PDA

צפייה בגרסה מלאה : אזהרה מהעסקת סודנים

BlackStar
04-12-13, 20:51
חברים אני רוצה לשתף אתכם בחוויה לא נעימה שעברה עלי השבוע

הייתי צריך פועלים פשוטים לקשור כבל חשמל עם זיפרים ועבודות מעדר פשוטות
נסעתי לחדרה בכיכר בבוקר עומדים רבבות של סודנים \ אריטראים וכו..
בחרנו לנו 3 חזקים וחסונים שהבינו שהעבודה לא קלה יש טוריה והרבה עבודה פיזית הם קיבלו הסבר לפני שעלו לאותו
עלידי דובר ערבית ואני ודאתי שהם מבינים על מה מדובר
בהתחלה הם בקשו 350 שח ליום קצת צחקנו כי העובדים שלנו שעובדים אצלנו יום יום והם בלי מקצוע צנרים \ רתכים \ מפעילי צמ"ה
לא מגיעים לשכר הזה
אחרי דין ודברים הוסכם על 270 שח ליום עבודה של 8 שעות

התחלת עבודה קצת קשה שעה של מזמוזים עד שהכול מתחיל לזרום הופ השעה 11 שביתה איטלקית אנחנו רעבים רוצים לאכול או שלא עובדים
אמממממממ טוב אנחנו אוכלים ב12וחצי אחת או שתאכלו איתנו או שתזמינו פיצה זה האופציה היחידה שהייתה במקום שבו עבדנו
שביתה צעקות ריבים חצי שעה של חוסר עבודה אבא שלי הצדיק נסע להביא להם אוכל מהבית אורז ועוף וכול מיני דברים טובים מבישול ביתי
אכלו שתו השעה 12 וחצי. אחרי שעה וחצי של חוסר עבודה
סוף סוף חזרנו לעבוד ( לעבוד באפריקאית זה לא לעבוד בשום שפה אחרת )
בסוף היום ( של הסודנים 3:00 ) הם עולים על הארגז של הטנדר יאללה קח אותנו חזרה לחדרה
אני קצת בהלם יש להם עוד טון וחצי של עבודה סוכם 8 שעות עבודה לא עבדו 5 בפועל
מנסה לדבר להבין למה לא רוצים להמשיך מסבירים שהשעה 3 נגמר היום עבודה נקודה
אוקי אני מסביר בסוג של נימוס מלוווה בהמון חוסר נימוס שיש לי בשטח עוד 8 עובדים 2 טרקטורים ואין סיכוי שבעולם שאנחנו עוזבים תשטח לפני שמסיים
מה גם שהם לא עבדו הם שחקו התמזמזו מרחו ופשוט העבירו את היום
בנחמדותי הצעתי להם 150 שקל לכול אחד הרי הם לא עבדו לא נגמרה העבודה סוכם 8 שעות בפועל עבדו 5
( תאמינו לי שגם 150 זה מעל ומעבר למה שמגיע להם )
הם כמובן סירבו להצעה והתחילו להרים את הטורים
התפתחה סוג של מריבה קולנית בערבית עברית רוסית שוודית ושלל שפות מענינות
אחד הסודנים נגש עלי ולוחש לי באוזן " אתה תצטער על זה תראה מה אנחנו נעשה לך עכשיו "
הוא זז הצידה מצלצל מהטלפון שלו למישהוא ונותן לי לדבר איתו
המישהוא הזה מציג את עצמו בתור עורך דין לדיני עבודה שמטפל להם בכול הסידורים שלהם
אני מסביר לו בקצרה את העניין הוא לא מתרשם מהסיפור ואומר לי שעלי לשלם להם 300 שח כמו שסוכם ------- אמממממ אבל סוכם 270
לא הם אמרו לו שסוכם 300 אמממה אני אומר לו שלא יקרה גם עם עראפת יקום מהקבר הם יקבלו במקסימום מה שסוכם ושיסתלקו מהשטח ברגל
הוא מנתק את השיחה לא עובר 10 דוקות משטרע + מגב
השוטרים היום עלהכייפק הבינו את הסיפור מהגירסא שלנו
שילמנו להם 300 שח לכול אחד ולקחנו אותם לכביש הראשי

מסכנה : !!! הם לא שווים שקל
הם עצלנים !!!
החוק בידיים שלהם ולטובתם והם יודעים את זה ומנצלים את זה !!!
אז עם אתם חושבים להעסיק אחד כזה ליום יומיים תחשבו טוב
הם פשוט לא שווים שקל ראו הוזהרתם :)

boaz avrahami
04-12-13, 20:57
ועכשיו איזה איגוד שמאלני יפה נפש יתבע אותך על הוצאת דיבה..,,
אני במקומך הייתי אוסף כל יום שניים ומוריד אותם 10 קמ׳ מהמקום שבו העמסתי אותם ובורח.

