PDA

צפייה בגרסה מלאה : דרושים גיפאים ובעלי 4x4 לחילוצים מהכבישים לירושלים

UDAEDRI
13-12-13, 06:37
כל מי שיכול להגיע נעול ולעזור לחלץ אנשים מבורך
צרו קשר 026298968 לב אחד

boaz avrahami
13-12-13, 08:17
מי אחראי על נזקים?

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

JustDoB
13-12-13, 08:39
תן מילה מה זה לב אחד ?

Sent from my XJ

ניר ל
13-12-13, 08:39
עכשיו הציבור אוהב ג׳יפים... גם הרשויות חסרות האונים צריכות אותנו...

יש דרכים להגיע לתוך העיר ?

asafk
13-12-13, 08:43
שלא תחשבו שזינוק בעליה עם 4x4 בשלג ובלי שרשראות זה פיקניק.
לחץ אוויר גבוה, צמיגי בוץ - עוזר.
וגם יש דיווחים על פקקי ענק בדרך לבירה.

אסף

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

itamar1980
13-12-13, 09:00
לחץ אוויר גבוה? לא נמוך?
צריך ליצור יותר שטח פנים עם השלג. הוא עמוק. לא מגיעים לאספלט/אדמה.

asafk
13-12-13, 09:03
אם השלג עמוק אז זה תלוי בשלג. כשהוא רך לחץ נמוך כמו נסיעה בחול. כשהוא קופא לחץ גבוה שהקוביות ישברו את השכבה החלקה (כמו שרשראות שלג). אבל בכל מקרה זה לא פשוט...

אסף.

UDAEDRI
13-12-13, 09:10
תכנסו לאתר לב אחד או בפייסבוק. יש טופס מילוי למתנדבים זה לצורך ביטוח.
לב אחד זה ארגון סיוע אזרחי במצבי חירום. בשגרה רוב הפעילות רדומה מלבד איתור נעדרים. ובחירום מפעילים מתנדבים
הפעילויות האחרונות מלבנון השניה דרך מבצע עופרת יצוקה ובהצפה בבת חפר תתקשרו למס׳ זה החמל הם יפנו אותכם.
תודה

גבי פ.
13-12-13, 09:45
קשה לתפוס אותם במספרים האלו
אני יצרתי קשר דרך מתנדבת בשם קוראל 0528558689 . המספר שלה פורסם בפורום התנדבות בפייסבוק. היא טוענת ש433 פתוח לתנועה למתנדבים. יש להרשם אצלה מראש. לא יודע לגבי ביטוח.

asafk
13-12-13, 10:00
אני לא אומר לא לעזור.
אבל לפעמים אני רואה את בקשות העזרה האלה וחושב... מה אם היינו אומרים בתור קבוצה "לא באים. עד כאן. 360 יום בשנה עושים לנו דה-לגיטימציה, אבל ב5 ימים שיש סערה כולם רוצים שנעזור? לא באים". ...??
זה כמובן רק תאורטי, כי אני יודע שציבור הג'יפאים הם אנשים נפלאים ששמחים לעזור גם לאלו שמשמיצים אותם באופן יומיומי.

אסף.

boaz avrahami
13-12-13, 10:03
זה הולך ככה:

המוני ישראלים שלא הקשיבו לאזהרות ונסעו לראות שלג ונתקעו שעות.
בשביל לחלץ אותם יוצאים על חשבונם גיפאים.
אם יגרם נזק לגיפ אין כיסוי. אם הגיפ יגרום נזק למחולץ הוא צפוי להתבע באופן אישי.
הרשויות קורסות בשעת מבחן כי הכסף שלהם הולך לפנסיות בעיקרו.

תנו לי לחשוב לרגע אם בא לי להתנדב....

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

אלדר
13-12-13, 10:04
אני לא אומר לא לעזור.
אבל לפעמים אני רואה את בקשות העזרה האלה וחושב... מה אם היינו אומרים בתור קבוצה "לא באים. עד כאן. 360 יום בשנה עושים לנו דה-לגיטימציה, אבל ב5 ימים שיש סערה כולם רוצים שנעזור? לא באים". ...??
זה כמובן רק תאורטי, כי אני יודע שציבור הג'יפאים הם אנשים נפלאים ששמחים לעזור גם לאלו שמשמיצים אותם באופן יומיומי.

אסף.

+1
חבל מאוד שזה המצב.

asafk
13-12-13, 10:07
זה הולך ככה:

הרשויות קורסות בשעת מבחן כי הכסף שלהם הולך לפנסיות בעיקרו.

תנו לי לחשוב לרגע אם בא לי להתנדב....

