהחסמים עושים רווחים הרבה מעבר לסביר, מספיק לקרוא בדוחות הכספיים של הבנקים ויצרניות המזון ועוד כדי לראות את זה. ראינו מה קרה בסלולר, הרוויחו בחזירות, היום מרוויחים מה שמגיע בשוק תחרותי קשה.

+100

צריך לזכור שהבעיה לא באותם גופים אלא במי שמאפשר להם לקחת רווחים כאלה.
יש אכיפה על מונופולים? הצחקת.
האם מיקרוסופט הוכרזה כמונופול בתחום מערכות ההפעלה? לא. יש מי שדואג שזה לא יקרה, לא כאן ולא בארה"ב. (אבל באירופה כן).
אם כל הפיצריות בעיר יתאמו מחירים, מיד תיפתח חקירה של הממונה על ההגבלים, אבל בשוק הסלולר? איש לא חקר.
את בזק בזמנו? נאדה.
את הבנקים? לא ולא.
האם מישהו בודק מה קורה בשוק המלט ובשוק הובלת המלט? מונופול? יש. מס רצחני על יבוא? יש.
בונדי מוכר מלט בארץ במחיר יקר יותר ממה שהוא מוכר ליו"ש, מהסיבה הפשוטה שביו"ש יש תחרות.
כן, הוא היה לוחם באצ"ל ויש לו קשרים שדואגים למליארדים שלו. אין לי אף מילה רעה להגיד עליו וגם לא על השאר. הם עושים את מה שהם עושים כי הם יכולים, וגם אני (ועם יד על הלב, כל אחד מאיתנו) הייתי עושה ככה בדיוק.

הבעיה היא לא בהם אלא במי שמאפשר להם להיות מונופולים וקרטלים.

הממונה על ההגבלים לא ילך נגד החזקים עד הסוף. הוא צריך לדאוג לעצמו להמשך הקריירה.
בלי שיהיה לו גב חזק הוא לא ישבור שום מונופול / קרטל חזק באמת.
לזה צריך שר עם ביצים של ריאו 6X6, כמו שהיה בשוק הסלולר.

דרור ברלי
24-11-13, 12:51
מרתיח.
שודדים ברשיון.

בגלל דברים כאלה המדינה הזו תיגמר.

mugi8675
24-11-13, 15:17
יש בדיון הזה שתי נקודות בעיתיות.
האחת היא ריווחיות, כלומר בסופו של דבר מהי הריווחיות המקובלת בענף בישראל ובחו"ל. על מנת שהרווח יהיה "חזירי" הוא צריך להיות חריג ביחס לחו"ל. אז הינה דוגמה מעולם המזון. שיעור הרווח הנקי של סופרסל ב- רבעיון האחרון של 2012 היה 2.27 (מקור: ביזפורטל). לעומתה, רשת סיינסבורי, בעלת הנתח הגדול בשוק הסופרמרקטים בבריטניה היה 2.7% (585 מליון מתוך מחזור של 21.4 מיליארד). אגב, בשתי המדינות המזון יקר משמעותית מ(שאר)אירופה (למשל גרמניה).
השניה היא הגלובליזציה. נכון, זול יותר לייצר במזרח. אבל התוצאה היא שלנו לא יהיה כסף לרכוש גם את המוצרים שפעם ייצרנו (כי יתכן שלא תהיה לנו עבודה). אגב, יש לזה גם, בהקשר של ישראל והמערב, חסרון נוסף הוא ההתעצמות של הכלכלות האלה והשפעתן גם בתחומים הפוליטיים הבינ"ל.
ליוסי שושני יש נישה שקיים בה מרחב תמרון, שנוצר בעיקר מכך שגם הוא משחק במגרש ה- 75$. היא לא קיימת בכל שוק. גם אני קונה בחו"ל מפעם לפעם ונדהם מפערי המחיר. הבן שלי, חייל בחיל רגלים, ביקש בסוף שבוע אחד לרכוש מה שהם מכנים "תוכי" מין אנקול פלסטיק שחור שהם מאבטחים איתו דברים שונים שלא יפל ומהכיס. המחיר ליחידה - 9 ש"ח. קניתי. אבל גם קניתי 100 יחידות ב- AliExpress ב- 65 שקלים שיחלק לחברה בצוות... פער של למעלה מ- 1300 אחוז!

מה שאני מנסה לומר (וברלי יאמר זאת טוב יותר) שיש סיבות לכך שהכל יקר בישראל והן אינן קשורות דווקא לתכונות כגון "חזיריות" של שרשרת ההספקה. את הפרוטות שלנו לא צריך לחפש מתחת לפנס אלא בכיס של מי שגורם לכך שמוצר יקר - ממשלת ישראל.

