PDA

צפייה בגרסה מלאה : מבקש רעיונות להתקנת מעלון נכים

יוסי בר צבי
07-12-13, 23:49
הכניסה הראשית לביתי כרוכה בירידה בת 7 מדרגות.
חמתי שתחייה (86 ועד 120) שברה את רגלה ותהיה מרותקת למשך זמן החלמתה לכסא גלגלים ואני רוצה להתקין עבורה מעלון נכים ע"מ שתוכל לשוב ולפקוד את ביתנו (2-3 פעמים בשנה).
אני מחפש פתרון בבניה עצמית והתקנה של מעלון נכים.
האמת? לא כל כך יודע איך להתחיל.
זה צריך להיות משטח מתכת שיצמד למפלס המדרגה העליונה, כסא הגלגלים יגולגל ויעמוד על המשטח שהפעלה חשמלית של מנוע וגלגל שיניים שיחוברו למשטח , יורידו או יעלו אותו בצורה מאוזנת באלכסון כלפי מטה עד מפלס הקרקע ובחזרה למעלה.
כל הקונסטרוקציה תוצמד ליציקת המדרגות ולא תתמך על המעקה.
התמונה הראשונה מציגה את מדרגות ביתי והתמונה השנייה מראה את מה שהייתי רוצה להתקין.

יש לכם רעיונות/עצות איך לבנות קונסטרוקציה מתנייעת שכזאת?

שבוע טוב, יוסי

82667

82690

shmulikbg
08-12-13, 00:01
סתם רעיון, יוסי...
אם מדובר בפעמיים עד שלוש בשנה, לא יותר פשוט לקבע אל המדרגות
שתי מסילות מתכת מקבילות ברוחב הכיסא, ופשוט לגלגל אותו למעלה ולמטה?
אפשר כמובן להוסיף מנוע חשמלי קטן עם וו בקצה הכבל במדרגה העליונה.

יוסי בר צבי
08-12-13, 00:18
סתם רעיון, יוסי...
אם מדובר בפעמיים עד שלוש בשנה, לא יותר פשוט לקבע אל המדרגות
שתי מסילות מתכת מקבילות ברוחב הכיסא, ופשוט לגלגל אותו למעלה ולמטה?
אפשר כמובן להוסיף מנוע חשמלי קטן עם וו בקצה הכבל במדרגה העליונה.

חשבתי על זה ....הגברת לא קלת משקל וגם אם אפעיל את כל כוחי ספק אם אצליח לגרום להעלאת הכסא במעלה המדרגות כשהיא ישובה עליו ואני אפילו לא רוצה לחשוב מה יקרה בירידה אם כוחי לא יעמוד לי.......
ה-וו החשמלי , לעומת זאת , יכול להיות תחילתו של רעיון... רק שלא הייתי רוצה לקשור את הכבל לכסא עצמו. הייתי מעדיך שהכסא יעמוד על משטח ברזל ושאותו הכבל ימשוך.....מוכן לפתח את הרעיון ?
תודה שמוליק.

polar bear
08-12-13, 00:18
לא יודע כמה שוקלת חמותך+הכסא, אבל המדרגות שלך נראות עם שיפוע נוח יחסית, וכמו שאמר קודמי אתה מדבר על מספר פעמים בשנה, ולא על שימוש יומיומי. תבנה רמפה מעץ/מסילות ברזל שמתישבת על המדרגות וכל פעם שהיא מגיעה תגלגל אותה הלוך חזור. לדעתי חבל להשקיע כל כך הרבה כסף על מנגנון שבעיקרון אמור לעבוד כל יום ולהשתמש בו רק פעם ב...אתה גם לא צריך לקבע שום דבר למדרגות ובכך לפגום בנוחות השימוש הרגיל במדרגות.

בהצלחה ורפואה שלמה.

