PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות לגבי שיפורים ל TJ

זרקו
18-12-13, 22:50
אהלן,
במסגרת חיפושי אחרי רנגלר או TJ יש לי מספר התלבטויות שאשמח לשמוע אתדעתכם ומספר שאלות שיעזרו לי להבין מול מה אני עומד.
הבנתי שיש לי 3 אפשרויות:

רכב סטנדרטי לגמרי: מבקשים עליו כ-90 אש"ח לשנת 2006 אוט'.

משופר חלקית(בד"כ הגבהה קלה+נעילות): 2002-3-4 מבקשים עליו כ-80אש"ח..

או מוכן לגמרי (לדוג' רוביקון) בעלות של כ-120 אש"ח.

ברור שעדיף לקבל "יותר אוטו בשקל", או לקחת רוביקון למלאדלק וליסוע.
אבל בהינתן התנאי שהתקציב שלי לא יאפשר לי להוציא 120 אש"ח, מההייתם עושים?
את אפשרות א'- אני פוסל כי עלות השיפור+הרכישה תהיה יקרה ביותר.
אפשרות ב' היא המעניינת כרגע.
כמובן שזה תלוי באילו שיפורים יש על הרכב- אם למשל יש הגבהה קטנהואני ארצה צמיגים גדולים יותר הרי שהיא לא שווה לי דבר.
בעזרתו של אופיר (בהזדמנות זו- תודה רבה!) הבנתי שיש הגבהה מינ' לטובת הצמיגים+יחסי העברהבסיסים שיתמכו בצמיגים הגדולים יותר וכי בין 33' ל-35' יש פער בדרישות.

אשמח אם מישהו יוכל לסכם מה נדרש לצמיג 33' ומה ל 35' מבחינת השיפור(יחסי העברה, איזה סרן קדמי עדיף,יחסים בסרנים?, איזו הגבהה, אילו זרועות ועוד)ואם מישהו יודע מה העלויות+- זה בכלל יהיה נהדר.
שאלה נוספת- איפה במרכז (ת"א , פ"ת יש מוסך שמטפל בסוג הזהשיוכל לבדוק לי את האוטו- מעדיף בשלב ראשון מוסך ולא מכון מבדק).
עוד שאלה- אם יש גג קשיח- יש גגון שאפשר להרכיב עליו?

ואחרון ודי- האם יש מישהו שמוכן לבוא ולראות איתי רכב באזורת"א?

GodsFather
18-12-13, 23:14
2006 מול 2002 - 4 שנים הבדל יכולות להיות משמעותיות לשחיקת הרכב. זה כבר לא הגיפים של פעם שמתקנים עם לדרמן...

אגב, למה לא סופה במקום TJ ?

זרקו
19-12-13, 06:19
2002- משופר, ככל הנראה, בצורה כזו שכבר ישמש לנסיעת שטח מDAY ONE אבל אפשר יהיה להשתמש בשדרוגים שלו כדי לצמוח הלאה.
2006- בתול לגמרי אין ספק שיש לו את יתרון הגיל אבל המחיר הראשוני לרעתו ובוודאי המיר שלאחר השיפוי.

למה לא סופה? כי האוטו צריך לשמש גם כפרייבט לאישתי.

Saar
19-12-13, 07:33
אני מניח שאני הייתי קונה את ה 2006 ומשפר עם הזמן (כתלות במצב הרכב כמובן)

eysham
19-12-13, 08:06
המחירים של הרנגלרים היותר ישנים - טרום היבוא הסדיר כמו TJ לא שפויים בעליל....
אני הייתי בכלל הולך על JK

למשל:
http://www.yad2.co.il/Cars/hotPic4X4.php?CatID=1&SubCatID=3&RecordID=400445&Code=9f4d4710eac2a77681a0e4bd8c11ba96

לא מכיר ולא יודע מה הסיפור של הרכב הספציפי, זוהי רק דוגמה.
אם תשב מספיק על הלוחות עדיף לגרד עוד קצת ולקנות 2008 מיבוא סדיר שהגיע עם נעילה אחורית ומנתק מייצב חשמלי במקור.

אישתך בטוח תודה לך על קפיצת המדרגה באיכות החיים, ותוכל לטייל איתו ברמה טובה עם שיפורים מינימליים.
ובהמשך לאט לאט 33-5 ושאר ירקות

2 הסנטים שלי.

איל

ofiredri
19-12-13, 08:10
כולם גיר אוטומט ?

six 4 life
19-12-13, 10:44
לפני שאתה רץ, כל TJ שהוא לא רוביקון יהיה עם דנה 35. וזה סרן שצריך להעיף מהג'יפ לפני שאתה בכלל מכניס אותו לשטיפה שאחרי הקניה. אז כדאי שתקח את זה בחישובים שלך כשאתה חושב על נעילות או בכלל צמיג 31.

זרקו
19-12-13, 14:48
לרכוש jk - הייתי שמח לרכוש ארוך ומשופר אבל זה כבר יקר.
להוציא 100 אשח על 2007 לא משוםר. זה ייגמר יקר מדי.

זרקו
19-12-13, 14:55
אופיר- רק הרוביקון ידני.
דרך אגב , מה דעתכם על jk מוסב לגז?

ofiredri
19-12-13, 18:33
לפני שאתה רץ, כל TJ שהוא לא רוביקון יהיה עם דנה 35. וזה סרן שצריך להעיף מהג'יפ לפני שאתה בכלל מכניס אותו לשטיפה שאחרי הקניה. אז כדאי שתקח את זה בחישובים שלך כשאתה חושב על נעילות או בכלל צמיג 31.

ייתכן ו TJs שיובאו אישית, ויש לא מעט כאילו, כבר מצויידים בסרן 44 או עברו הסבה. כך שאין להכליל במקרה הזה.

לגבי הסבה לגז :
1) אם מדובר בהסבה שאתה תעשה, תוסיף 8K לעלויות הרכישה.
2) הסבה לגז כדאית רק אם הרכב גומע קילומטראג' שנתי מסויים. משהו בסביבות 20K .
3) בעלי JK שהסבו לגז, מדווחים על סיכויי הצלחה נמוכים אך אני מכיר אישית מישהו שנוסע עם גז כמה שנים ומרוצה. כנראה זה תלוי מתקין, אבל התקנה לא נכונה יכולה לגמור מנוע.

