PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בתכנון תא המיטען ומיקום הסאב וופר בjk

KOOKE
27-11-13, 22:00
ברשותי רנגלר jk ארוך שנת 2007. בתא המיטען יש סאבוופר מקורי בצד ימין.

בכוונתי להתקין ברכב מדף רוחבי לכל רוחב תא המיטען כמו המוצר הבא:
http://orv-innovations.com/

לשם כך יש צורך לשנות את מיקום הסאב וופר. אני מתלבט בין שתי אפשרויות:
אפשרות ראשונה ממש כמו במוצר שבקישור שהבאתי למעלה - הסאב כמות שהוא יותקן בתחתית המדף כשפניו כלפי מטה לכיוון רצפת תא המיטען.
היתרון פשטות בהתקנה שכזו ומראה אסטתי יותר ו״נקי״ של תא המיטען. החסרונות גוזל משטח האיחסון שמתחת למדף והחיסרון הכי גדול הוא שלדעת מתקין מערכות קול זה יהרוס את הסאונד. אם כי לדעת יצרן המדף זה דווקא משפר את הסאונד בגלל תיבת התהודה שנוצרת מתחת למדף.

אפשרות שנייה היא למקם את הסאבוופר מעל בית הגלגל כמו בפרוייקט הזה:
http://my.project-jk.com/showphoto.php?photo=2054&ppuser=113

באפשרות זו הסאבוופר מעוגן לרכב באמצעות פלח מתכת זוויתי שמתחבר באמצעות הברגים הקיימים שמחברים את גג הפיברגלס.
החסרונות מסופק בעמידות הסאב לטלטלות וויברציות עם קיבוע שכזה. חשוף יותר לשמש. מכוער יותר ונראה פרטש. היתרון הסאונד יישר כפי שהוא היום וכן לא ייגזל משטח האיחסון שמתחת למדף.

על איזו אופצייה הייתם ממליצים מיקום מתחת למדף או מיקום על הכנף/ בית הגלגל.

תודה למשיבים.

KOOKE
27-11-13, 22:04
נ.ב.

אם זה לא היה ברור אין לי כוונה להזמין את המדף המוכן שבקישור אלא לייצר לבד מדף כזה מעץ שיצופה בלבד.

landY
27-11-13, 22:08
תייצר את המדף ותניח אותו בשתי הפוזיציות לבדיקה.
אופציה שלישית להשאיר מגרעת המדף ואת הסאב במקומו.

eysham
27-11-13, 22:46
שלמה,
זה פחות או יותר מה שאני מתכנן לעשות.
רק שלי אין סאבוופר, כך שה'בעיה' הזו נחסכה ממני.

תשתף תכניות ושרטוטים אם יש לך כאלה.

איל

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk 2

KOOKE
27-11-13, 23:28
האופציה השלישית לא רלבנטית עבורי מאחר ואני אוהב לישון בשטח בתוך הרכב ומתכנן שהמדף הזה ייפתח למיטה - יש אורך מספיק כשמשכיבים את הכיסאות האחוריים.

אייל, אין לי תוכניות ושירטוטים מוכנים מראש. אני לא איש טכני. כשאמרתי שאני מתכוון לייצר כזה מדף לא ההתכוונתי לכך שאני אייצר במו ידיי אלא איעזר במכר שהוא נגר במקצועו ונעשה זאת ביחד אצלו בנגריה.
סך הכל זה לא אמור להיות מסובך. אפשר עם בריסטול לגזור את קוי המתאר המתאימים לתא המיטען ולהביא זאת למחסן עצים שמוכר לוחות עץ לבוד- סנדוויץ׳ ותמורת תוספת קטנה במחיר גם חותכים את הלוח לפי רצונך.
המדף יהיה בצורת ״ח״ והדפנות הצדדיות גם הן תהיינה מעץ סנדוויץ׳ - את דפנות המדף מחברים למשטח העליון עם דבק נגרים+ ברגים+ זויות מתכת קטנות פנימיות שניתן להשיג בכל חנות לחומרי בניין.
כל מבנה המדף יעוגן לרכב באמצעות פלחים ממתכת זוויתיים שיחוברו אל ברגי התושבת של הכיסאות האחוריים ומקדימה זה יחובר לברגים שהחזיקו את הסאבוופר.
מבטיח לצלם את התהליך ולמדוד אם זה יעזור לך.
אתה גם כמובן תמיד מוזמן לראות במו עינייך ולמדוד- הקפה והעוגיות עליי.
מה שמצא חן בעיניי במדף/ יחידת איחסון זה שהיא לא בומבסטית מדיי ולא גבוהה מדיי (כ 17 ס״מ גובה בלבד) והשימושיות של תא המיטען בחיי היום יום נשארת ( הכלבה שלי יכולה לקפוץ בנחת לתא מיטען מוגבה במעט). מבנה מדף כזה כשהאיחסון תחתיו נעשה בתיקים יעודיים שטוחים או בארגז פלסטיק שטוח (יש לכתר שקופים כאלו) עדיין מאפשר בנוחות יחסית לנצל גם את שטח האיחסון שמתחת לרצפת תא המיטען - שולפים את התיק או את הקופסה השטוח שמתחת למדף והופ יש גישה גם לאיחסון שמתחת לרצפה.

rantop
29-11-13, 13:12
שלמה, בתור אחד שמבין "קצת" בסאונד, שום דבר לא יעזור לסאב הזה אם אתה מחפש סאונד איכותי. גם אם תשים אותו בתיבת תהודה שיצור המדף.
לא מדדתי, זה סתם רעיון שעלה לי עכשיו- נסה לראות אם הוא נכנס מתחת לאחד הכסאות האחוריים.
מבחינת סאונד- אין תחליף לסאב טוב עם תיבת תהודה נורמלית ומגבר. עושה פלאים למערכת הסאונד ברכב.

KOOKE
29-11-13, 13:46
היי רן.
הסאב המקורי נמצא בתוך קופסא ייעודית לו. יש גם מגבר מקורי של הרכב. הסאונד הכללי דיי מספק אותי. מה שעומד מאחורי מיקום הסאב מחדש הוא אירגון מוצלח יותר של תא המיטען ולאו דווקא שיפור הסאונד. אני מקווה שלא יהיה גרוע יותר זה הכל.
מתחת לכיסאות האחוריים גם התיבה תיכנס שם זה לא רלבנטי עבורי מאחר ובטיולים אני נוהג לישון בתוך הרכב ולשם כך משכיב קדימה את הכיסאות האחוריים. בפעולת ההשכבה קדימה המושב יורד כלפי מטה ואז ממש אין מקום לכלום מתחת למושב האחורי.
בשלב ראשון פירקתי את הסאב ממקומו והוא כרגע רק מונח בתא המיטען כשפניו כלפי מעלה ודווקא הסאונד השתפר לי במעט בתצורה זו.
כנראה שהמצב יישאר כך כשהמדף יונח מעל קופסת הסאב המקורית.

-->