PDA

צפייה בגרסה מלאה : הנעה 4X4

omri.polak
19-12-13, 22:25
שלום אנשים,

לאחרונה אני נהנה מהרעיון של רכישת רכב שטח.. כרגע יש לי פרייבט יפני ומאוד חסכוני.
אני יודע שהמעבר לרכב שטח לא יהיה קל אבל אני מרגיש שעכשיו זה הזמן.

אז ככה... אני מתעניין בג'יפ קצר. טרופר או פג'רו. הטרופר יותר בתקציב.

אני רוצה בבקשה לדעת מה ההבדלים בהנעות,נעילות, מצבי תמסורת. תמיד 4X4?? ,
האם יש 4X4 H/L... 2X4 H/L.
ובכלל, איזה מהשניים עדיף?... ואם בנזין או דיזל?? ידני או אוטומט??

אני נוסע כ 20K ק"מ בשנה, לא חיית שטח (עדיין), רווק (אבל עם חברה מהממת) .
מחפש כלי אמין(!!!) יומיומי.
** אחי הגדול הוא בעליו הגאה של CJ והוא גם חבר בפורום.. אבל שלח אותי ללמוד לבד..
יאללה...תעזרו לי להעיף בוץ!!

תודה מראש, עמרי

ori abr
19-12-13, 22:43
היי עמרי.
ברוך הבא לולם שמעבר לעולם רכבי הליסינג...
ננסה לענות לך כמה שאוכל. אני אומנם עם פראדו ארוך.מעדיף גיר אוטמטי בשטח מטעמי נוחות ( לא בא לי להרוג את הרגלע הקלאץ בשטח סלעי אבל כל אחד והשריטה שלו..)
בק"מ שלך אתה יכול לקנות בנזין למרות ששוב אני אוהב שיש יותר כח זמין למנועי דיזל בסל"ד נמוך.
נתחיל מהפגרו:
מערכת הנעה 4X4 יחסית תקדמת לתקופה. הפגרו מציע למעשה את הטוב מכל העולמות עם הטרנספר שלו.
הנעה 2X4 לכביש יבש, 4X4 לכביש רטוב עם דיפרנציאל מרכזי פתוח, 4X4 H עם דיפרנציאל מרכזי נעול לשטח, 4X4L עם דיפרציאל מרכזי נעול חס העברה נמוך .(כח)
בנוסף לפגרו משנת 95 ומעלה יש נעילה אחורית שניתנת לשילוב עם 4X4L
טרופר:
ניתן לקנות חדש יותר באותו כסף.אין לו את 4X4 לכביש ואין נעילה אחורית מקורית ( דגם דיזל משנת 2000 ומעלה אין נעיל אחורית ולא ניתן להרכיב אלא אם כן שמים סרן ישן יותר) מהלך מיתלה אחורי הכי טוב שיש.
לגבי אמינות תעבור בפורומים של הכלים ואתן לחברים עם כלים אלה לענות לגבי זה
בהצלחה ומקווה שעזרתי לך טיפה.

omri.polak
19-12-13, 23:16
תודה אורי,

אגב, ניסאן טראנו לא במשוואה??
ואני מדבר על שנתון 2000-2002 לגבי כולם

dorobo
21-12-13, 14:46
היי עומרי קודם כל ברוך הבא לעולמנו
אם אתה רוצה משהו חסכוני אז הפג'רו והטרופר הם לא בשבילך מניסיון עכשיו עם טרופר ולפני מסספר שנים טובות גם אם פג'רו
אתה באמת יכול ללכת על טראנו הוא לא שתיין גדול ולא חיית שטח למרות שהוא מפתיע מאוד בשטח בשביל התחלה זה אוטו מצויין אמין וזול יחסית
ואם אתה לא צריך הרבה מקום גם האופצייה של סזוקי ויטרה/ג'ימיני/סמוראי נכנסת שאלו המכוניות הכי עדיפות להתחלה- הכי אמינים וחסכוניים ועבירות מדהימה בשטח

