PDA

צפייה בגרסה מלאה : לקנות פורנר או גרנד?

אייל שמואל
08-12-13, 00:28
יש לי אופציה לקנות פורנר 95 משודרגת - נעילות , הגבהות , צמיגים 33 ועוד או גרנד מודל 95 משודרגת בהגבהות וצמיגים - מה כדי???????????

hitoy
08-12-13, 00:59
יש הבדלים חסרונות ויתרונות לכל אחד מהשניים, לדעתי ומנסיוני הכל מתגמד לעומת היתרון הגדול של הגראנד בנושא עלויות אחזקה וזמינות חלפים.

יואב

טל חסיד
08-12-13, 08:55
לא ממליץ גם אל פורנר במיוחד אם צמיגים 33 דפרנציל עדיין מאד מקדימה, רכב ישן אם בעיית זמינות חלקים וגם כשיש יקרים מאד. עדיף גראנד כמובן בדוק היטב לפני קניה יתרון נוסף בגראנד שתי סרנים חיים. דרך עגב שתי הרכבים הנ"ל שיכורים 1ל 4\5 והפורנר עגלה למרות מנוע הV6.

טל

דידו
08-12-13, 09:26
שווה לעשות חיפוש קטן..
כמה תקלות ותיקונים בפורום על גראנד וכמה על פוראנר...

יש לי 4RUNNER עם אי אילו שיפורים בשטח-מעולה בכביש-פרייבט 1-6 1-7
חלפים מביא מארהב
אין לי ידע לגבי גראנד

דידו
08-12-13, 09:28
נ.ב -תבדוק יחסי העברה בסרנים-אם מדובר בדגם המפואר יכול לסחוב 33 אם לא - חייב החלפה
שווה לעשות חיפוש קטן..
כמה תקלות ותיקונים בפורום על גראנד וכמה על פוראנר...

יש לי 4RUNNER עם אי אילו שיפורים בשטח-מעולה בכביש-פרייבט 1-6 1-7
חלפים מביא מארהב
אין לי ידע לגבי גראנד

boaz avrahami
08-12-13, 10:33
זה לא ממש השוואה הוגנת.
כמה פורנרים פעילים יש באתר?

לי יש חבר שהחזיר פוראנר משנות התשעים ולא התרשמתי שזה אוטו עמיד במיוחד...
וכל קלקול פשיטת רגל.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

דרור ברלי
08-12-13, 11:48
חינו וקסמו של הפוראנר נמוגו כבר לפני זמן רב.

אי שם בשנות ה-90 בארה"ב, הוא הוכתר כ-"SUV האמין ביותר". זה היה מזמן, כשהוא היה בן שנתיים ולא בן 20. גם הפופולריות שלו בשוק האמריקאי בוודאי תרמה לעלויות תחזוקה שפויות.
בישראל הוא אף פעם לא היה נפוץ, ולכן מחירי בית המרקחת. תא המנוע שלו צפוף ומורכב, מנוע ה-3 ליטר לא נחשב להיט גדול - עצלן ושתיין ומסובך לטיפול ותיקון.

בהשוואה מול צ'רוקי XJ שעשינו פעם ב"הגה בשטח", למעט ביצועי מנוע ועבירות בשטח טכני, בכל פרמטר אחר - נוחות, איכות, שימושיות, כביש, שבילים, הפוראנר היה הרבה יותר טוב.
ובכל זאת, ברור שכל אחד מאיתנו היה בוחר בצ'רוקי XJ. במקרה הזה - עם כל הכבוד לפוראנר, קח גרנד ZJ בלי להתלבט.

שגיא S
08-12-13, 13:23
אני לא מבין גדול בשני הרכבים, לדעתי גם שניהם יקרים לאחזקה באותה מידה.
היתרון הגדול ביותר של הZJ זו העובדה שהוא JEEP אמיתי.
משמע - יש יותר אופציות לתחזוקה שלו, בין אם זה שיש כמה וכמה מוסכים שמבינים בו ויכולים לטפל בו בארץ
העובדה שיש לו חלקים בארץ ובחו"ל בזול (יותר נפוץ מפוראנר לדעתי)
והעובדה שיש לך פה בפורום אנשים שמכירים את הרכב על כל בורג שבו - מאוד מאוד עוזרת לתחזוקה ולמנוע סתם החלפות של חלקים.

