PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצה לתנור אפיה בילט-אין

eysham
22-12-13, 19:13
היי,
אשתי רוצה להחליף את תנור האפיה.
מישהו יכול להמליץ לי מה לקנות? טווח המחירים 3000-4000 ש"ח. חשוב לה שיהיה לו טיימר כיבוי, דלת זכוכית ומעט כפתורים (כמה שיותר קל לניקוי ).
ואם מישהו מכיר את התנור הספציפי של סימנס (http://www.wallashops.co.il/a/ap.aspx?pi=SBHB58GU560A&cfm=7E05AFD1)אז אשמח לשמוע...

תודה, איל.

נמרוד
22-12-13, 19:26
לאשתי יש את האח התאום מבית בוש (כמו יונדאי-קאיה). והיא מרוצה, ואני מרוצה שהיא מרוצה... :) קל לניקוי, יש את הפיצ'ר של ניקוי פירוליטי שבתכלע'ס חשוב כי הניקיון של התנור הופך לטריביאלי. חשבתי בהתחלה שזה חרטא שלא שווה את הכסף אבל זה באמת עובד.

טלסקופ
22-12-13, 20:28
מתוך ויקיפדיה (רק בגלל שהכי קל למצוא):

"סימנס במלחמת העולם השנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]
כחברות גרמניות גדולות אחרות, גם סימנס שימשה בתקופת שלטון המפלגה הנאצית בשנים 1933 – 1945 ככלי ליישום מדיניות נאציונל-סוציאלסטית. בין היתר, הפעילה החברה מפעלים ובתי מלאכה בהם עבדו עובדי כפייה, חלקם היו ממוקמים במחנות ריכוז והשמדה. כך למשל במפעל סימנס אשר הוקם במחנה ההשמדה אושוויץ, הועבדו כ-100,000 אסירים ואסירות לאספקת חשמל למחנה. החברה שילמה לאחר המלחמה פיצויים למספר עובדי כפייה, ובשנים האחרונות עלו מספר תביעות כנגדה בנושא. ביקורת על החברה כיום מתמקדת גם במעורבותה בבניית כורים גרעיניים וביחסה לזכויות עובדים במספר סוגיות, כמו מכירתו (ב-2006) של חלק מחטיבת התקשורת לחברת המחשבים BenQ וסגירתה עקב כך."

וגם:
"מחנות העבודה לא היו רק נחלתם של מחנות הריכוז וההשמדה, אלא גם של חברות פרטיות אשר שיתפו פעולה עם הנאצים. פיקוד החימוש קבע את עניין העברת עובדי הכפייה היהודים אל החברות, ובהתאם לכך גם למחנות שהיו בניהול האס אס. חברות גדולות לא מעטות ניהלו עסקים עם הגנרלגוברנמן. לדוגמה שטייר-דיימלר-פוש (Steyr-Dimler-Puch) או סימנס (Siemens) במחוז קרקוב. דוגמה מוכרת יותר היא מפעלו של אוסקר שינדלר בקרקוב."

eysham
22-12-13, 21:41
אוקיי... אז גם לא מרצדס, פורשה, אאודי, VW ו-BMW... אדידס...Bosch...
או לשתות ייגרמייסטר או בירה גרמנית...

אהה. וגם לא להסכים לקבל כמעט בחינם את הצוללות לחיל הים...

ועכשיו שזה מאחורינו, תובנות יותר פרודוקטיביות לגבי תנור אפיה?

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk 2

shlomomos1
22-12-13, 22:11
איל שלום.

בדומה ל״שאלון״ שיש בפורום שממלא מי שמחפש רכב שטח לפי הצרכים והשימוש הספציפי, כך גם בתנור.
1. מה השימוש בתנור?
רק לחימום והפשרה? עוגה פעם ב... מספיק תנור פשוט.
צריך יותר מתבנית אחת לאפיה ביחד? צריך טורבו.
אופה פיצות? צריך תנור עם טורבו אקטיבי ויכולת להגיע לאזור ה 300 מעלות.
2. צריך טיימר? בדרך כלל יש בכולם.
3., צריך אפשרות לתכנית מושהית?
4. ניקוי פירוליטי - שורף את המשקעים על ידי חימום לכ 500 מעלות.לדעתי שימושי.
5. דלת קרה - בטיחותי במיוחד כשיש ילדים
6. דלת נפתחת הצידה, פתיחה רכה: לדעתי גימיקים מיותרים.
7. אפשרות פיצול לשני אזורים, מאפשר אפיה של שני דברים שונים: למשל עוגה ועוף במקביל בתנאים שונים. ( תא אחד ניתן לפיצול ע״י מחיצה נשלפת). יש לסמסונג דגם כזה.
8. עושה עוף שלם בגריל? צריך שיפוד מסתובב.

לי יש בוש ואני מאוד מרוצה, עם תוכנית לפיצות (מאוד שימושי) וניקוי פירוליטי. מפגין אמינות כבר כשלוש שנים. עובד קשה באפיית לחם וגם החליף טוסטר אובן לחימום והפשרה.