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

הרשויות לא קורסות... עובדה - המשטרה קנתה צי של רכבי 4X4 בתור ניידות סיור. כלומר הם הכירו בצורך שלהם ברכבי 4X4 ומילאו את התקנים. עכשיו הם לא צריכים ג'יפים מתנדבים! מדינה מתוקנת! למה סתם ללכלך?

אסף.

GodsFather
13-12-13, 10:31
לכאן או לכאן, אם היה לי עכשיו ג'יפ הייתי יוצא. אם מישהו רוצה להמשיך להקליד ולתת לי את הג'יפ שלו, אני עולה על האופנוע ומגיע אליו.

לא, אין לי ביטוח, לא מתחייב להחזיר אותו שלם ובריא (מקסימום טנק דלק מלא). אבל לפחות אני יוצא.

אז קדימה.

ymandel
13-12-13, 10:35
מי שיוצא בשלג לא מתכנן שיחלצו אותו ולכן יהיה מאד לא שמח אם יגרם לו נזק.
בנוסף, אנשים יכולים לחשוב שהחילוץ הוא ע"י המדינה וכדאי לתבוע גם אם נזק לא נגרם...

רוצים לעזור? ניתן לחלק לתקועים שמיכות ולהדביק להם סטיקר : אני טיפש לכן אני קופא...

אחרי מספר שנים של מגורים בחו"ל, לא מעט נסיעות בשלג ברכבים 2X4, זה אפשרי כל עוד מכירים ומתאמנים על הנהיגה ומוכנים לנזק אפשרי.

torchak
13-12-13, 10:45
אמיר - שאפו. אני יודע שאנחנו ככה, רוצה להאמין שיש עוד כמונו וחבל שלא כולם ככה.
חלקנו הגדול לא פעם נתקע, גם בגלל טיפשות לפעמים ונזקקנו לטוב ליבם של אנשים. אחרים יגידו שלסוע בבוץ זה טיפשות ומי שנתקע, שיכאל אותה. ובכל זאת אנחנו עוזרים. הרעיון הוא שפעם אתה בפנים, פעם אתה בחוץ. פעם נתקע פעם מחלץ. אני חושב שאם יש איך לעזור- זה חשוב

ymandel
13-12-13, 10:49
יציאה לטיול שטח, ברכב שטח,וקריאה לחילוץ שונה משמעותית מנסיעה "לראות שלג" עם הילדים כאשר כולם מזהירים מהתקעות.

וכן,
כשהייתי בישראל יצא לי לחלץ\לגרור מספר פעמים בשלג ופוטנציאל הנזק הוא גדול מאד!

boaz avrahami
13-12-13, 10:50
אם אנחנו רוצים שהשרות הציבורי ישתפר צריך לתת להם לעשות את העבודה לבד ולהפיק לקחים.

לצאת לסיע לכוחות הבטחון עכשיו זה כמו להכין את שעורי הבית של הילד שלך.
הציון יהיה טוב אבל הילד ישאר טיפש ועצלן.

והכול בהנחה שלא תתקעו בעצמכם ותהיו לנטל נוסף לפינוי.
איך יום חורף ארופאי קל הופך אצלנו לאסון טבע...

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

boaz avrahami
13-12-13, 11:27
מיסים של שוויץ.
תשתיות של עזה..

http://img.tapatalk.com/d/13/12/13/uda7a9y8.jpg

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

asafk
13-12-13, 11:36
זה נראה לי בשכונה.. איפה זה?

אסף.

asafk
13-12-13, 11:37
ולמרות שזו סטייה מנושא הדיון - עיריית תל אביב לא צריכה מיסים. הם מכניסים 140 מיליון בשנה רק מדו"חות חניה...

אסף.

Tourist
13-12-13, 11:43
יש לי בטן כ״כ מלאה על זה שעדיף שאקצר...

באסון שריפת הכרמל ראיתי וחוויתי על בשרי איך רשויות קורסות תוך שעתיים, אין תיאום בין הרשויות השונות, בתוך שדרת הפיקוד של כל רשות לעצמה ומול האזרח.

דמיינו לכם שהשוטר לא מרשה לך לפנות יותר ממס׳ הנוסעים המותרים בתוך הרכב ואומר לך לעשות שתי נגלות עד המחסום, אבל שוטר אחר לא מרשה לך לעשות נגלה שניה כי יש מחסום....

דמיינו לכם שבאחריותכם לפנות 200 תלמידי פנימייה, מכבי אש אומרים לפנות והמשטרה לא מאפשרת ל-5 אוטובוסים של המועצה לעבור את המחסומים, כי יש שריפה....

עכשיו תוסיף לזה מתנדבים עם ג׳יפים.
כל שוטר אדיוט יכול לתקוע אותי בלטרון עד למחרת בבוקר.

