PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיצובישי פאג'רו 99- גיר תקוע

אסף ס
08-12-13, 17:37
שלום לכל, בפאג'רו 99-2800-אוטומט שלי ידית הגיר (4X4) נתקעה במצב low. ניסיתי את כל אפשרויות השילוב (לדעתי) ולא הצלחתי לשחררה מהמקום. שאלתי היא האם מישהו מכיר את הבעיה לפני שאני פונה למוסך? תודה!

shmil
08-12-13, 17:49
האם ניסית לנסוע לאחור ואז לשחרר?

hitoy
שלום אסף וברוך הבא.
אתה כנראה מתכוון לידית של הטראנספר (תיבת העברה), יש שרשור מלפני כשבוע שנוגע כנראה לבעיה שלך : http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=81158
מומלץ אצלנו בפורום לחפש ולעין בהסטוריה של הפורום.

מקווה שעזרתי
יואב

raanan
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=81158

זאת ב 99% הבעיה אצלך.

רענן

אסף ס
08-12-13, 23:58
תודה על התגובות! אכן, לאחר פירוק הידית ופתיחת התיבה גיליתי רסיקי פלסטיק מגואלים בשמן. בתום נקיון כל התיבה (כולל שאיבת רסיסים מהמקומות הקשים), תיבת ההעברה חזרה לפעולה תקינה (עדיין ללא הבושינג) בנקודה זו עולות לי מס' תהיות: 1. אם ידית ההעברה עובדת בצורה תקינה ללא חריקות/רעידות/מכות, מה תפקידו של הבושינג ועד כמה הוא נחוץ? 2. השמן בתיבת ההעברה היה מעט מאד, סמיך מאד ומלוכלך. מאחר והרכב עבר טיפול בו נבדקה המצאות שמן גיר לא מזמן, אני מתאר לעצמי שהשמן לתיבה מגיע ממקום אחר- איפה בודקים/ממלאים? 3. ביצעתי נסיעת מבחן קצרה כאשר התיבה פתוחה וגיליתי כי זה מקור הרעש העמום ששמעתי בחודשים האחרונים (רעש כמו של ילד מעצבן ששותה מקשית בכוונה לעצבן :p) מאחר וכך ובהמשך לנקודה 2 אני מסיק כי השמן לתיבה אמור להגיע מהצינורית המחוברת לגומית הידית, אז הצינורית יבשה כמו הנגב והרעש של הילד המעצבן יוצא ממנה... עד כאן עידכונים. אשמח לחידודים! אסף

bel1bel
09-12-13, 21:27
את השמן לתיבת ההעברה ממלאים בנפרד, לא קשור לשמן גיר אוטומט.
תבדוק כבר על הדרך שמן בסרנים.
לגבי הבעיונת , כל השנתונים האלה מתחילים לעבור את זה, בקטנה לגמרי -
יש שם תותב אוקולון שפשוט נאכל עם הזמן, תזמין אחד כזה מקורי בלבד באינטרנט.
פתרון אחר - בחור בשם מוש ייקח ממך את הידית הישנה וייתן לך חדשה תמורת 600 ש״ח
הוא נותן אחריות לכל החיים ...(-; בנה נראה לי תותב מאלומיניום או משהו, בכל מקרה זה עובד טוב.

raanan
10-12-13, 09:10
לגבי הבעיונת , כל השנתונים האלה מתחילים לעבור את זה, בקטנה לגמרי -
יש שם תותב אוקולון שפשוט נאכל עם הזמן, תזמין אחד כזה מקורי בלבד באינטרנט.
פתרון אחר - בחור בשם מוש ייקח ממך את הידית הישנה וייתן לך חדשה תמורת 600 ש״ח
הוא נותן אחריות לכל החיים ...(-; בנה נראה לי תותב מאלומיניום או משהו, בכל מקרה זה עובד טוב.
אני בטוח שהיצרן לא סתם תכנן והרכיב חומר רך שנשחק עם הזמן. לא ממליץ להתחכם ולהתקין תותב בל שחיקה !

בתחילת שנות ה 90 נמחו שני מטוסי קרב (מסוג כפיר) בהפרש של ימים עקב התחכמות כזאת (החלפת תותב מפליז לתותב פלדה במנוע).

