PDA

צפייה בגרסה מלאה : קיבלתי את המכשירי קשר מארה״ב MIDLAND GXT1050VP4 וצריך עזרה בהגדרות

Avi Peretz
07-12-13, 13:19
שלום
קבלתי שבוע שעבר את המכשירי קשר מארה״ב ואני אשמח לקצת עזרה והסברים
אז ככה :
אתמול בדקתי אותם בערבה אבל הטווח קליטה לא היה משהו רציני , כמו שציפתי
השתמשנו בערוץ 1.
האם מומלץ להשתמש בערוץ אחר , האם יש הבדל בכלל בעוצמה בין הערוצים?
רשום שהמכשיר עובד בתדרים של gmrs/frs באיזה תדר עדיף להשתמש , ואיך אני יודע באיזה תדר אני משתמש?
רשום גם בחוברת הוראות שערוצים 8-14 ו 34-37 עובדים רק בעוצמה של low לפי הוראות fcc אם יש דרך לשנות את זה?
למה משמש הprivacy code ?
חפשתי וקראתי המון מידע אני אשמח עדיין למידע ולעזרה בכיוון המכשיר קשר לקליטה מקסימלית
תודה רבה

bigfoot69
07-12-13, 13:55
אבי שלום.
כפי שמצופה ממכשירים ניידים, טווח הקליטה שלהם מוגבל והוא תוצאה של עבודה במתח נמוך מאוד (כ-5 וואט בממוצע) ולכן חווית טווח קליטה לא רציני. כל המכשירים הנידיים המקצועיים (לא אלה שקנית בתחנת הדלק) מוציאים כ- 5 וואט ומוגבלים בטווח הקליטה והשידור שלהם.
חלק מן המכשירים מאפשרים חיבור אנטנה חיצונית ארוכה (כמו של המכשירים הקבועים ברכב) ואלה מגדילים את הטווח בצורה משמעותית.
מבחינת הגדרת התדרים במכשיר - אין אפשרות להעלות את עוצמת השידור, המכשיר מיועד לעבודה בארה"ב לפי תקני ה-FCC ושם חוקיות העניין מוגדרת מראש על מנת לא להפריע למכשירים אחרים שעובדים בתחום.
יש במדריך למשתמש את רשימת התדרים שצרובה על המכשיר, אם אני זוכר נכון לא כל התדרים צרובים, חלקים ריקים וללא שימוש.

רוב הג'יפאים משתמשים במכשירי המקסטרק בארץ ודומיו להשגת טווחי שליטה ושידור גבוהים במיוחד, וכמובן שאין מה להשוות בין 5 וואט ל-45 וואט.
אתה מוזמן לפנות אלי בכל שאלה בעניין.

שבת שלום.

Avi Peretz
07-12-13, 15:45
אבי שלום.
כפי שמצופה ממכשירים ניידים, טווח הקליטה שלהם מוגבל והוא תוצאה של עבודה במתח נמוך מאוד (כ-5 וואט בממוצע) ולכן חווית טווח קליטה לא רציני. כל המכשירים הנידיים המקצועיים (לא אלה שקנית בתחנת הדלק) מוציאים כ- 5 וואט ומוגבלים בטווח הקליטה והשידור שלהם.
חלק מן המכשירים מאפשרים חיבור אנטנה חיצונית ארוכה (כמו של המכשירים הקבועים ברכב) ואלה מגדילים את הטווח בצורה משמעותית.
מבחינת הגדרת התדרים במכשיר - אין אפשרות להעלות את עוצמת השידור, המכשיר מיועד לעבודה בארה"ב לפי תקני ה-FCC ושם חוקיות העניין מוגדרת מראש על מנת לא להפריע למכשירים אחרים שעובדים בתחום.
יש במדריך למשתמש את רשימת התדרים שצרובה על המכשיר, אם אני זוכר נכון לא כל התדרים צרובים, חלקים ריקים וללא שימוש.

