PDA

צפייה בגרסה מלאה : פג'רו קינג - מספר שאלות

Saar
01-12-13, 22:13
הי,

אני שוקל להפרד מה XJ שלי אחרי קרוב ל 10 שנים, אני מחפש רכב במחיר קרוב למחירו של ה XJ אך בעל תא מטען גדול יותר ודיזל (צפויות יותר נסיעות עם הרכב ויותר ציוד)
אחת האופציות שעלו הינה פגרו קינג מודל 2001-2002 (גם דיסקברי TD5 עלה כאופציה) והשאלות שלי הן:

1. האם ניתן להגביה את הרכב מעבר ל 2" ולהשאר עם נוחות סבירה ומהלך מתלה סביר?
2. מהי מידת הצמיגים המותרת? האם ישנם צמיגי שטח מלא במידה זו?
3. מחלות אופייניות? הבנתי שהגיר האוטומטי רגיש, האם זו אכן "מחלה" או מקרה נקודתי שאני מכיר?

תודה,
סער

Saar
02-12-13, 12:31
אף אחד? :(

שגיא S
02-12-13, 13:19
אני יכול לענות לך לא מניסיון עם הרכב אלא מטיול או שניים עם בעל רכב כזה:
הרכב היה מוגבה 2". גם אחרי ההגבהה לא היה מהלך מתלה סביר. במיוחד בהשוואה לצ'רוקי.
צמיגים - 265.70.16 אין שטח מלא במידה הזאת - אבל יש BF חצי חצי.

לגבי מחלות וכו' - כבר ממני והלאה. אבל זה לא רכ זול לאחזקה.

דרור ברלי
02-12-13, 15:52
אני דווקא ראיתי צמיגי שטח במידה הזו. אמנם מזמן אבל אני יודע שיש. האם זמינים בארץ - לא יודע.
מהלך המתלים קצר, אבל יש נעילה אחורית ואפשר להתקין גם קדמית.
הבעיה שלו בשטח היא שאין לו שילדת סולם, זויות מרכב בעייתיות ופגיעה בחלקי פלסטיק למיניהם. מומלץ לפרק את מדרגות הצד המטופשות, מגיני הבוץ הפלסטיים ושאר חלקים מיותרים שבולטים, פריכים ונשירים...
נהג טוב יעביר אותו במקומות ובסיטואציות די מורכבים ומפתיעים. זה לא צ'רוקי, זה גם לא פראדו, אבל היכולת קיימת. לא רכב לעבירות, אבל לטיולים נטו, כולל לא קלים - אין לו בעיה.

חוץ מזה הוא מהיר מאוד בשבילים ומאוד נוח. הגה קצת איטי, מנוע חזק אבל קצת רועש, לא הכי חסכוני. מאוד איכותי, מרווח ושימושי. בד"כ אמין מאוד אבל אחזקה לא הכי זולה. אם תמצא אחד ידני, תהנה מאוד.

Saar
02-12-13, 16:30
תודה :)
דרור, משהו ספציפי נגד התיבה האוטומטית של הפאג'רו או שזו ההמלצה הכללית לרכב ידני?
תודה,
סער

sportman
02-12-13, 17:14
אני רוכב על פאגרו קינג ארוך,אז מנוע קצת רועש אבל עוצמתי,גיר קצת עדין אבל בדרך כלל אני משתמש בטיפטרוניק שלו בעיקר בעליות או ירידות תלולות וזה עובד מצויין
לגביי צריכת דלק אז בנסיעות בינעירוניות שותה בערך 1:8 ,נסיעות קצרות הצריכה קופצת ל1:6.5 בערך, והעבירות שלו היא לגמרי מספקת (אותי לפחות ) צריך לקחת בחשבון שהרכב גדול וכבד,
אני פותר את בעיית המשקל בבחירת נתיב בעלייה ופשוט לא לפחד ולעלות בשוונג קבוע +הנעילה האחורית עובדת מצויין ופותרת את סיפור המהלך מיתלה הקצר, אני מאד מרוצה ממנו.

דרור ברלי
03-12-13, 15:06
תודה :)
דרור, משהו ספציפי נגד התיבה האוטומטית של הפאג'רו או שזו ההמלצה הכללית לרכב ידני?
תודה,
סער

שום דבר ספציפי. כל גיר אוטומטי הוא חרא. מי יותר, מי פחות.
קינג אוטומטי נוסע מצויין, אבל אם ייצא לך לעשות סיבוב על קינג ידני, תבין את ההבדל.