שלמה

אביעד פ.
23-12-13, 01:19
מתוך ויקיפדיה (רק בגלל שהכי קל למצוא):

"סימנס במלחמת העולם השנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]
כחברות גרמניות גדולות אחרות, גם סימנס שימשה בתקופת שלטון המפלגה הנאצית בשנים 1933 – 1945 ככלי ליישום מדיניות נאציונל-סוציאלסטית. בין היתר, הפעילה החברה מפעלים ובתי מלאכה בהם עבדו עובדי כפייה, חלקם היו ממוקמים במחנות ריכוז והשמדה. כך למשל במפעל סימנס אשר הוקם במחנה ההשמדה אושוויץ, הועבדו כ-100,000 אסירים ואסירות לאספקת חשמל למחנה. החברה שילמה לאחר המלחמה פיצויים למספר עובדי כפייה, ובשנים האחרונות עלו מספר תביעות כנגדה בנושא. ביקורת על החברה כיום מתמקדת גם במעורבותה בבניית כורים גרעיניים וביחסה לזכויות עובדים במספר סוגיות, כמו מכירתו (ב-2006) של חלק מחטיבת התקשורת לחברת המחשבים BenQ וסגירתה עקב כך."

וגם:
"מחנות העבודה לא היו רק נחלתם של מחנות הריכוז וההשמדה, אלא גם של חברות פרטיות אשר שיתפו פעולה עם הנאצים. פיקוד החימוש קבע את עניין העברת עובדי הכפייה היהודים אל החברות, ובהתאם לכך גם למחנות שהיו בניהול האס אס. חברות גדולות לא מעטות ניהלו עסקים עם הגנרלגוברנמן. לדוגמה שטייר-דיימלר-פוש (Steyr-Dimler-Puch) או סימנס (Siemens) במחוז קרקוב. דוגמה מוכרת יותר היא מפעלו של אוסקר שינדלר בקרקוב."

נו באמת! תתנתק גם מרשת החשמל ותתחיל לספק לעצמך אנרגיה בעזרת גנרטור סיני.
מבזק חדשות- כל הטורבינות של חברת חשמל הם בייצור סימנס.
ד"א, ישראלים נוטים לטעות ומבטאים את זה סי-מנס. זה זי-מנס.

boaz avrahami
23-12-13, 03:33
וואלה...
טוב שהזכרת את סימנס וחברת חשמל וגם הרקבת
...
זוכרים את השופט ההוא שעכשיו יושב בכלא כי קיבל שוחד מסימנס בהיותו חבר דרקטוריון ביברת חשמל?
היה גם מנכ״ל של סימנס בארץ ש״הודח״ מהיום להיום בגלל פרשות שוחד.
אפרופו טורבינות, הן כנראה מיוצרות בסימנס טורקיה.
אגב, איפה מיוצרים באמת התנורים הארופאים האלו? שתי מדינות שלא הייתי מפרנס בהתנדבות.

כל הכבוד למי שמביא בחשבון שיקולי ציונות וזכרון ארוך טווח.
ידוע שהיהודים מוכרים את אמא שלהם בשביל שקל...

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

tzagi
23-12-13, 04:31
אם כבר להיות נגד סימנס.....זה בגלל שהם אחראיים לכורים האטומיים באירן, אבל הם לא היחידים, הרשימה כוללת הרבה קונצרנים מערביים כולל GE.

eysham
23-12-13, 07:49
ציונות זה טוב, אבל זהו "עוד" שיקול ולא העיקרי.
השיקול העיקרי זה שאשתי תהיה מרוצה...

אני לא מתכוון לתת לה לאפות בטאבון בוץ עם גחלים רק בגלל שזה בוץ מארץ הקודש...
מצד שני, מהן החלופות הטובות מחברות פחות ידועות לשימצה?
בינתיים 2:0 לבוש.

לאשתי יש את האח התאום מבית בוש (כמו יונדאי-קאיה). והיא מרוצה, ואני מרוצה שהיא מרוצה... :) קל לניקוי, יש את הפיצ'ר של ניקוי פירוליטי שבתכלע'ס חשוב כי הניקיון של התנור הופך לטריביאלי. חשבתי בהתחלה שזה חרטא שלא שווה את הכסף אבל זה באמת עובד.

יש המון דעות חלוקות לגבי השיטה הזו. שהיא מנקה מעולה אבל מורידה את האמינות של התנור, בעיקר של אטימת הדלת אם עושים את זה יותר מדי.
יצא לל (לה) לעשות את זה הרבה?

איל שלום.

