PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'מיני 99 מתחמם

ioio
15-12-13, 08:55
ג'מיני 99 מתחמם
הוחלף מצנן מים ותרמוסטט
בנסיעה מחוג החום מגיע לחצי וזה עלפניו בסדר
אבל לפעמים החום יורד מעט ומיד עולה
בעצירה לאחר כיבוי מנוע חום המים גבוה מאד.
האם עלי להסיק שהבעיה באטם ראש מנוע? או אולי בדיקה נוספת תעזור להמנע מהצרה.
אם כן האם ידועות עלויות והאם יש המלצות על מכונאי אמין.
תודה למשיבים

boaz avrahami
15-12-13, 09:47
לאחר כיבוי המנוע, המיים מפסיקים להסתחרר ולכן טבעי שתראה עליה של החום.
לדעתי אין בזה דבר חריג גם אם הטמפרטורה בתחום האדום לזמן קצר.
אם תתן סטרטר קצר תראה שהטמפרטורה תצנח ברגע בגלל שהמים שהתקררו ברדיאטור יתחלפו עם אלו שספחו את החום בבלוק ו״נתקעו״ שם

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

ioio
15-12-13, 10:20
תודה על התשובה הזריזה.
אבל 1.היה לי קשה להתניע
2. מי הקרור עלו עד הסוף במיכל העיבוי
3. ועוד תופעה שלא הזכרתי לא נכנס אויר חם כמצופה
לתא הנוסעים בהפעלת מתגי החימום

Saar
15-12-13, 10:56
זה נשמע כמו 2 דברים שלא בהכרח קשורים.
לא נכנס אויר חם - יתכן שהרדיאטור הפנימי סתום (או אולי בכלל מנותק, בדקת שהבעלים הקודם לא ניתק אותו? )
בדיקת דליפת לחץ מראש המנוע היא פשוטה ומתבצעת בדקות ספורות (סניפר שמזהה CO במערכת הקירור, לא נשמע שיש ממש בעיה, אבל אתה יכול ללכת למוסך שיבדוק את זה)

סער

ukiuki
19-12-13, 08:44
אתה מערבב פה בין כמה דברים
מד חום מנוע מראה לך את טמפרטורת המיים במע הקירור.
אם החום גבוה זה אומר שהמיים מסביב לחיישן הטמפרטורה חמים.
אם במהלך נסיעה הטמפרטורה תקינה זה אומר שכלל המערכת מצליחה לקרר את המנוע כלומר המצנן החדש מתפקד ומשאבת המיים מצליחה לסרקל את המיים מהמנוע למצנן ולהיפך.
בעיית דליפת לחץ מראש מנוע אינה משפיעה על יכולת הקירור של המערכת כל עוד יש בה מספיק מיים. הבעיה איתה שהיא גורמת לבריחת מיים דרך שסתום הלחץ בפקק הרדיאטור. במצב כזה באופן קיצוני מד הטמפרטורה דווקא יכול להראות צניחה בטמפרטורה כיוון שלא יהיה שרוי במיים כלל.
האם חסרים לך מיים?
אם כן, זו כבר בעיה אחרת בה אתה צריך לבדוק מהיכן בורחים המיים.
אם אין לך בריחת מיים, הייתי מציע לך לבדוק יכולת קירור במצב סטאטי. כלומר ללא עזרת האויר שנכנס לבית המנוע במצב נסיעה.
תן לרכב לעבוד במצב עמידה כחצי שעה ובדוק יציבות טמפרטורה. אם מחזיק טמפרטורה, אין לך לדעתי בעיה. אם לא מצליח להחזיק טמפרטורה, תחשוד במשאבת מיים שהתעייפה או בעורקים סתומים.

בכללי, לבדיקת דליפת לחץ, לפני שעוברים לבדיקת CO אני הייתי עושה את הפעולות הבאות (וזאת לאחר שזיהיתי בריחת מיים מהמערכת למרות שמירת לחץ במצב כבוי):
כאשר המנוע חם תבדוק אם הצינור הראשי מהרדיאטור קשה מאוד. זה מעיד על לחץ במערכת הקירור.
בדיקה נוספת שניתן לבצע לזיהוי בריחת לחץ - תפתח בזהירות את מכסה הרדיאטור כאשר המנוע חם או שתניע קר ותן לו להתחמם כאשר הפקק פתוח.
תראה אם אתה מזהה בועות אויר(אפילו קטנות).
תבדוק המצאות מיים בשמן המנוע - תראה אם יש על המדיד קרם או בועות מיים (קרם כמו בקפוצ'ינו).

בהצלחה.

-->