PDA

צפייה בגרסה מלאה : החיים עם "סטרוקר"

zviki
02-12-13, 16:17
כבכותרת
פעם ראשונה שהחלטתי "ללכת" על זה וגם הגשמתי. בימים אלה רק הסתיימה ההרצה.
עדיין לא נבחן בשטח טכני טרשי, דיונות,בכביש היא ה"ציפור הכחולה".

תודות לסדנת "אורן מערכות כפר הנגיד".

yes1952
02-12-13, 17:32
בשעה טובה

IlanG
02-12-13, 19:04
1 + על אורן ,אחלה בעל מקצוע ....
אני חושב שראתי את הרכב / מנוע שלך בזמן בניה בסדנה - כרגיל אצל אורן נראת עבודה מושקעת .

baSS4
02-12-13, 19:06
אכפת לך לפרט, בשביל מי שפחות מכיר?

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

zviki
02-12-13, 19:11
אכפת לך לפרט, בשביל מי שפחות מכיר?

נושא הסטרוקר נטחן עד דק בפורום. קיימת כתבה מקצועית ומקיפה העונה לכל השאלות.

baSS4
02-12-13, 19:12
אני יודע מה זה סטרוקר, אני שואל לגבי הפרויקט שלך.

zviki
02-12-13, 19:18
בלוק מנוע חריטה 0.40,פורטינג מלא,טלטלים, מזרקים,כל החלקים חדשים דנדשים מהניילון.

omri_t
02-12-13, 20:34
אז עשית לנו טיזר.. ויח"צ לאורן.

ספר ספר... להקליד לא עולה כסף...

מברוק!
סע בזהירות!

zviki
02-12-13, 20:50
באמת שלא טיזר ואורן לא זקוק ליחצ"נות שלי, הוא עומד בזכות עצמו. רק אחרי שאבחן את הרכב בדיונות,בטכני,בדיוק במקומות שבהם נהגתי ומוכרים לי -אוכל להשוות.
סימנים ראשונים לשיפור ניכר הם- הזינוק מעמידה,התנעה לפני שהמפתח מסיים את דרכו בסוויצ'',השפעה יותר נמוכה של המזגן, דברים מינורים. עד למבחנים הרציניים.

GodsFather
02-12-13, 20:57
שאלת תם - למה צריך סטרוקר בשטח טכני, איפה שצריך להיות כמה שיותר איטי וסבלני ועם עדינות על הגז ושהרכב יעלה "על המומנט" ?

לדיונות אני עוד מבין.

אגב, יש דינמו ?

דרור ברלי
02-12-13, 21:05
כי לא שחסר לסופה מומנט, אבל לסטרוקר יש הרבה יותר מומנט. בדיוק איפה שצריך (סל"ד נמוך ובינוני)
כי לא שחסר לסופה כוחות סוס, אבל לסטרוקר יש הרבה יותר כוחות סוס.
כי לא שחסר לסופה ביצועים, או זינוקים, אבל עם סטרוקר...

zviki
02-12-13, 21:17
שאלת תם - למה צריך סטרוקר בשטח טכני, איפה שצריך להיות כמה שיותר איטי וסבלני ועם עדינות על הגז ושהרכב יעלה "על המומנט" ?

לדיונות אני עוד מבין.

אגב, יש דינמו ?
הסטרוקר הוא פשרה בין סטרוקר לסופרצ'ארג'ר,דינמו- אני יוצא מתוך הנחה מקובלת-בין 220-250 כ"ס.כולם מסכימים על 4700 סמ"ק,יש חילוקי דעות לגבי תוספת הכח והמומנט.

גיתאי נוה
19-07-17, 09:11

לדיונות אני עוד מבין.

אגב, יש דינמו ?

כי מנוע של סיקס 110 כ"ס - גרף המומנט שלו מטפס לערכים גבוהים כבר בסל"ד נמוך
ומנוע של סופה 180 כ"ס - גרף המומנט שלו 'מתעורר' רק בסל"ד בינוני

משמעויות:
בכביש - גם מנוע בריא של סופה יבקש להוריד הילוך בעליות ארוכות כדי 'להתעורר'
בשטח - טיפוס מדרגת סלע ידרוש הרמת סל"ד, או שתמצא את עצמך חונק את המנוע בניסיון לעלות על הטורים

לכן סטרוקר נותן לך את אותה עדינות על הגז שאתה מחפש.

lizard
19-07-17, 09:22
אני חושב ששירשורים בני יותר משנה צריכים צבע משלהם....

דרור ברלי
19-07-17, 13:25
וגם צביקי כבר לא איתנו לצערנו.

בחיים האמיתיים דברים הם לא שחור ולבן. מנוע של סיקס אכן גמיש מאוד בסל''ד המאוד נמוך אבל הוא רחוק מלהיות מפלצת כמו מנועי V8 או טורבו-דיזלים חזקים. מהצד השני מנוע של סופה ממש לא חלש בסל''ד נמוך. נהפוכו. בשקלול כל הדרישות ממנוע של רכב שטח שצריך לנסוע גם בכביש וגם בשטח, גם לעקוף וגם לסחוב בעליות וגם לטוס בדיונה וגם לזחול על סלעים - מנוע הסופה הרבה יותר חזק וטוב, בעל טווח סל''ד הרבה יותר נרחב וכן, גם הרבה-הרבה יותר אמין ומאריך ימים ממנוע של סיקס ואחרי עשרים וחמש שנות נסיון עם סופות בישראל ושלושים שנה בעולם עם רנגלר וצ'רוקי, זו עובדה מוגמרת. מנוע 4.0L סטנדרטי בהחלט טוב מה-258 סטנדרטי. כי טכנולוגיה מתקדמת יותר - הזרקה רב-נקודתית וניהול ממוחשב מאפשרים למנוע לעבוד מדויק יותר וטוב יותר. זה בפירוש משפיע גם על אורך חייו.