יצחק.

amit1
25-11-13, 23:27
לדעתי הסקטור הפרטי הוא החלק שקל לטפל בו במשוואת מחירי המוצרים והשרותים. בסופו של דבר ודי מהר, הסקטור הפרטי בארץ ובעיקר החברות הגדולות ייאלץ להתמודד בשוק תחרותי יותר ואז הוא יתייעל בעיקר ע"י פיטורים , קיצוץ בתנאי שכר ושימוש בטכנולוגיה במקום עובדים. לדעתי שורש הבעיה נעוץ בסקטור הממשלתי שחוסר היעילות והבירוקרטיה שלו גוזרים מיסוי, מחירי ארנונה חשמל ומיים ......יקרים מאוד ביחס לשכר..
לכן לדעתי נכון להתמקד בדרישה לייעול הסקטור הממשלתי, הצבא, החברות הממשלתיות..... הפחתת מיסים, ארנוננה....מה שיביא להורדת עלויות של הסקטור הפרטי ובהתאם הורדת מחירי המוצרים.
מציע לכולם להפסיק להתעלק על הסקטור הפרטי כדי ש % האבטלה לא ינסקו.

yes1952
25-11-13, 23:58
הדיון קצת לקח כיוון אחר מאשר בכותרת
אך אני אתייחס לכך
הסקטור הפרטי אשר אינו ממנוף ע"י קשרים פוליטיים הוא הסקטור הפגיע-ואינני מדבר על מייקרוסופט או המשביר וכו'
אני מדבר עלינו השכירים והעצמאיים ה"קטנים"
זה לא מדויק לומר "שלו היו לי קשרים ואפשרויות" כמו לבונדי הייתי עושה את אותו הדבר-
לא כולם עשו את אותו הדבר-
בשנות המלחמה ,השחרור סיני ששת הימים ויום כיפור,היו כאלה שהתעשרו כתוצאה מהמלחמות
וזה כך בכל העולם,10 מעט מאוד יצאו נגדם-
ואין לי לפחות בעיה במילה "חזירות"כאשר היא מפנית לגופים חזריים,
גם אין לי בעיה עם הסקטור הפרטי הפגיע לשינויי כלכלה כאילו ואחרים מפני שהוא הסקטור הזה(ואני בתוכו)נתן לכך יד,לא היתה כאן הפיכה כלכלית(כמעט אך לא די)
מעם שנלחם בעולם בייצור ויצוא הפכנו לעם צרכני ותאב צרקיכה ולהראות לשכן שלי יש יותר גדול,
לעם שגיבוריו הם אילו שהצליחו לסדר את מס הכנסה ולשלם הון עתק לזמר שיבדר אותו כמה שעות באירוע חגיגי,
דבר גורר דבר
מי שנותן יד לשפע המעושה הזה משלם את החשבון בסופו של דבר
מי שמחשב את צעדיו (כולל קניה נבונה ברשת)ישרוד
מי שהוא סוחר ולא ידי להתאים את עצמו לא ישרוד
ואלפי המפוטרים מהסקטור הפרטי?שיתארגנו ויפילו את הממשלה וינקו את הבזבוז והשחיתות,נשמע חלמאי?אולי
כנראה שרק חזרה לצנע ומיתון כבד וחוק מטבע חוץ(והכנסת משחדים ומשוחדשים לכלא)יתקן את המעוות
ולא לא המצאתי דבר-התנ"ך שכולנו גדלנו עליו מלא בסיפורים כאלה,
ספרד הפכה למעצמה של הדרים בזכות(ובטפשות)הממסד הישראלי שמכר את ידע השבחת פרי ההדר לאירופה,
פעם תפוזי יפו היו אוצר לאומי,
אני גם לא מקבל את האימרה צריך לקנות בארץ בכל מחיר
אני שואף שיקנו בארץ ורק בארץ במחיר הוגן-והדבר היחיד הטוב בגלובליזציה הינו שפערי התיווך ההכרחיים יהיו הוגנים וסבירים
אני כן מצפה שגאוות פועלי הביניין ופועלי הייצור יהיו שוב גאוות כל אם ישראלית
וכן שנתחיל לייצר את עצמנו מחדש ולא פועלים מסין או בולגריה או שכיננו ממזרח
ועד שכל זה לא יקרה אכן אנו בדרדרת מסוכנת לאבד זהותינו כמדינה ושינוי כזה יכול לבוא רק מלמטה מאיתנו,
ואם אני נלחם בדכי שלי ואתה ואת וכל אחד ילחם לשנות אז יהיה שינוי-אם לא?אז רק מי שמכין את עצמו לכאוס אולי ישרוד את הכאוס,
רק אזכיר לכם את בקשתי הראשוטנה-קחו הכ בפרופורציות ואל תכלילו את כל העוסקים במסחר בתגית ה"חזירות"

חנן-ג'יפולוג
26-11-13, 07:59
"קפוץ לי" זה לא חלק מתרבות הדיון שאנחנו רוצים לראות כאן. אין כאן חופש ביטוי שמאפשר את זה.
המשיכו בבקשה את הדיון המקורי על גודל רווחי העסקים. תגובות בנושאים אחרים יימחקו.