בנוסף - בארץ אפשר להגיע לרמות מאוד גבוהות של ZJ - אמנם זה לא זול. אבל אין גבול.

katsirz
08-12-13, 13:31
לשם ההגינות, אני נוסע בפוראנר ונהנה ממנו הנאה מרובה.
יש חלקים בשפע, והמכונאי שלי משיג אותם במחירים יחסית סבירים (עבורי).
המנוע אמנם "כבד" ומתקשה לטוס בעליות (עולה את הקסטל ב 80 90 אבל ממעלה אדומים להר הצופים ב 50 60), אבל הוא מאד אמין וכמעט נטול תקלות.
אני מניח שבסופו של דבר זה מאד תלוי בשני כלי הרכב שיעמדו ראש בראש בשלב האחרון. אני, כשחיפשתי, המתחרה של הפוראנר (באותו מחיר) היה גרנד זקן בשנה נטול תוספות, שחוט ועייף. עבורי ההחלטה הייתה קלה.
גם בשטח טכני, הפוראנר לא ממש מאכזב ביחס לאחרים ובטח ובטח בטיול נורמלי, שזה בד"כ עיקר עיניינו. הצמיגים הגדולים עשויים להיות דווקא בעיה, כי המקסימום המומלץ הוא 31" ולא יותר. (לדעתי גם אין רישוי לצמיגים גדולים מ 31")
הרכב שתיין לא קטן והתוצאה הטובה ביותר היא שיוט (עם מזגן) ב 110 -120 על כביש 6 בפחות או יותר 1:7.
אם המנוע במצב יחסית טוב, השלדה נקייה,גיר, תיבת העברה ודיפרנציאלים תקינים, לא צפויות לך יותר מידי צרות יקרות.
אני החלפתי תיבת הגה, זוג ציריות, שיפצתי משאבת הגה, החלפתי מכסה אטם שסתומים ומכסה דיסטרוביוטר, רדיאטור ומדחס מזגן, ומאז 20 אלף ק"מ שקטים למעט ביקורים תכופים בתחנות דלק....
תיקח את הרכב שבסוף להבנתך יגרום לך פחות ביקורים במוסך.

shahav
08-12-13, 14:17
אני היתי מעדיף שניי צירים חיים ... ובכלל הגרנד הוא פלטפורמת שיפורים טובה וחייה.
רבין

nir.samo
08-12-13, 14:27
המנוע אמנם "כבד" ומתקשה לטוס בעליות (עולה את הקסטל ב 80 90 אבל ממעלה אדומים להר הצופים ב 50 60), אבל הוא מאד אמין וכמעט נטול תקלות.

זאת באמת עליה שבודקת הספק נטו ותנופה לא עוזרת אבל הפתעת אותי עם נתון המהירות הזה, זה מה שהייתי עולה אותה עם סמוראי קרבורטור, עם הזרקה כבר הייתי ב-70...

katsirz
08-12-13, 14:32
כשהייתי מ"פ עם רנו 4, גם עליתי אותה יותר מהר....

Saar
08-12-13, 22:19
גראנד.
חזק, כיפי, פשוט לתחזוקה עצמית.
סער

chevy-man
08-12-13, 22:59
אני תיכף שנתיים עם פוראנר 12,000 ק״מ,
מרוצה, הרכב נוח אמין אני לא יכול להעיד כי שיקמתי את הרכב, אבל אני תמיד נהנה גם בכביש וגם בשטח, נסיעה בשטח עם מזגן לא מפריעה לו, לא נתקלתי שהיה חסר כוח, אני חושב שיש לו איזון טוב בין נוחות כביש לביצועי שטח, אם אתה מחפש מקום יש לו בגאז ענק ונפתח כמו טנדר שזה ממש שימושי, אישית אני נהנה, לכל המגזימים עם הדלק נכון זה לא המנוע הכי יעיל, אבל מי שמחפש גיפ זו התצרוכת, לדעתי בסופו של דבר לא משנה מה יגידו אלה כלים שונים ואתה חייב לעשות נסיעה משולבת קצרצרה בכל אחד מהם על מנת להבין מה מתאים לך.
נ.ב- הפורנר שאתה מדבר עליו נשמע טוב מדי המוכר לא דורש הרבה למה שמוצע הייתי בודק אותו טוב טוב לפני הרכישה במידה ותחליט בנוסף אני לא יודע איך הרכב מגיב ל33 אבל לדעתי הוא עלול להתהפך בשניות בשטח (מסיפורים לא מידע או משהו)

ד ו ר ו ן
09-12-13, 08:06
מ הקשר בין 33 והתהפכות?

chevy-man
09-12-13, 22:13
גובה.. המרכז כובד גבוה מדי ושוב אמרתי לא מדע מדוייק אבל שאני רציתי להגביהה את שלי היו כמה חכמים שאמרו ששמעו על פוראנרים שהתהפכו.. אני לא ראיתי שוב אמרתי משמועות!

ד ו ר ו ן
09-12-13, 22:34
מה ההבדל בין הגבהה 3 אינצ' ובין צמיג 33?

בקיצור, 33 זו לא הסיבה.

אייל שמואל
09-12-13, 23:05
תודה רבה לכולם עזרתם לי מאוד להחליט

-->