אבל האופי של מנוע הסופה בהחלט מעט שונה - הוא מנוע בעל אופי פעולה מהיר יותר ושיא ערך המומנט שלו שלכשעצמו הוא טוב משל סיקס, מוגש בסל''ד גבוה יותר. לכן הוא בהחלט ישמח ליחסי העברה נמוכים יותר במיוחד שיקלו עליו להתבטא, במיוחד ברכב כבד ועמוס ובמיוחד כשגם מגדילים גלגלים. אפילו עם גלגל 31, חוץ מיחס העברה קצר יותר אנחנו רוצים עוד מהמנוע. עוד כוח. במיוחד בסל''ד המאוד נמוך. אבל גם בבינוני ובגבוה.
סטרוקר נותן את ה''עוד'' הזה ביד רחבה. ולהזכיר לכולם - גם מנוע של סיקס אפשר לשפר ולהגדיל ולעשות ממנו סטרוקר חזק ומפחיד....

יש לזה כמובן השלכות נוספות להמשך. יש מצב שמנוע כזה לא יאריך ימים וקילומטרים כמו מנוע סטנדרטי ממפעל מסודר.
מצד שני סטרוקר שנבנה נכון בלי לעגל פינות ובלי לחפף בפרטים קטנים יהיה בהחלט מנוע טוב ואמין. המנועים שנסקרו בכתבות ההן על בניית מנוע סטרוקר בהחלט עונים לתיאור הזה.

sgill
19-07-17, 15:25
אם כבר העלתם את השרשור מהאוב ודרור הזכיר ש ZVIKI כבר לא איתנו....

צביקה פלד היה ג'יפאי אמיתי בנשמתו, כל חייו הבוגרים היה עם ג'יפ. עוד הרבה לפני שטייל איתנו בשטח, נטול אוהל תמיד, ישן בשטח בחוץ או מקופל על הכסא בסופה גם כשהתקרב לגיל 70 !!

עוד בשנות השבעים היה רודף בשביל רפא"ל במצפה רמון עם סיקס ממשלתי אחרי טילים ומסמן עבור הבודקים איפה פגע / נחת הטיל....

לצערנו, לפני כשנתיים+ צביקה נפטר בנסיבות טראגיות והשאיר הרבה אנשים שהכירו אותו המומים.

ג'יפאי אמיתי, יהי זכרו ברוך.

ronbs
29-12-18, 11:37
קודם כל מצער לשמוע
אבל רציתי לשאול שאלה
ראיתי אנשים ששידרגו מנוע סופה על ידי קיט טורבו
נראה לי הרבה יותר זול מאשר בניית מנוע סטורקר
מישהו מוכן להסביר יתרונות חסרונות של 2 השידרוגים
יתרון אחד אני חושב שהוא יותר מומנט לטובת הסטרוקר

סולי
29-12-18, 11:43
לא ראיתי מנוע אטמוספרי שפונק בטורבו ושרד מבלי שפתחו ושידרגו את אבריו הפנימיים.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

הדסופה
29-12-18, 11:44
הרבה מנועים אמריקאיים נולדים ככה

Sent from my iPhone using Tapatalk

סולי
29-12-18, 11:53
נראה לי תמוהה... אבל לא נתווכח.
מהחיים האמיתיים מנועי 6ציל סופה ששודרגו בטורבו בלי חיזוקים פנימיים... לא שרדו יותר מדי... ואני יודע על יותר מ4 כאלו.

הדסופה
29-12-18, 11:54
התייחסתי למנועי v8 למיניהם
בנויים לסופרצרגר

six 4 life
29-12-18, 12:25
ראיתי אנשים ששידרגו מנוע סופה על ידי קיט טורבו
נראה לי הרבה יותר זול מאשר בניית מנוע סטורקר

לבנות מערכת טורבו עולה יותר, הרבה יותר מסטרוקר רגיל

נדב42
29-12-18, 13:13
טורבו משפר בסל"ד גבוה בלבד.
סטרוקר משפר בכל הטווח, ומשמעותית בתחום הנמוך ..

הדסופה
29-12-18, 14:25
סופרצרגר משפר גם לכל הטווח

דרור ברלי
30-12-18, 16:58
נראה לי תמוהה... אבל לא נתווכח.
מהחיים האמיתיים מנועי 6ציל סופה ששודרגו בטורבו בלי חיזוקים פנימיים... לא שרדו יותר מדי... ואני יודע על יותר מ4 כאלו.

זה נכון לחלוטין.
אבל...
כל מי ש"פינק" את המנוע שלו בטורבו, כבר לא בדיוק פינק אותו אחר כך...
אנחנו יודעים באיזה חבר'ה מדובר, חבר'ה טובים ללא ספק, אבל בעלי רגל כבדה. הם הוציאו למנועים את הנשמה בדיונות, אז היא יצאה ולא חזרה...
ובשימוש כזה, זה יקרה לכל סטוק(ר) או סטרוקר, במוקדם או בהרבה יותר מוקדם....

-->