רפי לין
26-11-13, 09:23
ספטבר 2011 ניסיתי משהוא גם לגבי מחירי חלפי רכב ע"י יבואניהם, כאן: http://www.musach.co.il/forum/showthread.php?t=1349&highlight=%E4%E5%F2%E3%E4+%EC%E4%E2%E1%F 8%FA
תשומת לב להודעה #2 בסעיפים 1 ו 2.
הרגשתי אחר כך שדפקתי את הראש בקיר, אבל הקיר לא נפל.
בברכה - רפי לין

boaz avrahami
26-11-13, 09:55
לגבי חלקים שאינם בטיחותיים השוק פתוח ואבוי לנו שתהיה רגולציה.
לגבי חלקים בטיחותיים נגעה בזה ועדת זליכה אם אינני טועה.

אני זורק שאלה לאוויר-
למה המחירים גבוהים בשוק פתוח?
איך אף יזם חכם לא נכנס לוואקום הזה?

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

asafk
26-11-13, 10:02
כי השוק לא באמת פתוח.
יש המון מגבלות ובירוקרטיה מטורפת כדי לייבא חלפים.

מצד שני, אני יכול לומר שלמשל חלקים לפז'ו, מקוריים לחלוטין, יותר זול לקנות ברחוב המסגר מאשר באינטרנט.
זה אומר שזה אפשרי.

אסף.

yes1952
27-11-13, 08:16
למה המחירים גבוהים בשוק פתוח?
איך אף יזם חכם לא נכנס לוואקום הזה? נשאל ע"י בועז
ותגובה לאסף
ברחוב המסגר או בחנויות החלפים בדרום תל אביב ולא רק-יש הרבה חלפים מפירוק-הן פירוק חוקי והן "יבוא"חלקים מרכבים גנובים,
גם אזרח שומר חוק שמשתדל לחיות ביושר עם עצמו ועם הסביבה ,כאשר הוא צריך חלק מסוים שעולה אצל היבואן הר של זוזים ואצל יזם זריז הר יותר נמוך,כאשר הוא נתקל בחלק שעולה מחיר מציאה הוא לא יחשוב פעמיים וישלח יד לארנק ויקנה חלק שברור שהוא גנוב,
ואין להאשים אותו אלא את השיטה,
אני כאספן גרוטאות כפייתי תמיד פינטזתי שיהיה לי מגרש חלקים להכל-מרכבים ועד חלקי מכונות לייצור מפלטים של לא יודע מה,
בדקתי את הנושא וכאשר ראיתי במה זה כלול עוד לפני קניית הגרוטאות פשוט הרמתי ידיים,
אני לא די עשיר כדי לתרום למדינה הון עתק רק בשביל מיסוי ,רישוי,דמי וועדות,החלטות מוזרות וסכנה ממשית לאבד את החופש שלי,
לבועז
חוקי השוק והמסחר (היצע וביקוש)הם שקובעים את המחירים בחלקים מיובאים ומשומשים,אך עם מחפשים טוב ניתן גם לרכבי "יוקרה"למצוא חלפים במחיר שפוי,
וכאן אני מצטרף לעדר המתלוננים-לו היתה המדינה או האחראים לכך במשרדי הממשלה השונים היתה מורידה את נטל מיסי היבוא על חלקי חילוף לרכב לא היו גניבות רכב לחלפים ואנו היינו מאושרים,
אך בכל מקרה המדינה מרוויחה הון עתק בהשאירה את המצב כמו שהוא,
האמת שזה גם נוגע ליצרני חלקי החילוף לרכב שלמעשה הרווחים שלהם נובעים בעיקרם ממחיר חלקי החילוף ועל כבר נשפכו הרבה מיקלדות

asafk
27-11-13, 23:01
יוסי.
מה הקשר בין התגובה שלך למה שכתבתי?
אני מדבר על חלקים חדשים מקוריים ואתה עונה על משחטות וחלקים גנובים?

אסף.

דרור ברלי
27-11-13, 23:12
לו היתה המדינה או האחראים לכך במשרדי הממשלה השונים היתה מורידה את נטל מיסי היבוא על חלקי חילוף לרכב לא היו גניבות רכב לחלפים ואנו היינו מאושרים,
אך בכל מקרה המדינה מרוויחה הון עתק בהשאירה את המצב כמו שהוא,

זה כי למדינה יש אינטרס ברור שיגנבו כאן כמה שיותר מכוניות. בדגש על מכוניות חדשות.

tamir128
28-11-13, 13:41
+100
הבעיה היא לא בהם אלא במי שמאפשר להם להיות מונופולים וקרטלים.

הממונה על ההגבלים לא ילך נגד החזקים עד הסוף. הוא צריך לדאוג לעצמו להמשך הקריירה.
בלי שיהיה לו גב חזק הוא לא ישבור שום מונופול / קרטל חזק באמת.
לזה צריך שר עם ביצים של ריאו 6X6, כמו שהיה בשוק הסלולר.

הנה, כשיש לו גב הוא יודע יופי לעבוד:
הממונה על ההגבלים הכריז: נמלי חיפה ואשדוד הם קבוצות ריכוז (http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3618069,00.html)

-->