רוב הג'יפאים משתמשים במכשירי המקסטרק בארץ ודומיו להשגת טווחי שליטה ושידור גבוהים במיוחד, וכמובן שאין מה להשוות בין 5 וואט ל-45 וואט.
אתה מוזמן לפנות אלי בכל שאלה בעניין.

שבת שלום.

שלום ידיד
תודה על התשובה המהירה
אני עדיין אשמח לדעת מה הערוץ המומלץ ואם עדיף להשתמש בערוצים של gmrs בעוצמה גבוהה או בתדרים של frs בעצומה נמוכה , ואם יש הבדל בעוצמת השידור בין הערוצים ובכלל איזה ערוץ מומלץ
תודה

Ronyo
07-12-13, 19:01
לפי ה FCC אם אתה משתמש בערוץ כח גבוה אתה צריך רישיון.
תשתמש בערוצים שלא מסומנים ב LOW
לערוצים האלה יש טווח יותר ארוך.

erezgur
07-12-13, 19:45
....
....

המכשיר המדובר הינו מכשיר ידני אמריקאי "רגיל" עם אנטנה קבועה וכל התחנות צרובות מראש.

ולפותח השרשור - אלו מכשירים "מוכנים מראש" ללא אפשרות צריבה או שינוי. במישור פתוח עם טווחי ראיה ותנאי מזג אוויר מתאימים ניתן לקלוא מכשירים אלו במרחקים יפים (מספר ק"מ) זה מזה. המרחקים יורדים ככל שתנאי השטח משתנים, כלומר לאחר עיקול בערוץ נחל, למשל, הקליטה תהיה רק מטווחים קרובים יחסית של 1-3 ק"מ ואף פחות.

ה- privacy code, אם הבנתי נכון למה אתה מתכוון, מאפשרים לבצע "תקשורת פרטית" בין מכשירים המכוונים לאותו privacy code (אני מכיר שקוראים לזאת private line) מבלי שאחרים המאזינים לאותו תדר יפריעו להם. למעשה מאפשר למספר קבותות לדבר ביהים מהלי להפריע אחת לשניה באותו תדר. אבל מניסיון - לעיתים מכשיר רב עוצמה, במיוחד אם לא מכוון היטב, יכול לחסום ולהפריע לקבוצה עם "תדר פרטי" שכזה.

ארז גור

omri_t
07-12-13, 20:08
יש לי זוג מידלנד מדגם ישן יותר. גם "36 מייל".
המכשיר הזה לא מגיע ל 5W...

אני עובד איתם שנתיים וחצי אחד מול השני וגם מול המקסטרקים.
מרוצה מאוד, נוהג לחלק למזדמנים בטיולים וכשיורד להכוונה רגלית.

הטווח שלהם לא גדול כמו של המקסטרק, זה די ברור... ותלוי מה באמת ציפית.

3-5 ק"מ בערך הצלחתי לתפוס איתם. תלוי מאוד בתוואי השטח.
לשימוש בטיולים בתוך שיירה, גם כזו שמתפזרת- הם עובדים מצויין.

לגבי תדרים, הכל עובד, תעבוד על התדרים הגבוהים אמור להיות חזק יותר...

תהנה.

Avi Peretz
07-12-13, 20:43
תודה לכולם על התשובות , אני אשמח לדעת עוד כמה כמה דברים שלא הבנתי בעצם בגלל שהערוצי frs על עוצמה נמוכה עדיף לי להשתמש בתדרים של ה gmrs והאם יש עדיף לערוץ מסיום שהקליטה שלו חזקה יותר ?
האם יש מכשירים ניידים שיכולים לתת לי טווח קליטה גדול יותר כמו למשל מוטרולה ?
האם יש מכשירים עם תדרים של frs שיודעים לשדר בעצומה גבוהה , ואם כן זה אתן לי טווח קליטה גדול יותר ?
האם התדרים שיש לי על המכשיר זה התדרים של הגיפאים שמשתמשים בארץ?
ושאלה לידע כללי האם המכשירים האלו חוקים בארץ ?
והאם בפועל צריך רשיון למכשירים כאלו?

omri_t
07-12-13, 21:42
אלו מכשירים חלשים שלא דורשים רשיון בארהב.
בגלל שהם בתדר אמריקאי- הם לא ממש חוקיים כאן. מפני שכאן אימצו את התדרים האירופאים.

