PDA

צפייה בגרסה מלאה : metal fabricator

jzuk
15-06-05, 13:54
שלום, שלום,
יש לי רעיון לבניית נעילת דיפרנציאל ידנית מכנית. יש תוכניות והכל ואפילו דיברתי עם חבר שחשבתי שיכול ליצר בשבילי את החלקים, אבל הוא לא יכול.
רציתי לדעת אם יש פה מישהו שמכיר ויכול להפנות אותי לכתובת הנכונה. אני אפילו לא יודע איך אומרים את זה בעיברית.
כדי שאני לא אצטרך להסתבך עם הסברים, הנה תמונה של חלק מהמערכת - גליל עם חריצי הזחה.

תודה.

נמרוד
15-06-05, 20:00
מה שאתה מחפש נקרא בית מלאכה או מפעל לעיבוד שבבי. פתח דפי זהב.

לבנות חלקים לנעילת דיפרנציאל לא קל ולא זול, בגלל הרבה סיבות שאני מרשה לעצמי לנחש שאתה לא מכיר. אם אתה רוצה יעוץ רציני יותר, אני מציע שתספר יותר, כולל תמונות של השרטוטים, ותקבל הרבה עזרה וירטואלית - יש כאן אנשים מביני עניין.

אם אתה חושב שיש לך בעיית סודיות/פטנט או משהו כזה, אני מוכן להעיף מבט מהיר תוך התחייבות לשמירת סודיות - המילה שלי כאן מחייבת אותי. שלח לי הודעה פרטית.

jzuk
15-06-05, 20:44
שום בעיה בכלל, לא סודיות ולא כלום. פשוט לא רציתי להעמיס לפני שאני יודע שיש מישהו שמתעניין. אז נתחיל מזה שאני מבין די טוב ברכבים וכאלה מאחר ואני מכונאי במקצועי. וגם עבדתי במסגרות אז חלק מהדברים אני שואף לעשות לבד (כמובן שלא את ה"עיבוד" :idea: ). כבר כמה זמן שאני מנסה להגות רעיון לנעילה ידנית שלא תעלה ים כסף, ורק לפני מספר ימים קיבלתי הפנייה לאתר שמציג נעילה ידנית בסמוראי גרמני. מסתבר שבגרמניה כל הרכבים חייבים שבלם היד ינעל את שני הגלגלים, דבר שלא ניתן לביצוע עם בלם שבולם תוף בטרנספר ולכן הסמוראי יצא מהמפעל עם נעילה שנועלת את הדיפרנציאל. המבנה נראה די פשוט. והרעיון בכלל גאוני. כמובן שאני לא יודע אם זה ישתלם או לא ולכן אני מחפש לדעת מחירים של הייצור. יש לי שני סרנים זרוקים בבית ואני מתכנן לעשות עליהם את הניסיונות.
כתובת האתר היא http://www.euronet.nl/~icu05161/sper_e.html

אני אשמח לקבל רעיונות ועלבונות :wink: מכל אחד שיכול לתרום ותודה על השיעור בעיברית. לפעמים אני צריך את זה :oops:

נמרוד
15-06-05, 20:59
בטח שהרעיון מעניין, בדיוק בשביל זה הפורום הזה נועד! :lol:

אותו עיקרון בדיוק של הנעילה המקורית של טויוטה, ולדעתי של רוב הנעילות הנשלטות המקוריות מכל הייצרנים. נדמה לי שגם מקסידרייב ללנדרובר עובד אותו דבר, KAM ( הנה הברושור שלהם - http://www.netcomuk.co.uk/~kamdiffs/kamscrn3.html ) ויש עוד. שרוול מחליק שנועל צירייה לקייס. זה דורש עיבוד גם של הצירייה (לייצר ספליינים, שיניים, איפה שאין), גם של הקייס, באזור של תוך המיסב, וגם לבנות את מזלג השילוב על הסרן עצמו. זה אפשרי, זה אתגר מעניין, אבל אם אתה משלם על העבודות שנדרשות כאן - אני חותם לך שאין סיכוי בעולם שזה יעלה לך פחות מאשר לקנות נעילת ARB מהמדף.