** זרקו - עניתי לך להודעה הפרטית.

דרור ברלי
20-12-13, 13:46
רוב ה-TJ הגיעו לישראל עם גיר אוטומטי, מתלים מגוחכים, סרן אחורי דנה 35, צמיגי סקטבורד במידה 225/75 ויחסי העברה 3.07:1.
אם תסלחו לי, זה מיפרט של אוטו לכוסיות עם גלשן ולא של ג'יפ שצריך לנסוע בשטח.

כדי להפוך אותו לרכב שטח תצטרך להחליף במינימום - סרן אחורי לדנה 44 (לך תמצא סרן שמוכן עם כל התושבות, או סרן מסופה שצריך להכניס לסדנה מתמחה כמו רוק סוליד שיבנו עליו את כל התושבות בצורה מדוייקת וסימטרית - תכין חבילת כסף) + יחסי העברה (תחשוב טוב לאיזה צמיגים אתה מכוון, כי יכול להיות שתצטרך להחליף גם סרן קדמי) + נעילות + צמיגים. מבטיח לך שתשפוך הרבה כסף.

בקיצור - נכון ש-120K זה המון כסף, אבל עם ה-TJים האחרים + השיפורים המינימליים שמניתי, אתה תגיע לסכום כזה וגם תעבור אותו.
המסקנה - קח את הרוביקון. הוא מגיע עם דנה 44 מאחור ומלפנים, יחסי העברה נכונים (4.10 בסרנים + 4:1 ב-LOW), שתי נעילות מקוריות. ייסע מעולה עם 33'.
אם הוא גם ידני? זה בכלל יתרון עצום (אולי לא לאשתך, אבל לה תיתן את הג'ימני).

אלדר
20-12-13, 14:57
[QUOTE=eysham;551506]המחירים של הרנגלרים היותר ישנים - טרום היבוא הסדיר כמו TJ לא שפויים בעליל....
אני הייתי בכלל הולך על JK

למשל:
http://www.yad2.co.il/Cars/hotPic4X4.php?CatID=1&SubCatID=3&RecordID=400445&Code=9f4d4710eac2a77681a0e4bd8c11ba96

לא מכיר ולא יודע מה הסיפור של הרכב הספציפי, זוהי רק דוגמה.
אם תשב מספיק על הלוחות עדיף לגרד עוד קצת ולקנות 2008 מיבוא סדיר שהגיע עם נעילה אחורית ומנתק מייצב חשמלי במקור.

2 הסנטים שלי.

הוא כבר נמכר, ולא לי:mad:

זרקו
21-12-13, 23:47
.

בקיצור - נכון ש-120K זה המון כסף, אבל עם ה-TJים האחרים + השיפורים המינימליים שמניתי, אתה תגיע לסכום כזה וגם תעבור אותו.
המסקנה - קח את הרוביקון. הוא מגיע עם דנה 44 מאחור ומלפנים, יחסי העברה נכונים (4.10 בסרנים + 4:1 ב-LOW), שתי נעילות מקוריות. ייסע מעולה עם 33'.
אם הוא גם ידני? זה בכלל יתרון עצום (אולי לא לאשתך, אבל לה תיתן את הג'ימני).

אהלן דרור,
שאלה- אתה מכיר את הרכבים שלנו, ראית אותם זוחלים על יחסי העברה6.5. מה אני אמור לצפות מה-TJ? ומולו מה לצפות מהרוביוקון?
איך אפשר לדעת מה היחס זחילה שלהם? בכל מקום רק קראתי על יחסיהעברה בסרנים. מה לגבי הטרנספר?
ולגבי אשתי- היא רוצה את הרנגלר ומשאירה לי את הג'ימני ליוםיום.....

דרור ברלי
22-12-13, 08:28
למי שלא מכיר - הסוזוקים האלה ברמת שיפורים גבוהה ביותר. TJ סטנדרטי עם צמיגים קטנים, מתלים קצרים ורופסים וסרן אחורי חלשלוש לא יכול להתמודד עם הגמדים המשופרים שלכם.

כדי לטייל עם הקבוצה המשופרת שלכם הוא צריך שתי נעילות, צמיגים לפחות 31, קיט מתלים נורמלי, סרן אחורי לפחות דנה 44 (כדי שדנה 35 לא יישבר לך בזינוק ברמזור...).

יחסי העברה:
הסטנדרטי שהגיע על צמיגים קטנטנים הוא 3.07:1. שזה מגוחך.
אבל באמריקה האוטו הגיע במגוון רמות גימור ועם סרן 44 אופציונלי ויחסי העברה אופציונליים. יש כאלה עם 3.54 ויש 3.73 ויש רוביקון עם 4.10. כמקובל בסרני דנה, שוק האפטרמרקט מציע לך איזה יחסים שתרצה בהתאם לגלגלים שאתה מכוון אליהם. חוזק הסרן הקדמי דנה 30 גבולי עם צמיגי 33 ועם 35 הוא יישבר לך. גם יחסי העברה 4.10 והלאה (נמוך יותר) מחלישים אותו - הפיניון פשוט קטן מדי). אל תשכח שזה אוטו יותר כבד ושכאן מועבר לסרנים כוח רציני מכיוון המנוע, פי 3 ממכונת התפירה שאתה מכיר....
אם אתה בעניין של צמיגים גדולים באמת, בשוק האפטר מרקט האמריקאי יש מגוון חלקים מחוזקים לסרן הזה (ציריות, צלבים וכו') אבל את בעיית הקורונה והפיניון הקטנים זה לא יפתור לך, לדעתי הכי כדאי לחפש דנה 44 קדמי של רוביקון.

טרנספר: יחס ההעברה ב-HIGH: 1:1. ב-LOW: 2.72:1. יש קיטים להסבה ל-4:1. טרנספר של רוביקון מגיע במקור עם 4:1 ואם אתה בעניין של לפוצץ כספים אז כמובן מגוון טרנספרים תחליפיים כמו אטלס וכו' עם יחסי העברה הזויים.

