PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בקשר לריסוס נגד פרעושים

goldben
24-11-13, 19:53
שלום רב,
יש לי בגינה בעיה של פרעושים כחודשיים, השתמשתי בדורפן ובדורסן בכמויות די גדולות וחזרתי על הריסוס מספר פעמים בשבועיים האחרונים וכמות הפרעושים אכן קטנה משמעותית אבל הם לא נעלמו לגמרי.
כמה פעמים עוד אצטרך לחזור על הריסוס ואולי ישנה אופציה אחרת להיפטר מהפרעושים?

landY
24-11-13, 20:38
לא מבין גדול בריסוס, אבל אין חתולים או חיות אחרות שאולי מחזירים את הפרעושים?

ד ו ר ו ן
24-11-13, 20:55
ריססנו עם אופיגל/דומה שמיועד לריסוס.

ביצעתי את הריסוס בערב, כדי שלא יתייבש מהר מידי, וכדי שיעברו כמה וכמה שעות שאין אף אחד בחצר.

נעלמו הפרעושים.

בכל מקרה, אמרו לנו לרסס אחרי שבועיים פעם נוספת לחיסול הבקיעות החדשות.

goldben
24-11-13, 21:41
ריססנו עם אופיגל/דומה שמיועד לריסוס.

ביצעתי את הריסוס בערב, כדי שלא יתייבש מהר מידי, וכדי שיעברו כמה וכמה שעות שאין אף אחד בחצר.

נעלמו הפרעושים.

בכל מקרה, אמרו לנו לרסס אחרי שבועיים פעם נוספת לחיסול הבקיעות החדשות.

אתה בטוח שהיה מדובר בפרעושים? כי לפי מה שאני קורא על אופיגל הוא מיועד לכינים וקרציות.

מה שמוזר הוא שדורפן מיועד לפרעושים ואפילו שריססתי מספר פעמים בריכוז די גבוה הפרעושים לא נעלמו לגמרי.

לזה אני מתכוון בתור פרעוש: https://www.google.co.il/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&docid=CmiflC4w8UJLjM&tbnid=5-UvH8kOTnJOhM:&ved=0CAUQjRw&url=http%3A%2F%2Fwww.no4fleas.com%2F%25D 7%2594%25D7%2593%25D7%2591%25D7%25A8%25D 7%25AA-%25D7%25A4%25D7%25A8%25D7%25A2%25D7%2595 %25D7%25A9%25D7%2599%25D7%259D%2F&ei=T1aSUquWH-qh0QWC7IGIAQ&bvm=bv.56988011,d.d2k&psig=AFQjCNG-XxO69dv9cMB3VpBUSlhyXh7jDA&ust=1385408434884813

goldben
24-11-13, 21:43
לא מבין גדול בריסוס, אבל אין חתולים או חיות אחרות שאולי מחזירים את הפרעושים?

הייתה לי כלבה במשך כ5 שנים וכל הזמן הזה לא היה שום סימן לפרעושים, לפני כחודשיים נתתי אותה והחל מאותו יום שמתי לב למכת פרעושים הזאת.
הפרעושים למעשה נמצאים רק בחלק של הגינה שבו הייתה הכלבה והם לא נדדו עדיין לשאר הגינה.

ד ו ר ו ן
24-11-13, 22:41
אם-אימא של פרעושים.

יש לנו כלב מספיק שנים כדי לדעת מה ההבדל בין השרצים האלו.
קנינו בחנות חיות, כתוב על האריזה משהו אחר, אבל להבנתי החומר הפעיל זהה.

הגיע בשקית של קילו~.

ערבבנו עם מים במרסס גב ועברתי כמו פועל זר על כל החצר..

boaz avrahami
24-11-13, 22:51
אופיגל עובד נגד פרעושים.
היינו נוהגים לפזר אותו וגם סיד לבן (אבקה) בחצרות העגלים נגד הביצ׳ים של הפרעושים וזה השילוב היחידי שעבד נגד בקיעות.
ההשמדה המיידים היא החלק הקל.

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

שחר 9
27-11-13, 21:01
פולאריס זה ריסוס שמשתמשים בו לבקר וכבשים ,
פעם אחת עם זה ועוד פעם אחרי עשרה ימים וגמרת עם זה .

