PDA

צפייה בגרסה מלאה : סיפור על נוכלות במכירת רכב יד שניה

opl
23-11-13, 14:55
אני מביא לכם כאן סיפור כפי שסופר לי על ידי חמתי, לא אפרסם את המקום המדובר כי אני לא צד ראשון בסיפור וגם כי אינני רוצה לסבך את האתר הנפלא הזה.

לפני כשנה החליטו חמי וחמתי להחליף את הרכב, חמתי ישבה על אתרי המכוניות ומצאה טויוטה קורלה שנת אלפיים ומשהו (אלה עם הגיר הרובטי שיוצרו שנה אחת בלבד) יצרה קשר עם המוכר - רוסי שיורד מן הארץ חזרה לרוסיה וקצר בזמן. לאחר דין ודברים הוחלט לקחת את הרכב למכון בדיקה, הבדיקה העלתה כי מדובר ברכב במצב מעולה עם בלאי וקלומטראג' נמוכים מאוד ביחס לשאר המכוניות בשוק. הרכב נמכר והכל טוב ויפה.

לאחר כחודש-חודשיים אב המשפחה עשה תאונה קלה עם הרכב, ניגש לפחח הקבוע ולאחר שזה החל לעבוד על הרכב התגלה כי לא מדובר פה ב"רכב במצב מעולה" אלא ברכב שמורכב משני רכבים שונים, לטענת הפחח הרכב מרותך לכל רוחבו ולראייה פורקו ריפודים שהראו בדיוק את הריתוכים שבוצעו במרכב, בשלדה וכו.

המשפחה נחרדה ומיד פנתה לאותו מכון בדיקה שביצע במקור את הבדיקה - ניגשו לעובדים עם טופס הביקה ושאלו אותם איך יוכל להיות שטופס הבדיקה שלהם כל-כך מושלם והרכב כל-כך גרוע. עובד המקום לקח את טופס הבדיקה והלך לברר במשרד, כשאשר חזר הגיש להם את טופס הבדיקה ושאל אותם מה הם רוצים, הרי כתוב בטופס הבדיקה כי מדובר ברכב לאחר תאונה קשה שעבר תיקונים וריתוכים. המומים הסתכלו בן המשפחה בטופס וגילו כי הטופס שאיתו הגיעו הוחלף באחר - במקורי. החל משלב זה כבר לא היה עם מי לדבר במכון, העובד טען כי זה הטופס שאיתו הם באו והמשפחה הבינה מהר מאוד שמכאן הם הולכים למשטרה להגיש תלונה.

כאשר הגיע המשפחה למשטרה להגיש תלונה הוסבר להם כי מאחר והם לא שמרו על טופס הבדיקה המקורי ולא צילמו אותו כמעט בלתי אפשרי לעושת כלום בנושא.

פה בערך נגמר הסיפור וכך הוא עומד כיום. המשפחה הרימה ידיה מן הנושא

מקווה שהסיפור הזה ימנע נוכלות שכזו בעתיד. המשפחה שלי עשתה פה כמה טעויות קשות

אמיר ב.א
23-11-13, 15:24
לפחות תן רמז על איזה מכון מדובר ...

שגיא S
23-11-13, 15:29
לפי מיטב הבנתי הרכב יצא רע בבדיקה, וה"מוכר" שי"ירד מן הארץ" פשוט החליף את הטופס עם אחד מוכן שהיה לו שבו המצב היה נראה ורוד יותר...הלא כך?

opl
23-11-13, 15:38
לא, המוכר הוא זה שלקח את המשפחה למקום הספציפי הזם ושם לכאורה יש לו קשרים

אמיר ב.א
23-11-13, 16:38
והמסקנה הידועה - אם אתה הקונה ,לא הולכים לבדיקה למכון שהמוכר ממליץ עליו ...

opl
23-11-13, 16:49
כן, תמיד להיות זה שקובע את מקום הבדיקה ולא ללכת לפי מה שהמוכר מכתיב. למעט מקרים מיוחדים כמו מוסך ששניכם מטפלים בו.

Tourist
23-11-13, 19:32
לתקשורת יש קסם מיוחד ש״מזיז״ דברים....
אורלי וגיא
כלבוטק
גדעון רייכר
ויש איזו תוכנית בגל״צ

KOOKE
24-11-13, 01:38
מעשה נוכלות כה מלוטש לבטח לא נעשה בפעם הראשונה ובטח ובטח לא בפעם האחרונה.