זה אוטו לא ממש מרשים בתצורה המקורית שלו. אבל קל מאוד לשפר אותו ולהפוך אותו למפלצת. המגוון בשוק השיפורים שלו יהמם אותך.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ועכשיו לשאלה קטנה...
שאלו כאן למה לא סופה, וענית שבגלל האישה.
ההבדל הטכני בין TJ לבין סופה לא ממש גדול, בינינו. סטנדרטי מול סטנדרטי TJ נחות מסופה.
יש בעיה גדולה לשפר את הג'יפים הללו ובו זמנית להשאיר אותם ל"ראויים למאכל אישה". נשים רוצות שזה יהיה "ג'יפ" כי הן רוצות לשבת גבוה, אבל שיהיה אוטומטי כמובן ושיתנהג כמו פרייבט. ג'יפ משופר זה כבר הדבר הכי רחוק מפרייבט.

ברגע שתתחיל לשפר את ה-TJ, תגביה, תנעל, גלגלים גדולים וכו', הוא כבר לא יהיה יציב ולא נוח ולא מתורבת. שכח מזה. אני יודע כי ניסיתי ונהגתי הרבה על TJ משופרים למיניהם, כולל כאלה שנבנו ברמה מאוד גבוהה - הם מדהימים בשטח אבל מאוד לא נעימים בכביש. אשתך לא תאהב את זה. בדוק. גם את זה ניסיתי.

גם "איכות ההרכבה" היא לא גרמנית ולא יפנית. באמריקה זה אוטו עממי והוא בנוי בהתאם. הכל פלסטיק זול, רשרושים וצקצוקים מכל עבר. ראיתי כמה שגם התחילו להחליד בלי בושה.

במחירים ההזויים של TJ משופר/TJ רוביקון בישראל, אתה מעמיד סופה משנתון גבוה, משופרת בכבדות, אוטומטית, סגורה, ממוזגת, עם קיט מתלים נוח ובעל מהלכים גדולים ותא נוסעים מצוייד ומפנק, הרבה יותר שימושית מ-TJ (מקום לציוד טיולים), זמינות חלקים גבוהה הרבה יותר וכפועל יוצא תחזוקה קלה יותר. לדעתי בסיס הגלגלים הארוך יותר בסופה הוא רק יתרון לעומת ה-TJ הקצרצר (אלא אם תמצא TJ אנלימיטד למכירה, רק שניים בישראל). לסופה אין בעיות אמינות טכנית/מכנית אלא רק בעיות "גימור" שהן פונקציה של איך בונים את האוטו - תבנה אותו מוקפד, לא יהיו לך בעיות.

ofiredri
22-12-13, 09:38
דרור, ממה שאתה כותב אני יכול רק להסיק שאתה לא באמת מכיר את הרכב הזה ואת ההבדלים בינו לבין סופה שלמעשה מקבילה ל YJ הן מבחינת המתלים, מערכת ההצתה, הגיר (3 מהירויות), גימור, מנוע, ואמינות.
יש בארץ מעט מאוד TJ משופרים ברמה גבוהה (לדוגמא Long Arms) כך שלדעתי גם כאן אתה טועה שקשה לשמור על התנהגות כביש נאותה.

יותר מכך, ישנן לא מעט ריגרסיות בין ה TJ ל JK (עד 2011 כולל) סביב רמת הגימור, מנוע, חוזק סרנים ואמינות (עודף חיישנים).
ה JK אמנם נוח יותר ויש לזכור שהשיפורים שלו יקרים בהרבה בהשוואה ל TJ.
זה לא סתם ש TJ רוביקון שומר על מחיר גבוה מאוד גם בשוק האמריקאי.

foxy
22-12-13, 10:23
סתם חומר למחשבה קנה wj שפר לו את הצורה וגם הרווחת כלי תותח שאוכל את כולם וגם הכי נוח בעולם מנוע 8 צילנדר בהמה מקום בשפע מושלםםםםםםםםםם

דרור ברלי
22-12-13, 12:06
דרור, ממה שאתה כותב אני יכול רק להסיק שאתה לא באמת מכיר את הרכב הזה ואת ההבדלים בינו לבין סופה שלמעשה מקבילה ל YJ הן מבחינת המתלים, מערכת ההצתה, הגיר (3 מהירויות), גימור, מנוע, ואמינות.
יש בארץ מעט מאוד TJ משופרים ברמה גבוהה (לדוגמא Long Arms) כך שלדעתי גם כאן אתה טועה שקשה לשמור על התנהגות כביש נאותה.

יותר מכך, ישנן לא מעט ריגרסיות בין ה TJ ל JK (עד 2011 כולל) סביב רמת הגימור, מנוע, חוזק סרנים ואמינות (עודף חיישנים).
ה JK אמנם נוח יותר ויש לזכור שהשיפורים שלו יקרים בהרבה בהשוואה ל TJ.
זה לא סתם ש TJ רוביקון שומר על מחיר גבוה מאוד גם בשוק האמריקאי.

הדבר שהכי התרשמתי ממנו מ-TJ על לונג ארמס הוא התנהגות כביש של פיל שיכור.
בשטח כאמור לא פחות ממדהים, אבל אם זה אוטו שאשתו של נועם צריכה להתנייד עליו ביומיום?... אללה יוסתור. ובכוונה אני לא מדבר על חוקיות.

סופה שהוסבה לגיר AW4 של צ'רוקי נוסעת נפלא, למי שמוכרח אוטומט.
גם קפיצי עלים זה אחלה אם בוחרים בקיט אמריקאי טוב כמו רוביקון אקספרס.
וזה מעבר לעובדה ש-TJ זה אוטו קטן. שימושי עם מקום לציוד בערך כמו סמוראי קצר.
כל כולו חסרונות פרקטיים - גם שתיין כמו ג'יפ וגם פיצפון כמו סוזוקי. צעצוע במובן החיובי, אבל עדיין רק צעצוע. אם יוכל לשים יד על TJ אנלימיטד ארוך - זה כבר סבבה. אבל כמה כאלה יש בישראל?... שניים. השחור של באסל ועוד אחד אדום מאוד יפה. שניהם ידניים (נפלא) ושניהם לא למכירה למיטב ידיעתי.