באמת בקיצור, אל תבנו עלי, כנראה שלא אגיע....

boaz avrahami
13-12-13, 11:44
אבל תקציב 2013 של תל אביב הוא 4.9 מליארד.
הדוחות אפילו לא 5 אחוז מההכנסות

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

amimiller
13-12-13, 11:49
חזרתי לא מזמן מירושלים. הפעם מדובר בסופה רצינית, השלג גבוה כ-30ס"מ לפחות. החילוצים לא פשוטים. יש מצב של שלג דחוס הגורם להחלקות.

ymandel
13-12-13, 12:04
עצה חשובה למחלצים בשלג: רצועות ארוכות ככל האפשר ע"מ למנוע תאונת חזית\אחור בגרירה.

itamar1980
13-12-13, 12:39
ירדנו מירושלים דרך 443. הרגע הגענו למחסום מכבים.
קצת ויכוחים עם שוטרים שאנחנו יכולים לעבור.
אין בעיות עבירות. יש פקקים בצמתים ראשיים.

ankertal
13-12-13, 12:44
לגבי ביטוח וכו', אני מצטט הודעה של חבר בפייסבוק:
"חברים דרושים עוד גיפים לחילוץ נא לצלצל לטלפונים 02-6298975 או 02-6298968 יש אישור מישטרה לגיפאים להגיע מאות תקועים ומבקשים עזרה נא לטלפן לטלפון המצורף לקבל ביטוח ממשלתי תודה"

asafk
13-12-13, 13:31
כל הכבוד למתנדבים.

אבל מה עם ניידות הסיור שמצויידות בהנעה לכל הגלגלים? משתתפות בחילוצים?

אסף.

shmil
13-12-13, 13:37
לגבי ביטוח וכו', אני מצטט הודעה של חבר בפייסבוק:
"חברים דרושים עוד גיפים לחילוץ נא לצלצל לטלפונים 02-6298975 או 02-6298968 יש אישור מישטרה לגיפאים להגיע מאות תקועים ומבקשים עזרה נא לטלפן לטלפון המצורף לקבל ביטוח ממשלתי תודה"
ואזהרת חינם לחברי האתר:
הדגשתי באדום את המילים המשמעותיות, אם זה בכלל נכון.
המשמעות של המילים המודגשות הן - אם תקבלו כיסוי, זה ייקח המון זמן ויוציאו לכם את המיץ כי יהיו בטוחים שאתם מנסים לרמות.

ועם כל הכבוד לפייסבוק, משפט שמישהו כתב בו אודות ביטוח ממשלתי, אינו מהווה הבטחה בסמכות, כזו שצריך לקיים.

רק לידיעה.

תרצו, תחלצו, תתנדבו וכל הכבוד למי שיעשה.
רק על תבנו מגדלים באויר.

asafk
13-12-13, 13:49
בכל מקרה, מהבירה מעדכנים שצה"ל מסייע בפינויים וחילוצים ושינוע אזרחים במצוקה, על ידי כלי רכב צבאיים (קיבלתי תמונה של טטרה עם אזרחים בכמות גדולה על הארגז)

כך ראוי.

אסף.

שחרחר
13-12-13, 13:55
נכון לשעה 13.30 בשיחיה עם המוקד לא מאפשרים כניסה לירושלים העזקה במתבקשת מתושבי העיר בלבד
כמו כן לכל המקטרגים לא חובה לעזור ומי רוצה למה להוציא ל את הרוח מהמיפרש כל מי שרוצה לשנות לא
יחכה בפנה ויגיד אמרתי לכם ללעשות ולשנות צריך כל השנה אז מי שיכול שיבא ותן כתף

ישי.פ
13-12-13, 20:19
חזרתי עכשיו מירושלים. אל תנסו אפילו להגיע!
הכול תקוע ב"פרייבטים" שחוסמים את הדרכים.
השלג עמוק מאוד ואפילו עם ג'יפים קשה מאוד להתקדם.

OFF-RoaD
13-12-13, 20:58
בחדשות הערב של ערוץ 2 כבר החלו להישמע קולות על קהילץ ה4#4 שלא מתגייסת ולא עוזרת

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

boaz avrahami
13-12-13, 21:20
תעביר לערוץ 10...
שם כבר מגרילים שמות לועדת החקירה ושום מילה על ג׳יפים

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

OFF-RoaD
13-12-13, 21:44
ועדת חקירה? זה הכל יכול אשם, מה הוא מוריד עלינו שלג? או יאיר לפיד.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

yoni_0000
13-12-13, 22:06
חבר'ה בסופו של יום אלו אזרחים כמוני כמוך שצריכים את הסיוע וסופגים את הנזק, לא הרשויות.

IlanHadar
13-12-13, 22:21
אני בעד לתרום ואם מישהו היה פונה אליי בבקשת עזרה לא הייתי מהסס לרגע.

