PDA

צפייה בגרסה מלאה : חשבון בנק מעוקל ביום בהיר , ללא התרעה:

אמיר ב.א
16-12-13, 21:33
התקשרו מהבנק - חשבון בנק שלנו מעוקל , לא הייתה שום הודעה קודם.
למה - ככל הניראה , חוב מ2010 לתאגיד מים של חיפה - "מי כרמל" .

החוב - לא שלנו , אנחנו כבר 10 שנים לא בחיפה.

קודם כל - זה חוקי לעקל חשבון בנק בלי הודעה ?

בהמשך - את התאגיד בקושי ניתן לתפוס , לא חוזרים לטלפונים ,
מי שמדברים איתו שם , זה בכלל חברת גבייה שעושים רושם שלא יותר מידי אכפת להם ממך ,
ונותנים הוראות סותרות לגבי מה צריך לעשות הלאה.

הרושם הכללי בעיקר שממש לא אכפת להם , ורוצים שתשלם את החוב גם אם הוא לא שלך.

החוב אגב הוא על משהו כמו1500 ש"ח.

הצעות לפעולה יתקבלו בברכה , מכיוון שלהם ממש ללא אכפת שעיקלו חשבון של מישהו שלא קשור לסיפור.

asafk
16-12-13, 21:49
אמיר.. יש שלב שבו שום עצה בפורום לא תעזור כמו להרים טלפון לעורך דין...

אסף.

יוסי בר צבי
16-12-13, 21:54
הקלות הבלתי נתפסת.
על בקשת העיקול חתום רשם של ההוצאה לפועל של אחד מבתי המשפט בארץ.
הגש לו בקשה להגביל את העיקול לסכום החוב ובמקביל כתוב את הסבריך (עדיף שיתמכו בתצהיר) על השתלשלות העיניינים שהובילו את התאגיד לבקש עיקול חשבונך.
לסיום בקש קביעת דיון בהשתתפות הצדדים בבית המשפט.
הסכום נמוך ואינו מצדיק פנייה לעורך דין. עשה הכי טוב שאתה יודע ונסה ללהיעזר בעזרה מקצועית חינמית שעומדת לרשות כולם בפתח הוצאה לפועל בכל בית משפט.
בהצלחה.

Tourist
16-12-13, 21:54
אני באותה בעיה עם חברת חשמל
דורשים 1000 ש״ח על חוזה שנסגר לפני 10 שנים (בחיפה...)

לבדוק שעות קבלה ולהגיע פיזית לבירור

יואב פולס
16-12-13, 21:58
1. תבקש מהבנק לסגור בצד פקדון על סכום העיקול, ולעקל רק את הפקדון, ככה יוכלו לשחרר לך את החשבון להמשך פעילות רגילה.
בכל מקרה קח בחשבון שאם הבנק יקבל צו בית משפט להעברת כסף, ואם יש כסף בחשבון - לא ישאלו אותך, ויפעלו בהתאם לצו בית המשפט.

2. אם אתה לא משיג את החברה שלדבריה טוענת שאתה חייב לה כסף - קח עו"ד שייצג אותך בהליך המשפטי.

יוסי בר צבי
16-12-13, 22:26
1. תבקש מהבנק לסגור בצד פקדון על סכום העיקול, ולעקל רק את הפקדון, ככה יוכלו לשחרר לך את החשבון להמשך פעילות רגילה.
בכל מקרה קח בחשבון שאם הבנק יקבל צו בית משפט להעברת כסף, ואם יש כסף בחשבון - לא ישאלו אותך, ויפעלו בהתאם לצו בית המשפט.

2. אם אתה לא משיג את החברה שלדבריה טוענת שאתה חייב לה כסף - קח עו"ד שייצג אותך בהליך המשפטי.