אם נועם נעול על TJ קצר, לדעתי שייקח TJ רוביקון מלכתחילה במקום להתחיל לבנות TJ רגיל, שיעלה לו יותר.

שגיא S
22-12-13, 12:10
וזה מעבר לעובדה ש-TJ זה אוטו קטן. שימושי עם מקום לציוד בערך כמו סמוראי קצר.
כל כולו חסרונות פרקטיים - גם שתיין כמו ג'יפ וגם פיצפון כמו סוזוקי. .

אני יכול לאשר את המשפט הזה.
במוסך ראיתי שטיפלו בTJ והלכתי לבדוק אותו מבפנים. אמנם הרכב מגניב, אבל באמת קטן יותר מסמוראי, אין תא מטען בכלל אם יושבים מאחורה - אין מקום לעגלה נגיד לתינוק, הבסיס גלגלים דומה לשל סמוראי ארוך.
אגב - באמת היתרון של הTJ זה המנוע שלו וקפיצי סליל.

דרור ברלי
22-12-13, 12:39
אני יכול לאשר את המשפט הזה.
במוסך ראיתי שטיפלו בTJ והלכתי לבדוק אותו מבפנים. אמנם הרכב מגניב, אבל באמת קטן יותר מסמוראי, אין תא מטען בכלל אם יושבים מאחורה - אין מקום לעגלה נגיד לתינוק, הבסיס גלגלים דומה לשל סמוראי ארוך.
אגב - באמת היתרון של הTJ זה המנוע שלו וקפיצי סליל.

הבסיס גלגלים של סמו ארוך, אבל חצי מאורך האוטו זה מנוע... נראה נהדר, אבל לא שימושי.
המנוע נהדר - אותו מנוע של צ'רוקי וסופה.
קפיצי סליל זה נפלא, בפועל אפשר להגיע לתוצאות מרשימות גם עם עלים. מי כמו נועם והחברים שלו בסוזוקים יודעים את זה.

שגיא S
22-12-13, 12:49
זרקו יודע לבד...הוא לא צריך לשאול את החברים שלו ;)

זרקו
22-12-13, 16:23
שגיא, אני רואה את התמונה ואומר- וואלה איזה אחלה אוטו, אני צריך אחד כזה.

תודה לכל נותני החומרים למחשבה.
כנראה שבאמת קשה להנות מכל העולמות-
גם אוטו חדש וגם שיפורים זולים
גם אוטו שעושה לך כיף לראות אותו וגם שיהיה מקום מאחורה לציוד
גם לקחת ריסק עם סוג רכב שאני לא מכיר וגם שזו לא תהיה חוויה יקרהבכיס...
ועוד קצת שאלות:
לא הבנתי- בסיס גלגלים של TJ ושלסמוראי ארוך זהים, או לא?
יחסי העברה בטרנספר של TJ סטנרטי (גם אם שופרו היחסים בסרנים) לא נשמע ליבכלל כמו משהו שמאפשר זחילה, זה של הרוביקון כן יאפשר זחילה אמיתית?
שמעתי ממישהו שיש לו "זרועות מתכווננות" הכוונה היא ללונגארמס?
אם רכב הוא אוט' פחות חשוב שהסרן קדמי יהיה 44?

שגיא S
22-12-13, 16:32
שגיא, אני רואה את התמונה ואומר- וואלה איזה אחלה אוטו, אני צריך אחד כזה.

תודה לכל נותני החומרים למחשבה.
כנראה שבאמת קשה להנות מכל העולמות-
גם אוטו חדש וגם שיפורים זולים
גם אוטו שעושה לך כיף לראות אותו וגם שיהיה מקום מאחורה לציוד
גם לקחת ריסק עם סוג רכב שאני לא מכיר וגם שזו לא תהיה חוויה יקרהבכיס...
ועוד קצת שאלות:
לא הבנתי- בסיס גלגלים של TJ ושלסמוראי ארוך זהים, או לא? נראה לי שכן
יחסי העברה בטרנספר של TJ סטנרטי (גם אם שופרו היחסים בסרנים) לא נשמע ליבכלל כמו משהו שמאפשר זחילה, זה של הרוביקון כן יאפשר זחילה אמיתית? לא זחילה במובנים שאתה מכיר...יותר כמו הסטנדרט בג'ימני. לדעתי. לא מתקרב ל6.5 או לקיטים בסגנון. אם הטרנספר 4:1 של הרוביקון כן מתאפשרת זחילה. אבל גם שם זה תלוי בגודל גלגל וביחסים בסרנים. כעיקרון גם הוא אוטומט שזה טוב בעליות ורע בירידות
שמעתי ממישהו שיש לו "זרועות מתכווננות" הכוונה היא ללונגארמס? זרועות מתכווננות זה לא LONG ARMS
אם רכב הוא אוט' פחות חשוב שהסרן קדמי יהיה 44? איך הגיר משנה לסוג הסרן? סוג הסרן הרצוי מושפע בעיקר ממידת הצמיג בה אתה מעוניין וכמה חזק אתה רוצה שהסרן יהיה

תשובות באדום.

שמע - כדי להביא TJ או אפילו JK לרמה של הסמוראי שלך עכשיו זה יעלה לך הרבה כסף.
וברכבים האלה גם השיפורים יותר יקרים ממה שאתה מכיר בסמוראי. קח את זה בחשבון בשיקולים.

ושוב פעם - אם אתה מחפש רכב לעבירות קשה - למה לא היילקס?

מוני אורבך
22-12-13, 16:56
מחזק את דבריו של שגיא.
אתה רוצה רכב "גם וגם וגם" גם מכונת עבירות גם מאוד נוח גם שיעשה לך את זה וגם שיהיה מאוד זול...
גיפ יעשה לך את זה ויהיה עביר אבל הוא יהיה קטן ויקר.
מעבר לזה, תשפר אותו בכבדות תקבל רכב פחות נוח לכביש.
וגם הרבה פחות אמין מהמקור...
היליקס יהיה מצוין בשטח טכני, זוועה בכביש.
לכל רכב יש את היתרונות והחסרונות שלו, אתה צריך להחליט מה מתאים לך.

eysham
22-12-13, 17:01
שגיא,

תיקון קל.