רענן

bel1bel
10-12-13, 14:39
תתפלא, אבל יש מקרים בהם היצרן טועה.
לענייננו, העומס על התותב שולי ביותר.
שאלה יהיו התקלות שלנו.

asafk
10-12-13, 20:12
אם ברכב בן 15 שנה הלך תותב... לא מדובר בטעות. מבחינת היצרן רכב בן 15 שעדיין נמצא על הכביש זו טעות.....

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
10-12-13, 21:43
רענן,
לא הגזמת בכלל..
להשוות עומסים, רמת תכנון ושולי בטיחות של מטוס קרב עם תושבת ידית הילוכים ברכב?

על אותו משקל, לבושינג משופרים אין זכות קיום, בולמים רופסים מקוריים נועדו לכך מראש, וכו, וכל מה שהוא מקורי הוא הכי טוב ( מישהו אמר מערכת קירור של טרופר?)

raanan
10-12-13, 22:41
רענן,
לא הגזמת בכלל..
להשוות עומסים, רמת תכנון ושולי בטיחות של מטוס קרב עם תושבת ידית הילוכים ברכב?
אין קשר לעומסים או לבטיחות ובטיחות תעופתית בפרט.
העניין פשוט, כאשר שני רכיבים יש בניהם חיכוך ושחיקה, הכי חכם שהרכיב הכי קל וזול להחלפה יהיה מחומר רך (כך בד"כ מייצרים את גג"ש של הספדיומטר).
אני מניח שעדיף שהתותב ישחק מאשר המזלגות בטרנספר.

על אותו משקל, לבושינג משופרים אין זכות קיום, בולמים רופסים מקוריים נועדו לכך מראש, וכו, וכל מה שהוא מקורי הוא הכי טוב ( מישהו אמר מערכת קירור של טרופר?)
שים לב שכול הדוגמאות שציינת הן בקטגוריה של חסכנות/קמצנות שיקולי רווח של היצרן להתקין המינימום הסביר ולא את הכי טוב.
זה לא כמו התותב שזה לדעתי עניין של תכן בלבד (העלות חלק קטן מאוקלון מול מתכת זניח ביותר).

ייתכן ואין בעיה להתקין תותב מבלב"מ שיחזיק לנצח. אבל,
אם המקורי מחזיק 15 שנה, אני לא הייתי חושב הרבה ומתקין מקורי או דומה במפרט הטכני. לא חושב שהסיכון שווה (אם אני צודק לגביי השחיקה) .

רענן

ד ו ר ו ן
10-12-13, 23:05
פלדה מול אלומיניום.. מה ישחק קודם?
(הזכירו תותב מאלומיניום)
אני מסכים שמוצר שהחזיק 15 שנים לא צריך להמציא לו תחליף, הוא איכותי מספיק.

אבל ההקבלה שלך לא מקבילה..

raanan
10-12-13, 23:22
פלדה מול אלומיניום.. מה ישחק קודם?
(הזכירו תותב מאלומיניום)

בנה נראה לי תותב מאלומיניום או משהו, בכל מקרה זה עובד טוב.
ונניח שזה מאלומניום, אני מעדיף אוקולון שנמס מאשר שבבי אלומניום.

אני מסכים שמוצר שהחזיק 15 שנים לא צריך להמציא לו תחליף, הוא איכותי מספיק.
חושב שבהסכמה זאת מצינו הנושא .

רענן

סוזי המשתוללת
11-02-14, 12:11
התותב הזה תפקידו לשמור את ידית הטרנספר בגובה מסויים מול חריצי מזלגות השילוב
כשהיא מתפוררת היא שוקעת כלפי מטה וגורמת לנעילה ב כל מיני מצבים (בסמוראי זה יכול לתקוע טרנספר בניוטרל....:confused:)
התפקיד שלה כמו הרבה חומרים רכים ברכב , למנוע את מעבר הויברציות ממערכת ההינע לתוך תא הנוסעים
אולי ברכב דיזל רועש זה לא משמעותי אך ברכב בנזין שקט זה נורא מעצבן כשיש זימזום מתכתי בחלל תא הנוסעים ....
חלק מקורי במיקרה הזה או אוקולון ( לא מספיק רך לטעמי) יעשו עבודה טובה יותר מכל קומבינה
יש דברים שלא שווה להשקיע בהם מחשבה

-->