יוסי בר צבי
08-12-13, 08:43
לא יודע כמה שוקלת חמותך+הכסא, אבל המדרגות שלך נראות עם שיפוע נוח יחסית, וכמו שאמר קודמי אתה מדבר על מספר פעמים בשנה, ולא על שימוש יומיומי. תבנה רמפה מעץ/מסילות ברזל שמתישבת על המדרגות וכל פעם שהיא מגיעה תגלגל אותה הלוך חזור. לדעתי חבל להשקיע כל כך הרבה כסף על מנגנון שבעיקרון אמור לעבוד כל יום ולהשתמש בו רק פעם ב...אתה גם לא צריך לקבע שום דבר למדרגות ובכך לפגום בנוחות השימוש הרגיל במדרגות.

בהצלחה ורפואה שלמה.

תודה polar.
לדעתי חמתי והכסא נוגעים במחוג ה-100 קילו בסקאלה. בהנחת זווית של 45 מעלות שיוצרות המדרגות ביחס למפלס הקרקע, אני חושש שיקשה על אדם מהישוב לדחוף עגלה במשקל 100 קילו לאורך המסילה ובזווית המדרגות - 45 מעלות בקירוב ולאורך מטר וקצת. זווית חדה מידי למרחק גדול מידיי.
החשש הגדול הוא שאם יאזל כוחו של מי שדוחף את העגלה בדרכה מעלה, זו תתדרדר ואני מזמן אסון לפתח ביתי.
הייתי מעדיף להסתייע במנוע קטן, סוג של כננת ג'יפ שהכבל שלה יהיה קשור לרמפה , שחרורו יסיע את הרמפה ועליה עגלה כלפי מטה בשיטת הגרביטציה ואיסופו יעלה אותו למפלס העליון.
עליה וקוץ בה, אין לי כננת בג'יפ.
אם הבנתי נכון, אתה מדבר על רמפה במידות גלגלי העגלה, מתחת לרמפה גלגלים הנעים על מסילות שיוצבו לאורך המדרגות והרמפה בעצם מפולסת בדרכה מטה/מעלה (ויוצרת מדרגה משל עצמה במפלס התחתון שגובהו 17 ס"מ -כגובה מדרגה).
אני צודק?
יוסי

אייל
08-12-13, 08:48
כננת חשמלית של 250 ק"ג לא אמורה להיות מאוד יקרה (נדמה לי שיש בל.כ.). יחד עם שתי מסילות וחמותך תוכל לדלג פנימה.

טל חסיד
08-12-13, 09:12
בכל חנות טכנית כננת 250 ק"ג בסביבות 400 ש"ח

טל

OFF-RoaD
08-12-13, 09:56
4 גלגלות וכמה מטרים של חבל, ואתה סוגר את הסיפור ברבע מחיר. וגם ילד בן 8 יוכל להוריד ולהעלות בצורה בטוחה ומבוקרת. + הרבה פחות תקלות אפשריות, הרבה יותר קל לפרק ולאחסן.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

polar bear
08-12-13, 11:59
בדוק שזה 45 מעלות? נראה מתון יותר, בכל אופן, אני מדבר על רמפה רגילה, שיפוע, אם המדרגות באמת 45 מעלות אפשר לבנות רמפה ארוכה יותר { ומכאן מתונה יותר , שתתמך ע"י המדרגות. 100 ק"ג על גלגלים למרחק כזה , זה לא הרבה. . בכולופן - לדעתי - המטרה העיקרית צריכה להיות משהו שלא נמצא שם כל הזמן ולא עולה יותר מדי. ולא צריך סיוע חיצוני { חשמל , אוטו וכו' } בשביל לעבוד.

יוסי בר צבי
08-12-13, 14:20
4 גלגלות וכמה מטרים של חבל, ואתה סוגר את הסיפור ברבע מחיר. וגם ילד בן 8 יוכל להוריד ולהעלות בצורה בטוחה ומבוקרת. + הרבה פחות תקלות אפשריות, הרבה יותר קל לפרק ולאחסן.

