PDA

צפייה בגרסה מלאה : מצת להט טחון ותקוע , עוד אחד שרוף היילקס 96

ytk
16-12-13, 19:20
שלום ,

תוך כדי ניסיון פירוק מצתי הלהט(לאחר בדיקה שהם לא תקינים) אחד מהם נטחן או שכבר היה טחון ועכשיו הוא מסתובב על ריק . כאן עצרתי .
אין שינוי מורגש בסחיבה בעקבות זאת אבל הייתי שמח לחלוץ אותו בבוא העת , יש דרך לעשות את זה מבלי לפתוח המנוע? אולי בכלל ההברגה במנוע טחונה?
רק אחר כך קראתי כאן בפורומים על הבעיות שנתקלים בהם בזמן נסיון החלפת מצתים .

בנוסף מצורפת תמונה של מצת שרוף שכן יצא, בלאי רגיל או מעיד על משהו?

תודה רבה

יואב

baSS4
16-12-13, 19:53
אתה בטוח שזה ההברגה או שהמצת התנפח בפנים?
בדר״כ הראש שלו מתנפח ואז קשה מאוד להוציא אותו.
אפשר לתפוס עם גבקה ולהוציא לאט לאט עם לום,
או להוציא כמה שאפשר עם היד ולנסות להניע, עד שהקומפרסיה תעיף אותו, רק להיזהר כי הוא עף קיבינימט.
אם הוא נשבר בפנים צריך לפרק מה שקרוב ולהוציא, (בדרך כלל את המזרק).

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

baSS4
16-12-13, 21:03
מדגיש שאין לי נסיון עם המנוע הנ״ל, ואני לא מכיר אותו ואת המבנה שלו.

ד ו ר ו ן
16-12-13, 21:38
תתחיל בלהוריד את הספר מנוע מהקישורים בראש פורום טויוטה.

ytk
16-12-13, 21:41
אני דיי בטוח שההברגה של המצת טחונה או התבריג במנוע לפי תחושה שהכל מסתובב בפנים אבל אולי אני טועה ...

tooshey
17-12-13, 06:43
נראה לי שיש בעיה בטיימר של מצתי הלהט. זאת אומרת שהם מקבלים מתח זמן רב מידי מה שגרם למצת לפתח בועה בקצה שנקרעה בזמן שחלצת אותו.
בועה בקצה המצת אופיינית למנועי GM , לא לטויוטה.
שיטות החליצה של מצת שמסתובב על ריק הינן מגוונות, החל בג'בקה ולום כמו שהציעו מעלי או משיכה בעזרת פטיש מחליק.
לא הייתי מוטרד מידי מפרורים גדולים שיפלו פנימה, הם ישארו בתא שריפה עד שישרפו ולא יעברו לחלל הצילינדר.
דווקא פירורים קטנים כן יעברו, אבל תוכל להעיף אותם החוצה עם סטרטר ארוך ללא מצת להט, או לשאוב עם שואב אבק וצינורית.

היציקה של הראש קשה יותר ממצת הלהט ורוב הסיכויים שההברגה בראש לא נפגעה.

בברכה,טושי

ytk
18-12-13, 18:40
מידי פעם אני נכנס לשרשור הורדות של הספרי רכב ויש שם לינקים מתים, עד עכשיו לא מצאתי ספר למנוע. יש לי ספר אבל לא של טויוטה.
טיימר אם לא תקין צריך להחליף כן? לא ניתן לכיוון? כך כתוב בספר שברשותי.
לא בדיוק הבנתי איך לעבוד עם הג'בקה והלום: אני תופס את הראש עם הג'בקה והלום בא במגע איתה בחליצה? עם המצת תפוס היא לא תחליק ממנו?

"
הם ישארו בתא שריפה עד שישרפו ולא יעברו לחלל הצילינדר." השריפה לא מתבצעת בחלל הצילינדר? זה אומר הזרקה עקיפה?לא קשור? כבר תקופה שאני מנסה להבין איך זה בדיוק עובד במנוע הזה.

תודה לעונים!

baSS4
18-12-13, 18:49
היא תחליק ותפתח כמה פעמים, עד שהמצת ייצא.

ytk
26-12-13, 08:47
פה בק"ש יש להם רק מצתים איטלקיים האם יש מישהו עם מצתים איכותיים למכירה? או מקום שאפשר להזמין ממנו בארץ?

תודה

זיף
26-12-13, 10:02
אם אתה מגיע לגליל המערבי יש בחלקי חילוף עבוד בכפר יסיף- מצאתי שם בזמנו מצתי NGK.

תומר ב
27-12-13, 16:29
המחסן הצפוני של חלפי פ''ת בקצרין. לדעתי מגיעים גם לק''ש.
לפני כשנתיים קניתי אצלם מצתי דנסו (המקורי של טויוטה).

ytk
28-12-13, 11:44
תודה , אבדוק בראשון ואם לא :אי ביי

ytk
29-12-13, 17:34
לפ.ת חלפים יש דנסו, תודה.
בינתיים המצת הגזור הוא כנראה האחראי לזה שהפיוז נשרף כל הזמן , אני אנסה לבודד אותו ומקווה שזה יסתדר עד חליצה מתישהו.

83522

-->