אי אפשר לבקש מהבנק לשים כסף בצד. הבנק מחוייב להוראות ה-הוצל"פ והם בדרך כלל מטילים עיקול על החשבון ואין לזה קשר לסכום החוב הנטען.
כלומר, קודם כל מעקלים את כל החשבון ורק אחרי זה מטפלים - אם בכלל - ב"זוטות" (סכום החוב).
כל הבקשות צריכות להיות מופנות לראש ההצאה לפועל באותו בית משפט.
אין הליך משפטי במעמד הצדדים בהוצאה לפועל אלא אם יש בקשה מפורשת מטעם החייב וגם אז זה נתון לשיקול דעתו של הרשם (בתפקידו כראש ההוצאה לפועל)
הכל נעשה במעמד צד אחד - המבקש, כשבדרך כלל הרשם חותם על בקשותיו כחותמת גומי.
עורך דין רציני לא יתחיל לדבר איתו על ייצוג משפטי עם פחות מ- 500 דולר + מע"מ כ-שכ"ט. כמובן שאין התחייבות לשום תוצאה.
שווה? לא בטוח.
יוסי

shmil
16-12-13, 23:20
שלח לי צילומי הניירת...
ממילא תכננתי להזמין אותך לקבל סוג של תשובה...

אמיר ב.א
17-12-13, 08:53
תודה רבה שמיל!

אני אצור איתך קשר.

יואב פולס
17-12-13, 08:54
יוסי,
חבל שאתה רושם דברים שאין להם ביסוס.
אין כאן עניין של 'ענישה' כלפי חייב, לדפוק לו את הצורה, ולחסום לו את החיים.
יש כאן רצון וצו מרשות חוקית לגבות סכום מסויים, ותו לא.
אם יש כסף, אפשר לסגור אותו בצד בפקדון מעוקל, ולהמשיך להפעיל את החשבון ללא הפרעה.
אני לא יודע למה אתה רושם שהבנק לא יעשה את זה עבור לקוח. עשיתי את זה עשרות פעמים עבור לקוחותי, כמובן כאשר יש כסף לסגור בצד.
ללא קשר לפותח השרשור, נראה לך שבנק יעקל חשבון של לקוח שיש לו מיליון שקלים בתיק ני"ע, יחסום לו ויזה, יבטל לו מסגרות אשראי, ויחזיר לו חיובים מסיבה של "חשבון מעוקל", בגלל צו עיקול ע"ס 1500 שקלים? או בגלל דוח חניה של 250 שקלים? הרי הלקוח יכול להורות לבנק להעביר 1500 שקלים לגוף המעקל, ובכך לסגור את הסיפור.
יואב

יוסי בר צבי
17-12-13, 09:16
יוסי,
חבל שאתה רושם דברים שאין להם ביסוס.
אין כאן עניין של 'ענישה' כלפי חייב, לדפוק לו את הצורה, ולחסום לו את החיים.
יש כאן רצון וצו מרשות חוקית לגבות סכום מסויים, ותו לא.
אם יש כסף, אפשר לסגור אותו בצד בפקדון מעוקל, ולהמשיך להפעיל את החשבון ללא הפרעה.
אני לא יודע למה אתה רושם שהבנק לא יעשה את זה עבור לקוח. עשיתי את זה עשרות פעמים עבור לקוחותי, כמובן כאשר יש כסף לסגור בצד.
ללא קשר לפותח השרשור, נראה לך שבנק יעקל חשבון של לקוח שיש לו מיליון שקלים בתיק ני"ע, יחסום לו ויזה, יבטל לו מסגרות אשראי, ויחזיר לו חיובים מסיבה של "חשבון מעוקל", בגלל צו עיקול ע"ס 1500 שקלים? או בגלל דוח חניה של 250 שקלים? הרי הלקוח יכול להורות לבנק להעביר 1500 שקלים לגוף המעקל, ובכך לסגור את הסיפור.
יואב

כתבתי מניסיוני.
עיקלו לי את חשבון הבנק (שהיה ביתרת זכות גבוהה ועדיין עוקל במלואו רק בגלל חוב זניח של כמה מאות שקלים לעיריית תל אביב.)
רק אחרי שפניתי לראש ההוצל"פ הוסר העיקול על כל החשבון, היתה הסכמה לעיקול על החוב הנטען ובין לבין נפתרה הבעיה והעיקול הוסר.

מלכתחילה כתב פותח השרשור שעוקל לו חשבון הבנק.
הוא לא כתב שעיקלו לו רק 1500 שקל בחשבון (החוב הנטען) ואיפשרו לו להמשיך לנהל את החשבון, אלא שהחשבון עוקל.