בהחלט ובהחלט יש קשר בין סוג הגיר לבין נחיצות 44 כסרן קדמי.
לפחות ב-JK זה ככה, ואני מניח שגם ב-TJ המצב דומה.

יחסי ההעברה בגיר עצמו הרבה יותר גבוהים בידני מה שלא דורש יחסי העברה ענקיים בסרן לצמיג/גלגל גדול.

תראה בטבלה:

http://www.tnjeeps.com/uploads/gallery/album_46/gallery_2_46_206669.jpg

אם אצלי אני עם דנה 30 ויחסי העברה בסרנים 4.56 שזה בערך הגבול של מה שבריא לסרן שלי מבחינת גודל הפיניון ולחיות עם צמיג 32 או מקסימום 33
בידני יכולתי עם אותם יחסי העברה להרכיב צמיג 35 או אפילו 37...

איל

דרור ברלי
22-12-13, 17:48
2:72:1 עוד נחשב להילוך כוח חזק יחסית לרכבים סטנדרטיים... כמעט כל היפנים, כולל הגדולים, באים מהיצרן עם LOW מהיר יותר.

כשאתם מדברים על "זחילה" - שלא תטעו: בסמוראי אתם רגילים ל"מנוע" שמתאים אולי כדי לסובב כננת. אין לו מומנט בסל"ד נמוך, לכן אתם צריכים יחסי העברה סופר-קצרים כדי שהמנוע שלכם יסתובב בסל"ד שבו הוא מתחיל לייצר איזה שהוא מומנט ותוכלו לזחול בלי שהוא יכבה לכם.
בג'יפ יש מנוע עם הרבה יותר מומנט, לכן הוא מסתדר הרבה יותר טוב עם יחסי העברה פחות קצרים וגלגלים יותר גדולים. אני מניח שבסמוראי אתה לא רגיל לזחול בקלות בסל"ד תלת-ספרתי... ובכן, בג'יפים זה אפשרי.

בוא ונאמר ש-TJ רוביקון מקורי עם 4:1 בטרנספר ו-4.10:1 בסרנים (דנה 44 נעולים קדימה ואחורה מקורי) שמגיע במקור עם צמיגים 31, מסתדר מצוין גם במצבים שאתה קורא להם "זחילה" במושגי הסמוראי המשופר שלך. מהמעט שניסיתי על TJ רוביקון ידני מקורי על 33, הוא נסע נהדר וזחל נהדר ובכלל בכל מצב הרגיש הרבה יותר טוב מ-TJ רגיל. אם זה לא מספיק לך או שאתה רוצה צמיג עוד יותר גדול - 35 למשל, תמיד יש לך אופציה לרדת ליחס 4.56 והלאה ועדיין להישאר עם רכב נעים ו"נהיג" גם בכביש מהיר.

לונג ארמס כשמן כן הן - זרועות מתלה ארוכות. זה לא שיפור פשוט - צריך להתקין מעין "תת שילדה" שאליה הזרועות הללו מתחברות. המתלים עובדים בזוית נכונה ואתה מקבל מהלכי מתלה ענקיים ברמות שלא הכרת, אבל התנהגות הכביש מתחרבנת לך בכל פרמטר. זה שיפור "מתקדם" שהוא פרופר לשטח על חשבון הכביש שיצריך אותך לסגל הרגלי נהיגה מאוד זהירים ואיטיים וכל מי שיספר לך אחרת מטעה אותך וטעויות כאן יכולות להיות בעלות משמעות לא קטנה - ושוב - מיותר לציין את המשמעות החוקית של זה (לא, זה לא חוקי). תחת לחץ פיזי מתון, אפילו בעלי JK ארוכים שעברו ללונג ארמס יגלו לך בחצי פה שהאוטו כבר לא מתנהג כל כך טוב על הכביש וזה באנדרסטייטמנט.... קח את זה בחשבון אם אשתך צריכה להשתמש בו ביומיום.

ofiredri
22-12-13, 21:02
לונג ארמס כשמן כן הן - זרועות מתלה ארוכות. זה לא שיפור פשוט - צריך להתקין מעין "תת שילדה" שאליה הזרועות הללו מתחברות. המתלים עובדים בזוית נכונה ואתה מקבל מהלכי מתלה ענקיים ברמות שלא הכרת, אבל התנהגות הכביש מתחרבנת לך בכל פרמטר. זה שיפור "מתקדם" שהוא פרופר לשטח על חשבון הכביש שיצריך אותך לסגל הרגלי נהיגה מאוד זהירים ואיטיים וכל מי שיספר לך אחרת מטעה אותך וטעויות כאן יכולות להיות בעלות משמעות לא קטנה - ושוב - מיותר לציין את המשמעות החוקית של זה (לא, זה לא חוקי). תחת לחץ פיזי מתון, אפילו בעלי JK ארוכים שעברו ללונג ארמס יגלו לך בחצי פה שהאוטו כבר לא מתנהג כל כך טוב על הכביש וזה באנדרסטייטמנט.... קח את זה בחשבון אם אשתך צריכה להשתמש בו ביומיום.

דרור, שוב אני מופתע ממה שכתבת. לונג ארמס הוא אינו שיפור פרופר לשטח. מדובר בשיפור המיועד לשני העולמות - שטח וכביש.
מטרת הלונג ארמס בין השאר, בהנחה והותקנו נכון, לשפר משמעותית את התנהגות הכביש, במיוחד של ג'יפים קצרים שם זרועות קצרות על הגבהה רצינית מקבלות זווית חדה הגורמת להתנהגות כביש קופצנית ובלתי נוחה בעליל. לונג ארמס ממתנות את זווית הזרועות וגורמות לג'יפ להתתנהג כמה שיותר קרוב למצב סטוק.

