PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגברת חיכוך בציר מתכת - כיצד?

YoavR
11-12-13, 19:38
בקיץ האחרון הקמין הישן והטוב עבר שיפוץ.
מכוון שבשנה וחצי האחרונות הוא היה זרוק בחוץ הוא חטף לא מעט חלודה. בין היתר החלפתי את הצירים של הדלת.
צירים פשוטים שקונים בכל חנות לאספקה טכנית (גליל זכר וגליל נקבה)

הקמין על בסיס דוד ואני מווסת את כניסת האויר ע"י פתיחת הדלת. נוצר מצב שהדלת לא מצליחה להישאר פתוחה על חריץ. היניקה מייד סוגרת אותה.

אני צריך להגביר את החיכוך בצירים.
חשבתי "ללכלך" אותם עם קמח אבל אשמח לקבל רעיונות פשוטים נוספים.

יואב

raanan
11-12-13, 20:14
תרתך פלך קטן בקצה הדלתית שעליו תבצע הברזה. תבריג בפלך בורג ארוך מעט שבקצהו "פרפר" .
עכשיו תוכל לווסת במדויק את המרווח בין הדלתית לדוד.

רענן

ד ו ר ו ן
11-12-13, 20:40
תן מעיכה עדינה לנקבה.

עידו לוריה
11-12-13, 20:41
יואב שים את התנור שבוע בחוץ , החלודה תעשה את שלה :)
אבל ברצינות אתה יכול לקחת אזמל , לפרק את הדלת ובכתף של הציר לחרוץ כמה חריצים עם פטיש ואזמל עם לא מספיק אז גם בכתף הנגדית .

עידו

YoavR
11-12-13, 23:15
רענן, אם זה אצלך רעיון פשוט אני ממש לא רוצה להיסתבך איתך:).
הקמין עכשיו עובד במרץ. אני לא מעוניין לבנות עליו (זה גם יכער אותו והוא כל כך יפה...)

עידו, חיפשתי ולא מצאתי ספריי חלודה :p אולי צריך להמציא.
למרות שחשבתי על משהו עוד יותר פשוט, נראה לי שהפתרון שדורון ואתה הצעתם זה הכוון .

תודה
יואב

asafk
11-12-13, 23:32
אם אתה יכול לפרק את הדלת, תעקם טיפה את הציר.

אסף.

YoavR
12-12-13, 10:08
אם אתה יכול לפרק את הדלת, תעקם טיפה את הציר.

אסף.

אסף,

הדלת נשלפת אבל ככה, באינטואיציה, היחס בין עובי פח, קוטר ציר ועובי ריתוך לא יאפשר לי לעקם את הציר בלי לגרום נזק לדלת.
(היא נסגרת ברמת דיוק כזו שכשהיא סגורה התנור נחנק.)

יואב

נמרוד
12-12-13, 10:49
פתרון בסגנון של רענן הוא הפשוט, הנכון, ויכול להיות קל אפילו ברמה של לרתך אום עם שני פיקים לפינה התחתונה של הדלת, אף אחד לא יראה אותו.

אבל אם אתה רוצה סופר קל - קח חתיחת ברזל מכופפת כלשהי בתור ספייסר בין הדלת למשקוף שלה ושלום על ישראל.

להרוס את הציר בכל דרך שהוצעה כאן - כדי לשחזר את ההרס הטבעי מהחלודה שהתרגלת אליו - נשמע לי כמו מחשבה עקומה מהיסוד. מפתיע שרוב העונים משתפים פעולה... או שאולי זה לא צריך להפתיע...

asafk
12-12-13, 11:10
מספיק גם לרתך בפיק בתחתית המשקוף עלה קטן שאותו תכופף בעדינות כך שייגע בדלת.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
13-12-13, 11:41
להרוס את הציר בכל דרך שהוצעה כאן - כדי לשחזר את ההרס הטבעי מהחלודה שהתרגלת אליו - נשמע לי כמו מחשבה עקומה מהיסוד. מפתיע שרוב העונים משתפים פעולה... או שאולי זה לא צריך להפתיע...
אהה..
ושחזור החלודה זה עדיף? אפשר לטפטף קצת חומצה וליצור חיכוך..
מה רע בליצור מעט חיכוך כדי לווסת את הפתיחה?
הפתרון של ריתוכים וברגים נשמע לי כמו העט האמריקאי שפועל בחלל מול העיפרון הסובייטי..

עידו לוריה
13-12-13, 12:15
פתרון בסגנון של רענן הוא הפשוט, הנכון, ויכול להיות קל אפילו ברמה של לרתך אום עם שני פיקים לפינה התחתונה של הדלת, אף אחד לא יראה אותו.

אבל אם אתה רוצה סופר קל - קח חתיחת ברזל מכופפת כלשהי בתור ספייסר בין הדלת למשקוף שלה ושלום על ישראל.

אתם שעברתם התעללות בטכניון מקבלים אצלי הנחה :D
תגיד מתי פעם אחרונה ריתכת בתוך הסלון אני בטוח שכול הנשים שלנו ישמחו :p
עם כבר פתרונות הברגה אז בבוקסה הנקבית של הציר קדח מהצד לאחר מכן להבריז הברגה וסימנו הבורג מהודק והדלת לא זזה .
אבל למה לא לפרק את הדלת וליצר עליה מגוף לוויסות האוויר ?
דלת פתוחה בתנור בוער זה מתכונת לשרפה , בול עץ בוער מתגלגל מחוץ לתנור ובדרך פותח את הדלת זה לא נחמד .