גם אתה כותב ש"עשית זאת עשרות פעמים ללקוחותיך". הרי אילו לא היה עיקול על כל החשבון לא היה צורך בטיפולך בהתאמת העיקול לסכום החוב הנטען בלבד וברי לי שגם במקרים בהם טיפלת, ידעו הטוענים לחוב את סכומו.
השיטה לצערי היא קודם כל לעקל את מלוא החשבון ובכך להריץ את האזרח לרשויות.

ולצערי אכן כן. הבנק אינו צד בהליך ומבחינה חוקית חייב לבצע את הוראות ר' הוצל"פ שבתורו מעקל חשבונות בנק לאלפים, וכך מוצאים עצמם אנשים ישרים מהישוב עם חובות זעומים לרשויות נבחרות (מדינה, עירייה וכד') עם עיקול על חשבונות הבנק.
הרי מלכתחילה ידע תאגיד המים על סכום החוב הנטען ויכול היה לבקש עיקול רק על הסכום הזה ואני מהמר שלמרות זאת הטילו עיקול על מלוא החשבון. למה? כי אפשר. כי ר' ההוצאה לפועל חותם כחותמת גומי על הבקשות .
לטובת פותח השרשור אני מקווה מאוד שטעיתי ואכן העיקול הוא רק על החוב הנטען, הוא ודאי יגיב לפוסט.
יום טוב, יוסי

shachar
17-12-13, 09:29
יוסי
מה שחסר לך בפאזל זה הפיקדון שיואב הציע
ניתן לשייך עיקול לפיקדון מסויים ואז יש חסימה של פדיון אותו פיקדון
אם אין פיקדון - העיקול משוייך ליתרת העוש ואז נאלצים לחסום את אפשרות המשיכה של הלקוח מכיוון שלא ניתן להגביל סכום.
לא הכל שחור

מבחינת הוצלפ,
לא יפתיע אותי אם אמיר יגלה שיש לו עיקול גם על כלי הרכב שרשומים על שמו

יואב פולס
17-12-13, 10:26
יוסי,
אין כזה דבר עיקול על כל החשבון.
לכל עיקול יש סכום חוב שבגינו יש עיקול. אם עיקלו לך חשבון כפי שתיארת, יש לך בנק פח. (ואני לא יודע אם זה סניף של הבנק בו אני עובד או לא).
יתרה מכך, נניח שיש לך מסגרת אשראי של 20,000 שקלים בחשבון, ואתה במינוס של 17,000 שקלים (לכאורה, אתה יכול למשוך עוד 3000 שקלים), ומגיע עיקול על 700 שקלים, עדיין אין בעיה מבחינת הבנק לסגור בצד פקדון על סך של 700 שקלים, לעקל אותו, ולאפשר לך להמשיך לחיות. הרי הבנק מראש מאפשר לך להיות במינוס של 20,000 שקלים, אז למה שלא יאפשר לך להמשיך לפעול? הכסף שנטען שאותו אתה חייב שמור בצד, ובמידה ויתקבל צו להעברת כסף, יש לבנק מהיכן להעביר.
יואב

meir alony
17-12-13, 10:43
צריך ללמוד מהמקרה ויש דברים חשובים שצריך לעשות כאשר משנים כתובת:
לגשת לעירייה ולהסב את חשבון הארנונה והמים על שם הדייר החדש, כנ"ל לגבי חב' החשמל פשוט מתקשרים 103 נותנים קריאת מונה והעניין סגור.
לגבי קו טלפון או כבלים יש לוודא ניתוק ואישור על הניתוק.

thebips
17-12-13, 12:31
סיפור דומא:
יום אחד התברר לי שחשבון הבנק שלי עוקל לטובת עירית רמת גן (דוחות תנועה) והסיבה לדוחות הייתה שהיה לי רכב ליסינג וכאשר כיבלתי רכב חלופי קבלתי דוחות שלא ביטלתי,
בשיחת הטלפון אם משרד עורכי הדין התברר לי שהם שלחו לי התראות לכתובת ברמת גן שניים אחרי שעזבתי .
הוצאתי פלט ממשרד הפנים שהראה שבזמן שהם שלחו לי את ההודעות כבר לא הייתי רשום ברמת גן ואם האישור הזה ביטלו לי את הדוחות.
המקרה שלך שונה אבל אולי תוכל לבטל את הקנסות ואת ההצמדה? בונוסף לכך הייתי מבקש לנתק את המיים בדירה ולהתפלל שמישהוא בעתיד יבקש לחבר את הדירה למים ולדרוש ממנו את הכסף.