וברצינות- בשביל מה יש לך מצלמה בטלפון?
אני לא הייתי מתקפל מול איום בתביעה.

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

המשוטט
04-12-13, 21:02
בערבית אומרים : בוקר טוב אליהו
יצאת בזול
ותזכור גם הפלסטינים בכיכרות הם שב"חים ,העסקת שבח או הסעה = קנס והחרמה של הרכב .
דיר באלאק

sent from TIZ EL NABI

ishc
04-12-13, 21:02
תעסיק עובדים קבועים, תתייחס אליהם בכבוד, תן תנאים ותשלם שכר הגון ולא תצטרך להתעסק עם פועלים מהצומת

YosSima
04-12-13, 22:30
וואלה ... אני קורא את כל הפוסט שלך , ורק דבר אחד רץ לי בראש כל הזמן:
מגיע לך !
אני יודע שקשה להשיג עובדים ישראלים טובים שמוכנים לעבוד , ובטח לא בשביל שכר נמוך
אבל להעסיק סודנים ? !
אחרי שכל יום יש מקרה אחר שבו סודני תקף/אנס/רצח/גנב/פרץ/מול העיניים של החבר/מתחת לבית/בתוך הים/בגינה הפרטית/בחניון הציבוריבחדר שינה של הילדה (תעשה איזו וריאציה שאתה רוצה) אתה הולך ומעסיק אותם בשביל לחסוך כמה שקלים ...
הרי הם מכירים את שיטת המקל , במדינה שלהם היו כנראה סוקלים אותם באבנים במקרה כזה ופה הם מקבלים זכויות עובדים ..
הפעם יצאת בזול ... המסקנה שלך אולי נכונה , אבל בטח לא היא צריכה להיות המניע ללמה לא להעסיק אותם

omri_t
04-12-13, 22:56
וואלה ... אני קורא את כל הפוסט שלך , ורק דבר אחד רץ לי בראש כל הזמן:
מגיע לך !
אני יודע שקשה להשיג עובדים ישראלים טובים שמוכנים לעבוד , ובטח לא בשביל שכר נמוך
אבל להעסיק סודנים ? !
אחרי שכל יום יש מקרה אחר שבו סודני תקף/אנס/רצח/גנב/פרץ/מול העיניים של החבר/מתחת לבית/בתוך הים/בגינה הפרטית/בחניון הציבוריבחדר שינה של הילדה (תעשה איזו וריאציה שאתה רוצה) אתה הולך ומעסיק אותם בשביל לחסוך כמה שקלים ...
הרי הם מכירים את שיטת המקל , במדינה שלהם היו כנראה סוקלים אותם באבנים במקרה כזה ופה הם מקבלים זכויות עובדים ..
הפעם יצאת בזול ... המסקנה שלך אולי נכונה , אבל בטח לא היא צריכה להיות המניע ללמה לא להעסיק אותם

יש שתי אפשרויות: או שאתה מתכתב איתנו ממאדים, או שאתה עובד מדינה.

הסיכוי למצוא פועלים ישראלים לעבודות פיזיות כפי שהוזכרו שגם יעבדו וגם תוכל לשלם להם שווה לסיכוי שערפאת יקום מהקבר.

ישראלים בטלנים, כולם מנהלים, כולם פרופסורים וכולם בטוחים שלעבוד זה לעבדים.

