PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוות דעת ונתונים על פיאסטה 2009

Saar
08-12-13, 22:25
הי,
במסגרת שינויי צי הרכב בבית והתאמתו לצרכים החדשים, אני מתכוון להחליף את ה 307 של אשתי ברכב קטן וחדש יותר (ועדיף גם חסכוני יותר).
דרישות חובה:
אוטומטי
נוח
יפה
בטיחותי
מהירות שיוט 100 בערך.
(הסדר אקראי)

אני מתלבט בין פיאסטה מודל 2009 וסטרואן c3 מהשנים האלו.
מי יכול לחוות דיעה על הפורד?
צריכת דלק? אמינות? מחירי חלפים?
תודה,
סער

דרור ברלי
08-12-13, 23:18
הפיאסטה עדיפה לדעתי על הסיטרואן.
יותר יפה (זה חשוב לך, לי קצת פחות, אבל זה עניין של טעם. יש אנשים שמשתגעים על העיצוב של C3, בעיני היא שמנמנה וגוצה)

אותי מעניין התכל'ס בפיסאטה:
יותר מרווחת
מרגישה יותר איכותית
התנהגות הכביש מעולה והיגוי מצוין (אותי זה מעניין בקטע של הנאה מנהיגה, לך זה חשוב בהיבט הבטיחות). ברמה אחת מעל האירופאיות ובשתיים-שלוש רמות מעל ליפניות/קוריאניות. באירופה הפיאסטה עדיין נחשבת ובצדק לסופר-מיני הטובה ביותר, אבל הם סולדים מגיר אוטומטי כמו מפני צרעת - בצדק גמור וזה פרמטר חשוב.

בעיות:
אוטומטית. הגיר מיושן. 4 מהירויות בלבד, יחסי העברה ארוכים. וכדי להכעיס, לא הביאו ידניות בכלל בשנים האלה.
בגלל הגיר יש גם בעיית ביצועים. מנוע 1.4 (96 כ"ס) לא מספיק כדי להתגבר על מכשול הגיר. האוטו פשוט עצלן ומרגיש קצת כבד. מזכיר קצת את הפוקוס 1.6
לשיוט רגוע ב-100 קמ"ש זה לא יפריע. גם לא לשיוט ב-140. תרגישו את זה בעליות ארוכות ובצריכת הדלק, אלא אם תסעו בעדינות.

בכל מקרה לדעתי זו בחירה טובה יותר מ-C3.

boaz avrahami
08-12-13, 23:40
אם אני לא טועה לסיטרואן יש גיר כמו ל 308 וגם הוא אם לומר בעדינות לא נחשב להיט גדול

דרור ברלי
09-12-13, 00:04
הגירים האוטומטיים של הצרפתיות לא אמינים ולא טובים.
במכוניות כמו C4 למשל יש שיפור גדול מאוד לעומת שנים עברו, הגיר עובד חלק ונעים, אבל עדיין צריך להיות במעקב מתמיד אחריו. אני לא אוהב את זה.

הגיר האוטומטי 4 מהירויות הישן של פורד בסדר בדרך כלל. מצד שני אם הק"מ כבר גבוה, שים משהו בצד כל חודש לקראת ההפתעה.
לעומתו הגיר הרובוטי 6 מהירויות כפול המצמדים החדש (בפוקוסים למשל) הוא אסון. אחוז מקרי הפעלות האחריות בגין תקלות בגיר הוא דו ספרתי.

polar bear
10-12-13, 23:12
פיאט פונטו ידנית עונה על הכל חוץ מהקטע של הגיר.....

Saar
11-12-13, 10:07
תודה.
הגיר זה MUST.
מספיק היא סובלת את השגעונות שלי במכוניות שלי, באוטו שלה יהיה מה שהיא רוצה :)

-->