בדומה ל״שאלון״ שיש בפורום שממלא מי שמחפש רכב שטח לפי הצרכים והשימוש הספציפי, כך גם בתנור.
1. מה השימוש בתנור?
רק לחימום והפשרה? עוגה פעם ב... מספיק תנור פשוט.
צריך יותר מתבנית אחת לאפיה ביחד? צריך טורבו.
אופה פיצות? צריך תנור עם טורבו אקטיבי ויכולת להגיע לאזור ה 300 מעלות.
2. צריך טיימר? בדרך כלל יש בכולם.
3., צריך אפשרות לתכנית מושהית?
4. ניקוי פירוליטי - שורף את המשקעים על ידי חימום לכ 500 מעלות.לדעתי שימושי.
5. דלת קרה - בטיחותי במיוחד כשיש ילדים
6. דלת נפתחת הצידה, פתיחה רכה: לדעתי גימיקים מיותרים.
7. אפשרות פיצול לשני אזורים, מאפשר אפיה של שני דברים שונים: למשל עוגה ועוף במקביל בתנאים שונים. ( תא אחד ניתן לפיצול ע״י מחיצה נשלפת). יש לסמסונג דגם כזה.
8. עושה עוף שלם בגריל? צריך שיפוד מסתובב.

לי יש בוש ואני מאוד מרוצה, עם תוכנית לפיצות (מאוד שימושי) וניקוי פירוליטי. מפגין אמינות כבר כשלוש שנים. עובד קשה באפיית לחם וגם החליף טוסטר אובן לחימום והפשרה.

שלמה

שלמה תודה על התשובה העניינית.
מבחינת מפרט אנחנו די סגורה על מה שהיא רוצים. :cool:

מה שלא כתוב בברושורים זה מה שמעניין אותי. אמינות/קלות הפעלה/תופעות לוואי אחרות ספציפיות ליצרן/דגם

raanan
23-12-13, 09:03
לנו יש מעל 7 שנים BOSCH דגם HBN330550
עובד מצויין ! למרות שאישתי "חורשת" עליו ברמה יום יומית (עוגות, פיצות, עופות ...) .

המלצה - כשאתה משווה מחירים בחנויות, שים לב במדויק לדגם !
התנורים חצונית כמעט זהים לחלוטין אך יש להם תכונות ומפרט שונה.
בזמנו שעשיתי סקר השוואת מחירים, נתקלתי ברשת גדולה שמציגה תנור מתקדם (ויקר יותר) אך במחיר ובקוד המוצר היה "האח" הזול והנחות יותר.

רענן

נמרוד
23-12-13, 10:39
אייל - אצלנו בוש מדגם דומה ואולי זהה לזה של רענן. הותקן לפני שלוש שנים. נותן עבודה, לא היו איתו שום בעיות ושום תלונות. לגבי הניקוי הפירוליטי - לא בשימוש בתדירות גבוהה, אלא לפי הצורך - כשמשהו נשפך וגורם לעסק להתלכלך במיוחד. פעם בכמה חודשים.

grand
23-12-13, 13:10
רכשתי לאחרונה תנור של סמסונג שהחליף תנור של BOSH בן 6 שנים,

הסמסונג קל יותר לניקוי ודלת הזכוכית הקידמית מתפרקת בשניה, בבוש הייתי זקוק למברג או מטבע כלשהו לא היה נוח.

בסמסונג יש 2 מאווררי טורבו עם אפשרות שליטה על 2 איזורי אפיה (למעלה ולמטה)

בסמסונג יש מסילות נשלפות למגש אפיה, בטוח ונוח להוצאת מגש חם וכבד,

הכי חשוב, במפרט שלו אין מוצר דומה במחיר.

טלסקופ
23-12-13, 16:20
כל הכבוד למי שמביא בחשבון שיקולי ציונות וזכרון ארוך טווח.
ידוע שהיהודים מוכרים את אמא שלהם בשביל שקל...

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

במקרה זה, זה לא למכור את אמא שלי בשקל, אלא למכור את סבתא שלי בשקל. היא מ"ותיקי המפעל" וייצרה מטעם סימנס (ולמיטב זכרוני גם א.א.ג.) חלקי חילוף למטוסים.
מכאן ה"אנטי", שהוצג כנקודה למחשבה, ולא יותר. אין לי מושג לגבי איכות התנור עצמו.

יובי

OFF-RoaD
23-12-13, 16:52
במקרה זה, זה לא למכור את אמא שלי בשקל, אלא למכור את סבתא שלי בשקל. היא מ"ותיקי המפעל" וייצרה מטעם סימנס (ולמיטב זכרוני גם א.א.ג.) חלקי חילוף למטוסים.
מכאן ה"אנטי", שהוצג כנקודה למחשבה, ולא יותר. אין לי מושג לגבי איכות התנור עצמו.

יובי

לא עברנו את זה? אני לא מזלזל חלילה בזכרון השואה, גם אני בן למשפחות ניצולים, עם לא מעט נספים באילן.
אבל אני לא חושב שזה כל כך משפיע על bosch, גם אם כל השוק הישראלי יחרים אותה, ויתרה מזאת, הגרמנים עשו מעל ומעבר על מנת לכפר על עוונותיהם.

לקנות בכסף שאולי יחזור אלי בצורת קסאם, אני לא מוכן בעד שום מחיר זול או איכות שבעולם. אבל מוצרים גרמניים? זה היה לפני 70 שנה, והם אחת האומות היותר ידידותיות אלינו היום.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

-->