אתה מוכן להרחיב? זה עם או בלי כננת? לאן אחבר את הגלגלות?

OFF-RoaD
08-12-13, 14:34
אתה מוכן להרחיב? זה עם או בלי כננת? לאן אחבר את הגלגלות?

בלי כננת. בכוח מופעל על ידך.

תשוטט כאן. הרבה יותר יעיל ממה שאוכל לומר: http://wiki.imga.org.il/index.php?title=%D7%A8%D7%95%D7%95%D7%97 %D7%99_%D7%9B%D7%95%D7%97

ברמת העיקרון אתה צריך נקודת עיגון אחת על הקרקע בראש המדרגות, נקודת עיגון בכיסא (או על משטח שעליו הכיסא מונח), וכל גלגלת שתניח ביניהם ("קיפול" של החבל) תקטין את הכח הדרוש להרמה פי חצי. (קיפול אחד, חצי מהכח המקורי. שני קיפולים, רבע מהכוח, וכן הלאה). המחיר שתשלם הוא ב"דרך". אורך החבל שתצטרך למשוך. אבל במרחק שאתה מתעסק בו זה זניח.

יש גם גלגלות חד כיווניות עם כיוון מתחלף, שיוסיפו עוד אלמנט של בטיחות וכך גם אם תאבד אחיזה או שיהיה קשה מדי ותרפה, החיכוך של החבל בגלגלת ימנע מהכיסא להחליק במורד.

יוסי בר צבי
08-12-13, 14:58
בדוק שזה 45 מעלות? נראה מתון יותר, בכל אופן, אני מדבר על רמפה רגילה, שיפוע, אם המדרגות באמת 45 מעלות אפשר לבנות רמפה ארוכה יותר { ומכאן מתונה יותר , שתתמך ע"י המדרגות. 100 ק"ג על גלגלים למרחק כזה , זה לא הרבה. . בכולופן - לדעתי - המטרה העיקרית צריכה להיות משהו שלא נמצא שם כל הזמן ולא עולה יותר מדי. ולא צריך סיוע חיצוני { חשמל , אוטו וכו' } בשביל לעבוד.

אתה שואל אם הזווית היא 45 מעלות? שאלה טובה. בשיעור הזה בגיאומטריה לא הייתי וכך זה נראה לי בעין. עכשיו אצא בגשם השוטף למדוד.
לטובת מי שהיו בשיעור הזה ויודעים לחשב את הזווית המדוייקת הנה התרשים והמידות (וזה בכלל טריגונומטריה ולא גיאומטריה, כך לזיכרוני) :

195 ס"מ =AC
105 ס"מ =BC
250 ס"מ = AB

ואנחנו מחפשים את הזווית אלפא וביתא . (אגב, במדידה לא מדוייקת הזווית יצאה קצת פחות מ-30 מעלות. הגיוני?)

יוסי
82693

יוסי בר צבי
08-12-13, 15:41
בלי כננת. בכוח מופעל על ידך.

תשוטט כאן. הרבה יותר יעיל ממה שאוכל לומר: http://wiki.imga.org.il/index.php?title=%D7%A8%D7%95%D7%95%D7%97 %D7%99_%D7%9B%D7%95%D7%97

ברמת העיקרון אתה צריך נקודת עיגון אחת על הקרקע בראש המדרגות, נקודת עיגון בכיסא (או על משטח שעליו הכיסא מונח), וכל גלגלת שתניח ביניהם ("קיפול" של החבל) תקטין את הכח הדרוש להרמה פי חצי. (קיפול אחד, חצי מהכח המקורי. שני קיפולים, רבע מהכוח, וכן הלאה). המחיר שתשלם הוא ב"דרך". אורך החבל שתצטרך למשוך. אבל במרחק שאתה מתעסק בו זה זניח.

