PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ ברכישת כלי 4X4 ראשון

קובי-ר
14-12-13, 22:14
מעוניין להכנס לתחום 4X4 ומחפש כלי מתאים,
דרישות:
1. תקציב ~25K ש"ח (אני מניח שידרשו עוד 5 ליישור קו)
2. נסועה של 8-10K קמ בשנה (עובד 2 ק"מ מהבית כך שאפשר להניח שרוב הנסועה תהיה לצרכי פנאי והנאה)
3. מעדיף כלי פול סייז
4. להסעה של עד 4 אנשים
5. אוטומט\ידני - אין העדפה
6. דיזל\בנזין - אין העדפה לנוכח כמות הקילומטרים השנתית הצפוייה
7. אמינות - מחפש כלי רכב אמין ופשוט שלא ידרוש ממני להיות מאסטר במכונאות או שאצטרך למכור כלייה כדי לתחזק אותו

הבנתי שטרופר מתחילת שנות האלפיים נכנס בדרישות (ראיתי אחד כזה אצל חבר ונדלקתי עליו), אבל גם שיש סיכון בקניית אחד כזה
אשמח לחוות דעת ורעיונות נוספים

raanan
15-12-13, 10:08
ראשית, ברוך הבא !
שנית, בקמ' הזה, עדיף בנזין.
שלישית, חסר פרטים כגון :
משפחה ? ילדים ? לאיזה רמת קושי בטיולים/מסלולים אתה מכוון ? (אני יודע שזאת שאלה קצת בעייתית - "ביצה ותרנגולת" )

בכול מקרה, זה תקציב בעיתי מעט . לא "תפרן" לגמריי וגם לא תקציב לרכוש משהו מעט יותר מתקדם.

רענן

קובי-ר
15-12-13, 10:35
אז הנה עוד כמה פרטים נוספים שאולי יעזרו:
כן, טיולים גם עם המשפחה (סביר להניח טיולים רגועים באופיים) וגם עם חברים (קצת יותר תובעניים אבל כמו שאני מכיר את עצמי כנראה שלא יהיו מהטכניים הקשים ביותר שקיימים)
לקטע התקציבי, יכול להעלות קצת כלפי מעלה, השאלה היא, מהו "סף הכניסה" לקניית משהו שיענה על הדרישות שלי?, אני יודע שזו שאלה פתוחה שאין עליה תשובה מוחלטת אבל אשמח לחוות דעת
קובי

raanan
15-12-13, 10:54
זה תקציב שלוקח אותך לרכבים של אמצע שנות ה-90 ומכסימום דגדוג לשנות ה-2000 מלמטה.

בבנזין יש לך (לפי המועדפים עליי) :
טרופר (ארוך ואוטמטי)- סה"כ דיי אמין ועביר.
פאג'רו (בנזין קצר אוטומט) - אם אתה יכול להסתדר עם זוג מקומות מאחור ותא מטען סימלי, אז זה אחלה רכב.
טראנו - הסובארו של ג'יפי ה SUV - לא מצטיין במיוחד אבל גם לא נופל בשום מקום.
ויטארה/גראנד ויטארה ארוכה - אחזקה הכי קרובה לפרייבט אבל נדרש מקצה שיפורים כדיי שתהיה בליגת העבירות כמו הרכבים שלעיל.

בדיזל :
פאג'רו ארוך 2.5 ידני - אומנם יחסית איטי, אבל מאוד אמין
טרופר עד 98 ידני - מרווח, אמין , מאוד נוח
פאג'רו ארוך 2.8 אוטומט - חזק יותר מה 2.5 אבל מזדקן עם אופציה לתקלות לא זולות.
טראנו

כמובן שכול רכב חשוב לבדוק היטב היטב את מצבו התחזוקתי ועד כמה שאפשר את ההיסטוריה שלו.

בהצלחה
רענן

-->