PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניסן טרנו שקועה בחלקה הקדמי

prielzano
17-12-13, 14:19
שלום לכולם.חיפשתי בפורום אך לא הצלחתי למצוא, יש לי ניסן טרנו שנת 00 ידנית, שמתי לב שבקדמת הרכב הצד השמאלי של הנהג שקע וכעת הוא נמוך יותר מצידו הימני של הרכב ...לפני שאני הולך למוסך, אשמח לדעת מה דעתם של המומחים פה ומה אני צריך לעשות ..

מויש
17-12-13, 23:46
יש מצב שמוטות הפיתול לא מתוחים אחיד, או שאחד הבולמים סיים את חייו

eysham
18-12-13, 06:15
בניגוד לקונספציה הרווחת... אין קשר בין בולמים לגובה הרכב*.
לא מכיר טראנו לעומק אבל בהנחה שהרכב לא "על הרצפה" מה שאומר שמוט פיתול ממש נשבר,בד"כ זה או שמוט פיתול קפץ שן או שהמותחן שבור או העוגן בזרוע שבור.

איל

* למעט אולי מקרה בו הבולם נתפס כלכך חזק שהוא מפסיק לשמש כבולם ופשוט קושר בין גוף הרכב לזרוע המתלה בצורה קשיחה. קשה לי להאמין שזה המקרה כאן, אם הרכב נוסע ופותח השרשור לא ציין שהמתלה תפוס.

shahav
18-12-13, 09:23
תופעה ידועה - כנס למכון כיוון פרונט שמכיר את הטראנו, והם יאזנו לך את הרכב חזרה.
מוט פיטול ניתן למתוח ואם לא מספיק ניתן להקפיץ שן. מוט פיתול שהקפיצו אותו שן בעל סיכויי גבוהה יותר להישבר.

שלא ישדלו אותך להשקיע בלהחליף מוט פיתול, אלא אם כן אתה רואה בעין שבר או בעייה חמורה אחרת. דע כי מוטות פיתול הולכים בזוגות, כלומר לא כידאי להחליף מוט בודד.

רבין

ד ו ר ו ן
18-12-13, 10:03
אם זו תופעה חדשה, אז משהו גרם לקריסה, ומתיחה בצד אחד היא לא פתרון נכון.

קפיצים נחלשים עם הזמן, זה טבעי, אבל אם צד אחד התעייף משמעותית מהצד השני זה לא טבעי.

זה בפועל לנסוע עם קפיץ שונה בכל צד, זה רע להתנהגות של הרכב עד רמת מסוכן בכביש.

prielzano
21-12-13, 14:33
אז באמת הלכתי לכיוון פרונט, והוא אמר לי שהוא לא נוגע במוטות פיתול, הוא שלח אותי למוסך שהציע לי 250 שקל לכיוון מוט פיתול של הצד השמאלי בלבד, דורון כמו שאמרת, זה לא טבעי וקרה בפתאומיות ואני באמת שואל אם מתיחה של המוט פיתול בצד אחד זה מה שיפתור את הבעיה, בנוסף אותו מוסכניק הכניס אותי מתחת לרכב והראה לי שהמוטות "מתוחים עד הסוף" ולכן צריך להוציא אותם ולשחק איתם....

מה דעתכם ?

raanan
21-12-13, 15:29
שלח ה"פ לחבר "אפיז"
בקש ממנו שיפנה אותך למכון פרונט (אני חושב באזה"ת של חולון) שבעליו מחזיק טראנו וייצר לטרופרים מוטות הגה מחוזקים.
הבחור ג'יפאי ומכיר הפרונט של טראנו על בוריו.

בהצלחה
רענן

shahav
21-12-13, 17:28
קוראים לבחור איציק. מכיר הייטב את הטרנו. ממש מומלץ. הוא עובד כמכון פרונט, אבל הלב והידע בגיפים ובפרט בטרנו.

ד ו ר ו ן
21-12-13, 20:15
אז באמת הלכתי לכיוון פרונט, והוא אמר לי שהוא לא נוגע במוטות פיתול, הוא שלח אותי למוסך שהציע לי 250 שקל לכיוון מוט פיתול של הצד השמאלי בלבד, דורון כמו שאמרת, זה לא טבעי וקרה בפתאומיות ואני באמת שואל אם מתיחה של המוט פיתול בצד אחד זה מה שיפתור את הבעיה, בנוסף אותו מוסכניק הכניס אותי מתחת לרכב והראה לי שהמוטות "מתוחים עד הסוף" ולכן צריך להוציא אותם ולשחק איתם....

מה דעתכם ?
אם המוטות מתוחים עד הסוף זה אומר שבעבר הם התעייפו ומישהו מתח אותם כדי לפצות על עייפות הקפיץ.

החדשות הרעות, זה שאם אלו המוטות המקוריים של הרכב, הם די עייפים גם ככה, ואחד כשל, אין לך מנוס מהחלפה של שניים.
אם האבחנה נכונה, והם אכן מתוחים עד הסוף, ואחד כשל, זה עוד יותר מחזק שאין לך ברירה חוץ מהחלפה,של שני המוטות.

-->