חומר מעולה אבל קח בחשבון שהוא מפוצץ בזרחן .

klam
28-11-13, 10:33
הבעיה מוכרת. הפרעושים מפתחים עמידות. אופיגל/פולאריס/דורסן עוזרים חלקית אבל צריך סבלנות ולרסס מספר פעמים. גם המדבירים המקצועיים בבעיה וחייבים לחזור מספר פעמים ולוודא הרס של הביצים. המקור, כמעט תמיד, הוא המלטה של חתולות בחצר בסביבה (הפרעושים פשוט משוגעים על השלייה). אין הרבה מה לעשות, אלא לנסות ולהחליף חומרים ולחזור על הפעולה עד שיגמר (או שכל בני הבית יורעלו..). גם ההדברה בטיפות/ריסוס/אבקה על פרוות הכלבים לא תמיד עוזרת ויש לחזור על הפעולה. לאחרונה ייצא קולר שעובד גם על פרעושים (פשוט משום שזו נוסחה חדשה שהם עדיין לא פיתחו עמידות אליה). למזלכם, ה"חורף" מתקרב ואיתו ייעלמו הפרעושים..

thebips
28-11-13, 11:05
בתחילת הקיץ היה לי בעיה דומה שנפתרה ע"י:

1. לפני יציאה לטיול של 4 ימים ביצעתי ריסוס אם כמויות מיסחריות של חומר הדברה.
2. החלפתי את קולר הכלב לקולר שחבר וטרינר המליץ לנסות הקולר של חברת SERESTO

אין לי מוסג מה עבד או אולי זה מזל אבל כול הקיץ לא היה לי פרעושים

ד ו ר ו ן
29-11-13, 08:15
אצלנו מול הפרעושים על הכלב הקולר לא היה יעיל, הפרעושים פשוט לא התייחסו אליו, בזבוז של כסף. הטיפות בעורף ומעל לזנב החזיקו שבוע בקושי.
הדבר היחידי שעבד היה פרונטליין/ חומר מקביל בריסוס על גוף הכלב עם עיסוי פנימה לשערות.
כל זה עם כפפות כמובן.

עוד דבר שמאד עזר זה גלח לכלב.

שחר 9
30-11-13, 21:25
הבעיה מוכרת. הפרעושים מפתחים עמידות. אופיגל/פולאריס/דורסן עוזרים חלקית אבל צריך סבלנות ולרסס מספר פעמים. גם המדבירים המקצועיים בבעיה וחייבים לחזור מספר פעמים ולוודא הרס של הביצים. המקור, כמעט תמיד, הוא המלטה של חתולות בחצר בסביבה (הפרעושים פשוט משוגעים על השלייה). אין הרבה מה לעשות, אלא לנסות ולהחליף חומרים ולחזור על הפעולה עד שיגמר (או שכל בני הבית יורעלו..). גם ההדברה בטיפות/ריסוס/אבקה על פרוות הכלבים לא תמיד עוזרת ויש לחזור על הפעולה. לאחרונה ייצא קולר שעובד גם על פרעושים (פשוט משום שזו נוסחה חדשה שהם עדיין לא פיתחו עמידות אליה). למזלכם, ה"חורף" מתקרב ואיתו ייעלמו הפרעושים..

אין בכלל מה להשוות אופיגל לפולאריס מדובר בחומרים רחוקים שנותאור אחד מהשני ...
עוד לא נתקלתי במשהו שהיה עמיד לפולאריס !!

kfirsade
10-12-13, 13:59
יש את התכשיר "דיזיקטול" שהוא גם ממשפחת הזרחנים האורגנים רק עם ריכוז יותר גבוהה משל הפולריס.
אני לא יודע מה רמות הנגיעות שלך אבל תכנס לאתר שלי.
hhttp://www.kfir-madbir.com/%D7%A4%D7%A8%D7%A2%D7%95%D7%A9%D7%99%D7% 9D/ (http://www.kfir-madbir.com/%D7%A4%D7%A8%D7%A2%D7%95%D7%A9%D7%99%D7% 9D/)
זה כבר העמוד של הפרעושים - יש פה מספר דרכים יותר סימפטיים לטיפול בנגיעות שלך.

הפולריס הוא חומר שארתי (נשאר פעיל לפרק זמן יחסית ארוך)
מתי שמרסיים את החומר הנ"ל אז הוא נישאר פעיל (במידה ולא יורדים גשמים) לפרק זה של שבועיים

פשוט צריך סובלנות.
בקישור שציינתי יש המלצות לזירוז ההשמדה של הפרעושים.

יום מעולה לכולם.

כפיר.

zoharami
10-12-13, 21:10
ישנו פתרון ביולוגי...שבוע שתי תרנגולות בחצר וחסל.
לא פרעושים פשפשים או ביצים...

-->