PDA

צפייה בגרסה מלאה : אפקט הסנה הבוער בהר כרכום

Yuvalsh
16-12-13, 22:41
כתובות וציורי הסלע ואפקט הסנה הבוער בהר כרכום בסופ"ש הקרוב 21.12.13. אני עולה בשבת בבוקר- מישהו?
דיברתי הערב עם פקח רט"ג האזורי: הסופה לא השפיעה כלל על הצירים ואין כל בעיה. כניסה לנחל ציחור מכביש 40 ב- 06:00.
תחזית מז"א מבטיחה שמים ללא עננים - תנאים אופטימליים לאפקט הסנה הבוער.
יובל.

ishc
17-12-13, 07:58
סליחה על הבורות אבל מה זה אפקט הסנה הבוער?

Yuvalsh
17-12-13, 09:00
סליחה על הבורות אבל מה זה אפקט הסנה הבוער?

בתצפית מהר כרכום צפונה מעבר לערוץ ניתן לצפות מדי שנה ב- 20-21.12 באפקט מרהיב של הילת אור המקיפה נקבה עגולה של סלע במצוק מנגד ויוצרת אפקט של הילת אש. מקור התופעה מהארה אחורית של קרני השמש בשעת הצהריים.
החוקר האיטלקי עמנואל ענתי שחקר משך שנים את במת הר כרכום מזהה את האתר כהר מתן תורה, ומבסס את המחקר על ריבוי ציורי וכתובות סלע המפוזרים על במת ההר- מחזה מרהיב בפני עצמו. מכאן הכינוי "הסנה הבוער" המוזכר למעלה.
בשל חסימת כביש 10 נידרשת נסיעת שטח של כ-3 שעות מכביש 40 (כניסה לשטח מערבה בנחל ציחור או מבאר אשלים/ נחל פארן) אחרי תדלוק מלא במצפה רמון (לא לשכוח!). הציחור מאוכלס במגוון חיות בר (ספארי אמיתי) ובהמשך הדרך הקניון הלבן על גבי המים המדהימים שם. עבירות קלה יחסית. הגעה לבמת ההר לצפיה בחזיון "הסנה הבוער" מחייבת ירידה לשטח לא יאוחר מ- 07:00 בבוקר. אם תגיע לירידה לנחל ציחור עד 06:30 תוכל להתלוות אלי על הציר.

יובל

boaz avrahami
17-12-13, 09:06
צפה בסרטון שבכתבה

http://m.ynet.co.il/Article.aspx?id=4159846

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

razzamataz
20-12-13, 20:43
היי
מישהו יכול לצרף מסלול? אני ללא GPS האם קל להתמצא שם?
והאם יש המלצות?

eyalski
21-12-13, 22:58
830828308383084

היום הגיעו כמה מאות אנשים לצפות בסנה הבוער בהר כרכום ,נראה שמזמן יציאת מצרים לא פקדו את המקום כל כך הרבה אנשים , היה יום בהיר ונעים ללא עננים וכך זה נראה , צפו בתמונות

tooshey
22-12-13, 06:45
אני מטייל ומדריך טיולים בהר כרכם מעל 20 שנה.
אתמול ראיתי לראשונה את התופעה המכונה הסנה הבוער.
ראיתי אותה למעשה שלוש פעמים.
ראשונה, אחרונה, ואחת יותר מידי...
באמא'שלי,כזה חרטוט לא ראיתי הרבה זמן.

30 שנה פרופסור עמנואל ענתי מפרסם את התיאוריה שלו לגבי גילוי הר סיני, גילוי שיכול להיות מאד משמעותי עבור כולם ובמיוחד עבורנו כיהודים וישראלים.
30 שנה שהר כרכם אינו מקבל הכרה ומקבל "תאוצה" בתחום התיירות.

לפני כמה שנים מדריך טיולים מגלה "תופעה מדהימה", ובעקבות כמה כתבות ברשת המקום נהיה אתר פולחן...

אכן מאות אנשים שבאו לחזות בתופעה הנדירה, מרביתם אפילו לא טיילו בהר וראו אתרים אחרים הקשורים לסיפור הר סיני.
מגוחך בעיני.
ושלא תתבלבלו, התמונות שלמעלה צולמו בעזרת עדשה מגדילה. בעין בלתי מזויינת צריך להתאמץ מאד כדי לראות ולהבין על מה מדובר.