יש גם גלגלות חד כיווניות עם כיוון מתחלף, שיוסיפו עוד אלמנט של בטיחות וכך גם אם תאבד אחיזה או שיהיה קשה מדי ותרפה, החיכוך של החבל בגלגלת ימנע מהכיסא להחליק במורד.

זה מתחיל להיות מעניין....
בוא נראה שהבנתי.
בונה קונסטרוקציה שתתמוך ב-2 מסילות שיונחו על המדרגות.
על המסילות 4 גלגלים שמחזיקים רמפה מפולסת או משופעת בעדינות. לרמפה נקשר חבל ארוך המעוגן בעץ הנמצא כ-8 מטרים מהמדרגה העליונה.
לאורך החבל 2 גלגלות. האחת מעוגנת לחבל שמגיע מהעץ. לאן השנייה? היא הרי לא יכולה להיות תלויה על החבל והגיוני שתעוגן למשהו.
כשהרמפה מפולסת עם המדרגה העליונה מסיעים אליה את עגלת הנכים.
שחרור החבל מהעיגון יוריד את הרמפה והעגלה כלפי מטה .
האם משיכת החבל תוך הפעלת כוח של 25 קילו (בהנחה שמשקל הרמפה והעגלה כ-100 קילו) יעלו את הרמפה למפלס המדרגה העליונה?
לא הבנתי לאן מתחברת נקודה A בתרשים או לאן מעוגנת הגלגלת האחרת ? (אחת אמרנו מעוגנת לעץ). אני חושש שחיבורה לחבל המחובר לרמפה יגבילו את התנועה של הרמפה מעלה/מטה.

82694

OFF-RoaD
08-12-13, 15:50
82696

יותר משהו כזה....

יוסי בר צבי
08-12-13, 15:56
82696

יותר משהו כזה....

נפלא. מאוד ברור. תודה.
עכשיו זה מאוד ברור. משיכת החבל השמאלי תרים את הרמפה ושחרורו תוריד אותה.
ומה משקל הכוח שאני צריך להפעיל על החבל השמאלי להרמת 100 קילו ?

OFF-RoaD
08-12-13, 15:58
אמת. במקרה הזה, 25 קילו בקירוב, לאורך פי 4 מהדרך אותה תעבור הרמפה.

erezgur
08-12-13, 16:48
כיוון אחר - בדוק עם החברה הללו - http://www.go1.co.il/ אפשרות לחיבור "גלגל מסיע" חשמלי, למיטב זכרוני היו להם פתרונות לעלייה מדרכה וכו'.

יוסי בר צבי
08-12-13, 17:00
כיוון אחר - בדוק עם החברה הללו - http://www.go1.co.il/ אפשרות לחיבור "גלגל מסיע" חשמלי, למיטב זכרוני היו להם פתרונות לעלייה מדרכה וכו'.

תודה ארז,
מכיר את החברה. הם מתמחים בעיקר בקלנועיות ומנסים מזלם גם בכלים חשמליים אחרים ובכל מקרה מחיריהם גבוהים מול הצרכים שלי.
אני צריך משהו פשוט להתקנה עצמית, עם אפשרות הרכבה ופירוק תוך דקות.

יוסי בר צבי
08-12-13, 17:41
אמת. במקרה הזה, 25 קילו בקירוב, לאורך פי 4 מהדרך אותה תעבור הרמפה.

מכיר מקום בתל אביב שמוכר גלגלות?
אני מניח שלקוטר הגלגלת יש השפעה. איזו גלגלת אני צריך?

shmulikbg
08-12-13, 17:44
אתה מסתבך. לגרור או להוריד משטח, שאינו יכול להיות מפולס למטה, אלא רק למעלה, ולהתחיל לקשור גלגלות...

כמו שאמרתי בתחילה, 2 מסילות זוית כמובן, במרחק מדוייק ביניהן, יגרמו לכיסא לשמור על מסלולו

ביניהן ללא סטייה הצידה. מנוע חשמלי קטן, כזה שהוצע מעל, מתחבר בשנייה לוו שכבר מחובר במדרגה העליונה,

בצידו השני לכיסא.....וחמותך מוכנה לסנפלינג.....

