PDA

צפייה בגרסה מלאה : הלך הטורבו בנווארה

hdadad
04-12-13, 20:38
היי מה קורה..

לפני מספר ימים הלך לי הראש מנוע ברכב, כתוצאה מכך שהרדיאטור התפוצץ, ולא הייתה שום דרך לעצור את הבעייה.
אחרי כמה ימים קניתי ראש ספרדי, והמוסכניק אמר שצריך לעשות וחריטה וכל שאר הדברים. מקובל.
הרכיב את הראש, רדיאטור חדש, הייתה תופעה הוא אומר שהרכב לא סחב כמו שצריך, נשלח למכון דיזל. עלו על בעיה של יוניט דפוקה שלא נותנת פקודה למחשב.
הוחלפה היוניט, אתמול קיבלתי את הרכב. נסע בסדר, כמו שאני רגיל אליו.
נסעתי נסיעה קצרה באזור והטורבו התחיל לשרוק. המוסכניק אמר שהיא צריכה להיעלם תוך כמה ימים.ואם לא אז הטורבו הלך.
היום בבוקר הטורבו שבק חיים, עשן לבן והאוטו לא סוחב.

מה עושים טורבו בנווארה שמעתי עולה יותר מראש. יש למישהוא הצעות.??

נ.ב נווארה מודל 2009 ,280000 ק"מ.

נדב ש.
05-12-13, 21:31
שריקה מהטורבו לא "נעלמת" באורך פלא... טורבו שורק משמע הוא הולך לגמור או שיש צינור יניקת אויר קרוע/סדוק.
התשובה הזאת של מכונאים "זה יעלם" שמעתי הרבה לאחרונה לצערי...
אם השריקה לא הייתה לפני התיקון כנראה שנגרמה סתימה של שמן לטורבו בעקבות התיקון או משהו דומה.

אמיר ב.א
06-12-13, 11:47
אגב ,
עשן לבן והאוטו לא סוחב לא חייב להיות טורבו , גם יכול להיות שוב ראש מנוע - תבדוק לפני שאתה עושה צעד דרסטי.

hdadad
09-12-13, 18:10
יום אחרי הטורבו שבק חיים...
שמתי טורבו משופץ, הרכב נשלח למכון דיזל. והמכונאי אמר שעוד פעם יש בעייה בטורבו..
אובד עצות כבר.

נוסע כבר חודש עם האיפון 4X4 ידני, וללא 4X4 הלוקרים לא נכנסים לפעולה. יש מצב לסדר את זה איך שהוא?
השיניים שלהם בסדר.

shmulikbg
10-12-13, 14:18
יום אחרי הטורבו שבק חיים...
שמתי טורבו משופץ, הרכב נשלח למכון דיזל. והמכונאי אמר שעוד פעם יש בעייה בטורבו..
אובד עצות כבר.

נשמע שהבעייה מתחילה במכונאי....בלי לפגוע חלילה באף אחד...

חנן-ג'יפולוג
10-12-13, 18:19
ביקשו ממני להתערב פעם במקרה שנשמע די דומה. ארבעה מגדשים שנגמרים מיידית אחד אחרי השני. מתחילים לשרוק בתחילת עבודה ומתפוצצים תוך כמה עשרות דקות עבודה.
נעשה את הסיפור קצר: התברר שהמכונאי שהחליף את הטורבו הראשון החליף בין שני צינורות וואקום, מה שגרם לגדישה מקסימלית, קבוע.
אז, ה"יוניט" הזה שגרם לטורבו שלך לא לגדוש בהתחלה. מהו? מה עשו כדי שהטורבו יחזור לגדוש, והאם לא חירבו משהו שגורם לטורבו לעבוד בלחץ וספיקה מקס'? אתה בטוח שאתה מקבל תשובות מדויקות ואמינות?
ומה עם לחץ וספיקת השמן לטורבו? מה עם צינור החזרה? האם אין BLOWBY מוגזם?
אולי במהלך ההתחממות גם נפגעו המיסבים הראשיים במנוע?
האם נבדקה כל מערכת היניקה לשבבים? הוחלף מסנן אוויר? אינטרקולר?

אירוע של טורבו שנגמר ובפרט כשמדובר באירוע חוזר צריך להיחקר בצורה מאוד רצינית. אם סתם מחליפים בטורבו אחר ללא בדיקות נוספות לוקחים סיכון גדול לתיקון חוזר.

hdadad
12-12-13, 21:01
נכנסתי לפורום רק היום...
חנן קראתי את כל מה שרשמת ואני אבדוק את כל הדברים האלו..
שמוליק- מכונאי שאני עובד איתו הרבה זמן. לפעמים לא מוצאים את הבעיה, ואפילו שהיא מתחת לאף כמו שאומרים.

ATPE
03-07-14, 17:18
שלום

יש לי ניסאן נבארה 2008 שהמנוע בה עושה רעשים של עבודה לא חלקה אבל זה לא קבוע ושזה קורה אז הרכב חלש יותר, ובנוסף בטורים גבוהים בעבודת סרק יוצא גם עשן לבן… המכונאי שלי לא הצליח לעלות על הבעיה, אז בדקתי את הרכב במכון דיזלים ולפי בדיקת המחשב של המכון אין אינדיקציה על בעיה, אבל המכונאי במכון אמר שזה 99% אינג'קטורים למרות שהוא לא יודע מ100% שזאת באמת הבעיה.
מיכוון שאינג'קטורים עולים הרבה כסף אני לא רוצה להוציא עלהם את הכסף ולגלות אחרי שזאת לא הבעיה, כך שאני רוצה לדעת ב100% מה הבעיה.

למישהו יש רעיון איך אפשר למצוא את הבעיה ב100%, או אם משהו מכיר ופטר כבר את הבעיה?

תודה מראש!

-->