Saar
03-12-13, 16:51
תודה דרור.
כיוון שהרכב ישמש גם את אשתי מפעם לפעם, אוטומט הוא דרישת חובה :)

Saar
03-12-13, 23:54
מישהו יכול לספק עלויות אחזקה כדוגמא?
למה לצפות?
תודה,
סער

Saar
04-12-13, 07:25
מישהו יכול לספק עלויות אחזקה כדוגמא?
למה לצפות?
תודה,
סער

כמו כן, אם ישנו מקור נוסף לחלפים בארץ? (ה"ינוביץ" של מיצובישי?)
מישהו מתחזק את הכלים האלו בעבודה עצמית?

amirn
07-12-13, 13:18
תפרד ותהנה מרכב זול להחזקה, מרחב פנימי מדהים ואיכות נסיעה...1 ל 8-9 כולל בשטח...חזר מירדן לפני כמה ימים אחרי 1100 קמ ב 3 ימים ואיזה כייף לצאת כאילו נהגת שעה...לא חושבים על דלק בצריכה כזאת:-)

Saar
07-12-13, 13:23
אמיר, אתה משוחד :)
בכל אופן, אני מחפש פגרו או דיסקברי td5...
ההחלטה נפלה....

asypeer
07-12-13, 15:33
מחירי החלקים והטיפולים במורשה גבוהים מאוד, לאבי יש פאג׳רו 2007 שדי דומה לקינג (דגם דקאר) והוא השאיר בטיפול האחרון 6000₪ על טיפול סטנדרטי מאוד.
אם תרצה אשלח לך את הפירוט, טירוף.
אגב, אם מישהו מכיר מוסך אמין לרכב הזה באיזור נתניה זו הזדמנות להמליץ.
להבדיל מרכבים ישנים וטיפשים כמו הסוזוקי שלי, יש צורך בציוד דיאגנוסטיקה ייעודי שלא כל אחד מחזיק בשביל לאפס תקלות שברכבים אחרים אפשרי ע״י ניתוק מצבר..
תדירות הטיפולים היא פעם ב15 אלף והביטוח יקר מאוד.
בדוק את העלויות האלה לפני הקניה.
בנסיעה בכביש - קינג אמיתי, חזק ומפנק.
לגבי יכולת בשטח - יצא לי לנהוג עליו מספר פעמים והוא רכב מעולה לשבילים ואולי מעט יותר. לחלוטין לא רכב שהייתי מאתגר כמו גרנד משופר. כולו פלסטיק, גם אם הוא איכותי - חבל.

Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

Saar
07-12-13, 16:08
תודה.
אני לא מתכוון להכנס עם האוטו למוסך מורשה.
האם הרכב עם ODB2?
למען האמת אני גם חושש מהנקודות שציינת ולכן שוקל גם TD5.
תודה,
סער

asypeer
07-12-13, 16:24
בזמנו שהייתה לנו בעיה עם המפריד חלקיקים והמנוע נכנס לlimp mode (צרה צרורה..) ניסיתי להתחבר עם פלאג שקניתי באיביי ומחשב ולא עבד.
אצלי בסוזוקי עבד יופי דווקא. יש מצב שחייבים מחשב של מיצובישי כדי לקרוא קודים.
אצלנו זה מודל אחר. אולי בשנתונים שאתה מחפש זה שונה, שווה לברר.

Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

אריה פאהן
02-01-14, 20:49
אחלה רכב בעיקר לשימוש העיקרי שלו ביום יום על הכביש, הוא לא נבנה להיות רכב לעבירות קשה, למרות שהוא מסוגל עם רגל כבדה על הגז ובמחיר של השארת הפלסטיקים על הרצפה.
מידת צמיגים 265/70/16 ויש צמיגי BF במידה הזו שמתפקדים מצויין גם בכביש וגם בשטח.
הוא ממש לא רכב יקר לאחזקה במידה ואתה מטפל בו במוסך רגיל ולא מורשה של היבואן.
אין אפדמיה בגיר האוטומט אולם הזנחה של תקלות אחרות כגון רדיאטור סתום עלול לגבות מחיר יקר (שווה להחליף רדיאטור כל X שנים)

Saar
20-01-14, 18:39
תודה.
התחלתי לחפש קינג מודל 2001 עד 2003 במחיר סביר. (סביר לשוק של הפגרו, כלומר, נמוך במידת האפשר :) )
עדיפות לק"מ נמוך כמובן.
אם מישהו שומע, אשמח לדעת.
לאחר הרכישה, הצירוקי יצא למכירה :(

-->