אוקטבה
08-12-13, 17:48
יוסי
מאיפה אתה בארץ?
אתה יכול לקנות גולל כבל ידני עם אבטחות ולהעלות להוריד אותה בבטחה.
דבר איתי להנחיות נוספות אם אתה צריך
צחי (שבונה עגורנים לפרנסתו..)
0544-525942

יוסי בר צבי
08-12-13, 18:27
אתה מסתבך. לגרור או להוריד משטח, שאינו יכול להיות מפולס למטה, אלא רק למעלה, ולהתחיל לקשור גלגלות...

כמו שאמרתי בתחילה, 2 מסילות זוית כמובן, במרחק מדוייק ביניהן, יגרמו לכיסא לשמור על מסלולו

ביניהן ללא סטייה הצידה. מנוע חשמלי קטן, כזה שהוצע מעל, מתחבר בשנייה לוו שכבר מחובר במדרגה העליונה,

בצידו השני לכיסא.....וחמותך מוכנה לסנפלינג.....

אני אנסה להתפקס מחדש לפני שאסתבך בשלל האפשרויות.

כרגע הכי נראה לי לרתך קונסטרוקציה שבסיסה 2 ברזלי זוית ברוחב גלגלי עגלת הנכים, הקונסטרוקציה תהיה ארוכה מהמדרגות (ע"מ למתן את השיפוע), תשען על המדרגות ותהווה מסלול לגלגלי העגלה. (אני יורד מרעיון הרמפה שמסבך אותי עם פילוס הרמפה ותחתית המדרגות)
לקונסטרוקציה אחבר חבל ששלאורכו 3 גלגלות מקובעות. משיכת החבל תעלה את העגלה ושחרורו יוריד אותה.
ניסיונות ראשונים יהיו במשקל הנכון וללא נוכחות אדם על העגלה. היה ויצליח - הצלחתי.
היה ואתקשה, אתקין בקצה החבל סוג של מנוע חשמלי/כננת שיחליף אותי בתפקיד המשיכה .
ואני מקווה שיבוא לציון גואל.
מכיוון שחמתי עודנה בגבס במיטתה וההיערכות היא לסוף ינואר, יש לי הרבה זמן לניסוי וטעייה.

זה גם הזמן לעצור לרגע ולהגיד תודה לכל מי שטורח, מסייע ומשתף. תמשיכו. זה עוזר לי כרגע ויעזור לאחרים בהמשך.

צחי, אני מגני תקווה שליד קריית אונו ואדבר איתך אחרי שאסיים בניית הקונסטרוקציה. (אגב - יש לך גלגלות כמו זו המופיעה בתמונה שאני מצרף לפוסט ? ואם לא, אתה יודע מי מתעסק בזה? יש את זה ליעקב סבן ?)
יוסי

82704

הדסופה
08-12-13, 18:31
תוציא לך מהראש שהפיתרון זמני, תפרק את המדרגות ותבנה שביל בשיפוע מקסימלי 8 מעלות, ורצוי 6 מעלות (תגנוב כמה שצריך מרחק מהחצר ומהחנייה)
יותר יקר ממה שהתרשמתי שאתה מתכוון להוציא, אבל יעבוד תמיד, ולתמיד, גם כשהמשפחה תמשיך ותתבגר, והמבין יבין.
(וזאת כמובן בהנחה שאתה לא בשכירות)

הד

יוסי בר צבי
08-12-13, 18:53
תוציא לך מהראש שהפיתרון זמני, תפרק את המדרגות ותבנה שביל בשיפוע מקסימלי 8 מעלות, ורצוי 6 מעלות (תגנוב כמה שצריך מרחק מהחצר ומהחנייה)
יותר יקר ממה שהתרשמתי שאתה מתכוון להוציא, אבל יעבוד תמיד, ולתמיד, גם כשהמשפחה תמשיך ותתבגר, והמבין יבין.
(וזאת כמובן בהנחה שאתה לא בשכירות)