בהצלחה אמנון

ishc
21-12-13, 17:35
היי עומרי,

כרכב יומיומי הגיוני הייתי שוקל גראנד ויטרה ארוכה 98-01. לי יש כזו, הרכב אמין מאוד ובנוי היטב ועם הגבהה של 2 אינץ, מיגון ונעילה אחורית הוא גם יגיע די רחוק (לא רכב עבירות אבל יעשה את רוב מסלולי הטיול בארץ). צריכת דלק של 1:8 משולב, ביטוח של רכב פרטי ועלויות חלקים וטיפולים סבירים. הרכב גם לא ענק חיצונית ומרווח לטיול לזוג ואפילו ליותר.
אני באופן אישי לא מתחבר לרכב והוא נקנה מצורך לרכב פרקטי ואכן כשילוב של רכב יומיומי (במקרה שלי של זוגתי) ורכב טיולים הוא עושה את עבודתו נאמנה (אני פשוט חושב שלרכב טיולים לא צריך להיות גג ורצוי שגם לא יהיו דלתות).

יואב פולס
21-12-13, 18:01
לך לאחיך ותגיד לו שיתחיל להסביר לך את מה שהוא כבר למד אחרת אתה כמו עיזה עיוורת.
אח"כ אפשר יהיה לענות לך ברצינות על דברים כמו "רווק עם כלי אמין מחפש חברה מהממת".

omri.polak
22-12-13, 07:09
אמנון שלום,
תודה על התגובה..
מה זה נקרא חסכוני?? אני נוסע כ- 20K ק"מ בשנה כולל טיולי שטח צפויים...
אני מוכן לשלם על דלק כדי להנות וכדי לנהוג על כלי טוב. אני חושב על טרופר כי הוא בתקציב... אבל הבנתי שהפג'רו טוב יותר (|מבחינת 4X4) .
לקחתי טרופר 3.5 קצר 2001 אוט' לבדיקה השבוע במוסך פרוייקטים 4X4 והוא יצא סביר ואני חושב עליו ברצינות אבל נכון לעכשיו לא הגענו להבנה, אני והמוכר.
מצד שני יש פג'רו בנזין קצר ,מטופל ושמור על הכוונת...רק צריך להתאמץ עם התקציב בעוד 10K כמעט(!!!),
השאלה, איפה הכסף יתן יותר וילך פחות.
בכנות, אני מפחד ממנוע דיזל. ממש לא בא לי לאכול אותה עם איזה טורבו/משאבת הזרקה/מרססים שילכו לי...
(מודע לבעיות גיר בבנזין)
לגבי הטראנו, אני לא סגור על המערכת הנעה שלו, אז אני אשמח אם מישהו ירחיב יותר בנושא. רק קחו בחשבון שאני לא מכוון למסלולי עבירות אקסטרים.
אני רוצה שטח עדין...שבילים+ טיולים וכאלה..
ג'ימני וסמוראי לא באים בחשבון. אני בחור גדול ומידי פעם נוסע גם 300 ק"מ ביום ואני רוצה להיות בסביבה נוחה.
לגבי גראנד ויטראה, מעדיף שלא.

תודה רבה לעונים

asafk
22-12-13, 07:15
אם את מדבר על שטח עדין, כלי נהדר הוא פורסטר. עם פורסטר מוגבה וצמיגים טובים אפשר לטייל, ולהגיע די רחוק. ג'יפ אמיתי הוא לא - לטוב ולרע.
לא מבחינת העבירות מצד אחד
אבל לא מבחינת העלויות מצד שני.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

raanan
22-12-13, 07:28
טרופר קצר בנזין
מנוע V6 3.5 עם 215 כ"ס
טרנספר PART TIME ללא אפשרות נסיעה 4X4 בכביש .
היתרון של טרנספר זה שהוא גג"ש בלבד. אין שרשרת לכן חזק יותר.
מוגבל החלקה בסרן האחורי וניתן להתקין נעילה קידמית.
הכי מרווח בקצרים (תא מטען סביר).
חלקי חילוף אפשר לאתר בזול באיביי.
גיר מיגבלתי לכוח המנוע. נדרש קולר רציני לשמור עליו.
מהלכי מתלה מהטובים שיש ב SUV
דשבורד ופלסטיקה באיכות גבוהה ששורדים את הזמן