בברכה,טושי

omri_t
22-12-13, 07:21
אני מטייל ומדריך טיולים בהר כרכם מעל 20 שנה.
אתמול ראיתי לראשונה את התופעה המכונה הסנה הבוער.
ראיתי אותה למעשה שלוש פעמים.
ראשונה, אחרונה, ואחת יותר מידי...
באמא'שלי,כזה חרטוט לא ראיתי הרבה זמן.

30 שנה פרופסור עמנואל ענתי מפרסם את התיאוריה שלו לגבי גילוי הר סיני, גילוי שיכול להיות מאד משמעותי עבור כולם ובמיוחד עבורנו כיהודים וישראלים.
30 שנה שהר כרכם אינו מקבל הכרה ומקבל "תאוצה" בתחום התיירות.

לפני כמה שנים מדריך טיולים מגלה "תופעה מדהימה", ובעקבות כמה כתבות ברשת המקום נהיה אתר פולחן...

אכן מאות אנשים שבאו לחזות בתופעה הנדירה, מרביתם אפילו לא טיילו בהר וראו אתרים אחרים הקשורים לסיפור הר סיני.
מגוחך בעיני.
ושלא תתבלבלו, התמונות שלמעלה צולמו בעזרת עדשה מגדילה. בעין בלתי מזויינת צריך להתאמץ מאד כדי לראות ולהבין על מה מדובר.

בברכה,טושי

טושי, בנינו- עדיף ככה.
תן לכולם לרוץ אחרי YNET ופייסבוק.
זה רק יעזור לנו לשמור מעט יותר על פינות החמד האמיתיות.

ואני יכול לדמיין את הטמבל שיתחיל "להדגיש" ציורי הסלע...

ד ו ר ו ן
22-12-13, 07:49
ואני יכול לדמיין את הטמבל שיתחיל "להדגיש" ציורי הסלע...
זה כבר קורה,

boaz avrahami
22-12-13, 09:13
שמעתי שלפני זמן מה מצאו שם את העצמות של עגל הזהב.
זה בטוח הר סיני...

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

talw
22-12-13, 09:37
גם מי שמצליח לעבור דרך החור לצד השני בזמן ההילה סביבו מגיע דוך לגן עדן או ליקום מקביל שכולו טוב,או שהוא נופל מהצוק ושובר את כל העצמות.
איך לא ניסו את זה עד היום ? ,מוזר...

nirs
22-12-13, 15:33
עשינו לשם טיול בשישי.
בהר יש הרבה ממצאים ארכאולוגיים מעניינים ומומלץ להגיע עם מדריך.
לצערי אף אחד לא שומר על הממצאים ודינם להישדד.
תופעת הסנה (חור בהר עם הילה מהשמש המקרינה מאחור) היא בסך הכל גימיק נחמד.
חימם את הלב כמות הגיפים המכובדת שהגיעה לשם...

eyalski
22-12-13, 18:13
יש משהו מאד טוב בנושא הר כרכום בלי קשר לסנה הבוער.
אני מגיע לשם כמדריך עם קבוצות תיירים / ישראלים ועם הזמן עולה העניין ותדירות הביקורים במקום .
זהו אחד המסלולים המרוחקים ביותר , דרך ארוכה שחוצה את המדבר , ולרוב התגובות שאני מקבל הם משהו בסגנון ואני מצטט :
"גם אם זהו לא הר סיני , טעמנו את החוויה של יציאת מצרים "
אכן , התחת נשבר למטיילים שכן מדובר בשעתיים של נסיעת שטח לכל כיוון מהכביש ובנוסף עוד נסיעה למצפה רמון הלוך וחזור .
מעבר לכך עם עליית מספר המבקרים משתנה גם מדיניות הצבא לגבי הנסיעה בכביש 10 , כמעט כל מי שהיה בהר בסוף השבוע האחרון , יצא באישור הצבא דרך כביש הגבול וזהו מהלך משמעותי מאד .
אין כוונה וסיוע של המדינה , רט'ג או הצבא להפוך את הר כרכום למוקד עליה לרגל ,כך שבכל מקרה לא יסללו לשם כביש מהיר ויבנו מרכז תיירות באתר . הייחוד שלו והעוצמה הם החוויה עצמה ,בלי קשר לממצאים הרבים שבו .

נמרוד - מערד
22-12-13, 18:51
בועז וטל
מצבכם גרוע מאוד, אתם צריכים איזה טיול להירגע.
נמרוד

-->