דבר נוסף האם זה החוב היחדי ? כי 1500 ש"ח ב 4 שניים נשמע לי מעט ואולי יש עוד עיקולים בדרך

אמיר ב.א
17-12-13, 12:39
עידכון מהיום - התקשרתי לבנק לוודא הריגה,
אמרו שלא כל החשבון מעוקל כמו שנאמר לי , אלא שיש עיקול על הסכום הנ"ל ,
אבל זה אומר שאפשר לבצא רק פעולות ישירות בחשבון , צריך להגיע לסניף עבור כל פעולה.
אי אפשר לבצע בכלל פעולות בטלפון או באינטרנט.

מצד שני , אמרו שחיובי ויזה לא יחזרו שזה כבר שיפור.

לגבי חברת הגבייה של מי כרמל - מילגם - מאוד "נחמדים" שם , היום אמרו שיקח להם לפחות שלושה שבועות לבדוק אם זה טעות או לא ,
ואם אפשר לדבר איתם לגבי הסרה של העיקול,
זה אחרי שלושה ימים שאני מנסה להשיג אותם כל היום.

מאיר - בזמן שינוי כתובת שעזבנו את חיפה לפני 10 שנים ,עשינו את כל הדברים עליהם דיברת - אבל כניראה - לא לעולם חוסן.

katsirz
17-12-13, 12:50
אם מדובר בחיובי מים, אל תחכה שמילגם יבדקו אם יש טעות, אלא בדוק בעצמך בתאגיד מי כרמל. תקבל מיד תשובה וגם במידת האפשר הסרת העיקול.

אמיר ב.א
17-12-13, 12:56
בתאגיד המים מי-כרמל אין עם מי לדבר - מפנים אותך לחברת הגבייה.

meir alony
17-12-13, 13:16
תאגידי המים מושחתים עם רשיון והעובדים שלהם חוגגים בעצמם
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000902221#fromelement= hp_morearticles

katsirz
17-12-13, 13:29
בתאגיד המים מי-כרמל אין עם מי לדבר - מפנים אותך לחברת הגבייה.
מזלך שזה רק 1,500 ש"ח

yes1952
17-12-13, 13:33
תונות מהשרשור הזה
א-אסף כתב את מה שכתב ולא בכדי
ב-יואב הגיב מניסיונו כבנקאי ועל כך יבורך ותודה
ג-שמיל מצטנע כהרגלו אך הידע שלו במערכת המשפטית לא חסולא מפז(כן הוא עו"ד)
ד-ולשאר התגובות--אין להקיש ממקרה אחד למקרה שני ובטח לא לתת עצות מבלי שיועים את כל הסיפור ומתמחים בתחום,
ה-למען הגילוי הנאות אני במשך כמה שנים "התגוררתי בתיבתדואר" מפני שלא הסכמתי לשלם ריביות מטורפות על חובות לכמה מוסדות
אך צריך הבנה רבה, ייעוץ משפטי ,הון וסבלנות.--בכוונה אינני יורה חיצים למטרות המבקשות זאת ולו רק למען שלום בית כאן בפורום
על המופיעים בסעיפים א,ב ג, אני סומך בעניים עצומות מפני שהם לא יכשילו אדם ויהי מה
ואמיר אני מקווה ימצא את הפתרון הנכון ונשמח שבבוא היום יכתוב לנו מה הוא

shmil
17-12-13, 14:05
ע
לגבי חברת הגבייה של מי כרמל - מילגם - מאוד "נחמדים" שם ,
אגב, ומעבר לעובדה שעם אמיר שוחחתי טלפונית, טיפ לכולם:
כל עניין חברות הגבייה עובד בכוונה שלא תוכל להשיג אותם, לא תוכל להודיע להם, ולהם יהיו אישורים שדהם מסרו לכם.
ואז אתם ממולכדים בכך שלא הגבתם, כי אתם מנומסים ומנסים להסדיר דברים בטלפון.