עידו

boaz avrahami
13-12-13, 12:47
אצל ההורים שלי יש קמין מבוסס בוילר.
לפני הרבה מאוד שנים התעוררנו בשבת לפנות בוקר עם בית אפוף עשן ופיח ולגמרי במקרה כי אחד האחים הקטנים שלנו השתעל והעיר את הזקנה.
בול עץ התגלגל על דלת הקמין ופתח אותה כשישנו כולנו.
המרחק לכך שכולנו היינו נחנקים מהעשן או נשרפים עם הבית היה כחוט השערה.

מאז יש בריח לדלת הקמין ופתח האוויר הוא פשפש שיושב על מסילה וניתן להסטה ימינה ושמאלה כשמאחריו יש קדחים בדופן התנור.
דבר ראשון תחשוב בטיחותי!

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

נמרוד
13-12-13, 13:32
עידו, כל הפתרונות שהוצעו כאן כוללים פירוק הדלת קודם כל... חוץ מזה מה הבעייה לתת פיק לאום בסלון?

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

YoavR
14-12-13, 21:04
הפתרון של ריתוכים וברגים נשמע לי כמו העט האמריקאי שפועל בחלל מול העיפרון הסובייטי..

+1

דלת פתוחה בתנור בוער זה מתכונת לשרפה , בול עץ בוער מתגלגל מחוץ לתנור ובדרך פותח את הדלת זה לא נחמד .

עידו

אצל ההורים שלי יש קמין מבוסס בוילר.
לפני הרבה מאוד שנים התעוררנו בשבת לפנות בוקר עם בית אפוף עשן ופיח ולגמרי במקרה כי אחד האחים הקטנים שלנו השתעל והעיר את הזקנה.
בול עץ התגלגל על דלת הקמין ופתח אותה כשישנו כולנו.
המרחק לכך שכולנו היינו נחנקים מהעשן או נשרפים עם הבית היה כחוט השערה.

מאז יש בריח לדלת הקמין ופתח האוויר הוא פשפש שיושב על מסילה וניתן להסטה ימינה ושמאלה כשמאחריו יש קדחים בדופן התנור.
דבר ראשון תחשוב בטיחותי!

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

נראה לי הדיון תופס כיוונים לא רלוונטיים אז כמה הבהרות:

זה הקמין
82877
הוא מחובר עם פלנג' לארובה כך שבלי יותר מידי עבודה הוא יוצא החוצה.
לאישתי אין בעיה שארתך בבית או בכל מקום אחר.

זאת הדלת (אפשר לראות בורג קטן ששומר עליה פתוחה קצת)
82878
היא לעולם לא פתוחה לגמרי כשהאש בוערת. בול עץ לא יפתח אותה מבפנים.

בדופן הפנימית ריתכתי משולש כך שזוית הידית קובעת את מידת הפתיחה של הדלת ממצב של מפתח של כ 3 ס"מ עד סגור לגמרי. כך אני קובע את עוצמת הבערה.
82879

עוד תמונה של הדלת והידית.
82880

הקמין לא מושלם. הוא מספק את הצרכים שלי כרגע.
הוא מחמם יופי ובוער נהדר גם אם לא בשיא היעילות.
אין לי כוונה לקדוח/ להבריז/ להבריג/ לרתך.

כשנעבור לבית אמיתי אבנה קמין בטכנולוגיית חלל. כרגע זה מה יש.

איך מגבירים חיכוך בצירים? (בלי לחכות שיחלידו)

יואב

asafpeleg
14-12-13, 21:23
חת'כת חוט ברזל? :what:

OFF-RoaD
14-12-13, 22:31
מה עם איזה ח' ממתכת שיתיישב על דופן הקמין, ולו מחובר משהו שמחזיק את הדלת פתוחה? ככל שמתקרב לציר, הדלת יותר פתוחה, ככל שמתקרב לידית, היא נסגרת....

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

דידו
15-12-13, 06:26
תלביש חתיכת נייר אלומיניום או חוט פלדה דק על הציר זכר ותלחץ עליו את הציר נקבה

עידו לוריה
15-12-13, 08:30
יואב במשולש שמחובר עם ברגים בתוך התנור תעשה כמה חריצים/מדרגות ואז הדלת תוכל להיות פתוחה בכול חריץ/מדרגה ( רק צריך לדאוג שגם לסגירה החריץ יבלום את הדלת ) .

עידו

zagi
15-12-13, 11:05
הפתרון הכי פשוט לדעתי הוא :
לקחת "ח" ברזל קטנטנה ולהניח אותה על הדופן העליונה של הדלת , ככל ש"תסיע" אותה ימינה לכיוון צירי הדלת כך תפתח הדלת יותר .

אתה רק צריך לבדוק איזה עובי חומר ( של ה- "ח" ) הוא האופטימלי לתנור שלך .

YoavR
18-12-13, 19:42
בסוף, תליתי תייל דק (מ"מ או פחות) על הצירים, בין הדלת לתנור. כך נוצרת התנגדות לסגירת הדלת.

ובכל זאת, מעניין לגלות שהגברת חיכוך בין גל וקדח היא דרישה כל כך מוזרה וללא פתרונות טריויאליים.

יואב

עידו לוריה
18-12-13, 20:36
יש צרים כאלו לקנייה עם חיכוך מובנה ואפילו אתה יכול להגדיר את רמת החיכוך שאתה צריך , אבל במקרה שלך זה מוזר שאתה רוצה דלת פתוחה בתנור בוער עם ריצפת עץ מסביבו .

עידו

-->