אבל:
המדינה לא יכולה לסמוך על אזרחיה שבעת צרה ירתמו ויחלצו אותה, במיוחד לא שהאזרח שאמור לחלץ אותה משלם כל כך הרבה למדינה, אז בנוסף בעת צרה אני צריך לתרום עוד מכיסי: בדלק, ביטוח בלאי וכו' (חו"ח תהיה לי תקלה מהשלג, מישהו יכסה?).

עם כל הכבוד, שר ביטחון הפנים רוצה עזרה אז תקימו יחידת מתנדבים, שיכנסו לעניין מראש, אותם גם תשפו בביטוח ודלק (כמו שהיה פעם).

למנוע ועדת חקירה - אז תכינו 100 סופות שיעמדו, ברגע שצריך להניע ולבוא לירושלים, זה לא סכום שהמדינה לא יכולה לעמוד בו. (בינתיים גם הסופה הזו עוברת בשלום, אין נפגעים מקור, רק חוסר נוחות לאנשים).

אה כן - ואם מישהו צריך עזרה השבת באזור ירושלים שיפנה אליי בפרטי.

asafk
13-12-13, 22:25
למדינה יש אלפי ג'יפים ואלפי משאיות עומדים הכן למלחמה. טלפון אחד מלשכה א ללשכה ב ולא יהיה מקום לזוז בירושלים מרוב רכבי שטח. אבל יותר קל וזול לקרוא לאזרחים בשעת חרום..

אסף.

asafk
13-12-13, 22:27
ועם כל זה... כל הכבוד למי שהתנדב לעזור, וסביר שאם הייתי מצוייד ב4x4, גם אני הייתי בא..

כי העזרה בסופו של יום היא לאזרחים כמוני כמןכם.

אסף.

yossi tzafrir
13-12-13, 22:31
[חברה חזרתי עכשיו מירושלים אחרי יום של חילוצים והעברות לבתי חולים
המצב שם קטסטרופאלי ממש כאוס.
אני ממליץ למי שיכול לתרום ולנסוע לשם בתאום, יש סיפוק גדול בסיוע לאנשים במיוחד בסביבה בה הראשויות בתת תפקוד.

יוסי

scheinery
13-12-13, 22:36
סיפור קטן:
אתמול בשעה 2:00 בלילה מפקד מחוז ש"י ביקש עזרה מחברים ביחידת חילוץ במחוז שיש להם רכבי 4X4 להגיע לסייע בפינוי אנשים תקועים בכביש 443 למוקדי החירום שהוקמו בבנייני האומה ובמבוא חורון ולבתי החולים.
יש להגיד שזה ממש לא המתאר שיחידת החילוץ פועלת או מתאמנת לפעול בו, אנחנו פועלים במתאר מדברי ורוב הפעמים ברגלי ובחבלים מאשר ברכוב.
10 רכבים עלו, 1 ניידת היילקס ו1 טרופר של היחידה, כל השאר רכבים פרטיים של מתנדבים. במהלך הלילה יחד עם ניידות וכוחות צבא באזור הסיעו קרוב ל500 איש למוקדי החירום שהוקמו, הרבה מהם ילדים קטנים ופעוטות.
אותי לצערי לא הצליחו להעיר לא בטלפון וגם לא בדפיקות בדלת באמצע הלילה, בבוקר עליתי לעזור.
רוב האנשים כבר פונו ואמרו לי שבגדול נגמרה העבודה.
לכל אורך הדרך פרייבטים תקועים שמבקשים עזרה בגרירה, אני מודה ומתוודה, שיקרתי ואמרתי שאין לי רצועות פשוט מתוך פחד להתסכן בגרירה בשלג, הפוטנציאל לתאונה בגרירה הפחיד אותי יותר.
צריך גם להגיד, בנסיעה בירושלים היום נתקלתי בלא מעט אנשים עושים שטויות ומסכנים את עצמם, אבל במקרה של הרכבים שנתקעו בדרכים אתמול הרבה מהם נתקעו אחרי שהמשטרה הפנתה אותם לשם וסגרה את הכבישים מאוחר מדי אחרי שכבר לא היה איפה ואיך להסתובב.
על הדרך פגשתי בחור בדרך חזרה ממילואים שבילה את כל הלילה באוטו ואמר לי שיש לו בבגאז' את כל הקניות לשבת והאישה והילדים מחכים לו.
העמסתי את הבחור והקניות ולקחתי אותו עד הבית בעיר.
זהו, 500 אנשים פונו במהלך הלילה, לא מעט מהם לקבלת טיפול רפואי, אני לקחתי בן-אדם אחד עם קניות מהסופר.
אולי זה מוגזם אולי לא אבל הרגשתי שעשיתי המון וגם אפילו נהניתי ליסוע בשלג.