הד

אני לא גר בשכירות אבל ממש לא מתכוון לפרק מדרגות יצוקות בטונייט ע"מ להכשיר שביל משופע ונטול מדרגות.
אנחנו מקווים שחמתי בת ה-86 תחלים, תשתקם ותחזור לעצמה, לאמור, תוכל לרדת את המדרגות הספורות ברגליה שלה.
וגם אם לאו, אשתמש בהתקנה המאולתרת לאותם אירועים בודדים בהם היא פוקדת את ביתנו.
תודה בכל אופן.

שחר 9
08-12-13, 20:06
הייתי הולך על שתי אפשרויות שונות קצת .

1. יצור רמפה מתקפלת מאלומיניום שתהיה ארוכה יותר מהמדרגות ותספק שיפוע מקסימלי של 12% , בשיפוע כזה כל כסא יכול לעלות בבטחה.

2. לא רואים בתמונה מה קורה בציידי המדרגות אבל אם יש אפשרות לייצר מעלות ליד המדרגות יהיה הרבה יותר פשוט מכל מעלון אחר.

ומעבר לזה אני חייב לציין שאתה ממש נחמד לחמותך ....
במקרה של כמה מחברי הטובים יתכן והייתי מתבקש לחשב את זוית הגילגול של נפילת גוף חופשי במדרגות .....

בהצלחה.

יוסי בר צבי
08-12-13, 20:19
הייתי הולך על שתי אפשרויות שונות קצת .

1. יצור רמפה מתקפלת מאלומיניום שתהיה ארוכה יותר מהמדרגות ותספק שיפוע מקסימלי של 12% , בשיפוע כזה כל כסא יכול לעלות בבטחה.

2. לא רואים בתמונה מה קורה בציידי המדרגות אבל אם יש אפשרות לייצר מעלות ליד המדרגות יהיה הרבה יותר פשוט מכל מעלון אחר.

ומעבר לזה אני חייב לציין שאתה ממש נחמד לחמותך ....
במקרה של כמה מחברי הטובים יתכן והייתי מתבקש לחשב את זוית הגילגול של נפילת גוף חופשי במדרגות .....

בהצלחה.

גרמת לי לחייך שחר.....
עשה לי טובה , שלח לזוגתי ולחמתי את דעתך עלי, אולי זה יעזור לי פעם......
לעיניינו.
אין די מקום להתקנת מעלית וגם לו היה הנסיבות לא מצדיקות הוצאה שכזאת (עשרות אלפי שקלים).
אני עוד מחפש חברים טובים שיידו לחשב את זווית הירידה ממדרגות הקיימות אחרי שלא הייתי בשיעור שבו הסבירו את נוסחת החישוב בטריגונומטריה העוסק בחישוב זוויות במשולש ישר זוית .
אחר זה נבקש מהם לחשב את "זוית הגילגול של נפילת גוף חופשי במדרגות " ...
:-)
יוסי

OFF-RoaD
08-12-13, 20:30
סתם שאלה, למה הזוית חשובה? הרי גם בזווית של 45 מעלות או יותר תצליח למשוך אותה למעלה, בהנחה ותבנה מערכת גלגלות. מאידך, אתה רוצה שיפוע כמה שיותר מתון, ולשם כך עדיף לנצל את החלל בין מעלה המדרגות לדלת בצורה המיטבית...

shmulikbg
08-12-13, 20:43
למיטב זכרוני, 105 ס"מ גובה על אורך של 2.5 מ', נותן לנו 42 מעלות.
אבל, כמו שאמר עודד...למה זה חשוב?