תקרא לזה פלסטינים, תאילנדים, פיליפינים, רומנים, סינים, סודנים וכו'- אף ישראלי לא יחליף אותם.

ishc
04-12-13, 23:10
הורגלנו כציבור שעבודת כפיים אינה מכובדת ואינה יאה ומעסיקים הורגלו לעבודת כפיים מותר לשלם שכר נמוך. לא יודע מי התחיל את המעגל הזה אבל כדאי שהוא ישבר.

bizon
04-12-13, 23:29
בתחילת תקופת השיפוצים הזוהרת שלי הרווחתי 200 שח יומית ! כעבור שנתיים הגעתי ל... 300 יומית ... זהו מקצוע שאני מאוד אוהב ואין שום סיכוי שאני חוזר אליו פשוט קשה מאוד להתפרנס ממנו. ומעליב עד מאוד שפתאום צץ לו "פועל" בלי ניסיון שמקבל יותר ממך לא כי הוא מקצועי אלה כי הוא לא מוכן לעבוד בפחות ואותך כבר לוקחים כמובן מאליו למרות הנסיון והוותק ...

מור

YosSima
05-12-13, 00:16
יש שתי אפשרויות: או שאתה מתכתב איתנו ממאדים, או שאתה עובד מדינה.

הסיכוי למצוא פועלים ישראלים לעבודות פיזיות כפי שהוזכרו שגם יעבדו וגם תוכל לשלם להם שווה לסיכוי שערפאת יקום מהקבר.

ישראלים בטלנים, כולם מנהלים, כולם פרופסורים וכולם בטוחים שלעבוד זה לעבדים.

תקרא לזה פלסטינים, תאילנדים, פיליפינים, רומנים, סינים, סודנים וכו'- אף ישראלי לא יחליף אותם.

אולי השורשים שלי ממאדים ,

נכון שהמצב בעייתי, תעסיק את כל השאר , אבל למה סודנים ?
אה ... כי גם הפלסטינאים והסינים כבר רוצים יותר כסף ...
צחי צודק במאה אחוז ואני חושב שמי שהתחיל את המעגל הזה, זה הלקוחות דווקא, שדורשים עבודה עברית במחיר שמגיע מחוץ לקו הירוק.
אז יש תחרות קשה , אנחנו רוצים לקבל עבודה אבל לא מסוגלים לתחרות מול השכנים .. למה ? כי אני קבלן ישראלי יהודי משלם לעובד מינימום 300 שח נטו ליום
+ אוכל + נסיעות + מיסים + שעות נוספות+כל התנאים שהחוק דורש והקבלן הערבי משלם לעובד 180 שח מזומן לכיס ומאכיל אותו בלבן ולחם
כל זה מנסיון אישי מלפני מספר שנים. חבל שזה ככה , אבל זה המצב. אז מה עושים? או שניהים חאפרים(ובסוף מתים בלי שקל ועם בטון יבש בשיערות של האף ) או שמארגנים כוח עבודה זול (שבסוף יוצא יותר יקר) או שמתעקשים על הצעת מחיר נכונה ששווה לעבוד בשבילה בלי קומבינות (או שיש טריק אחר שלא חשבתי עליו )
אפשר לגלגל האשמות לכל הכוונים עד שנגיע לבית הנשיא ולכמה ביזבזו שם על נירות ריחניים , אבל בסופו של דבר - זה המצב.
יש כבר שירשור בנושא השכר הלא מתגמל של עובדי יצור במשק הישראלי והבעיה ברורה ותאמין לי עמרי , אני מכיר אותה טוב
אבל יש עובדים ישראלים חרוצים שכן מוכנים לעבודה פיזית קשה , רק שיתוגמלו בהתאם.
אבל ה"אבל" הגדול שלי כאן זה לא את מי אפשר או כדאי להעסיק.. אלא למה לעזאזל להעסיק סודנים ?
זה לא משנה באיזה מחיר הוא מגיע לעבודה או אם הוא חרוץ או לא.. אחרי כל האלימות מצדם של הסודנים, לא הייתי מפרנס אף אחד מהם!

boaz avrahami
05-12-13, 01:03
אם הם מקבלים 300 פלוס שח יומית ולא חוששים להשרף ולסחוט מעסיקים אז יש יותר ביקוש מהצע....

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

six 4 life
05-12-13, 01:24
מי שמשחק בקקה שלא יתפלא בסוף למה הוא מסריח.
ברגע שהעלית אותם לאוטו חשפת את עצמך לאסון עסקי פוטנציאלי, ובמקרה הנוכחי יצאת בזיל הזול.