האם אני מנחש נכון שרוב המסקנות שלך מבוססות על אותו TJ ירוק שארז בנה בזמנו ?
לגבי חוקיות, כמעט כל נושא שנדון כאן בפורום הזה אינו חוקי. בטח שלא במדינת עולם שלישי בתחום התחבורה כגון ישראל.
אספר לך סיפור ממקור ראשון על ג'יפ עם זרועות ארוכות שעבר תקינה במסלול מספר 1 בחולון. זאת ללא הפעלת קשרים. פשוט נפל על חכם חלם.

דרור ברלי
22-12-13, 21:25
דרור, שוב אני מופתע ממה שכתבת. לונג ארמס הוא אינו שיפור שהוא פרופר לשטח. מדובר בשיפור המיועש לשני העולמות - שטח וכביש.
מטרת הלונג ארמס בין השאר, בהנחה והותקנו נכון, משפרות משמעותית את התנהגות הכביש, במיוחד של ג'יפים קצרים שם זרועות קצרות על הגבהה רצינית מקבלות זווית חדה הגורמת להתנהגות כביש קפיצית ובלתי נוחה בעליל. לונג ארמס ממתנות את זווית הזרועות וגורמות לג'יפ להתתנהג כמה שיותר שקרוב למצב סטוק.

הגבהה רצינית על זרועות קצרות גורמת לכל ג'יפ, קצר או ארוך, להיות קשה ולא נוח. תנסה.
לונג ארמס ממתנות את הזוית, זה נכון. אז בנוסף למהלך המוגדל ולגובה, נוחות הנסיעה לכאורה משתפרת. אבל המנוף הגדול יותר גורם להתנהגות כביש מאוד מפוזרת, בלשון המעטה. לא צריך להיות מהנדס בשביל להבין את זה ואם הכל בעולם היה כל כך פשוט וכולם היו כל כך חכמים, היצרן היה מתקין לונג ארמס מקוריות משלו מלכתחילה ושולח לשוק מוצר מנצח. לא ככה?............ אתה יודע טוב מאוד שלא ככה, ושג'יפ על לונג ארמס לא מסוגל לשרוד שום תמרון התחמקות למשל. היצרן לא טיפש, תן לו ולמהנדסים שלו רק קצת קרדיט. הוא מוציא לשוק רכב שיעמוד במינימום של דרישות בטיחות וכל מה שתרצה לעשות איתו אחר כך - על אחריותך.

האם אני מנחש נכון שרוב המסקנות שלך מבוססות על אותו TJ ירוק שארז בנה בזמנו ?

לא רק. עשיתי סיבוב גם בחו"ל. הירוק ההוא היה דוגמה מובהקת לרעה, לא רק באשמת ארז כי מישהו "מקצועי" השחית את הג'יפ הזה לפניו והוא רק תיקן במשהו את המעוות. אבל כל הכלים על לונג ארמס כבר לא בדיוק מתאימים לנסיעת כביש בטוחה, בטח ובטח לא כמו סטוק. לקרוא להם "מתנהגים קרוב לסטוק" זו הטעיה גסה. מדובר בהתערבות עמוקה בגיאומטריה של המתלים. זה שיפור שאינו בולט און ומצריך מומחיות גדולה בהתקנה. שלא תבין לא נכון - אני לא נגד זה ולא פוסל את זה, כי ההבדלים בשטח תהומיים ואנחנו מחזיקים את הג'יפים הללו לכבוד השטח - אבל כאן יש בנאדם שמייעד את ה-TJ שלו גם ליומיום ועוד לאשתו - אז לדעתי חשוב שמי שלא יודע במה מדובר, יבין את ההשלכות מרחיקות הלכת של זה.

לגבי חוקיות, כמעט כל נושא שנדון כאן בפורום הזה אינו חוקי. בטח שלא במדינת עולם שלישי בתחום התחבורה כגון ישראל.
אספר לך סיפור ממקור ראשון על ג'יפ עם זרועות ארוכות שעבר תקינה במסלול מספר 1 בחולון, וללא הפעלת קשרים. פשוט נפל על חכם חלם.

יש הרבה סיפורים מעמדה 1. תמורת תשלום הולם יכולת פעם להכניס לרשיון גם מנוע סילון וגלגלים של שופל. הימים ההם עברו, ולא הייתי מייעץ לאף אחד לבנות על זה. ושלא יחשבו כאן שבוחני ניידות הבדיקה של משרד התחבורע כאלה מטומטמים. תיסע עם אוטו כזה ביומיום ואפשר לספור לך שעות בודדות עד להורדה מהכביש.

...

ofiredri
23-12-13, 07:52
1) לשאלתך, למה ליצרן להתקין לונג ארמס על ג'יפ נמוך ? ולמרות זאת, הזרועות ב JK אכן ארוכות יותר כלומר הצורך ללונג ארמס מתעורר רק בהגבהה מעל 6". אנשים לא עוברים ללונג בשל מחיר הקיט המופרז (במיוחד בישראל), ובשל החשש מהשינויים שזה דורש בהתקנה. אבל once הוא מותקן, השיפור בכביש הוא ממש WOW.
2) כנראה עשית סיבוב קצר ועל הג'יפים הלא נכונים. מנסיון אישי אני יכול להעיד שג'יפ מוגבה עם לונג ארמס מתנהג הרבה יותר טוב גם במצבי חירום. אצלי היה מותקן קיט שורט ארמס ששודרג ללונג. שיפור משמעותי בהתנהגות הכביש. כל הרעיון הוא להחזיר את הגיאומטריה למצב הקודם. אין כאן הטעיה.
3) אני כותב לך שבעמדה 1 אישרו לונג ארמס ללא כל תשלום הולם אז למה להתעלם. ושוב, כל עניין החוקיות לא רלוונטי לנושא הלונג ארמס כי גם 3" שורט ארמס מסומן כבעייתי.
גם כשהרכב חוקי ימצאו על מה להוריד אותך.