לפני פנייה לתקשורת שווה לנסות לתפוס את המעורבים בפעם הבאה והפעם עם תיעוד וגיבוי מתאים כולל הקלטה. שווה אפילו להשקיע בחוקר פרטי מיומן שיעשה את העבודה הזו.

כך גם חמך וחמותך יכסו את נזקיהם וכך גם יימנעו נפגעים אחרים מהנוכלים האלו.

boaz avrahami
24-11-13, 07:14
יש לכם את הפרטים המלאים של המוכר?
הרכב היה על שמו?
יש להניח שהוא לא באמת ירד מהארץ ושאתם לא הקורבן הראשון

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

יונתןמצפה
24-11-13, 09:06
ומה גורם למכון הזה להיות כ"כ בטוח שאין לכם עותק של הבדיקה המקורית?
בנוסף, האם התיקון שעשו ברכב עומד במסגרת החוק?
הרי כתוב בטפוס שהרכב עבר תאונה קשה. אם המכון ראה את התיקון והתיקון אסור ע"פ חוק יש כאן בעיה להבנתי.

kd2
24-11-13, 10:17
יונתן העלה נקודה מאוד מעניינת, אולי אפילו יש חובת דיווח על דבר כזה.
חכם אחרי מעשה אני לא אפילו אנסה להיות, אבל שווה להזכיר שהיום קל מאוד לתעד כל דבר בעזרת המצלמה של הטלפון בשניה וחצי.
התמונות היוצאות מהסמרטפונים מאפשרות לראות את כל המסמך כולל האותיות הקטנות בבירור.

אני מציע לקחת כל רכב ששווה יותר מכמה שקלים גם לבדיקה אצל פחח, החבר'ה מכירים את הדרך בה הקולגות שלהם מקמבנים את הדברים האלו
ויודעים אילו סימנים לחפש.
ביליתי כמה שעות בחברת פחחים כשתיקנתי משהו אצלי באוטו ופשוט נפלה לי הלסת.
על גבול הלא יאמן.... גם התיקונים על גבול הפרנקשטיין וגם חוסר היכולת של אנשים כמונו - שמכירים מכוניות - לזהות את הקומבינה (לה ב99% אחראים פחחים מהמגזר, לדבריהם).
לי זה סיבב את הראש בעניין באופן מוחלט ואני לא מתכוון להתפשר על זה בעתיד, עם כל הלחצים שלא יהיו.

נדב ש.
24-11-13, 12:52
אז מה שם המכון...?
תקשיב חביבי- אני הייתי מתחיל מלחמת חורמה עם האנשים האלו! הייתי מחפש בכוונה רכב אחרי תאונה קשה, משלם לבעל הרכב עם התאונה כמה ג'ובות ש"ילווה" את הרכב ומנסה לבצע את אותו התרגיל רק הפעם עם תיעוד מלא וגורם לכתב אישום פלילי וסגירת המקום.
גם אני כמעט נפלתי עם אותה הקומבינה- גם טויוטה קורולה, גם רכב רכב שעבר תאונה קשה ומרותך בכל המרכב, רק שאני לקחתי את הרכב למכון בדיקה שאני בחרתי(ושהמוכר לחץ ללכת לכל מקום אחר רק לא זה אז פרנציפ הלכתי לזה) ושם עוד לפני שניכנסתי יצא אלי הבוחן(מכר שהגעתי אליו דרך המשפחה) ואמר לי לפי המספר של הרכב הזה "תעיף אותו מפה ולך תביא רכב אחר כי זה כבר היה פה ואני מכיר אותו"!!! אחר כך הראה לי את טופס הבדיקה שלו, והמוכר? המוכר התחיל להשתולל וכמעט הזמינו לו משטרה, אמרתי לו לא קרה כלום קח את הרכב ולך, אני משלם בדיקה, גם ככה אני יביא רכב אחר לבדיקה כאן.

מכוני בדיקה כאלה ו"בעלי מקצוע" שעושים חלטורות כאלה הם הסיבה שיש רכבים מסוכנים שנוסעים בכבישים ומסכנים את בעלי הרכבים שלא מודעים לכך וגם את כל האחרים!

-->