"לא לשכוח לעזור"

orenc
13-12-13, 22:53
[חברה חזרתי עכשיו מירושלים אחרי יום של חילוצים והעברות לבתי חולים
המצב שם קטסטרופאלי ממש כאוס.
אני ממליץ למי שיכול לתרום ולנסוע לשם בתאום, יש סיפוק גדול בסיוע לאנשים במיוחד בסביבה בה הראשויות בתת תפקוד.

יוסי

בכל זאת למי פונים בהצעת עזרה ....בד"כ במצבי כאוס כאלה הרצון לעזור אף יכול להחשב כהפרעה.
האם אתה יודע עם מי ניתן לתאם?
תודה.

ניר ל
13-12-13, 23:04
בחייכם , שבו בבית ותפסיקו לבלבל את המוח.
המשטרה מפצירה לא לצאת לכבישים ולמדינת ישראל 2013 יש את כל האמצעים לסייע ל 3000 איש שנתקעו בדרך . אף אחד לא אמור לקפח את חייו בגלל שמישהו מאיתנו לא התנדב ליסוע לירושליים ולעזור . כולה שלג...

אז השר אהרונוביץ׳ לא ממש מתפקד ... מה חדש ... הוא עסוק בלקחת את הנשק ליישובי הצפון ועוטף עזה שחופרים להם עוד ועוד מנהרות מתחת לבתים גם ברגעים אלו.
אם האדיוט הזה לא ישלם את המחיר עכשיו , רבים יותר ישלמו את המחיר אח״כ .

נ.ב. אם כבר להתנדב למשהו בסיטואציה הזו - נסו להגיע לקשישים ומסכנים שתקועים בבית בלי חשמל/ חימום / אוכל , נראים לי יותר נזקקים ממישהו שנשאר ברכב כי לא רצה להתפנות בלעדיו.

boaz avrahami
13-12-13, 23:14
+1
לניר

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

yossi tzafrir
13-12-13, 23:43
אפשר להתקשר למספר בקידומת 02 יש שם מוקד קצת מבולגן אבל תבחרו למי לעזור.
כעת לא מדובר על חילוץ של נהגים אלה על סיוע אזרחי (בתי חולים, מיכלי חמצן , העברות לבתי חולים וכו')
יוסי

yes1952
14-12-13, 02:10
ציטוט של שמיל וברצוני לחדד אותו
"אזהרת חינם לחברי האתר:
הדגשתי באדום את המילים המשמעותיות, אם זה בכלל נכון.
המשמעות של המילים המודגשות הן - אם תקבלו כיסוי, זה ייקח המון זמן ויוציאו לכם את המיץ כי יהיו בטוחים שאתם מנסים לרמות."

למעט חברים ביחדת חילוץ רשומה בה המתנדב נקרא לפעילות ונרשם כרכב ביטחון (ואז יש לו את הביטוח הנדרש( ביטוח מורחב הבא לענות על חוסר בביטוח הרכב הרגיל,
אני לא ממליץ לאף אחד להתנדב ללא ביטוח מורכב שכזה ולקבל זאת בכתב ומראש,
אסייג זאת בכך שאם נדרשת על ידי קצין משטרה לסייע (בו במקום), אתה מחויב בכך אך יש לך כיסוי ביטוחי,
אך כל זה אפשר לא להתייחס כאשר יש ביטוח פרטי המכסה נזקי צד ג בנושא חילוץ או גרירה וצמוד לרישיון חילוץ(תעודת מחלץ ממוסד מוכר)(קורס חילוץ)
גם אני רציתי לתרום וגם אני אוהב שלג ונהיגה בו,
פנו אלי להתנדב ושאלתי לגבי ביטוח-התשובה היתה אין לך מה לדאוג הביטוח שלך מכסה הכל, אנחנו לא מבטחים (לא משטרה גורם אחר).
הסתובבתי על עקבותי(דהיינו לא יצאתי אפילו מהבית)הסברתי לאיש היקר מעבר לטלפון שבלי ביטוח שלהם אני לא זז מהבית

אפרופו
ניר אתה צודק בהחלט לגבי סיוע לקשישים וחסרי יכולת

ישי.פ
14-12-13, 11:00
+1 לניר.
אם כמה שאתם חושבים ש"קהילת ה4X4" תציל ותושיע את התושבים המסכנים.
אתם חיים בסרט! תנו למדינה לעשות את המוטל עליה
אני לא אומר לא לעזור אם אפשר, אבל להציג את זה כאילו הכול על הכתפיים שלכם זה שטויות!