BlackStar
05-12-13, 06:43
חברה חברה אתם כולכם נראה לי חיים במאדים או כול כוכב אחר שמרוחק מפה אלף שנות אור

אני היום מעסיק פנסיונר בן 63 ( מפעיל צמ"ה )
עוד בחור צעיר שבא לתת חיזוקים 3 \ 4 פעמים בשבוע ( מפעיל צמ"ה )
ואני גם עובד על הכלים

חוצמזה אני מעסיק מנהל עבודה שהוא גם צנר מקצועי נוצרי מנצרת
לנוצרי מנצרת יש מנהל עבודה "ביצועיסת" שמנגנן על עוד 4 \ 5 \6 עוזרים ( שהם פועלים עם קצת רקע יודעים לרתכך פלסטיק \ ברזל
ומבינים את העבודה שלנו אף אחד מהם לא היה מוכן לשמוע על להכנס לתעלה של 800 שמטר על 120 עומק עם חול ואבק ולסדר כבל חשמל
יותר מזה אני לא מהיום מחפש עובדים : ערבים \ יהודים \ נוצרים \ דרוזים
לא רוצים לא רוצים לשבת בטרקטור ולא רוצים ללמוד לרתך לא רוצים לעבוד בשמש ולא בגשם
בקיצור לא לקחתי סודנים כי זה היה הבחירת הטבעית ככה העולם רצה

omri_t
05-12-13, 08:14
יש יותר ביקוש לעובדים מהיצע.
וכנראה שזה לא ברור לרובנו..

קבלן או מפעל שלא יכול להרשות לעצמו להיות עבריין נמצא בבעית כ"א חמורה.
את הפלסטינאים סגרו והגבילו במתן היתרים.
את התאילנדים והרומנים והסינים צמצמו בצורה משמעותית.

למעשה חקלאים קבלנים ומפעלים קטנים נאלצו לסגור כי אין מי שיעבוד.

ואז באו הסודנים וחבריהם. חלקם מסתננים וחלקם חוקיים.
באין ברירה הם מוצאים עצמם מאוד מבוקשים.

זה עצוב וזה כואב.

ממש נאיבי לחשוב שע"י שיפור בתנאים יהודים יתחילו לעבוד בעבודות כפיים.

אני רוצה לראות כמה ישרדו אחרי שבוע בחממה בשיא הקיץ.
כמה יהיו מוכנים להיות תפסנים בבניין.

במשך שנים בעסק של הורי היה קו ייצור בריתוך.
עבודה לא נוראית באולם סגור.
והשכר שיכלו לשלם היה לא רע בכלל.
תמיד העדפנו ישראלים, אבל ניתן לספור בקלות את הימים ששרד כל אחד שגייסנו עד שהחלו התרוצים..
ואני לא מדבר על זה קהפלסטינאי או ההודי מייצרים פי 2.5 מהישראלי. (אם הוא הגיע לעבודה).

דרור ברלי
05-12-13, 09:59
שזה לא יישמע גזעני חס וחלילה... אבל לאפריקאים (מכל המדינות) אין שום מוסר עבודה.
אם היית שומע כמוני את סיפורי אפריקה מקרוב משפחה שחי שם (מדינה במערב אפריקה), עובד שם כמנהל תפעול בחברה גדולה ונאלץ להתמודד יום-יום עם כל מה שתיארת, היית מבין במה מדובר. ושם אין אפשרות בחירה. כל מאות העובדים שהוא צריך לנהל מתנהגים בדיוק ככה.

אפריקה נראית כפי שהיא נראית בדיוק בגלל הדברים האלה.

החבר'ה האלה באו לפה והביאו איתם את המנטליות ומוסר העבודה שלהם וכאן כמובן שיש כל מיני ארגוני שמאל יפי נפש שנותנים להם גב, כולל גב משפטי.
ברמה המיידית ברור שלא כדאי להעסיק אותם, אבל מהר מאוד הם יתחילו לחיות על קיצבאות שמשולמות כמובן מהכיס שלנו.

boaz avrahami
05-12-13, 14:20
זה תקף גם לאפריקאים היהודים?
(מרוקאים, לובים, אתיופים וכו')
אולי אתה צודק אבל תכף לא ישארו לך חברים :cool:

ובכל זאת, אפילו ערביי ארץ ישראל ופלשטינאים כיום כבר מחזיקים לא מעט עובדים זרים.
וגם במרבית העולם המערבי האפריקאים מגיעים כמהגרי עבודה וממלאים מקום חסר של עובדי כפיים.
בכל מדינה ששם תראה אותם תדע שהמקומיים לא מלכלכים את הידים.

-->