דרור ברלי
23-12-13, 10:32
כל נושא החוקיות לא רלוונטי, אבל הוא הופך לרלוונטי כשאשתך נוסעת לקניות ואיזה בוחן משועמם קולט את זה והופ - הורדה מהכביש, קנס שמן וטלפון עצבני אליך באמצע העבודה. ותסכים איתי שגם אם תצבע את כל העסק בשחור ותטנף אותו באופן יזום כדי שייראה "מקורי", זה עדיין בולט לעין הרבה יותר מסתם קיט הגבהה ושזה שינוי מבנה מאוד דרמטי.

אין בינינו ויכוח שהיצרן בארה"ב מודע לנושא השיפורים ומעודד אותם - אם זה היה פתרון כל כך טוב לכביש אולי הוא היה משתמש בו מלכתחילה גם בג'יפ הסטנדרטי? או שהיה מציע קיט כזה בעצמו כתוספת כדי להרוויח גם מהשיפורים? ... האם Mopar מציעים קיט לונג-ארמס משלהם? (לא יודע. אולי אתה כבעל TJ שחי עם הדגם הזה וכל מה שסובב אותו כבר יותר מעשר שנים, יותר מעודכן ממני) אני יודע שהשיקולים של היצרן הם לא רק מחיר ורווחים אלא גם עמידה בתקני בטיחות. תאר לעצמך שיכולת להזמין דבר כזה בסוכנות של Jeep. זה היה מגיע גם לידיים לא מיומנות ואז אתה יודע מה היה קורה. אני לא צריך להזכיר לך את האובססיה של כל מיני אמריקנים טרחנים לנושא הבטיחות, את המבחנים של קונסיומר ריפורט שכל יצרני הרכב רועדים מפחד מפניהם ואת הספרים של כל אנשים כמו ראלף ניידר (שהספר שלו הרג את השברולט קורבייר לפני 50 שנה, אבל מי מבטיח לך שלא קמים לו ממשיכים?...)

בעלי ג'יפים אחרים שמצויידים בלונג-ארמס מודים בלי להתבייש שהתנהגות הכביש של הג'יפ המשופר נפגמה, במקביל לשדרוג התהומי של הביצועים בשטח (כמובן כמכלול, שזה אומר הגבהה רצינית וגם צמיגים 33 ומעלה - כל אלה מחרבנים את התנהגות הג'יפ - כל ג'יפ - בכל סיטואציה שאינה שטח טכני קשה-עבירות, אבל הרי אין טעם של ממש בהתקנת לונג ארמס עם צמיגים מקוריים או 31', ואנחנו לא נכנסים כאן לויכוחים על תועלתם האמיתית של שיפורים מעבר לסיטואצות של עבירות קשה). אתה היחיד שאומר שזה משביח את התנהגות הכביש והאמת שזה קצת מפתיע, אבל מי אני שאתווכח.

אנחנו כנראה מסכימים שאם נועם מתכוון להמשיך לעשות עבירות קשה ברמה שהוא עושה עם הסופר-סמוראי שלו, TJ על לונג ארמס יזניק אותו קדימה הרבה-הרבה מעבר לרמה (הגבוהה) אליה התרגל עד כה. הנקודה שלי היא שחשוב רק שיהיה מודע להשלכות של זה ביומיום.

שגיא S
23-12-13, 13:02
אנחנו כנראה מסכימים שאם נועם מתכוון להמשיך לעשות עבירות קשה ברמה שהוא עושה עם הסופר-סמוראי שלו, TJ על לונג ארמס יזניק אותו קדימה הרבה-הרבה מעבר לרמה (הגבוהה) אליה התרגל עד כה. הנקודה שלי היא שחשוב רק שיהיה מודע להשלכות של זה ביומיום.

שווה גם להזהיר אותו שקיט LONG ARMS עולה בערך כמו סמוראי שלם ;)

דרור ברלי
23-12-13, 14:37
את ענייני הכסף אני משאיר לו. בכל זאת כסף זה המקצוע שלו והוא מבין בזה יותר מאיתנו.

שגיא S
23-12-13, 16:40
את ענייני הכסף אני משאיר לו. בכל זאת כסף זה המקצוע שלו והוא מבין בזה יותר מאיתנו.

לא התכוונתי במובן של להיכנס לו לכיס.

אלא רק להביא לידיעתו עלויות שיפורים. לJEEP אמנם יש אינסוף שיפורים, אך המחירים יקרים יחסית לסמוראי.

קיט מתלים מלא וטוב - גם לסופה וגם לTJ ובטח ובטח לJK עולה לא פחות מ10000 שקל. (אולי בסופה פחות) בטח הקיטים של הלונגארמס שמדברים עליהם פה.

סרן דנה 44 - אמנם נעול חשמלי, ציריות מחוזקות, וגם הסרן עצמו מחוזק - עולה 10000 שקל.

אלו הפרשים מאוד משמעותיים ממחירי השיפורים של סמוראי - וצריך לקחת זאת בחשבון. במיוחד שחושבים על לקנות רכב סטנדרטי ולשפר אותו לרמה קיצונית.
זה אמנם כיף, והתוצאה יכולה לצאת מצוינת - אבל זה לא זול!

ofiredri
23-12-13, 17:57
דרור:

1. עניתי לך למה לדעתי היצרן לא משתמש בלונג ארמס על ג'יפ סטנדרטי וגם שב JK הזרועות ארוכות יותר מאשר ב TJ.
2. כן. יש קיט לונג ארמס ל Mopar מיוצר בפועל על ידי רוביקון אקספרס. זאת למרות שאת היצרן מאוד מעניין תקני בטיחות וכו'
מקווה שבזה סגרנו הרמטית את העניין שאם Mopar יצאו עם קיט כזה הוא משפר משמעותית את הנסיעה בכביש של ג'יפים מוגבהים במיוחד. ושכל אחד יחליט לעצמו מה משמעות המונח "במיוחד".
3.. אני לא בטוח אם אתה מעודכן אבל ישנם היום JK שנוסעים בכביש יום יום עם צמיגים 37". אני לא חושב שהם עושים חכם אבל נכון לעכשיו לא הורידו אותם מהכביש.
ושוב, לפי התיאוריה שלך, גם הגי'פ העתידי של נועם וגם הסמוראי הנוכחי צריך לחזור למצב סטוק כדי שאשתו תוכל לנהוג בהם. כך שאין קשר ללונג או שורט או נו ארמס או צמיגים 29.5".
3. מיליון אמריקאים לא טועים שקיט לונג ארמס טוב לבריאות. לא סתם שאלתי אותך על כמה כאילו נסעת והאם הקיט הותקן כמו שצריך. כנראה חווית התקנות קקה כלומר לא מאוזנות מבחינת camber, caster, toe. על חלק מהם אף הותקן קיט חיקוי לונג ארמס.
4. אמרת יפה שאין חכם כבעל נסיון :-) נסעתי 3 שנים עם שורט ארמס על קיט 4.5" ומאז ששדרגתי ללונג, איכות החיים השתפרה משמעותית.