בכלל כל הבכיינות הזאת "נתקענו בלי אוכל" נו באמת... ההבדל בין ישראל לשאר המקומות.
שבשאר המקומות מדליקים נר ומחכים עד יעבור זעם. ולא מצפים שב-24 השעות הראשונות הצבא יבוא עם טרמוסים מלאים תה

Berk0
14-12-13, 11:27
זוהי בדיוק הבעיה של העם הנבחר יותר נכון 2 בעיות
1) אני שעשיתי צבא בתור טייס בשייטת מטכ''ל, מזה קצת שלג? נקח את הילדים עם המזדה 6 מליסיגנ (גם ככה יש דלקן!) נראה להם שלג בחינם, אותי לא ידפקו ב60 ש"'ח כניסה לחרמון.

2) (אחרי שהוא נתקע) אני? אני לא אשם! המדינה אשמה! אין תשתיות! ביבי אשם, המשטרה, הצבא, כולם אשמים! אני? אני תותח, שפיץ על, אין אין עלי, זה לא שאני טיפש שבחרתי לנסוע שאמרו במפורש לא לנסוע לשם, זה השלג אשם!

ואז לבסוף אם יבוא איזה פרייאר, כן כן פרייאר, שמשלם מכיסו על הדלק ועל הבלאי לרכב שהוא הבייבי שלו, שרכש אותו במיטב כספו, וינסה לעזור לאותו "גאון" וגם ככה מדובר בחילוץ מאוד מאוד מרוכב עם סיכוי מאוד גבוהה לנזק ל2 הרכבים או לפחות לאחד מהם, או איזה החלקה ופגיעה באדם\רכב צד שליש. ואיכשהו יקרה הנס וקרה משהו, אותו מתנדב יקבל נקניק של כושי (אני נטו מפרגן, אין לי שום דבר נגד כהי עור), או יותר נכון 10 נקניקים של כושים בלי ווזלין
ואם קרה באמת נס ועדיין לא קרה כלום, אותו מתנדב יקבל נקניק אחד על נזק שהיה ופשוט "הגאון" שמראש לא אוהב שדופקים אותו, בטוח שיש לך ביטוח מהמשלה אז מה אכפת לי להמציא משהו? ואני אדפוק עוד קצת תמדינה? גם ככה הם דפקו אותי שנתקעתי פה.

חבר'ה תתעוררו! אותם גאונים שיוצאים לדרך שבכול אמצעי התקשורת אומרים לא לצאת, ואתם יודעים מה? קצת הגיון בריא! אתה רואה שלג? אם זה לא עניין של חיים ומוות בזמן הקרוב אין לך מה לצאת מהבית! תשאר מתחת לפוך תשתה שוקו חם, תקרא עיתון, מה אתה חושב שאתה רמבו?, אותם אנשים הביאו את זה על עצמם.

אני גר עכשיו בצפון אירופה, ופה שיורד שלג, יורד שלג, גשם זה גשם, הסערה עכשיו בארץ זה מה שיש פה בימים רגועים, בימים קשים יש פה סופות שלגים וערפל שאתה לא רואה מטר קדימה.

ומה? אם יש מזג אוויר כזה פשוט לא יוצאים, לא משנה מה יש לך, ויש לי פה ריינג רובר, עם צמיגי חורף נעול כפול וכול מה שצריך ואני עדיין לא מחפש הרפתקאות במזג אוויר שכזה, ומי שכן, שהיה לו בהצלחה! ממש לא נחמד להתקע עם הרכב לילה שלם במינוס 15.

דרור ברלי
14-12-13, 12:41
הייתי בירושלים בלילה שבין חמישי לשישי.
לא התנדבות. יצאתי לעבוד בחלוקת עיתונים.
גם חווית 4X4 מדהימה, גם כסף טוב, אבל זה לא העניין.

הטימטום והחלמאות הישראליים שתמיד מדברים עליהם, התגלו בסיטואציות הללו במלוא תפארתם.
הייתי מצפה דווקא מירושלמים, שרגילים לעניין הזה של שלג פעם-פעמיים בשנה, להפגין קצת יותר בגרות ואחריות ולא לנסות לצאת עם הפרייבטים ברחובות משופעים בתלילות, כשללא שרשרות, רכב 2X4 פשוט לא יכול לנסוע, נקודה. זה בחלט ראוי לכתבה באורך מלא, כי בתגובה בפורום אין מספיק מקום לתאר את הטימטום, הטיפשות, היהירות, חוסר המיומנות וחוסר האחריות המשווע - ואחרי שנתקעים, את ההיסטריה - שמפגינים הישראלים, ואחר כך גם באים בטענות לכל רכב שטח שעובר, אם הוא לא עוצר לחלץ/לאסוף אותם.

הבעיה העיקרית בתנועה בעיר, גם נכון לרגע זה ממש - היא מאות מכוניות שננטשו באמצע הכביש. בעיקר סביב צמתים ראשיים, שבהם מכוניות מפוזרות זו ליד זו וגם זו בתוך זו, בנוסח סרטי אפוקליפסה.

