PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיגון מיכל דלק

עודדוש
19-06-05, 15:43
שלום
אני מתכוון לבנות מגון חדש למיכל דלק בסמוראי וחשבתי פשוט לפרק את המיגון הקים, לגשת איתו למסגר ובקש שיכופף לי פלטה 3 מ"מ ברזל כך שתעטוף את המיגון הישן.
* האם דרך פעולה זו סבירה או שעדיף לבוא עם שרטוטים?
* 3 מ"מ מספיק טוב או שיש להוסיף קורת חיזוק במרכז?
תודה רבה
עודד

אלון_ק
19-06-05, 22:42
כדאי לך להעיף מבט בזה:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=5802&highlight=%EE%E9%E2 %E5%EF
מיגון מיכל דלק לויטארה שחיים בזמנו בנה. מתוכנן יפה, עשוי יפה, בדיוק מה שאתה רוצה.

1. זו דרך פעולה סבירה, אם מה שאתה מנסה להשיג זה את הצורה והמידות החיצוניות של המיגון. אם אתה חושב להרכיב את זה על הצינורות והמיגון הקיימים זה רעיון גרוע, הם לא הכי מוצלחים (וכנראה חלודים מאוד היום). כמובן שהמיגון שלך צריך להיות יחסית נקי ממכות כדי שזה יצא טוב.

2. אני הייתי הולך על 4 מ"מ, כי אתה לא רוצה לשים חיזוק באמצע. החיזוק יכריח אותך להרחיק את כל המבנה מהמיכל ואתה רוצה את ההפך מזה. בדפנות יש להוסיף חיזוק ניצב (בדיוק כמו אצל חיים) כדי למנוע את הכיפוף ממכות.

עודדוש
20-06-05, 08:12
תודה רבה
אני לא מתכוון להרכיב אותו על הצנורות הקיימים כי נשאר מהם רק הצבע :lol:
אני כן מתכוון לרתך דפנות בצד לחיזוק המבנה.
תודה רבה
עודד

נמרוד
20-06-05, 10:09
הדבר הנכון לעשות הוא להשתמש בחומר דק יותר, אפילו 2 מ"מ, וכן לשים חיזוקים באמצע. השאלה ממה החיזוקים?
http://www.jeepolog.com/ext_images/plate%20reinforcement.jpg

הכי קל, בזנ"ט הפוך (מספר 1). זמין, זול מאד, לא ממש הכי יעיל. היעילות באה מכמות החומר שנמצאת רחוק מעל השטח. במקרה של הבזננ"ט ההפוך, זה מעט, ככל שמתרחקים מהשטח, החומר מתמעט.

לרתך פרופיל מלבני סטנדרטי כלשהו (2), זה גם קל וזמין, אבל במקרה הזה, לא יעיל. רק רבע מהחומר עובד באמת, הפאה העליונה. הפאה התחתונה שצמודה לפח לע יעילה.

פרופיל יעודי (3) שבו פאה מרוחקת שבה עיקר החומר, ופלאנג'ים קטנים יותר בצדדים, הכי יעיל, ואתה יכול להתאים בדיוק למרווח שאתה רוצה לייצר. טוב, לא סתם ככה באמת מייצרים כלי רכב. אתה יכול להשתמש בפח דק מאד גם לפלטה הראשית וגם לחיזוקים האלו, שיהיו רחבים הרבה יותר מאיך שאני ציירתי. כזה דבר, מפח 1.5 מ"מ שעדיין לא קשה מדי לרתך, יעלה לך באמת לא הרבה להזמין מכופף. אתה אתה שם שני חיזוקים כאלו לאורך או לרוחב, והכי טוב - X מעל כל הפלטה, מפינה לפינה... זה הדבר הנכון לעשות, הכי יפה.

ובכל זאת, נקסוס צודק, הכי קל לשים פח 4-5 מ"מ ולסגור עניין.

אלון_ק
20-06-05, 10:11
שכחתי קודם: אם בנית כבר פגוש אחורי נורמלי ואתה יכול לחבר את 2 הנקודות האחריות אליו במקום לתושבות המיכל זה יהיה מצויין. אתה גם תקבל זויות טובות יותר מתחת לאוטו וגם תוכל להיות רגוע אם החלק הקדמי של המיכל יתקע על סלע (לא שאני מכיר מישהו שזה קרה לו).

אתה לא חייב לרתך חיזוק, אתה יכול להזמין את הכל מכופף (אז הריתוך הוא רק לסגור פינות). איך שנח לך.

עודדוש
20-06-05, 13:00
תודה רבה
נמרוד בקשר לאופציה השלישית האם במקום להוסיף פרופילים אפשר לבנות מיגון בסיגנון פח גלי (נגיד מברזל 2 מ"מ). פשוט לצור יותר כיפופים בפח כאשר סגירת דפנות הצד תחזק משמעותית את המבנה.
אמנם הכיפופים יהיו בכיוון אחד כך שהחוזק יתקבל רק בכיוון אחד אבל מדובר בשטח קטן עם דפנות צד.
תודה רבה
עודד

עודדוש
20-06-05, 13:03
סליחה שכחתי משהו
במקרה ומוסיפים חיזוקים עדיף שהם יהיו ברווח בין המיכל למיגון על מנת לשמור על משטח חלק בתחתית המיגון?

נמרוד
20-06-05, 13:11
תודה רבה
נמרוד בקשר לאופציה השלישית האם במקום להוסיף פרופילים אפשר לבנות מיגון בסיגנון פח גלי (נגיד מברזל 2 מ"מ). פשוט לצור יותר כיפופים בפח כאשר סגירת דפנות הצד תחזק משמעותית את המבנה.
אמנם הכיפופים יהיו בכיוון אחד כך שהחוזק יתקבל רק בכיוון אחד אבל מדובר בשטח קטן עם דפנות צד.
תודה רבה
עודד

כן, אם אתה לוקח איזשהו פח גלי דק, ומצמיד אליו פח חלק דק, אתה מקבל סך הכל פלטה מאד חזקה ביחס למשקל ובכלל, מאד חזקה. זה כאילו שלקחת פלטה עבה מאד והורדת את כל החומר הפנימי. תסתכל על רצפה של ג'יפ או ארגז טנדר, זה בדיוק זה.

-->