פומפוי
23-12-13, 19:06
דרור הפחדת אותי קצת . השבוע אני אמור לקבל קיט לונג ארם לרכב שלי . להרכיב או לא ?

דרור ברלי
23-12-13, 19:24
בטח להרכיב!
אבל ללמוד טוב טוב את התנהגות האוטו. אצלך זה לא קומיוטר עירוני של האישה אלא ג'יפ שאתה נוסע בו ועושה הרבה שטח, בטח שעבורך זה טוב.

דרור ברלי
23-12-13, 19:24
לא התכוונתי במובן של להיכנס לו לכיס.

אלא רק להביא לידיעתו עלויות שיפורים. לJEEP אמנם יש אינסוף שיפורים, אך המחירים יקרים יחסית לסמוראי.

קיט מתלים מלא וטוב - גם לסופה וגם לTJ ובטח ובטח לJK עולה לא פחות מ10000 שקל. (אולי בסופה פחות) בטח הקיטים של הלונגארמס שמדברים עליהם פה.

סרן דנה 44 - אמנם נעול חשמלי, ציריות מחוזקות, וגם הסרן עצמו מחוזק - עולה 10000 שקל.

אלו הפרשים מאוד משמעותיים ממחירי השיפורים של סמוראי - וצריך לקחת זאת בחשבון. במיוחד שחושבים על לקנות רכב סטנדרטי ולשפר אותו לרמה קיצונית.
זה אמנם כיף, והתוצאה יכולה לצאת מצוינת - אבל זה לא זול!

בגלל זה לדעתי הוא צריך ללכת מלכתחילה על TJ רוביקון. אפילו שהוא יקר מ-TJ רגיל ב-50% לפחות.

דרור ברלי
23-12-13, 19:58
[QUOTE=ofiredri;552278]3.. אני לא בטוח אם אתה מעודכן אבל ישנם היום JK שנוסעים בכביש יום יום עם צמיגים 37". אני לא חושב שהם עושים חכם אבל נכון לעכשיו לא הורידו אותם מהכביש.

מה אתה יודע. הם כבר לא בדיוק נוסעים ביומיום, כי האוטו אמנם נוסע בסדר, אבל כבר לא בדיוק נעים ובטוח על הכביש. וכשהם כן נוסעים הם בפחד הרבה יותר מכל בעל סופה מצוי.

ושוב, לפי התיאוריה שלך, גם הגי'פ העתידי של נועם וגם הסמוראי הנוכחי צריך לחזור למצב סטוק כדי שאשתו תוכל לנהוג בהם.

התיאוריה שלי היא שאנחנו נסתדר מצוין עם כל שיפור בג'יפ, ונהיה מוכנים להתפשר לא מעט בפרמטרים של עידון והתנהגות כביש תמורת יכולות שטח קיצוניות. אבל... הנשים שלנו קצת פחות משתגעות על זה.
נשים שאינן משוגעות על ג'יפים הן מעל לכל טיפוסים מעשיים - לא אכפת להן אם הזרועות במתלים הן שורט או לונג, ומה קוטר הגלגל באינצ'ים, אם הנעילה מפוקדת חשמל או לחץ אויר ומה ההבדל בין סוגי הבולמים. הן צריכות שהאוטו ישרת אותן ולא הן ישרתו אותו. ואם קשה להן לעלות אליו ולרדת ממנו (או חמור מזה - קשה להעלות אליו את הילדים ולהוריד אותם ממנו), ואם הוא מתנהג על הכביש כמו פיל שיכור בחנות של קריסטלים, ואם המשמעות של כל שוטר שהן רואות היא הורדה פוטנציאלית מהכביש, אז יש כאן בעיה.

אני לא יודע איך אשתו של נועם נוהגת ואיך היא מסתדרת עם ג'יפים משופרים מאוד, ובטח שאני לא רוצה לרפות את ידיו - אבל אם היא נהגת ישראלית ממוצעת אז יש במשפט הזה שלך הרבה מהאמת.

זרקו
24-12-13, 06:26
דרור הפחדת אותי קצת . השבוע אני אמור לקבל קיט לונג ארם לרכב שלי . להרכיב או לא ?

פומפוי, מבין שייבאת אותו? תוכל לשתף במה עלה כולל הייבוא?

יואב פולס
24-12-13, 14:46
https://www.youtube.com/watch?v=jYGRIGwR7Uo

פומפוי
24-12-13, 17:49
פומפוי, מבין שייבאת אותו? תוכל לשתף במה עלה כולל הייבוא?6500 לפני מעמ לא כולל בולמים
דרך אגב הגיע היום בשעה טובה
אני משאיר את הרכב בגובה 4 אינץ מחליף בולמים קידמיים ליותר ארוכים ועובר ללונג ארם

ofiredri
24-12-13, 19:16
6500 לפני מעמ לא כולל בולמים
דרך אגב הגיע היום בשעה טובה
אני משאיר את הרכב בגובה 4 אינץ מחליף בולמים קידמיים ליותר ארוכים ועובר ללונג ארם
באיזה קיט מדובר ? של איזה יצרן ?

פומפוי
24-12-13, 20:53
ראב קאנטרי

foxy
24-12-13, 21:42
אמממממ לי יש קיט 6.5 אינץ לונג ארמס והגיפ מרגיש הרבההההה יותר טוב מהמקור בכול פרמטר מול המיתלים המקורים

-->