יוסי בר צבי
08-12-13, 20:48
סתם שאלה, למה הזוית חשובה? הרי גם בזווית של 45 מעלות או יותר תצליח למשוך אותה למעלה, בהנחה ותבנה מערכת גלגלות. מאידך, אתה רוצה שיפוע כמה שיותר מתון, ולשם כך עדיף לנצל את החלל בין מעלה המדרגות לדלת בצורה המיטבית...

הזוית חשובה לתחושה הכללית בעליה או בירידה.
אף אחד לא אוהב להיות במצב של חוסר שליטה והיות אדם ישוב על כסא בזווית חדה מפחידה ומבהילה וגורמת לו להיות בחוסר שליטה (ונכון תגיד לי שאדם על כסא גלגלים חסר שליטה בלאו הכי, אבל זה הכל בראש)
מעבר לזה, זוית מתונה תמזער פגיעה במקרה של תקלה.
בתחתית המדרגות יש לי עוד כשני מטר של מישור שימתנו את הירידה.

shmulikbg
08-12-13, 20:51
ירדת ל-23 מעלות. קח רק בחשבון שעכשיו הקונסטרוקציה לא מונחת עם מלוא
כובד משקלה על המדרגות, אלא רובה באויר בעצם.

OFF-RoaD
08-12-13, 20:52
אז תנצל אותם כמה שאפשר... תבנה רמפה ארוכה ככל היותר. זה לא ייקר כמעט...

יוסי בר צבי
08-12-13, 20:56
ירדת ל-23 מעלות. קח רק בחשבון שעכשיו הקונסטרוקציה לא מונחת עם מלוא
כובד משקלה על המדרגות, אלא רובה באויר בעצם.

ענק שמוליק. מה הנוסחה לחישוב הזוית? אני מחפש אותה מהצהרים.
הקונסטרוקציה תישען על על המדרגות ועל המישור שבסופם לכל אורכם, אני גם ארתך את הזוויות בינהן לרוחב שלא ינתקו אחד מהשני

יוסי בר צבי
08-12-13, 20:56
אז תנצל אותם כמה שאפשר... תבנה רמפה ארוכה ככל היותר. זה לא ייקר כמעט...

זאת הכוונה. זאת בעצם לא רמפה כי אם מסילה שעליה תונח עגלת הנכים.

OFF-RoaD
08-12-13, 22:36
נראה לי שתצטרך איזה רגל מתקפלת או 2 לאורך כל אחת מהמסילות. או מסילה מסיבית מאוד שתשקול כמו הגברת בערך...

יוסי בר צבי
08-12-13, 22:43
נראה לי שתצטרך איזה רגל מתקפלת או 2 לאורך כל אחת מהמסילות. או מסילה מסיבית מאוד שתשקול כמו הגברת בערך...

למה רגל מתקפלת? חשבתי לרתך כל 2 או 3 מדרגות רגל קבועה שתתמוך את המסילה ותשאיר אותה מפולסת.
אני מקווה שהקונסטרוקציה לא תשקול כמו הגברת, אני בונה על זה שפירוק והרכבה של המתקן ייארכו כמה דקות (הבאה והנחה על המדרגות)

OFF-RoaD
08-12-13, 22:45
כדי שהמתקן לא יתפוס המון נפח, כדאי לדעתי לדאוג שהרגל תוכל להתקפל או להתפרק. אבל לא חובה, אם יש איפה לאחסן אותו...

יוסי בר צבי
08-12-13, 22:53
כדי שהמתקן לא יתפוס המון נפח, כדאי לדעתי לדאוג שהרגל תוכל להתקפל או להתפרק. אבל לא חובה, אם יש איפה לאחסן אותו...

אני מעדיף לפשט את הייצור וההתקנה ויש איפה לאכסן, מה שמוביל לרגל קבועה.
אני מתלבט עכשיו אם המסילות יהיו 2 זוויות או 2 U שלתוכם יכנסו הגלגלים והם לא יוכלו לשנות כיוון בשום תנאי.
דעתך ?