לכן, מה שצריך לעשות זה לשלוח להם פקסים ואימיילים, לשמור את אישורי המסירה גם של הפקסים וגם של המיילים, לתזכר אחרי שבוע וגם לכתוב שהם לא הגיבו, וכן הלאה.
כך מתאיידים להם לא מעט חובות שאין בעצם מאחוריהם שום דבר.

הנכון הוא לפנות לתאגיד המים עצמו ולא רק לחברת הגבייה, כמו כתב קציר ואם לא מוכנים לענות - אותו סיפור עם פקסים ואימיילים.
אם צריך ואין ברירה - גם לשלם אחרי זמן כלשהו כשעל התשלום לכתוב באופן ברור ובולט "שולם בכפייה ותחת מחאה" ואחר כך לתבוע.

נמרוד
17-12-13, 14:44
אגב, ומעבר לעובדה שעם אמיר שוחחתי טלפונית, טיפ לכולם:
כל עניין חברות הגבייה עובד בכוונה שלא תוכל להשיג אותם, לא תוכל להודיע להם, ולהם יהיו אישורים שדהם מסרו לכם.
ואז אתם ממולכדים בכך שלא הגבתם, כי אתם מנומסים ומנסים להסדיר דברים בטלפון.

לכן, מה שצריך לעשות זה לשלוח להם פקסים ואימיילים, לשמור את אישורי המסירה גם של הפקסים וגם של המיילים, לתזכר אחרי שבוע וגם לכתוב שהם לא הגיבו, וכן הלאה.
כך מתאיידים להם לא מעט חובות שאין בעצם מאחוריהם שום דבר.

הנכון הוא לפנות לתאגיד המים עצמו ולא רק לחברת הגבייה, כמו כתב קציר ואם לא מוכנים לענות - אותו סיפור עם פקסים ואימיילים.
אם צריך ואין ברירה - גם לשלם אחרי זמן כלשהו כשעל התשלום לכתוב באופן ברור ובולט "שולם בכפייה ותחת מחאה" ואחר כך לתבוע.

זה עבד לי פעם אחת, לפני כמה שנים, באו אלי חברת גבייה עם חוב של 500 שקל לאחת מחברות התקשורת (012 נדמה לי) על שיחות בינלאומיות שאלוהים יודע מה הקשר שלי אליהם. הצלחתי לדבר בטלפון עם פקידה של חברת הגבייה, גסת רוח באופן יוצא מגדר הרגיל, הייתי גם גס רוח בהתאם, עד לניתוק השיחה. ואז מה שעשיתי, זה שלחתי בדואר רשום מכתב שכתבתי בעצמי בשפה "עורך-דינית" שבו אני דורש שימציאו לי את החוזה ואת החתימה שלי ואת כל התכתובות וכולי וכולי והכל תוך שלושים יום אחרת אני רואה את הכל כמבוטל, עם עותק עאלק לעורך דין ולכל מיני.

וזה עבד, לא שמעתי מהם שוב מעולם.

אני מניח שהזסיבה שזה עובד היא פשוטה - ברגע שבתיק גבייה הם רואים התנגדות מסוג זה, בכתב, אז כבר לא שווה להם לבזבז עליו את הזמן - ועוברים לתיק הבא שבו ההתנגדות קטנה.

idanw
17-12-13, 15:10
וזה עבד, לא שמעתי מהם שוב מעולם.

או שיום אחד זה יחזור אליך בצורת חוב של 6 ספרות. לעולם אין לדעת.

נמרוד
17-12-13, 16:03
אז נעשה את אותו טריק שוב, הפעם עם עורך דין אמיתי :)

אמיר ב.א
17-12-13, 20:48
באותה הזדמנות ,
מגיע לשמיל תודה רבה,

שהוא גם עורך דין תותח,
וגם בן אדם.

שילוב די נדיר.

-->