לזכות רוב השוטרים ייאמר שהם לא מתקטננים איתך במצב הזה. לא שוטר אחד ולא שניים אמרו לי בפירוש "חוקי תנועה לא חשובים עכשיו, כולנו באותה צרה".
מצד שני יש את המחסומים - כל שוטר במחסום אומר לך משהו אחר, וכשאתה מנסה לצאת מהעיר אתה תמצא את עצמך מטורטר ממחסום אחד למשנהו, והעיקר - ברור לי שלא מעט מהתקועים נתקעו פרופר בגלל חסימות המשטרה. אילו החסימות היו מוצבות שעה מאוחר יותר, מאות רכבים היו מצליחים להגיע ליעדם.

לא הפליא אותי לגלות שניידות ה-4X4 של המשטרה (קיה סורנטו) הן צחוק מהעבודה - כל עוד הן צריכות לנסוע על כביש עם טיפה שלג/קרח (או לחלק עיתונים) הן סבבה. אבל ברגע שכדי לעקוף צומת חסום בפרייבטים תקועים צריך למשל לטפס על אי תנועה שהשלג נערם עליו לגובה של חצי מטר, מתברר שהן חרטא ברטא. לא עוברות ולא נעליים וגם אם יעברו הן יתלשו פגושים וכו'. חילוצים בשלג זה קשה - גם עם רכב שטח גיבור על צמיגי בוץ, נעול כפול וכו' פשוט כי אין אחיזה. איך חנן מאילת חותם? "הכל עניין של חיכוך"?... אז כאן זה בדיוק ככה. אין חיכוך. יפליא אתכם לגלות שהמפלצת שלכם מפרפרת במקום וקצת מתקשה למשוך פרייבט שנעול בתוך השלג...על אחת כמה וכמה אם המחלץ הוא ג'יפון מעפן שמחופש לניידת משטרה.

לדעתי האישית אל תמהרו להתנדב ולעלות לירושלים - לא כי "לא מגיע למדינה שנעזור לה" ושאר שטויות בסגנון (למרות שזה נכון) אלא פשוט כי לא בטוח שכל כך תעזרו אלא סתם תוסיפו לבלגן הכללי. הייתי מצפה שצה"ל ישלח עוד משאיות - בנוסף לטטרות, גם כמה עשרות משאיות ריו היו עושות שם אחלה עבודה. בתנאים האלה ריו/טטרה אחת יעילה ושווה יותר מעשרה ג'יפים של מתנדבים.

לגבי חיפוש אשמים - באמת עוד מוקדם ואפילו מיותר להתעסק בזה. גם אחרי שהשלג יימס ויצא עשן לבן מועדות החקירה, אף אחד מהקודקודים הבכירים הרי לא ייקח אחריות וברור גם שהוועדות המטופשות הללו לא יאשימו אותם אלא יחפשו איזה ש"ג. בכל זאת כאן זה ישראל... אז כל זה מיותר מלכתחילה.

scheinery
14-12-13, 12:43
בכלל כל הבכיינות הזאת "נתקענו בלי אוכל" נו באמת... ההבדל בין ישראל לשאר המקומות.
שבשאר המקומות מדליקים נר ומחכים עד יעבור זעם. ולא מצפים שב-24 השעות הראשונות הצבא יבוא עם טרמוסים מלאים תה

לא מדובר פה על חילוץ רכבים וגם לא אנשים שמפחדים לשבת בחושך.
אתמול בלילה המוקד של מדא בירושלים היה עסוק בעיקר במתן סיוע לקשישים. כאלו שהיו זקוקים לסיוע רפואי וכאלו שפשוט נמצאים לבד בבית בלי חשמל יומיים וביקשו להגיע אל קרוב משפחה או מוסד שיוכלו לשהות בו בינתיים. לצורך זה ביקשו עזרה של רכבי 4x4 והקפיצו מתנדבים של יחידות חילוץ.
שמעתי אתמול את אלי בין מנכ״ל מד״א במוקד בירושלים אומר שהם זקוקים לעוד רכבי 4x4 אבל הוא לא יכול לפתור את בעיית הביטוח ובגלל זה בינתיים מפעילים רק את מתנדבי המשטרה. על דלק הוא אמר שידאג להחזר. חבר אחד דפק את האוטו במהלך הפעילות אתמול וכבר מתחיל תהליך של קבל פיצוי... נראה...

ymandel
14-12-13, 13:04
מי מרים את הכפפה ודואג לתקנה שתחייב את כל אזרחי ישראל לרכוש שרשראות שלג לקראת הסופה הבאה?
נו, אין פה יבואן מקושר לאיזה שר?