OFF-RoaD
08-12-13, 22:55
U יותר בטוח. בטח אם אין חיזוקי רוחב.
אם אתה בכל מקרה מרתך לרוחב כמו סולם, ומודד היטב שיהיה בדיוק ברוחב העגלה. L אמור להספיק. תלוי גם ברוחב המסילה.

יוסי בר צבי
08-12-13, 23:04
U יותר בטוח. בטח אם אין חיזוקי רוחב.
אם אתה בכל מקרה מרתך לרוחב כמו סולם, ומודד היטב שיהיה בדיוק ברוחב העגלה. L אמור להספיק. תלוי גם ברוחב המסילה.

רוחב המסילה כרוחב גלגלי עגלת נכים, אין לי מידות מדוייקות אבל זה משהו כמו 40-50 ס"מ בין מרכזי הגלגלים.
חיזוקי רחב מתחייבים למניעת "פיסוק" המסילות בזמן עבודה. אני מאמין שאדרש ללפחות 2 ריתוכים לאורך המסילה.
אני חושב שאוכל להסתפק ב - U בעל עובי דופן קטן יותר מאשר L. וסך הכל ה-U יהיה עם פחות משקל , יותר יציבות ויותר בטחון.

שחר 9
09-12-13, 23:44
ענק שמוליק. מה הנוסחה לחישוב הזוית? אני מחפש אותה מהצהרים.
הקונסטרוקציה תישען על על המדרגות ועל המישור שבסופם לכל אורכם, אני גם ארתך את הזוויות בינהן לרוחב שלא ינתקו אחד מהשני

צלע מול הזוית כלומר צלע גובה הרמפה לחלק ל"יתר" שזה אורך האלכסון שהוא שיפוע הרמפה = לסינוס הזוית - תלחץ סינוס תקבל את הזוית....

כמה קשה להסביר משהו פשוט .... מקוה שהבנת.

אייל
10-12-13, 11:29
יוסי, אם מדובר על משהו זמני אז לפני שאתה נכנס לריתוכים וחיתוכים לא יותר פשוט לקחת 5 קורות עץ 15*3, לנצל את כל האורך כדי למתן את השיפוע ופשוט לתמוך כל חצי מטר?
נראה לי הרבה יותר פשוט, יכול להיות אסטטי ושימושי בעיקר עם מדובר על משהו זמני.

אגב, אין ספק שבתחרות חתן השנה אתה מקום ראשון. מבחינת חלק לא מבוטל מהאנשים כאן ההשקעה היחידה שהם ישקיעו בחמותם הוא חפירת בור...

יוסי בר צבי
10-12-13, 20:44
יוסי, אם מדובר על משהו זמני אז לפני שאתה נכנס לריתוכים וחיתוכים לא יותר פשוט לקחת 5 קורות עץ 15*3, לנצל את כל האורך כדי למתן את השיפוע ופשוט לתמוך כל חצי מטר?
נראה לי הרבה יותר פשוט, יכול להיות אסטטי ושימושי בעיקר עם מדובר על משהו זמני.

אגב, אין ספק שבתחרות חתן השנה אתה מקום ראשון. מבחינת חלק לא מבוטל מהאנשים כאן ההשקעה היחידה שהם ישקיעו בחמותם הוא חפירת בור...

אייל, אני מתפוצץ מצחוק בזכותך...ממש עכשיו....למקרא תשובתך.
אני בהחלט בודק אפשרות ללהניח קורות עץ ועליהם סוג של L או U להקנות יציבות במורד העגלה.
אגב, מעבר לפתרון אליו נדרשתי אני נהנה כל פעם מחדש לראות את היענות החברים, את השיתוף ואת היצירתיות שהם מביאים איתם.

בינתיים הכל הוקפא ומשך כל היום נערכתי לסערה....מי שגר בבית פרטי ומחזיק אותו לבד יודע שכל יום מתעורר צורך לטפל במשהו אחר, קל וחומר לפני סערה.

חורף גשום לכולם !
יוסי

-->