יש מכשירים ניידים שמשדרים עד 5w .
אלו מכשירים מקצועיים יותר.

גם באיביי וגם ב dx יש מכשירים ברי תיכנות חלקם ב5w.

ויש מכשירים קבועים מגיעים ל 40w כמו המקסטרקים שניתן לדבר לטווח גדול של עשרות ק"מ.

לגבי קבוצת התדרים- אין כאן משהו מסודר.
הרוב משתמשים בתדרים האמריקאיים. בדכ הם פנויים יותר ןאם מישהו מדבר זה לרןב גיפאים (שחופרים המון..)

Avi Peretz
07-12-13, 23:30
לפי מה שרשום במפרט הוא כן משדר ב 5 w
יש מכשיר שתוכל להמליץ לי עליו ומהמכשירים שקניתי עש ערוץ מומלץ משום מה אף אחד לא עונה לי על זה ?
תודה

רוכברודאו
08-12-13, 01:22
במכשיר שלך ערוצים 1-7 יתנו מקסימום הספק. תעבוד איתם
מערוץ שמונה ומעלה יש ירידת הספק מתוכננת ע"י היצרן.
יש עוד אפשרויות במכשיר אבל פחות קריטי משימוש ב 1-7

Avi Peretz
08-12-13, 09:38
מישהו יכול לתת לי המלצה למכשיר נייד שיכול לתת טווח קליטה גדול יותר

bigfoot69
08-12-13, 09:38
המכשירים הניידים היחידים שתוכל להגביר את קליטתם הם כאלה עם אנטנה מתפרקת ואז במקומה להרכיב אנטנה חיצונית ברכה. מהסוג של המכשירים הקבועים.
בארץ משתמשים גם באירופאי וגם באמריקאי. אין הבדל מבחינת התדר עצמו.
כל מכשיר בארץ מעל 0.5 וואט מצריך רשיון ממשרד התקשורת. מדובר בתשלום אגרה שנתית. בפועל אם אתה משתמש בנייד פחות מ-5 וואט אין טעם. חלשים מדי.

bigfoot69
08-12-13, 09:44
Motorola mtx 838
baofeng
רק תוסיף להם אנטנה חיצונית.

Avi Peretz
08-12-13, 10:08
אם אני לא מוסיף אנטנה , אז היה לזה אותו טווח קליטה כמו לאלו שכבר יש לי ?

Avi Peretz
08-12-13, 10:09
בגלל זה אני מחפש להזמין מחול
אני גם אשמח להמלצה של דגם מהחברה baofeng
ועוד פעם אני שאול אם אני לא שם אנטנה חיצונית אם היה הבדל בין המכשיר הנוכחי לבין אלו
תודה

Avi Peretz
08-12-13, 10:11
ועוד משהו אם המכשיר היה יכול לשדר את ערוצי ה frs בעוצמה גבוהה אז הייתה לי קליטה גדולה יותר מערוצי ה gmrs או שזה לא משנה ?

erezgur
08-12-13, 10:14
האם ניסית לחפש מעט חומר בנושא בפורום זה?
בחודשים האחרונים תוכל למצוא מספר שרשורים, ממש כאן, העוסקים במכשירי קשר ניידים קטנים.

Avi Peretz
08-12-13, 10:30
חיפשתי לא ממש מצאתי מה שאני מחפש , אני אחפש שוב

-->