פאג'רו קצר בנזין
מנוע V6 3.0 עם 186 כ"ס
טרנספר סופר סלקט שמאפשר גם נסיעה ב 4X4 בכביש
משנת 95 נעילה רוחבית אחורית
לא ניתן להתקין נעילה קידמית
גיר חזק
זה לא בולט ברשת אבל, אני שמעתי/ראיתי מס' פאג'רו שהמנוע נוטה להתחממות במאמץ.
תא מטען סימלי.
מהלכי מתלה קצרים
פלסטיקה באיכות נמוכה בדשבורד, עם הזמן מתפוררת (כנפוני הסטת האוויר בפתחי המיזוג).

תכלס, אין בינהם הבדל גדול. ההבדל המשמעותי זה מצב ה 4X4 לכביש בפאג'רו
(לי זה מאוד משמעותי ועל כן רכשתי טרופר ארוך שכולל TOD המאפשר נסיעה 4X4 על הכביש).

בהצלחה
רענן

omri.polak
22-12-13, 07:37
רענן, סידרת לי את התמונה...
אבל מה עם טרנו???
תודה רבה

raanan
22-12-13, 08:03
רענן, סידרת לי את התמונה...
אבל מה עם טרנו???
תודה רבה
טראנו זה הסובארו של הג'יפים ...
לא מצטיין בשום דבר, אבל גם לא נופל בשום דבר.

מע' הנעה דומה לטרופר (טרנספר ללא 4X4 לכביש, ללא נעילה אחורית מקורית, אך ניתן להתקין).
מע' מיתלים קידמית נוטה לחופשים יחסית מהר למי שמגביה וטוחן שטח. על הדרך גם לוקרים אוטומטיים חלשלושים (ניתן להחלפה לידניים חזקים יותר).
מאחור קצת קופצני.

רענן

asafpeleg
22-12-13, 08:19
אחחח....
אילו דילמות אה? איזה כיף להיות בשלב הזה.
כבעליו של CJ שאלתי היא: למה ללכת סחור סחור ולא לגשת ישר לנקודה?
טרנו? פאג'רו? טרופר?
דעתי היא: חפש סופה סגורה שסודרה וטופלה ביד אוהבת.
ג'יפ אמיתי ולא בכאילו.
תוכל להתפנק עם מזגן וחימום, לנעול דלתות, לשמוע מוזיקה (בווליום גבוה).
צריכת הדלק שלה טובה יותר משל הבנזינים שלעיל, אבל זה לא כל כך משנה בק"מ הזה.
בעיתית פחות מהיפנים שתיארת מבחינת אמינות, חזקה, ומהנה.
במצבה המקורי (לא שתמצא אחת כזו בקלות) עבירה יותר מכל הנ"לים.
והכי חשוב- נוכל להיפגש ביחד במוסך...

dorobo
22-12-13, 14:07
אם אין לך בעיה של דלק ואתה מחפש נוחות לדעתי תלך על טרופר בנזין יותר נוח מהפאג'רו (אבל זה עניין של טעם)
למרות שיש נעילה אחורית בפאג'רו היא לא תועיל לך ברמת העבירות של הטיולים שאתה רוצה
העבירות של הטרופר היא מצויינת גם בלי נעילה בזכות מהלכי מתלה מכובדים מאוד בסטנדרטי

(הכי טוב לך תעשה סיבוב על הפאג'רו ועל הטרופר תיראה איזה הכי נוח ולך על זה שהכי נהנית ממנו )

אמנון

omri.polak
23-12-13, 14:33
אסף,
סופה זה ג'יפ אמיתי, אין לי ספק בכלל...

אבל אני מחפש רכב שאוכל להחזיק עכשיו כמה שנים, ושגם בת הזוג שלי תוכל לנהוג בו בעת הצורך... אני לא רואה אותה נוהגת על סופה.

מבחינת השטח שאני רואה את עצמי עושה, טרופר מספיק לי לגמרי. והוא גם הכי קרוב לתקציב.

-->