rhni0
15-06-05, 21:03
כשעיינתי בדיונכם עלתה לי השאלה:
מה היתרון של נעילה מכאנית שכאזות על פני נעילת ARB?

lior_b.s
15-06-05, 21:21
גם אני חשבתי על רעיון כזה לאחר שראיתי את זה בתמונה ואפילו חשבתי לחבר כבל קשיח שניתן יהיה להפעיל מהרכב או סולונואיד או כל פתרון אחר , אבל כמו שנמרוד כתב כבר זה יעלה הון ביחס לנעילה מוכנה, אני מנסה משהוא קצת שונה על אותו רעיון ואם יצליח יפורסמו תמונות ושרטוטים
הנה קישור לתמונה שהציתה בי את הרעיון
http://www.4x4abc.com/4WD101/img/unimog_diff_lock.jpeg

ככה זה ביונימוג לפי האתר הנ"ל :D

עודדוש
16-06-05, 09:11
שלום
אולי אפשר להזמין את החלקים מחו"ל ורק לבצע את ההתאמה וההרכבה, ובכך להוזיל עלויות.

נמרוד
16-06-05, 15:24
כשעיינתי בדיונכם עלתה לי השאלה:
מה היתרון של נעילה מכאנית שכאזות על פני נעילת ARB?

אמינות. בנעילת ARB יש בעייה בסיסית של העברת לחץ אויר למכלול המסתובב. יש שם מערכת אטימה לא פשוטה, ואטמים שנכשלים עם הזמן.

נעילות שרוול לצירייה מאד אמינות ופשוטות, הבעייה היא שאו שהרכב שלך מצוייד בהן, או שלא. להתאים נעילת שרוול כזאת לרכב שאין בו נעילה, היא לא קלה כי צריך להחליף גם את הדיפרנציאל, גם את אחת הציריות לפחות, וגם לחתוך את הסרן ולבנות עליו את הבית של מתקן השילוב. זה מה שקורה בנעילת מקסידרייב, ולכן היא יקרה וההתקנה מורכבת יותר.

בARB צריך להחליף את הדיפרנציאל בלבד, הציריות נשארות המקוריות, ולא צריך לחתוך או לשנות את בית הסרן למעט קידוח חור אחד לכניסת צינור האויר.

jzuk
16-06-05, 19:59
אין ספק שאם אני אתן למישהו לעשות את כל העבודה זה יהיה יותר יקר מלקנות שתי נעילות ARB, אבל התוכנית היא לעשות לבד את ההתאמה של הסרן וכל מערכת ההפעלה ולתת למישהו שיאריך את חריצי ההזחה בציריה, ייצר את השרוול ואת צידו השני.
בינתיים דיברתי עם מקום אחד שהוכיח את טענתך (הם רצו הרבה כסף), אבל דיברתי גם עם בן אדם, שפגשתי במקרה, שהתעסק בזה לפני שנחתכה לו היד :cry: והוא טען שהם דרשו יותר מידי. צריך להמשיך לבדוק, אבל אני בהחלט לא שולל את הרעיון שצריך לשלול את הרעיון :wink:
בינתיים אם יש מישהו שיכול לתרום ולהציע, אני אשמח.

asafk
16-06-05, 21:26
פרט לעיבוד השבבי, קח בחשבון טיפול תרמי לכל החלקים הנעים. בעיקר מדובר על טיפול תרמי שייתן קשיות גדולה יותר לשכבה החיצונית (השיניים שבאות במגע זו עם זו), וחוזק גדול, יחד עם אלסטיות מסויימת לליבה (וכך עמידות במכות של השילוב).

אסף.

השמשוני יחיעם
16-06-05, 22:00
למה להמציא את הגלגל ,,,כבר המציאו !!!!!

http://www.4wheelparts.com/4wp/products/manufacturer.asp?cat=DRI&man=OXL&prodlin e=OXL&catName=Drivetrain

וניתן לראות בפעולה אצל עמי "המולטי" :lol:

-->