בציניות קפואה כמובן :)

ishc
14-12-13, 13:13
אם כל הכבוד במחירי הדלק העולים ובמחירי אחזקת רכב במדינת ישראל בלי החזר על דלק וביטוח נאות אני לא מוציא את האף מהבית. פשוט כי כלכלית אי אפשר לעמוד בזה.

boaz avrahami
14-12-13, 13:20
המדינה לא צריכה את הגיפים.
כמה גיפאים שבא להם להיות מפקדים בשטח ולקצור תהילה מפרפרים אותכם ויוצרים היסטריה מנופחת יחד עם כתבים משועממים..

שר הבטחון בהנד עפעף מוציא מאות כלים צבאיים מותאמים למשימה עם מאות חיילים שגם יעשו מסאג׳ לכל סבתא.

לכו לטייל ולבלות ועזבו אותכם מכל הפוזות האלו.

אם אני לא מתבלבל אחד הקודקודים שמגיס מתנדבים בעת הזו הוא מיודענו חיים8 שעושה כרגיל הכול שלא כדרך הטבע...

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

asafk
14-12-13, 14:16
מי שעושה את זה בשביל החוויה ובשביל הכיף - שיהנה. אין סיבה להתנגד לזה.

אסף.

bizon
14-12-13, 16:12
828608286182862אתמול בלילה קיבלתי טלפון מחבר שאומר לי בוא מהר יש אמבולנס תקוע שצריך להביא בלוני חמצן למישהו הבייתה . הנעתי ויצאתי. בדרך נאלצתי לחלץ 6 רכבים רק כדי לפנות לי את הדרך נסענו עד שכבר לא היה מעבר לכלי רכב ומשם הפרמדיק והחבר הלכו ברגל אל אותו אדם הבייתה מיד לאחר מכן עוד קריאה . אדם בן 104 !!! תקוע בלי חימום ובלי חשמל . הגענו אליו חיברנו לו תנור גז שיתחמם לפחות והמשכנו. כל הדרך הייתה מלאה ברכבים פרטיים שנתקעו ופשוט כיבו מנוע והלכו . בקיצור כאוס מוחלט

מור .

asafk
14-12-13, 16:20
זה אצלכם באריאל?

אסף.

bizon
14-12-13, 17:16
כן זה באריאל חצי אריאל משותקת ללא חשמל מים ובחלק מהמקרים ללא גז (קפא) לשמחתי נכון להרגע כבר הספיקו לתקן את רב הליקויים

מור

asafk
14-12-13, 19:54
בקיצור... זו המשמעות האמיתית של עזרה לקהילה - סיוע לשכנים שלך ולמקום שאתה חי בו.

וכל הכבוד גם למי שעלה לירושלים לחלץ.. למרות ש... (טוב, נכתב מספיק)

עד השלג הבא.

אסף.

amirmoshe
15-12-13, 07:03
כאחד שהיה פעיל ועזר בימים האחרונים. אני יכול לציין שגם נהנתי עם החברה מטיולי שלג יפים, וגם עזרנו קצת לאנשים. אז נכון, לא חילצתי דבילים שהתעקשו לבדוק את העבירות של הפרייבט שלהם. אבל לקחת מדריכה למעון של אוטיסטים, אח לבית אבות ללא חשמל, גברת נחמדה ומבוגרת שהיתה ללא חשמל לבית חברה וסתם לקפוץ לביתה של אישה בודדה ומבוגרת שהיתה לה נזילה בבית על מנת להרגיע אותה. באמתשזו הייתה תחושה טובה, אז נכון שהדלק היה על חשבוני. אבל לא השתגעתי בבית, טיילתי קצת עם החברה וגם תרמתי מתחביבי ומרכושי לחברה.
דרך אגב כל הפעילות אורכנה על ידי ממחלקתהרווחה בעיריה שבאמת עזרו וסייעו.

amirmoshe
15-12-13, 07:47
כאחד שהיה פעיל ועזר בימים האחרונים. אני יכול לציין שגם נהנתי עם החברה מטיולי שלג יפים, וגם עזרנו קצת לאנשים. אז נכון, לא חילצתי דבילים שהתעקשו לבדוק את העבירות של הפרייבט שלהם. אבל לקחת מדריכה למעון של אוטיסטים, אח לבית אבות ללא חשמל, גברת נחמדה ומבוגרת שהיתה ללא חשמל לבית חברה וסתם לקפוץ לביתה של אישה בודדה ומבוגרת שהיתה לה נזילה בבית על מנת להרגיע אותה. באמתשזו הייתה תחושה טובה, אז נכון שהדלק היה על חשבוני. אבל לא השתגעתי בבית, טיילתי קצת עם החברה וגם תרמתי מתחביבי ומרכושי לחברה.
דרך אגב כל הפעילות אורכנה על ידי ממחלקתהרווחה בעיריה שבאמת עזרו וסייעו.

-->